Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2010., 15:32   #41
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
sve je podjednako bitno; i vanjsko i unutarnje - bitna je cjelina.
Istina, to bi bila idealna varijanta.
Quote:
i ovo sto kazes o 'povrsnosti' nije bas tako, mislim da nije nuzno rijec o nikakvoj povrsnosti, bas suprotno - Majka priroda je tako htjela i (covjekovi) urodjeni instinkti mu 'nalazu' - da lijepu i privlacnu zenu dozivljava kao genetski superiornu ( plus ugoda i atrakcija koju osjeca okruzen estetski skladnim/savrsenim ofc)
Pa opet imaš pravo. Priroda je tako htjela, željela je da budemo površni, no je li htjela da mi ljudi razvijemo ovakvu svijest... nisam baš siguran. Eto mali primjer: raspravljao sam s kolegom o porođaju. Izrazio sam žaljenje što tako ugodno iskustvo (sex) ženu za 9mjeseci stoji ogromne porođajne boli! A on je mrtav ladan rekao: sex je zapravo tek marketing - "genijalna reklama". To što slijedi žena najčešće ni ne očekuje. Priroda je htjela da budemo površni i vizualno odabiremo, vodimo život, no to se ipak mijenja zbog svijesti koja u obzir uzima i druge bitne, ako ne i bitnije detalje.
Quote:
na slican nacin kao sto se muskarac koji je snazan, jak, sposoban (sposoban se brinuti o svojoj 'zenki' i nejakoj djecici) smatra najpozeljnijim, idealom i genetski superiornim.
Zaboravila si spomenuti saldo na muškarčevom računu koji je isto tako bitan . I to je ljepota?! Žene se zapravo, kažu, zaljubljuju u muškarčevu moć, utjecaj... O kojoj je ljepoti tu riječ?
Quote:
slabunjava im braca, kukavicki nastojena i nesposobna za brigu potomstva se i dan danas ne smatraju materijalom za brak ili uspjesan zajednicki zivot zar ne- stvarno se nismo daleko makli od 'pecine' sto se svega toga tice cini se...
Jesss, pećina je još jako blizu sviju nas
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 16:03   #42
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
vid ti se popravlja

isto i tebi zelim
najvaznije je biti u miru sa samim sobom tj sa svojim bogom, a sve ostalo se poslozi
Pa ti i ja kao nakon pomirdbe ... još ćemo postati i kućni prijatelji
Vid mi je konstantno savršen

OT.

Eto, ljepota je u današnjem danu! Sunce je nad gradom (ZG), u toj ljepoti treba uživati! To je čista izvanjska ljepota koja se ispoljava svjetlošću, toplinom, a možda i rakom kože ako se pretjera u uživanju Treba biti umjeren.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 16:12   #43
Quote:
dtomas kaže:
Zaboravila si spomenuti saldo na muškarčevom računu koji je isto tako bitan . I to je ljepota?! Žene se zapravo, kažu, zaljubljuju u muškarčevu moć, utjecaj... O kojoj je ljepoti tu riječ?
zene u suprotnom spolu uglavnom traze unutrasnju ljepotu tj sve ono sto se definira kao muskost , ne lijepe crte lica i feminizirane kopije sebe.
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 08.04.2010. at 16:26.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 16:15   #44
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
Lijepo je ono iracionalno i dinamicno sto nam stalno izmice, stoga se ne moze ni uhvatiti simbolickim. Kada postane staticno i umre u simbolickom, tada prestaje biti lijepo pa moze biti tek atraktivno, kao sto moze biti atraktivna i jezicna gimnastika u simbolickom, ali ne moze imati dubinu remek-djela. Dakle, lijepo je u stalnoj epifaniji, produbljivanju, pa tako postoje i osobe kojih se jednostavno ne mozemo nagledati, a da uopce ne posjeduju ljepotu u simbolickom smislu (ponekad ih nazivamo i 'muze' ).
Temelj za dobro razumijevanje ovog posta je dobro ohlađeno pivo ili dva. No ajmo probat i bez promila... u krvi.

Jel to znači kako naslikana slika ima manjkavost pred npr. skuplturom koja je sa svakim pomakom promatrača u odnosu na nju drugačija? Slika je dvodimenzionalna, što se tu može još mijenjati? Može se jedino slikati nova slika... to je mjena, zar ne?

U kontekstu ljepote žive osobe, nije li lijepo i kada je osoba u svojoj veličanstvenosti (duhovnoj i izvanjskoj) nepromjenjiva tj. konstantno drži visok nivo "ljepote"?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 16:27   #45
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
zene u suprotnom spolu uglavnom traze unutrasnju ljepotu tj sve ono sto se definira kao muskost , ne lijepe crte lica i feminizirane kopije sebe.

takvi su dobri za frendove i zajednicki shopping i nista vise...
Imaš pravo, samo... teško mi je prihvatiti i spomen unutarnje LJEPOTE u pripadnicima "zlatne" mladeži koji su lijepi iznutra... Ta se ljepota očituje u nabildanim tjelesima, opasnim čelavim frizurama, a onda i sa pokojim kriminalnim djelom tipa... iznuda, reketarenje, dilanje droge, realizacije otmica i ucjenjivanje. Onda se uparkiraju sa svojim tenkovima (ne automobilima) pred narodnjački klub, a unutra... cure oblijeću oko njih u oskudno pokrivenim izdanjima... ne bi li se približile muškoj unutarnjoj ljepoti?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:29   #46
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, samo... teško mi je prihvatiti i spomen unutarnje LJEPOTE u pripadnicima "zlatne" mladeži koji su lijepi iznutra... Ta se ljepota očituje u nabildanim tjelesima, opasnim čelavim frizurama, a onda i sa pokojim kriminalnim djelom tipa... iznuda, reketarenje, dilanje droge, realizacije otmica i ucjenjivanje. Onda se uparkiraju sa svojim tenkovima (ne automobilima) pred narodnjački klub, a unutra... cure oblijeću oko njih u oskudno pokrivenim izdanjima... ne bi li se približile muškoj unutarnjoj ljepoti?
mozda je to muskost Bizant style, ko smo mi da sudimo jel a nasi uvezli cijeli package od susjednih kultura jer ih mozda muci neka (kolektivna) kriza identiteta. moguce, ko bi ga znao...
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 08.04.2010. at 18:06.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:34   #47
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
Vece je bogatstvo ako je on tebi muza, ako si ti muza ne mozes sebe dozivjeti 'okom' drugog pa sve sto mozes je da uzivas u necijem uzivanju, sto je u neku ruku masturbacija, a u drugu kako se uzme.
Pada mi na pamet par stvari koje bi se mogle uzeti i koje bi isključile radnju koju spominješ u prvoj ruci, sve naravno ovisi o inspirativnosti muze.
__________________
Personal Jesus

Zadnje uređivanje Nola5 : 08.04.2010. at 17:40.
Nola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 18:23   #48
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
mozda je to muskost Bizant style, ko smo mi da sudimo jel a nasi uvezli cijeli package od susjednih kultura jer ih mozda muci neka (kolektivna) kriza identiteta. moguce, ko bi ga znao...
Dobro kažeš. Kriza je prava riječ.

Kriza duha jer... ima cura koje te ne žele pogledati ako se ne pojaviš sa npr. 100000eura vrijednim autom. Al, mora i toga biti, sve je to "lijepo" na svoj način baš kao kad eto jedan smajlić nema zube tipa ovog zube .
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:23   #49
Pa dobro, ali zar su samo siromašni ljudi 'duhovni'? Što bi na to rekao Malnar i njegovi škampi koje drži u bazenu? Istina, kaže se da 'blago siromašnima duhom' i da će lakše deva ući kraljevstvo nebesko nego bogataš. Navodno, radi se o pogrešnom prijevodu, jer se ne radi o cijeloj devi, nego o koncu od kamilje dlake (osobito debelom), ali dobro...

I sad kažu neki da je Angelina Jolie lijepa, a Catherine Zeta Jones nije, da je bezlična i prazna. Angie se čak zove tako (fr. jolie = lijep), ali čini mi se da je Catherine ipak nešto pametnija. A duhovnost valjda nije u suprotnosti s inteligencijom. Već sam čuo tu priču da vrlo inteligentne žene baš nisu na cijeni, jer ih smatraju 'hladnima', 'imaju uvrnuti smisao za humor', itd. Znači, ako su malo blesave, priproste i površno emotivne i hirovite, nalik na ono što glumi (ali nije!) Severina, ili ono s čime se sprda Arijana Čulina, dalmatinske kućanice ili junakinje sapunice (mex. 'telenovela') koju svakodnevno gledaju, onda su i više duhovno lijepe? A ove koje pametno grade karijeru i ostvaruju svoje ciljeve onda nisu duhovno lijepe?
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:33   #50
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, samo... teško mi je prihvatiti i spomen unutarnje LJEPOTE u pripadnicima "zlatne" mladeži koji su lijepi iznutra... Ta se ljepota očituje u nabildanim tjelesima, opasnim čelavim frizurama, a onda i sa pokojim kriminalnim djelom tipa... iznuda, reketarenje, dilanje droge, realizacije otmica i ucjenjivanje. Onda se uparkiraju sa svojim tenkovima (ne automobilima) pred narodnjački klub, a unutra... cure oblijeću oko njih u oskudno pokrivenim izdanjima... ne bi li se približile muškoj unutarnjoj ljepoti?
Znači 'muška ljepota' je zapravo agresivnost i simboli agresivnosti kao što su nabildana tijela, izgled mafijaša i kamatara... lijepi su agresivni i oni koji brzo dolaze do love... e, ali one koje oko njih oblijeću ne kuže jednu vrlo bitnu stvar, a ta je da to što netko agresivno i brzo dolazi do love ne znači automatski da je misli u većim količinama potrošit... preciznije, potrošit na jednu, odabranu ženu. Prije će biti da je misli potrošit po malo, i to na više njih.

Inače, ovo što si naveo je čista klasika - muškarci su s Marsa, a žene s Venere, oni su razbijači i štemeri koji lome srca, one su nježne i krhke sirene koje pate u samoći, ali pri tome se ne ustežu od ubijanja tuge šopingom, trošeći... to je to...

Makar ima i žena koje su s Marsa, pa onda one možda više preferiraju rafinirane i uglađene muškarce s Venere?
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:38   #51
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Pa dobro, ali zar su samo siromašni ljudi 'duhovni'? Što bi na to rekao Malnar i njegovi škampi koje drži u bazenu? Istina, kaže se da 'blago siromašnima duhom' i da će lakše deva ući kraljevstvo nebesko nego bogataš. Navodno, radi se o pogrešnom prijevodu, jer se ne radi o cijeloj devi, nego o koncu od kamilje dlake (osobito debelom), ali dobro...

I sad kažu neki da je Angelina Jolie lijepa, a Catherine Zeta Jones nije, da je bezlična i prazna. Angie se čak zove tako (fr. jolie = lijep), ali čini mi se da je Catherine ipak nešto pametnija. A duhovnost valjda nije u suprotnosti s inteligencijom. Već sam čuo tu priču da vrlo inteligentne žene baš nisu na cijeni, jer ih smatraju 'hladnima', 'imaju uvrnuti smisao za humor', itd. Znači, ako su malo blesave, priproste i površno emotivne i hirovite, nalik na ono što glumi (ali nije!) Severina, ili ono s čime se sprda Arijana Čulina, dalmatinske kućanice ili junakinje sapunice (mex. 'telenovela') koju svakodnevno gledaju, onda su i više duhovno lijepe? A ove koje pametno grade karijeru i ostvaruju svoje ciljeve onda nisu duhovno lijepe?
po meni bas suprotno...
Jolie je dokazano cold & weird , nekako prazna ...jako, jako disfunkcionalna (image koji se portreira javnosti je nesto skroz drugo jel) odbojnog, hladnog izgleda...brrrr zastrasujuca zenska, weirdo (film Girl Interapted je dobar portret kao i ostali filmovi, pogotovo -Mr & Mrs Smith etc)


CZJ je skroz hot i ima onaj neki 'sjaj u ocima' (cheeky isto) i muski padaju na nju totalno...

tako da prvobitna procjena je mozda bila od strane osobe koja se bas ne kuzi u sto prolazi, a sto ne.

Zadnje uređivanje Grazia : 10.04.2010. at 21:44.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:55   #52
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
po meni bas suprotno...
Jolie je dokazano cold & weird , nekako prazna ...jako, jako disfunkcionalna (image koji se portreira javnosti je nesto skroz drugo jel) odbojnog, hladnog izgleda...brrrr zastrasujuca zenska, weirdo (film Girl Interapted je dobar portret kao i ostali filmovi, pogotovo -Mr & Mrs Smith etc)


CZJ je skroz hot i ima onaj neki 'sjaj u ocima' (cheeky isto) i muski padaju na nju totalno...

tako da prvobitna procjena je mozda bila od strane osobe koja se bas ne kuzi u sto prolazi, a sto ne.
Vidiš kako ima različitih ukusa?
Zato sam i otvorio ovu temu.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:56   #53
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Dobro kažeš. Kriza je prava riječ.

Kriza duha jer... ima cura koje te ne žele pogledati ako se ne pojaviš sa npr. 100000eura vrijednim autom. Al, mora i toga biti, sve je to "lijepo" na svoj način baš kao kad eto jedan smajlić nema zube tipa ovog zube .
ja samo kazem da muskost: snaga, hrabrost, cast... i sve ostale male characteristics je uglavnom ono zbog cega nam se zavrti u glavi..i koljena klecaju sama od sebe.

a da ima devijacija i varijacija na pojam muskosti, naravno...ali to je samo to: devijacija i ne prava stvar.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 22:03   #54
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Vidiš kako ima različitih ukusa?
Zato sam i otvorio ovu temu.
pa sad...ako se 9/10 slozi u necemu jel to onda samo stvar osobnog ukusa ili je pak posrijedi nesto vise od toga - dalo bi se i o tome raspravljati.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 22:10   #55
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
pa sad...ako se 9/10 slozi u necemu jel to onda samo stvar osobnog ukusa ili je pak posrijedi nesto vise od toga - dalo bi se i o tome raspravljati.
Dalo bi se ako imaš s kim, jer s onih 9/10 nemaš o čem, a s onih 1/10 je to teško izvedivo.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 23:39   #56
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Dalo bi se ako imaš s kim, jer s onih 9/10 nemaš o čem, a s onih 1/10 je to teško izvedivo.
bas

jos od mislim vremena Plato-a postoje dva podijeljena tabora- jedan kojima je mantra ljepota je u ocima promatraca - dakle subjektivni dozivljaj iliti kulturoloski/etnicki etc uvjetovan pojam i drugi- koji smatraju da je ideal (fizicke) ljepote univerzalan i gotovo pa cista matematika jer da bi nesto bilo lijepo mora imati odredjenu simetriju i proporcionalnost, balancu, logical order..pravilnost i sl., a stari Grci su cak sve to 'izracunali' i dosli do zakljucka da:
the proportion of the features of any beautiful person must be as per golden ratio.
moderne studije podrzavaju ideju ideala ljepote starih Grka kao apsolutno korektnu i vazecu. i ja se slazem skroz ofc.

neke stvari su i univerzalne i ajmo reci vjecne (vremenski nepromjenjive)...jer vecina se slaze ->prava ljepota niti je subjektivan dozivljaj niti prolazna.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 23:47   #57
a zasto produhovljene zenske uvijek nekim materinskim nagonom pristupaju deckima, i to, kad bi decki bili svjesni - one se opravo uhvate na neku njegovu vanjsku nesavrsenost pa ga prigrle

(visoke cure se zaljubljuju u niske decke, npr decku bez oka uopce nije problem uvijek imati paznju zenskih itd )

upravo se moze reci da su superiorniji od onih 'rasnih' srcedrapajucih momcina

zasto je to tako?
zar zato sto ti 's falingom' razviju neku dodatnu bonus notu, koju prave zenske znaju prepoznati?
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 23:52   #58
kao da o meni pricas, ja sam od uvijek voljela sitne decke.. znaci li to da sam produhovljena osoba
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 00:30   #59
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
a zasto produhovljene zenske uvijek nekim materinskim nagonom pristupaju deckima, i to, kad bi decki bili svjesni - one se opravo uhvate na neku njegovu vanjsku nesavrsenost pa ga prigrle

(visoke cure se zaljubljuju u niske decke, npr decku bez oka uopce nije problem uvijek imati paznju zenskih itd )

upravo se moze reci da su superiorniji od onih 'rasnih' srcedrapajucih momcina

zasto je to tako?
zar zato sto ti 's falingom' razviju neku dodatnu bonus notu, koju prave zenske znaju prepoznati?
jel mi to sad pricamo o iracionalnim 'zakonima srca' ili?

a to je vec skroz druga sfera, blimey... i pisali smo o tome na ljes-u dosta lol... di cemo sad s tim i ovdje.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 00:33   #60
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
kao da o meni pricas, ja sam od uvijek voljela sitne decke.. znaci li to da sam produhovljena osoba
sitnije od sebe ili samo sitne po gradji?
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.