Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2003., 14:22   #21
Re: Re: A ne, ne, ne...

Quote:
Ava Adore kaže:
daj mi objasni molim te... ne shvacam
isto knjiga od Zajca.. izgleda da je ipak Soba za razbijanje bolja. al pogledaj i Rupu njegova imena, to je još bolje

kako sam se nabrijala na knjige
misery- is offline  
Old 26.08.2003., 14:40   #22
Quote:
Luđakinja kaže:
p.s. mene je sram al ovo lebovo sexus, plexus i još nekaj na us ne uspjevam skužiti..
plava.. plava..
Sexus, Nexus i Plexus su nazivi Millerovih knjiga, tzv. ruzicasto raspece. U te tri knjige on govori kako je izgubio pamet zbog kurve koja se jebala sa svima, i sa muskima i sa zenskima, i tako na iljadu i vise stranica. Zasto ju treba procitati? Zato sto je zanimljiva, za razliku od dosadne knjizevnosti kojom nas punise u srednjoj skoli. Onaj jebeni Balzac je opisivao nekakav ormar na dvadeset stranica. Babe na placu su zanimljivije od njega. Henry Miller je pisao u stilu, kurva je, glupa je, ali ja ju volim, zato što sam glup u najmanju ruku kao i ona, ako ne i gluplji. On pise o životu, a ne o ormarima i bojama sobe.
Dosadnog Balzaca i dosadnog Prousta cu citati kad mi bude osamdeset godina, ili ako mi neka dobra dusa uspije objasniti sta je tu tak dobro da se procita.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Old 26.08.2003., 14:42   #23
Quote:
Luđakinja kaže:
isto knjiga od Zajca.. izgleda da je ipak Soba za razbijanje bolja. al pogledaj i Rupu njegova imena, to je još bolje
znam ja koje su njegove knjige, al izgleda da drugi ne znaju...

i ja u svom postu nisam nabrajala koje su mi najbolje knjige-nego sam Lebowskom napisala koje sam knjige jucer kupila- medju njima 2 s njegovog popisa najboljih... samo to...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Old 26.08.2003., 15:14   #24
Quote:
lebowski kaže:
Sexus, Nexus i Plexus su nazivi Millerovih knjiga, tzv. ruzicasto raspece. U te tri knjige on govori kako je izgubio pamet zbog kurve koja se jebala sa svima, i sa muskima i sa zenskima, i tako na iljadu i vise stranica. Zasto ju treba procitati? Zato sto je zanimljiva, za razliku od dosadne knjizevnosti kojom nas punise u srednjoj skoli. Onaj jebeni Balzac je opisivao nekakav ormar na dvadeset stranica. Babe na placu su zanimljivije od njega. Henry Miller je pisao u stilu, kurva je, glupa je, ali ja ju volim, zato što sam glup u najmanju ruku kao i ona, ako ne i gluplji. On pise o životu, a ne o ormarima i bojama sobe.
Dosadnog Balzaca i dosadnog Prousta cu citati kad mi bude osamdeset godina, ili ako mi neka dobra dusa uspije objasniti sta je tu tak dobro da se procita.
Ako se ne varam,ti ormari su knjizi "Čiča Goriot"(valjda se tak piše).. ja sam isto pizdila zbog tih prvih dvadesetak stranica ali poslije je dobro..meni je knjiga bila OK..samo treba preživjeti ormare....
lady a is offline  
Old 26.08.2003., 15:27   #25
Quote:
lady a kaže:
Ako se ne varam,ti ormari su knjizi "Čiča Goriot"(valjda se tak piše).. ja sam isto pizdila zbog tih prvih dvadesetak stranica ali poslije je dobro..meni je knjiga bila OK..samo treba preživjeti ormare....
Ti si mu oprostila, ja nisam.
Sta on ima neki fetis na ormare? Mislim, zasto baljezga o ormarima na dvadeset stranica, jel ih prodaje ili nesto, sta je on, agent za nekretnine, to me totalno nazivciralo, pa ja uopce ne dozivljavam ormare, ormar sluzi da ti u njega mama stavi kosulje, a ne da ga opisujes na dvadeset stranica, sta je bilo u tom ormaru, nekakva zivotinja iz svemira, Alf, koji kjurac? Jel to novi ormar bio, jel ga je jeftino kupio pa se hvali, pa nemoj me jebat s ormarima na pocetku knjige, kuzis, sta je to bilo, nekakvo zagrijavanje? Ja sam mislio da taj Balzac ima veliku kucu i da ce kroz cijelu knjigu opisivati sta ima od namjestaja u njoj, mislim, kome je to zanimljivo, mozda je radio Cicu za Ikeu po narudzbi, kakvi jebeni ormari...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Old 26.08.2003., 15:52   #26
Quote:
Stampy kaže:
Ne znam, ja sam nakon Stranca zavolio čitanje tak da...
a ja sam zbog Stranca odlučila počet čitat i starija djela, jer sam do sad mislila da ništa starije od 50 godine nebre bit zanimljivo. a vidi ga
misery- is offline  
Old 26.08.2003., 15:58   #27
Re: koje bi knjige svatko trebao pročitati???

Quote:
manwe kaže:
homer - ilijada i odiseja
sofoklo - neku od tragedija, može i antigona.
dante - božanska komedija
petrarca - kanconijer
shakespeare
tasso - oslobođeni jeruzalem
voltaire - candide
racine - fedra
evo, ja sam ove gore morala sad čitat za lektiru.. pa ne znam, ove pred kraj su probavljive al mislim da je stvarno previše silit djecu od 16 godina [je, tu i ja spadam ] da čitaju stotine i stotine stranica uz kojih im ni riječnik uglavnom nije od nikakve koristi.. znači, na nekog starohrvatskom, nerazumljivom, i još tome tak komplicirane radnje. meni negdje od šekspira tek postaje više-manje razumljivo

btw, hvala leb na objašnjenju.. s tim ću ipak pričekat još kojih 10-15 godina
misery- is offline  
Old 26.08.2003., 22:28   #28
Quote:
Luđakinja kaže:
a ja sam zbog Stranca odlučila počet čitat i starija djela, jer sam do sad mislila da ništa starije od 50 godine nebre bit zanimljivo. a vidi ga
A tko ti je rekao za Stranca?

Nego sta ne postoji napomena prije knjige tog Balzaca? "Preskocite prvih 20 stranica ako zelite zavrsiti knjigu"?
Sudden Sid is online now  
Old 26.08.2003., 22:48   #29
Quote:
Sudden Sid kaže:
A tko ti je rekao za Stranca?
a tko se zahvalio bar sto puta?
misery- is offline  
Old 26.08.2003., 22:59   #30
Quote:
Luđakinja kaže:
a tko se zahvalio bar sto puta?
"Sid, ubit cu te! Zasto mi nisi rekao da se Camus cita Kami, a ne Kamus! Sad sam se zbrukala pred sexy knjiznicarem! Inace nije lose"

Ma nema na cemu, my darling
Sudden Sid is online now  
Old 26.08.2003., 23:06   #31
kuš, sad svi znaju

btw, evo odmah i za Kunderu kad smo već kod toga

daa.. da..
misery- is offline  
Old 26.08.2003., 23:14   #32
Quote:
Luđakinja kaže:
kuš, sad svi znaju

btw, evo odmah i za Kunderu kad smo već kod toga
Ma nema beda Luda
Sudden Sid is online now  
Old 26.08.2003., 23:18   #33
Evo par mojih favorite knjiga:
Istočno od raja - Steinbeck
Orkanski visovi - Bronte
Kome zvono zvoni- Hemingway
Carrie- Theodore Dreisder
Eidia is offline  
Old 26.08.2003., 23:42   #34
Quote:
lebowski kaže:
Ti si mu oprostila, ja nisam.
Sta on ima neki fetis na ormare? Mislim, zasto baljezga o ormarima na dvadeset stranica, jel ih prodaje ili nesto, sta je on, agent za nekretnine, to me totalno nazivciralo, pa ja uopce ne dozivljavam ormare, ormar sluzi da ti u njega mama stavi kosulje, a ne da ga opisujes na dvadeset stranica, sta je bilo u tom ormaru, nekakva zivotinja iz svemira, Alf, koji kjurac? Jel to novi ormar bio, jel ga je jeftino kupio pa se hvali, pa nemoj me jebat s ormarima na pocetku knjige, kuzis, sta je to bilo, nekakvo zagrijavanje? Ja sam mislio da taj Balzac ima veliku kucu i da ce kroz cijelu knjigu opisivati sta ima od namjestaja u njoj, mislim, kome je to zanimljivo, mozda je radio Cicu za Ikeu po narudzbi, kakvi jebeni ormari...
Lezilebowski opet pljucka po veličinama. Da si malo više čitao Balzaca i da imaš malo više ukusa, kao što nemaš, shvatio bi koji je to genije. Pročitaj, recimo, Sjaj i bijeda kurtizana - knjigu koja gotovo nema opisa, a dinamičnija je od gotovo bilo kojeg modernog trilera.

Pisce, Krleža je napisao, treba cijeniti prema njihovim najvećim djelima. Balzac baš zato spada u najveće - jer ima nekolicinu besmrtnih djela. Ali najlakše je ispljuvati veličine.

(Mogu zamisliti lezilebovića kako pred ogledalom govori sam sebi - a jes me vidio, kak sam našamarao onog drkafuzera Balzaca na forumu, a? Sve sam im u lice rekao! Kak sam ja virtualno bitan! I moćan, dabome!)
schmokljan is offline  
Old 26.08.2003., 23:52   #35
Lezilebowaki mora umrijeti!
Francuska akademija priprema atentat.
Cuvaj ledja, Kamus vreba.
Woe is offline  
Old 26.08.2003., 23:54   #36
Zanimljivo da se netko sjetio Zajeca.
On se inace grozi prve knjige i svima preporuca Crnu kutiju.
Prva knjiga mu je dobro. Za prvu knjigu, odlicna.
Pametan je on momak, bit ce nesto od njega.
Woe is offline  
Old 26.08.2003., 23:55   #37
recite što hoćete but..

100 godina samoće
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Old 27.08.2003., 00:32   #38
Quote:
Sandra October kaže:
recite što hoćete but..

100 godina samoće
Jes jes, Marquez majku mu južnoameričku. Joj, još se sjećam svih onih Buendija kolko ih je bilo i kako su se pisali.. I onaj dečko sa žutim leptirićima, i Buendija oficir sa stotinama djece, i onaj koji je svirao harmoniku ili što već, i Buendija stari zavezan za drvo, i blok leda i Buendija sa ramenima širim od vrata i tako to... O-ba-vez-no

Ja sad čitam Prousta, a nemam 80 godina.. Ko mi kriv kad NE ZNAM DI MI JE MJESTO! Hm, kolačić u čajčić, mm, fino..

oprostite na ovom raskalašenom pisanju, ne mogu se upristojit nikako
shipka is offline  
Old 27.08.2003., 09:20   #39
Talking

Pri čitanju Sto godina samoće, ja sam si nacrtala obiteljsko stablo tih silnih Aurelijana Buendija čist da mogu pratit, i fakat to je jedna od knjigu koju bi svi morali pročitat

A od ostalih, osnova osnova izdvojila bih:

1. Kafkin Proces
2. Faulknerov Krik i bijes
3. Zola - Therese Raquin
4. Tajni dnevnik Adriana Molea, sve nastavke, čisto zbog opće kulture
5. Tribusonove serije knjiga o Nikoli Baniću, ne zbog književne vrijednosti, a ono čisto zbog lika imenom Paco
Crow Jane is offline  
Old 27.08.2003., 09:25   #40
Quote:
schmokljan kaže:
Lezilebowski opet pljucka po veličinama. Da si malo više čitao Balzaca i da imaš malo više ukusa, kao što nemaš, shvatio bi koji je to genije. Pročitaj, recimo, Sjaj i bijeda kurtizana - knjigu koja gotovo nema opisa, a dinamičnija je od gotovo bilo kojeg modernog trilera.

Pisce, Krleža je napisao, treba cijeniti prema njihovim najvećim djelima. Balzac baš zato spada u najveće - jer ima nekolicinu besmrtnih djela. Ali najlakše je ispljuvati veličine.

(Mogu zamisliti lezilebovića kako pred ogledalom govori sam sebi - a jes me vidio, kak sam našamarao onog drkafuzera Balzaca na forumu, a? Sve sam im u lice rekao! Kak sam ja virtualno bitan! I moćan, dabome!)
Ja sam napisao sto mi smeta kod Balzaca, a ti si napisao sto ti smeta kod mene. Zasto je Balzac genije, objasni mi, pa cu ga procitati (jeboteon )...
A vidim, taj Krleza je jako pametan decko, sudeci po izjavi:
Pisce treba cijeniti prema njihovim najvećim djelima.
Jebote, kako je samo pametan, nikad se ne bi sjetio tako pametne recenice.
A po cemu bi ih trebalo cijeniti, po velicini pimpeka?
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.