Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2008., 17:19   #1
Plastični spremnik za vodu 1000 L

Ja bih si u ljetnoj kućici vodu priskrbila preko plastičnih spremnika. Kupila bih 4 spremnika po 1000 litara. Svaki od tih spremnika ima svoj otvor i pipu.Zanima me zna li netko mogu li se ta 4 spremnika posložiti tako da se slože dva (jedan na drugom) s jedne strane, druga dva do njih. Na to bi vodoinstalater priključio instalaciju i riješio vodu za kuću. Naime, ja bih htjela od ta 4 spremnika dobiti jedan veliki. Čula sam da se to može. Zna li netko što treba napraviti i je li ih uopće potrebno spajati. Heeeelp!

Zadnje uređivanje Majstor : 17.03.2015. at 20:43. Reason: Pisanje naslova teme velikim slovima
thireos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 19:51   #2
ne kužim imaš vodoinstalatera koji će sve spojiti i onda pitaš, šta trebaš napraviti...
pa složi ih onako kako si zmislila i zovi majstora da ih spoji,
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:36   #3
može se ako je to što ja mislim. to je na box paleti plastičan spremnik može se 3-4 stavit jedan na drugi. gledaj da su crni u prozirnim će se na stjenke hvatat zelena alga.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:22   #4
RAVNALO, ljudi mi tek rade ponudu za adaptaciju kuće, pa će valjda ta firma predložiti i nekog vodoinstalatera s kojim surađuju. A ja se raspitujem načelno, ako te to baš tako jako izbacilo iz ravnoteže. Kako misliš da čovjeka sad nazovem ako ni ne znam tko je dotični koji će raditi s vodom. Uostalom, zar misliš da itko ima toliki višak vrmena da na forumu traži i čeka savjet ako bi ga telefonom dobio u 5 minuta?
Slatky, ovo su neki spremnici koji se prodaju u Lučkom za 400 kn, ne znam koje su boje. frajer u skladištu mi nije znao reći kako da se spoje, kao ljudi se svakako snalaze. A, na tim se crnim ne hvataju alge. kaj je to plijesan ili što. To mi neće biti voda za cugu, nego samo za veš i pranje.
thireos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:32   #5
evo sad sam pitala. nemaju nego bijele spremnike, a s obzirom da je cijena super povoljna, jel bi se moglo unutra nešto ubacit protiv tih zelenih algi ili nekako zaštititi spremnik od svjetlosti?
thireos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 13:06   #6
Quote:
thireos kaže: Pogledaj post
RAVNALO, ljudi mi tek rade ponudu za adaptaciju kuće, pa će valjda ta firma predložiti i nekog vodoinstalatera s kojim surađuju. A ja se raspitujem načelno, ako te to baš tako jako izbacilo iz ravnoteže. Kako misliš da čovjeka sad nazovem ako ni ne znam tko je dotični koji će raditi s vodom. Uostalom, zar misliš da itko ima toliki višak vrmena da na forumu traži i čeka savjet ako bi ga telefonom dobio u 5 minuta?
Slatky, ovo su neki spremnici koji se prodaju u Lučkom za 400 kn, ne znam koje su boje. frajer u skladištu mi nije znao reći kako da se spoje, kao ljudi se svakako snalaze. A, na tim se crnim ne hvataju alge. kaj je to plijesan ili što. To mi neće biti voda za cugu, nego samo za veš i pranje.
ravnoteže
pa šta ti nije jasno u odgovoru?
dao sam ti dobar savjet, stavi ih gdje si zamislila i majstor će i spojiti sa sistemom...
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:06   #7
ravnalo, nisi tak reko, ali nema veze. "savjet" je ok da pitam majstore. mene samo zanima ima li na forumu netko tko zna nešto o spajanju plastičnih spremnika. I usput,kako se boriti protiv zelenih algi koje napadaju bijelu plastiku? Ima neki sprej algid kojim se poprskaju prazni spremnici, pa se isperu što je na otoku nezahvalno, jer je vode malo. Postoje li neke tablete koje bi se ubacivale u vodu.
thireos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:20   #8
To sa tehničke strane nije nikakav problem.Bakrenim ili plastičnim cijevima međusobno spojiti posude a na najnižu spojiti hidropak koji će tjerati vodu po kućnoj instalaciji .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 13:35   #9
Quote:
thireos kaže: Pogledaj post
ravnalo, nisi tak reko, ali nema veze. "savjet" je ok da pitam majstore. mene samo zanima ima li na forumu netko tko zna nešto o spajanju plastičnih spremnika. I usput,kako se boriti protiv zelenih algi koje napadaju bijelu plastiku? Ima neki sprej algid kojim se poprskaju prazni spremnici, pa se isperu što je na otoku nezahvalno, jer je vode malo. Postoje li neke tablete koje bi se ubacivale u vodu.
što se tiče algi stvar je u svjetlu, a ne u plastici. prefarbaj ih sa vanjske strane ili na neki drugi način spriječi ulazak svjetla u spremnik i sa kemijom(tabletama) za pripremu pitke vode održavaj...
nisi napisala od kuda voda, radi li se o kišnici?ali ne bi bilo loše, ako vodu koristiš za piće, da se spoji filter.npr. aktivnog ugljena i "zelenog pijeska"...
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 22:40   #10
Voda je kišnica, a ako će je nestati onda dovoze cisternu vodu iz grada, ali uglavnom kišnica i neće služiti za piće.
Da znam da je u svjetlosti problem, ali čime da ih prefarbam for God's sake.
Ravnalo, kakve su to tablete za pripremu pitke vode, mislim što one rade?
thireos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 18:54   #11
crnu farbu i šišaj. jebem mu kako nema crni viđao sam ih ovdje kod mene dosta
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 10:58   #12
Slatky, možeš mi reći gdje si ti (može i pp), mislim gdje si ih vidio za kupit i znaš li pošto su. E, zašto ja brijem na bijele, jer ih ima u Lučkom kupiti za 350 kn spremnik od 1000 l, inače im je cijena po Pevecima i Bauhausima po 2000 kn . Frabat će se, farbaaaaaaaaaaaat...
thireos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 20:42   #13
molim te da kažes di si to vidio u lučko da ima za kupit taj spremnik za 350 kn???
bjazba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 23:27   #14
Quote:
thireos kaže: Pogledaj post
Ja bih si u ljetnoj kućici vodu priskrbila preko plastičnih spremnika. Kupila bih 4 spremnika po 1000 litara. Svaki od tih spremnika ima svoj otvor i pipu.Zanima me zna li netko mogu li se ta 4 spremnika posložiti tako da se slože dva (jedan na drugom) s jedne strane, druga dva do njih. Na to bi vodoinstalater priključio instalaciju i riješio vodu za kuću. Naime, ja bih htjela od ta 4 spremnika dobiti jedan veliki. Čula sam da se to može. Zna li netko što treba napraviti i je li ih uopće potrebno spajati. Heeeelp!
Ti plastićni spremnici u većini slućajeva su UV stabilizirani 3-4 god.
Nisu za pitku vodu ustvari uopće nisu za vodu,nego za razne kiseline,plastifikatore i slićne otopine
Bojanje u crnu boju neće zaustavit rast algi i bakterija nego samo usporit
Plastica sa svakim punjenjem i pražnjenjem otpušta veliki dio štetnih sastojaka da bi se nakon 5-6 godina skroz urušila.
Spojit ih možeš s spojnicama od 2,5 colla i okitenom

Moj savjet iskopaj rupu 1,5x1,5 x2 m i napravi betonski spremnik vode koju češ moći i koristit za piće a investicija nije velika
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 01:37   #15
slušaj more i dobro će ti biti
ja sam imao takav spremnik i mogu samo reći da ga više nemam niti ću ga imati.
rob roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 03:12   #16
ja imam ROTEX spremnik za vodu od 1000l. i odlican je....

http://en.rotex.de/fileadmin/prospek...ISTERNengl.pdf
amko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 18:47   #17
neznam ima li smisla odgovarat, da ti se spremnici koriste za raznorazne tekućine pa si ljudi poslije koriste za razne stvari pogotovo u poljoprivredi. sumnjam da će se s vremenom raspast jer su dosta debeli. ja sam iz Vu kod nas je prodaje jedan susjed rabljene.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 23:02   #18
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
neznam ima li smisla odgovarat, da ti se spremnici koriste za raznorazne tekućine pa si ljudi poslije koriste za razne stvari pogotovo u poljoprivredi. sumnjam da će se s vremenom raspast jer su dosta debeli. ja sam iz Vu kod nas je prodaje jedan susjed rabljene.
Da dobro si rekao koriste se u poljoprivredi za mješanje otrova i prehrana ali ne koriste se za vodu za pranje i kuhanje.Ako ste tako sigurni za te spremnike zatražite od prodavaća da vam uz spremnike da i ateste i certifikate za vodu
i garanciju za Uv stabilizaciju preko 4 godine


Quote:
amko kaže: Pogledaj post
ja imam ROTEX spremnik za vodu od 1000l. i odlican je....

http://en.rotex.de/fileadmin/prospek...ISTERNengl.pdf
Za cijenu 4000 lit Rotexa može sagradit betonsku gustirnu od 10000 litara sa filterima Koliko košta taj spremnik od 1000 litara
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 02:37   #19
Za cijenu 4000 lit Rotexa može sagradit betonsku gustirnu od 10000 litara sa filterima Koliko košta taj spremnik od 1000 litara[/QUOTE]


puno...
amko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:05   #20
200 kn je plastićni ako nije za pijaću vodu zašto ne sve se može oprati
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.