Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 22:21   #5061
Mozete vi pljuvati koliko god hocete mranderson-a , ali lik je u pravu... Previse se zamarate nebitnim stvarima.. bijela vs smedja riza. istina da je smedja bogatija nutrientima,ali dal je to u konacnici ikako bitno? uostalom, ona je duplo skuplja od bijele... i 90% ljudi je losijeg okusa od bijele.. zasto bi onda ona trebala biti prednost vs bijele rize? ta vlakna, vitamine ces ionako unijeti kroz druge namirnice..gdje je tu problem? Zapravo vi pricate mnogo toga, a nista pametno...Zdrava i nezdrava hrana ne postoji.....
milanbadelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:26   #5062
Kada sam u kalorijskom deficitu biram obavezno vlaknastu hranu sa niskim GI, iz očitih razloga, manje vlakana unosim općenito jer unosim manje hrane, i želim se osjećati dulje sito - s obzirom da malo jedem, cijena zbilja nije problem. Vlakna ljudi često ignoriraju kao zajebanciju i marketing za prodat integralnu namirnicu, osobno sam iskusio manjak vlakana uz visoko proteinsku dijetu, rezultat = zatvor i muke kad zapravo krene nešto .
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:37   #5063
ali to nije bit ove price... nije bit ono sto ti preferiras, nego opcenito razlika izmedju 2 namirnice... Naravno da ces u deficitu birati hranu koju ces kolicinski dobiti najvise za isto kalorija... Ali ne vidim problem u vlaknima. barem ih na defki unesem dovoljno... brdo salate itd.. Integralne namirnice su vecinom prevara. kao sto kazes. samo da nabijaju cijenu, i budale vidi "integralno" ,, kao "zdravo" i to je to... A nemaju pojma sta kupuju.. Ispada da integralne namirnice ne debljaju, a obicne debljaju. cool story
milanbadelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:01   #5064
Quote:
milanbadelj kaže: Pogledaj post
ali to nije bit ove price... nije bit ono sto ti preferiras, nego opcenito razlika izmedju 2 namirnice... Naravno da ces u deficitu birati hranu koju ces kolicinski dobiti najvise za isto kalorija... Ali ne vidim problem u vlaknima. barem ih na defki unesem dovoljno... brdo salate itd.. Integralne namirnice su vecinom prevara. kao sto kazes. samo da nabijaju cijenu, i budale vidi "integralno" ,, kao "zdravo" i to je to... A nemaju pojma sta kupuju.. Ispada da integralne namirnice ne debljaju, a obicne debljaju. cool story
vrlo je jednostavno, imas dvije namirnice i pitanje je koja je od njih bolja! ako usporedujemo bijelu i integralnu rizu, integralna je bolja i to je činjenica.

ajde reci mi iskreno, da imas uvid u nutritivni sastav te dvije namirnice i da nista drugo nije bitno niti da je upitno, za koju bi namirnicu rekao da je kvalitetnija? bijela ili integralna?

A sada druga je stvar sto ti imas neke druge prioritete (cijena i sl.), filozofije (ne mislim tu posprdno nego imas svoju filozofiju kako prehrana treba izgledat) ili jednostavno nemas dovoljno široko znanje (ne vrijedam nego iznosim mogucnost) ili si tvrdoglav i jedan si od onih "malo me nece ubit".

Moj je stav kada nekog savjetujem savjetoati ga maksimalno kvalitetno i precizno a na njemu je da odluči hoce li to primjeniti ili ne. Tipa ja svakom svom klijentu kazem ono sto bi bilo najbolje ali naravno da onda treba uzet u obzir i vrijeme koje ima na raspolaganju, finacnije, zna li kuhati, ima li u blizini trgovinu i gro stvari jos.

Ali ne mozes reci da cinjenice nisu cinjenice, kada se gleda samo sastav te dvije namirnice integralna >> bijela!
__________________
Kineziolog - osobni treninzi, savjeti, prehrana :)
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:50   #5065
nabacila 28 kg i onda se sjetila da treba smršavit, imaš veliku moć zapažalja iskoristi to u životu
Fitnessmodel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:57   #5066
Quote:
Fitnessmodel kaže: Pogledaj post
nabacila 28 kg i onda se sjetila da treba smršavit, imaš veliku moć zapažalja iskoristi to u životu
LOL, daj pogledaj datum prvog posta pliz
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:02   #5067
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Zato što je GI niži i dulje se prerađuje što rezultira manjim inzulinskim skokom i konzistentnijim otpuštanjem energije u narednim satima a i većom sitošću.

Također vlakna.

Kažu da kada kombiniraš namirnice visokog i niskog GI dobiš niži GI.

Nažalost ne sjećam se kako se zove video lika koji govori o razlici između bijele i integralne riže. Uglavnom kaže da GI bijele riže nije isti kada se kombinira sa nekim životinjskim proteinskim izvorom.
Prednost integralne i dalje stoji po pitanju mikronutrijenata.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:04   #5068
Stvarno je najbolje jesti puno voća i povrća te mesa i ribe sa jaako malo ulja. I ne pretjerivat sa količinom hrane na tanjuru. Jesti bar 4 puta dnevno i kad zaželiš pojesti i malo slatkog. I kilogrami idu dolje naravno kroz cijelu godinu jer niti se ne udebljaš odmah tako ne možeš ni smršavit brzo, a da tijelo lijepo izgleda i da ostanu obline. :-)
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:38   #5069
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Kažu da kada kombiniraš namirnice visokog i niskog GI dobiš niži GI.

Nažalost ne sjećam se kako se zove video lika koji govori o razlici između bijele i integralne riže. Uglavnom kaže da GI bijele riže nije isti kada se kombinira sa nekim životinjskim proteinskim izvorom.
Prednost integralne i dalje stoji po pitanju mikronutrijenata.
Tako je.

A kada kombiniraš niski i niski?
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:39   #5070
ma sve je to super, al je grozno kad živiš s roditeljima, a oni papaju štošta..
i kad imaš malog dječaka često pored sebe koji, kao i svako dijete, voli papat gluposti

ah...
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:58   #5071
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
ma sve je to super, al je grozno kad živiš s roditeljima, a oni papaju štošta..
i kad imaš malog dječaka često pored sebe koji, kao i svako dijete, voli papat gluposti

ah...
Ja živim s roditeljima i prvo je bila muka itd ali kad su shvatili da sam ja više nego ozbiljan, pomirili su se i jednostavno sve sam kuham. Doduše i sam kupujem sve namirnice .
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 17:02   #5072
eee da, očito i nemam dovoljno volje... a i ne žeeeeelim davat novce na hranu dok god mogu.. i da... tako to



kako i oni ne misle na zdravlje pa ne počnu zdravije jest!!! grrrrr

da se ispravim, živim i s dedom koji je najveći razlog nakuhavanja!! ne daj bože da bude gladan

Zadnje uređivanje modra : 26.08.2014. at 17:12.
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 17:19   #5073
Limitiraj porcije, ja sam u početku skinuo dosta kila jedeći istu hranu samo manje.

Pretpostavljam da ti cilj nije biti fitness model nego se dovesti malo u red što je lako moguće takvim pristupom.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 20:29   #5074
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
eee da, očito i nemam dovoljno volje
Ovo je u sustini jedino bitno jer sve ostalo se moze kada se ima volje, pa i sam sebi kuhati.
Suntastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 15:05   #5075
pokušavm sa smanjenim porcijama..


nego... ne znam više gdje pitati od silnih tema...

trebam preporuku za neki dobar, provjereni 20-30minutni (nikako duži jer nemam živaca vježbat, a kamoli predugo) program vježbi snage... a da nije jill.. nju obožavam, s njom sam skinula kile prije, ali u ovom trenu trebam neki program koji ne znam napamet, jer mi to nekako nikako nije motivirajuće, osobno

i da, recimo da sam početnik, neka ne bude prelagan, ali nikako nešto ekstremno, bžsačuvaj..
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 15:27   #5076
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
pokušavm sa smanjenim porcijama..


nego... ne znam više gdje pitati od silnih tema...

trebam preporuku za neki dobar, provjereni 20-30minutni (nikako duži jer nemam živaca vježbat, a kamoli predugo) program vježbi snage... a da nije jill.. nju obožavam, s njom sam skinula kile prije, ali u ovom trenu trebam neki program koji ne znam napamet, jer mi to nekako nikako nije motivirajuće, osobno

i da, recimo da sam početnik, neka ne bude prelagan, ali nikako nešto ekstremno, bžsačuvaj..
odi na temu kayla itsines
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 15:37   #5077
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Tako je.

A kada kombiniraš niski i niski?

Onda dobiš Viski!
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 17:59   #5078
hjooj, kayla itsines.. nju sam skinula i radovala se.. ali ja mislila da je to video

ne mogu ja tako vježbati..
a i za dost vježbi treba ona klupica
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 19:22   #5079
Pogledaj FitnessBlender http://www.fitnessblender.com/
tamo nema čega nema
__________________
hik.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 07:39   #5080
je, fitnessblender nisam dugo.... ništa, škicnut ću opet...
modra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.