Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Pogledaj rezultate ankete: Koju gitaru koristite/preferirate?
Fender 69 38.76%
Gibson 57 32.02%
Yamaha 17 9.55%
Ibanez 18 10.11%
Epiphone 4 2.25%
Neku drugu 13 7.30%
Glasovatelji: 178. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2005., 12:55   #1
Exclamation Fender vs. Gibson

The battle continues...
Koja vam je najbolja gitara (brand)????
Jeste li vise za šminku (Gibson) ili performanse (Fender)?

__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 13:02   #2
a zsto fender nije sminka a gibson performanse
uglavnom, meni uvjerljivo gibson. al ni telecasteri mi nisu losi...
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 13:22   #3
Fender ima dulju tradiciju, te proizvodi širi spektar kvalitetnijih gitara of Gibsona, pa performanse idu na ruku Fendera...
Ja osobno ovozavam svoj Strat sa BareKnuckles p.u.-ovima. Gibsoni su bili popularni 80.tih u vrijeme glam rocka, jedina budala kaj ih još svira je Slash...

FENDER :2up:GIBSON

__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 14:43   #4
mislim da samo idiot moze reci da je fender bolji od gibsona.znam ja da ste vi svi deckici u 6-7 razredu,i jos u zivotu niste drzali el.gitaru u rukama,pa hocete ispast pametni.odite rađe tati i nastavite ga zicati da vam da svoju staru levisicu.sto se tice fendera-to je zadnje govno od gitare.jedino sto im valja su basevi.znam posto sam ih svirao i stvarno nemam prigovora.molim vas postedite me dosadnih gluposti jer neznate razliku imeđu pickupa i fretta.ispricavam se starijim i iskusnijim glazbenicima,al me ovi klinci stvarno nerviraju. :-)
Duff BP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 16:58   #5
njih se ne može uspoređivat, fender je savršen za blues,rock i to... gibson isto za to je jeben al moš i bez pol beda punk i metal svirat na njima,meni osobno po soundu definitivno gibson i to LP
n@meless_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 17:31   #6
meni se iskreno vise svidja zvuk humbuckera, pa glasam za gibson, a sam posjedujem jedan explorer 76-icu. s druge strane kad su akusticne gitare u pitanju, onda je gibson za jedno deset kopalja ispred fendera.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 22:48   #7
Re: Fender vs. Gibson

Quote:
janarani kaže:
The battle continues...
Koja vam je najbolja gitara (brand)????
Jeste li vise za šminku (Gibson) ili performanse (Fender)?


fender su performanse a gibson šminka?

mili bože. svaka od tih gitara ima svoj karakterističan sound i namjenu, tak da se ne radi o šminkanju il performansama il nečem trećem...k tome strat i telac imaju prilično drugačiji zvuk..kao i modeli gibsona.
osobno više volim gibson sound, ako se radi o solo zvuku, ali fender mi ima širu namjenu, kako strat, tako i ostali modeli...
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 01:16   #8
glasam za fender zbog njegove jednostavnosti. to su dvije razlicite gitare sa karakteri. soundom, pa je o njima bespredmetno razgovarat. srecom, nisu ogranicene samo na pojedine pravce.
tili-lili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 15:26   #9
Quote:
parliament kaže:
meni se iskreno vise svidja zvuk humbuckera, pa glasam za gibson, a sam posjedujem jedan explorer 76-icu. s druge strane kad su akusticne gitare u pitanju, onda je gibson za jedno deset kopalja ispred fendera.
Pa i brojni fenderi, i strat i tele, imaju humbuckere!
Ak. gitare najbolje proizvodi Muzicka Trgovina Zagreb...
__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 03:02   #10
Kaj nije jimmy sviral na epiphone-u, ja imam jednu sliku ispod koje je navod da je sviral na njoj, bjele boje je, slična lp-u?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 01:18   #11
Imam Stratocastera iz '69. i ne bih ga mijenjao ni za jednu gitaru. No, to ne znači da ne bih kupio Gibsona, dobar je za žešće stvari. Fender je što se zvuka tiče univerzalniji i mekši. Postoji i određena razlika u sviranju, jer su im žice drukčije položene, odnosno udaljene od tijela gitare, pa se čovjek treba priviknuti na to.

Sve u svemu, najradije bih obje. I jednoga Gretscha.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 01:45   #12
Usporedba Gibsona i Fendera je bas sto bi se reklo usporedba "apples i oranges" Ne znam samo otkuda ti da je Gibson sminka a Fender performanse Ja osobno puno vise volim Gibsone zbog 24 3/4" skale, set-neck konstrukcije, humbuckera (znam da ih i Fenderi imaju ali govorim generalno) i drva koristenog za tijelo i vrat. Onako moje osobno misljenje je da su Gibsoni i kvalitetnije izradjeni ali istina je da su se sto se toga tice srozali zadnjih nekoliko godina.

Ipak, prije svega toga bih uzeo jednog neck-thru Jacksona. Ili jos bolje, Ken Lawrence Explorera kojeg sam nedavno poceo izradjivati
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 11:41   #13
Quote:
stitch kaže:

Sve u svemu, najradije bih obje. I jednoga Gretscha.
...potpisujem,

btw,
vise volim strata, nekak mi je bolje kad su pragovi malo zakrivljeni,

a i strat mi je svakako lijepsi, i vise volim malo meksi zvuk

ali treba imati i jednog i drugog, da bi se moglo dobro usporedit,
__________________
...just KIDDing...
Kidd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 12:12   #14
Ja mislim da su Gibson odlične gitare, nemojte me krivo shvatiti, ali samo za određeni tip glazbe, te nenad*ebivo dobre u izvođenju solaži (Slash anyone? ), ali su Fenderi, svestraniji i bolji opčenito. Pogledajte koliko je vrsnih svijetski gitarista odabralo Strata (Hendrix, Clapton, Cobain...). Ipak je manjina uzela Les Paul u ruke.
Ovu temu sam i zapoceo iz frustracije, jer se precesto dogadja da "mamini sineki", a mama puna para, kupe Gibsona, i ne dodju dalje od trash- tri-akorda-punka. Gibson je postao stvar prestiza, a Fender bio i ostao stvar elegancije, performansi i kvalitete.
Cheers!!!
__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 12:55   #15
Quote:
janarani kaže:
Ja mislim da su Gibson odlične gitare, nemojte me krivo shvatiti, ali samo za određeni tip glazbe, te nenad*ebivo dobre u izvođenju solaži (Slash anyone? ), ali su Fenderi, svestraniji i bolji opčenito. Pogledajte koliko je vrsnih svijetski gitarista odabralo Strata (Hendrix, Clapton, Cobain...). Ipak je manjina uzela Les Paul u ruke.
Ovu temu sam i zapoceo iz frustracije, jer se precesto dogadja da "mamini sineki", a mama puna para, kupe Gibsona, i ne dodju dalje od trash- tri-akorda-punka. Gibson je postao stvar prestiza, a Fender bio i ostao stvar elegancije, performansi i kvalitete.
Cheers!!!
Mozes li obrazloziti zasto je Fender bolji i kvalitetniji osim toga sto se tebi vise svidja? To sto ga puno ljudi svira bas i ne govori previse. Bas sam prije koji dan promatrao neck joint na jednom stratu. Iskreno receno, da ispadne takav na mojoj prvoj gitari koju radim, ne bih bio u potpunosti zadovoljan. Za Set-Neck konstrukciju ipak treba vise truda i kvalitetniji joint. Kod Fendera me smeta sto su (gotovo?) svi bolt-on. U kombinaciji sa ravnim headstockom, nije ni cudo sto imaju relativno los sustain.

Sto se ovog drugog tice, ne bih se u potpunosti slozio. Pa danas svi imaju Strata i zvuce kao vojska klonova. Ne mozes usporedjivati zvuk jednog LP-a i Strata. Nek' si ljudi kupuju kakvu god gitaru hoce, njihov novac
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 12:56   #16
Quote:
janarani kaže:
ali su Fenderi, svestraniji i bolji opčenito. Pogledajte koliko je vrsnih svijetski gitarista odabralo Strata (Hendrix, Clapton, Cobain...). Ipak je manjina uzela Les Paul u ruke.
ne baš...gitaristički časopisi (da, povremeno to listam ) često znaju radit neke top liste na tu temu i situacija je prilično izjednačena....

cobain i strat ?!?


Quote:
Gibson je postao stvar prestiza, a Fender bio i ostao stvar elegancije, performansi i kvalitete.
Cheers!!!
ti si baš uporan, jel
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 12:58   #17
sad sam se baš ufurao

evo jedne top liste rifova od prije 5 godina:

1. les paul - whole lotta love
2. strat - smoke on the water
3. strat - layla
4. strat - purple haze
5. SG - paranoid
6. les paul - enter sandman
7. les paul - satisfaction
8. les paul - sweet child o' mine
9. mustang - smells like teen spirit
10.les paul - sunshine of your love

nije baš da mi se sviđa lista, ali je poruka jasna
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 13:29   #18
Post

Evo top liste riffova po Total Guitaru br. 132, June 2004:

1)Sweet Child O' Mine -LES PAUL- svirao: Slash
2)Smells Like Teen Spirit -STRAT* - svirao: Kurt Cobain
3)Whole Lotta Love -LES PAUL - svirao: Jimmi Page
4)Smoke On The Water -STRAT - svirao: Richard Blackmore
5)Enter Sandman -STRAT - svirao: James Hetfield
6)Layla -STRAT -svirao: Eric Clapton
7)Master Of Puppets -DESTROYER - svirao: James Hetfield
8)Back In Black -SG - svirao: Angus Young
9)Voodoo Child -STRAT - svirao: Jimi Hendrix
10) Paranoid -SG - svirao: Tommi Iommi

Neznam jedino koja je svrha ovoga... statistike apsolutno ništa nemogu konkretno pokazati...

*nije Mustang!
__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 13:34   #19
Quote:
haddock kaže:

cobain i strat ?!?

A što je tu čudno ???????
__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 13:37   #20
Quote:
janarani kaže:
Neznam jedino koja je svrha ovoga... statistike apsolutno ništa nemogu konkretno pokazati...
Upravo tako. A i sve ove liste su bezveze. Svacija se top lista razlikuje a tko je svirao sto na cemu je potpuno nebitno.

Quote:
janarani kaže:
7)Master Of Puppets -DESTROYER - svirao: James Hetfield
Otkada James svira destroyera? Ne znam ni otkuda ovo da je svirao Enter Sandman na Les Paulu i Stratu
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.