Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2009., 06:31   #41
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
U obitelji ćemo dobiti prinovu. To ne bi bilo ništa loše da buduća majka nema ni 17 god. (uskoro ih puni). Svojoj ću maloj rodici pružiti svu moguću potporu skupa s njenim roditeljima, ali znam slučaj u kome su roditelji njenu vršnjakinju jednostavno izbacili iz kuće kad je zatrudnila. Za razliku od moje rodice koja se uskoro udaje, ovu drugu curu momak je ostavio, i da je nije primila starija sestra ostala bi na cesti. Što bi vi napravili da saznate da je vaša teen kćerka trudna?
Roditelj koji izbaci svoje dijete na ulicu zbog unučeta je - smeće !
Ne bih bila luda od sreće da se mome djetetu to dogodi, ali bi imala moju punu podršku jer sam ju zato i imala. Da podignem novu osobu i da joj na tom putu odrastanja pomognem, a ne odmognem.
Bibitia is offline  
Old 13.06.2009., 10:44   #42
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
U obitelji ćemo dobiti prinovu. To ne bi bilo ništa loše da buduća majka nema ni 17 god. (uskoro ih puni). Svojoj ću maloj rodici pružiti svu moguću potporu skupa s njenim roditeljima, ali znam slučaj u kome su roditelji njenu vršnjakinju jednostavno izbacili iz kuće kad je zatrudnila. Za razliku od moje rodice koja se uskoro udaje, ovu drugu curu momak je ostavio, i da je nije primila starija sestra ostala bi na cesti. Što bi vi napravili da saznate da je vaša teen kćerka trudna?
velika krivica je tu samih roditelja i okoline o needuciranju i manjku obavijestenosti djece o seksualnom zivotu i posljedicama koje nosi
tako da roditelj izbaci trudnu teenejdjerku iz kuce je malo kontradiktorno i sam sebi kako se kaze pljuje u usta
nema sanse da bi izbacila ikoga svojega iz kuce taman da ubiju nekoga, pa moji su
i teen trudnoca stvarno nije smak svijeta ukoliko je financijska i emocionalna podrska prisutna
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 13.06.2009., 11:21   #43
Kakva je to ljubav ako vrijedi samo pod određenim uvjetima?
Naravno da bih bila razočarana kad bi mi se kći od 17 pojavila s takvom viješću. Osjećala bih i svoj neuspjeh u odgoju, edukaciji mog djeteta. Vrlo vjerojatno bih bila ljuta na nju ali NIKAD; NIKAD, NIKAD je ne bi izbacila, odrekla se i sl. gluposti.
Na kraju cijele priče, shvatiš ipak da je dijete, novi život, blagoslov i da obogati tvoj svijet. I kad ti se prvi tren nasmiješi, sasvim sigurno zaboraviš na sve peripetije koje su se događale mjesecima prije. I, ukoliko je to dijete začeto na normalan način (dakle, isključujem silovanje i sl. traume) ne bih "dala djetetu da sama odluči što će". U životu se treba znati nositi s posljedicama onog što radimo, a ne pokazat nezrelom djetetu da "nije bed" jednostavno pobaciti svoje dijete.
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Old 15.06.2009., 01:59   #44
mome braticu je cura zatrudnila kad su bili 3.srednje, tj. prije godinu dana, bili su zajedno nekih 10 mjeseci.. normalno da je to sok za obitelj, al hvala bogu da su njegovi normalni ljudi pa su sjeli i popricali sta ce i kako ce dalje.. i on i cura su se slozili da bi htjeli zadrzati dijete, ujo i njegova zena su rekli da mogu zivjeti kod njih jel imaju dosta veliku kucu i opcenito bolje financijski stoje nego curina obitelj.. njezina obitelj im je isto pruzila potporu, svi su bili super iako naravno da to nije bila laka situacija.. i taman kad je nekako sve sjelo na svoje mjesto cura je imala spontani pobacaj
svima nam je to tesko palo, svi smo se nekako naviknuli na to da cemo dobiti novog clana obitelji, vec smo poceli smisljati imena i sve.. =(
kad bi se tako nesto dogodilo mojoj kceri mislim da bi burno reagirala, jel to nije lako podnijeti nijednom roditelju.. ali znam da mi ni u jednom trenutku ne bi palo na pamet izbaciti ju ili slicno, jel ako je to tvoje dijete onda moras biti uz njega i kad mu je tesko i pokusati pomoci na bilo koji nacin. sve u zivotu se moze rijesiti, najbitnije je imati potporu bliznjih i onda je sve lakse. =)
|~emmalicious~| is offline  
Old 15.06.2009., 09:08   #45
Četiri godine stari threadovi FTW.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.