Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2007., 12:10   #21
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Dakle, sad si pokazao i dokazao da si trollčina na n-tu!!!
Osim ograničenog doživljaja Svijeta oko sebe, ne priznaješ niti elementarne senzacije ljudskog bića, jer o njima rijetko piše u izvoru tvoje "pameti" Wikici.
Nisi spreman odgovoriti na najjednostavnije pitanje, jer, iako si možda doživio takvu nekakvu senzaciju, zbog vlastite zadojenosti, ne želiš ju priznati kad o tome ne piše ništa u tvojim slikovnicama.
Preporučio bih svima, koji žele normalno raspravljati i doči do nečega da ignoriraju tvoje napise, jer si obični troll!
Rugala se sova sjenici...
Kakve "elementarne senzacije"? Misliš na predosjećaj? Kakve to veze ima s piramidama?


Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Ima ih par stotina a sve okolo njih su neki usjevi, polja žita, šta ja znam šta su sadili . Rekao Michio Kushi "Odatle se prirodno automatski proizvodi energija kojom se opskrbljuje i potiče prirodan rast biljaka i usjeva."
Meni zvuči logično.
Mislim logičnije nego ono kada kažu bile su grobnice ali su pokradene i sva su tjela odnesena... Pa ako nisu našli niti jedno tijelo, prije bi rekao da tijela nije ni bilo.
Bile su građevine za proizvodnju energije, samo što su te sprave koje su bile unutar piramide i proizvodile energiju, ukradene.
Lijepo piše u tekstu da su imale podzemne kanale za dovod vode. Čemu sve to ako su bile namjenjene kao grobnice.
a je li moguće da su usjevi došli tek naknadno, a da su piramide starije od usjeva?
je li moguće da su usjevi posljedica plodne zemlje zbog nekakvih pritoka, ove dvije rijeke? jang ce i huan ho?


kako proizvoditi energiju iz vode? nikako, osim ako ti voda nije zagrijana ili ima nekakav pad. dakle očito je da za proizvodnju energije ti kanali nisu služili.
možda su služili obrednim ritualima?
occam, rie, occam.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:31   #22
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
a je li moguće da su usjevi došli tek naknadno, a da su piramide starije od usjeva?
je li moguće da su usjevi posljedica plodne zemlje zbog nekakvih pritoka, ove dvije rijeke? jang ce i huan ho?
Moguće je. A je li moguće da su usjevi stari koliko i piramide?

Quote:
kako proizvoditi energiju iz vode? nikako, osim ako ti voda nije zagrijana ili ima nekakav pad. dakle očito je da za proizvodnju energije ti kanali nisu služili.
možda su služili obrednim ritualima?
occam, rie, occam.
Vidi, ljudi neznaju čemu su piramide služile, kakvu su tada tehnologiju posjedovali i isto tako neznamo na koji su način dobivali energiju u iz vode.
Neznam kako proizvoditi energiju iz vode, ali vidim da pokušavaš pobiti sve što netko kaže pa makar to i ne mora biti istina. Samo da je drugačije. Neda mi se više raspravljati s tobom.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:52   #23
[QUOTE=Rie;9965237]
Quote:
Moguće je. A je li moguće da su usjevi stari koliko i piramide?
To ne bih znao. Ako je zemlje tako plodna zbog pritoka, zašto ne? To je područje između te dvije povijesno važne tekućice, pa je i za očekivati da su se ljudi dosta dugo bavili poljoprivredom, jer su shvatili da zemlju mogu iskoristiti. Jedan od klasičnih primjera je Nil. Da nije Nila, ono područje se nikad ne bi onako razvilo.

Quote:
Vidi, ljudi neznaju čemu su piramide služile, kakvu su tada tehnologiju posjedovali i isto tako neznamo na koji su način dobivali energiju u iz vode.
Neznam kako proizvoditi energiju iz vode, ali vidim da pokušavaš pobiti sve što netko kaže pa makar to i ne mora biti istina. Samo da je drugačije. Neda mi se više raspravljati s tobom.
Ne zna se sa sigurnošću, ali postoje prilično čvrsti pokazatelji da su služile kao grobnice. Time se bavi arheologija, znanost, koja na temelju dokaza stvara sustavno znanje. Pseudoarheologija izmišlja pretpostavke i onda traži dokaze i gradi nešto što zove teorijom, a što s teorijom blage veze nema.

Energija se iz vode koja, zagrijana na temperaturu okoliša, lagano teče ravnicom, sigurno ne može dobiti. Ni na koji fizikalni način ni na koji kemijski. Da se može, voda ne bi kolala svijetom, igrajući ulogu polarnog otapala i medija, nego bi se davno spojila s nekom drugom tvari i tu energiju oslobodila u vidu svjetlosti i/ili topline.
Sjeti se kalija/natrija. Vidiš li njih kako u elementarnom stanju idu po svijetu? Ne. Davno su se spojili s klorom, fluorom, kisikom, ugljikom i ostalim elementima, i sad postoje kao nereaktivni, energijom vrlo osiromašeni ioni.

Čini ti se da sve opovrgavam, a to je samo zbog toga što je količina nelogičnih i nipošto istinitih stvari na ovom podforumu ogromna.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 13:01   #24
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Energija se iz vode koja, zagrijana na temperaturu okoliša, lagano teče ravnicom, sigurno ne može dobiti. Ni na koji fizikalni način ni na koji kemijski. Da se može, voda ne bi kolala svijetom, igrajući ulogu polarnog otapala i medija, nego bi se davno spojila s nekom drugom tvari i tu energiju oslobodila u vidu svjetlosti i/ili topline.
Nisi ni pročitao temu je tako. Nigdje ne piše da teče ravnicom, niti da je na temperaturi okoliša...
Kanali su služili za samo dovod vode u piramidu.
Pročitaj tekst pa protumači. Spominje se čak i razdvajanje vode na plinove.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 13:17   #25
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Kakve "elementarne senzacije"? Misliš na predosjećaj? Kakve to veze ima s piramidama?
Očito ti nisi u stanju percipirati pojave izvan "znanstveno priznatih" čula.
S obzirom na tvoje ne znanje, ne doživljavanje Svijeta oko tebe u njegovoj punini
ne vidim smisao objašnjavati ti ono što je svakom, normalno razvijenom biću, jasno. Nije problem što ti te stvari ne znaš, već što ih ne želiš znati! Kad bi ih spoznao, srušio bi se tvoj mali, mali svijet, i ti bi ostao bez svoje iluzije koju nazivaš "znanstveno dokazane činjenice" i kojom želiš pametovati po Svijetu.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 13:20   #26
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Očito ti nisi u stanju percipirati pojave izvan "znanstveno priznatih" čula.
S obzirom na tvoje ne znanje, ne doživljavanje Svijeta oko tebe u njegovoj punini
ne vidim smisao objašnjavati ti ono što je svakom, normalno razvijenom biću, jasno. Nije problem što ti te stvari ne znaš, već što ih ne želiš znati! Kad bi ih spoznao, srušio bi se tvoj mali, mali svijet, i ti bi ostao bez svoje iluzije koju nazivaš "znanstveno dokazane činjenice" i kojom želiš pametovati po Svijetu.
Potpis

Naša znanost danas dokazuje ono što joj je u mogućnosti da dokaže. Postoje i stvari koje znanost nemože dokazati a tu su. Za nas koji u to vjerujemo one su tu, a za druge koji ne vjeruju tih stvari nema. Za mene su tu, jer, nije znanost svemoguća
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:04   #27
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Nisi ni pročitao temu je tako. Nigdje ne piše da teče ravnicom, niti da je na temperaturi okoliša...
Kanali su služili za samo dovod vode u piramidu.
Pročitaj tekst pa protumači. Spominje se čak i razdvajanje vode na plinove.
Ako su piramide na ravnici (a jesu) i ako do njih vode kanali, onda je logičan zaključak da je voda tekla polagano. Voda je definitivno na temperaturi okoliša, jer u tom području nema geotermalnih izvora. Čak da ju je netko i grijao i koristio kao medij za prijenos topline, tko bi ju grijao daleko od piramide i onda puštao da se hladi u kanalima dok ide prema piramidi? Utrošak energenta (ugljen, drvo) bez ikakve svrhe. Vodu ćeš grijati blizu piramide ili čak u njoj. Primjer - terme u Rimu. Ložilo se ispod podova, ili u pokkrajnjoj prostoriji koja je imala bakreni izmjenjivač topline.

I Semiramidini viseći vrtovi su imali dovodne kanale, odakle se voda crpila na građevinu (nešto tipa zigurat), no to ne znači da je voda služila za dobivanje energije, nego za - navodnjavanje vrtova.

Vrlo je lako moguće da su te piramide u Kini imale vrtove oko svojih baza.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 30.08.2007. at 14:46.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:19   #28
I shall say this only once:
Teslina istraživanja o prijenosu energije na veliku daljinu imaju neke veze sa piramidama
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:43   #29
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
I shall say this only once:
Teslina istraživanja o prijenosu energije na veliku daljinu imaju neke veze sa piramidama
Mutiš ti, a?
Koja to istraživanja?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:12   #30
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Mutiš ti, a?
Koja to istraživanja?
Uvijek

O kondenzatoskim svojstvima između zemljine površine i ionosfere, naravno ona se javljaju pri jebeno velikim naponima, samo brijem da ni jadni mali Tesla nije mogao sve to sam složiti dok su graditelji piramida (tko god oni bili) bili daleko tehnološki napredniji a i imali viška para...
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:19   #31
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Očito ti nisi u stanju percipirati pojave izvan "znanstveno priznatih" čula.
S obzirom na tvoje ne znanje, ne doživljavanje Svijeta oko tebe u njegovoj punini
ne vidim smisao objašnjavati ti ono što je svakom, normalno razvijenom biću, jasno. Nije problem što ti te stvari ne znaš, već što ih ne želiš znati! Kad bi ih spoznao, srušio bi se tvoj mali, mali svijet, i ti bi ostao bez svoje iluzije koju nazivaš "znanstveno dokazane činjenice" i kojom želiš pametovati po Svijetu.
Nemojte tako agresivno,neka svatko brije što želi sve dok se osječa močno i dobro..To što priča pizdarije,kao da je bitno
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:48   #32
Quote:
maniche kaže: Pogledaj post
Nemojte tako agresivno,neka svatko brije što želi sve dok se osječa močno i dobro..To što priča pizdarije,kao da je bitno
reče osoba bez mentalnih kapaciteta da se "pizdarijama" ikad argumentirano usprotivi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 17:51   #33
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
reče osoba bez mentalnih kapaciteta da se "pizdarijama" ikad argumentirano usprotivi.
Samo se idiot može pizdarijama argumentirano usprotiviti.
Nisam poput tebe da mi net služi za pumpanje ega,imam RL za to.
Meni je dosta da te čitam
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:29   #34
Quote:
maniche kaže: Pogledaj post
Samo se idiot može pizdarijama argumentirano usprotiviti.
Nisam poput tebe da mi net služi za pumpanje ega,imam RL za to.
Meni je dosta da te čitam
Je ok, znam što želiš. Nećeš to dobiti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 00:46   #35
[QUOTE=Endimion17;9965694]
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Ne zna se sa sigurnošću, ali postoje prilično čvrsti pokazatelji da su služile kao grobnice.
Da, iako to ne znači da im je to bila prvotna namjera

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Vrlo je lako moguće da su te piramide u Kini imale vrtove oko svojih baza.
S obzirom da se radi o Kinezima, asketika, fehg-shui, bla bla to se i meni čini vrlo logičnim.

Također, logistika za tako nešto mora biti ogromna što znači hrana- farme.
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 01:32   #36
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post

Da, iako to ne znači da im je to bila prvotna namjera



S obzirom da se radi o Kinezima, asketika, fehg-shui, bla bla to se i meni čini vrlo logičnim.

Također, logistika za tako nešto mora biti ogromna što znači hrana- farme.
Nemoj krivo quteati. JA nisam nigdje napisao da postoje čvrsti pokazatelji da su grobnice
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 01:34   #37
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ako su piramide na ravnici (a jesu) i ako do njih vode kanali, onda je logičan zaključak da je voda tekla polagano. Voda je definitivno na temperaturi okoliša, jer u tom području nema geotermalnih izvora. Čak da ju je netko i grijao i koristio kao medij za prijenos topline, tko bi ju grijao daleko od piramide i onda puštao da se hladi u kanalima dok ide prema piramidi? Utrošak energenta (ugljen, drvo) bez ikakve svrhe. Vodu ćeš grijati blizu piramide ili čak u njoj. Primjer - terme u Rimu. Ložilo se ispod podova, ili u pokkrajnjoj prostoriji koja je imala bakreni izmjenjivač topline.

I Semiramidini viseći vrtovi su imali dovodne kanale, odakle se voda crpila na građevinu (nešto tipa zigurat), no to ne znači da je voda služila za dobivanje energije, nego za - navodnjavanje vrtova.

Vrlo je lako moguće da su te piramide u Kini imale vrtove oko svojih baza.
Ajde molim te ne kompliciraj više nego pročitaj tekst. Piše da ako je voda na temperaturi od 4 stupnja, i da su postojale jajolike posude u kojima se voda kretala.... Nije se kretala kroz kanal, je ali samo se dovodila u stroj koji je radio proizvodio neku vrstu energije... Mislim, pročitaj tekst do kraja.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 02:01   #38
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Ajde molim te ne kompliciraj više nego pročitaj tekst. Piše da ako je voda na temperaturi od 4 stupnja, i da su postojale jajolike posude u kojima se voda kretala.... Nije se kretala kroz kanal, je ali samo se dovodila u stroj koji je radio proizvodio neku vrstu energije... Mislim, pročitaj tekst do kraja.
jesam. pročitao sam. i ne vidim ništa logično u njemu. izgleda kao nacrt stroja iz dječjih snova.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:07   #39
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
jesam. pročitao sam. i ne vidim ništa logično u njemu. izgleda kao nacrt stroja iz dječjih snova.
Pa možda i izgleda , ali, možda su i imali stroj iz dječijih snova
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 15:31   #40
Sorry, ali strojevi funkcioniraju po prirodnim zakonima, a ne nekritičnoj imaginaciji...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.