Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2012., 16:04   #6761
Quote:
DaisyD kaže: Pogledaj post
mi smo naše naručili kod njih, trebali bi nam biti gotovi idući tjedan, tek tada ću moći prenijeti iskustvo, za sada je sve ok bilo...

hvala
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:36   #6762
Smile

Pozdrav ima li tko letak za koci , ozaljska 13, sa sajma vjencanja za 20 posto? Hvalaaaaaaaa
Ajfonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 20:28   #6763
Zaboravila sam vam napisati da smo jako zadovoljni sa našim srebrnim prstenjem iz Zlatarne Dax.
Žena je bila jako ljubazna, uslužna, prsteni su bili gotovi za dva tjedna kako nam je i rekla.
I još nam je dala popusta pa smo ih platili stvarno siću.

__________________
"Volim te ne zbog toga što si ti, već zbog toga što sam ja kad sam pored tebe." Gabriel Garciá Márquez
DaisyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 21:16   #6764
Quote:
DaisyD kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam vam napisati da smo jako zadovoljni sa našim srebrnim prstenjem iz Zlatarne Dax.
Žena je bila jako ljubazna, uslužna, prsteni su bili gotovi za dva tjedna kako nam je i rekla.
I još nam je dala popusta pa smo ih platili stvarno siću.



ajme stvarno su prekrasni! hvala puno na dojmovima, mislim da ću ići naručiti ovih dana
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 22:00   #6765
ovo su naši prstenčići

anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 16:35   #6766
ovakvo je moje

čisto bijelo zlato bez mata dijamantića..i slično
zadovoljna!
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 23:13   #6767
mimi_ri, koliko su te ispali prsteni? meni se svidja nesto tako jednostavno, samo bih ja ostre rubove..jako su lijepi
__________________
Let's start each day with a smile
Meredith G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 10:01   #6768
Quote:
Meredith G. kaže: Pogledaj post
mimi_ri, koliko su te ispali prsteni? meni se svidja nesto tako jednostavno, samo bih ja ostre rubove..jako su lijepi
2 200 kn.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 16:45   #6769
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post

čisto bijelo zlato bez mata dijamantića..i slično
zadovoljna!
tak je i naše... osim što ima taj mat. 2000 kn su nas s popustom došli. inače su 2700
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:38   #6770
Mi prošli tjedan naručili prstenje. Ušli u Marića u Bogovićevoj i izabrali prstenje za ravno dvije minute.Još mar minutica potrošili na mjerenje prsta i davanje kapare.
Gotovi za ravno tjedan dana.
Mi htjeli srebro,žena nam preporučila da možemo izvana staviti bjelo zlato a unutra da bude srebro.Oba za 500kn-Ja i više nego zadovoljna jer sam računala na cifru od 1.000kn, tako da sam pre, prezadovoljna.
Informativno pitala koliko bi nas došli u varijanti da su cijeli od bijelog zalata-4.100kn.Ne havala.
Vrlo su jednostavni. Kombinacija skroz laganog mata i sjaja. Oba identična. Ja nisam htjela cirkone tj. jedan koji je u orginalnoj varijanti.
I tako je moja potraga za prestenjem ekspresno brzo završila.
Nadam se da če i kvaliteta biti ok.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:14   #6771
Jelle, stvarno je moguće iznutra staviti srebro, a izvana bijelo zlato? Neće se to brzo izlizati? Mi bi htjeli srebrne prstene samo radi ušteda, ali ako je ova kombinacija moguća, onda je to idealno rješenje. Da li u toj zlatarni rade prstene po narudžbi, tj. po slici, ako slučajno znaš?
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:39   #6772
Ne bih htjela pametovati, ali vjenčano prstenje je jedino što vam ostaje od vjenčanja za čitav život. Stvarno mislim da ima puno drugih stvari na kojima se može uštedjeti i da se na ovome zaista ne treba. Srebro fakat nije najsretniji materijal...
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 22:31   #6773
Hmmmm... najbolje ti je prijeći cijelu Ilicu. Tak' smo mi!!
Saša11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:54   #6774

Ovo je naše prstenje, srebrno, kupljeno u Argentumu u Rijeci. Cijena, prava sitnica -850 kn. Sve ostalo nam je bilo preskupo s obzirom da mi dragi ima izvanserijski broj veći prsten+veća gramaža=cijena boli glava


Zadnje uređivanje Mayo : 21.06.2012. at 16:07. Reason: spajanje postova
Maya003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 20:42   #6775
Quote:
Fem kaže: Pogledaj post
Ne bih htjela pametovati, ali vjenčano prstenje je jedino što vam ostaje od vjenčanja za čitav život. Stvarno mislim da ima puno drugih stvari na kojima se može uštedjeti i da se na ovome zaista ne treba. Srebro fakat nije najsretniji materijal...
Ja imam puno (meni bitnijih i dražih) stvari na koje bi potrošila 3.500kn. npr. putovanje. Čista stvar prioriteta.
ok. da zarađujem desetke tisuča kn mjesečno. Da sam stan i auto dobila od staraca i da nemam krede sa strane sigurno bi kupila prsten od bijeloga zalata a ovako mi ne pada na pamet da vjenčano prstenje kupujem na rate i otplačujem sljedečih 12 mjeseci.
Tko voli-nek izvoli.

Osim toga ja ne mislim da je srebro jako nesretan materijal. Moj srebrni prsten star par godina i danas je kao novi. Nadam se da če tako biti i sa vjenćanim.
I mislim da je zlato danas strašno precjenjeno.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 20:46   #6776
Slažem se s Jelle, ionako je prsten samo simbol, pokazatelj da si vjenčan, a pravo 'vjenčanje' se dogodi u srcu.

Ja jako volim srebro i gotovo sav nakit mi je srebrni, a također želim naše novce radije potrošit na izlete na Mauricijusu ili bolju večeru za obitelj kad se vratimo.
Ne umanjujem važnost prstena, ali smatram da ima itekako vrijednijih stvari.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 20:51   #6777
Quote:
Pollly kaže: Pogledaj post
Jelle, stvarno je moguće iznutra staviti srebro, a izvana bijelo zlato? Neće se to brzo izlizati? Mi bi htjeli srebrne prstene samo radi ušteda, ali ako je ova kombinacija moguća, onda je to idealno rješenje. Da li u toj zlatarni rade prstene po narudžbi, tj. po slici, ako slučajno znaš?
Stvarno! Nije ni meni pala na pamet ta kombinacija da zlatom iz vana dok mi žena nije sama predložila. Ja sam također bila oduševljena.
Ne znam da li rade po naruđbi.Nisam pitala jer imaju ogroman izbor ali probaj ih sama nazvati i pitati.

Ne znam ti da li če se to zlato brzo izlizati. Vjerujem da če se kod mata brže izlizati nego kod sjajnih prstena jer poznato je da se mat nakon nekoga vremena izliže pa se treba s vremenom na vrijeme ponovno brustiti a tada taj vanjski tanki slog zlata može otiči. Tako da vjerujem da ovisi od modela do modela. Ma najbolje da ih sama telefonski nazoveš ili svratiš do njih i pitaš sve što te zanima.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 23:56   #6778
Quote:
Jellle kaže: Pogledaj post
Ja imam puno (meni bitnijih i dražih) stvari na koje bi potrošila 3.500kn. npr. putovanje. Čista stvar prioriteta.
ok. da zarađujem desetke tisuča kn mjesečno. Da sam stan i auto dobila od staraca i da nemam krede sa strane sigurno bi kupila prsten od bijeloga zalata a ovako mi ne pada na pamet da vjenčano prstenje kupujem na rate i otplačujem sljedečih 12 mjeseci.
Tko voli-nek izvoli.

Osim toga ja ne mislim da je srebro jako nesretan materijal. Moj srebrni prsten star par godina i danas je kao novi. Nadam se da če tako biti i sa vjenćanim.
I mislim da je zlato danas strašno precjenjeno.
Putovat ćeš moći i sa 50 kad nećeš imati krede i kad ćeš imati auto i stan, a bome za 2500 kuna (kolika je razlika između zlatnih i srebrnih prstenja) vas dvoje ne može otići ni u Crikvenicu na tjedan dana (izvan sezone).

Tvoj srebrni prsten je star par godina, a ovaj ti treba trajati 30 ili 50 ili više godina, a ako se vjenčanje događa u srcu, čemu onda uopće okupljati bilo koga ili ići bilo gdje kad se možete vjenčati u srcu doma.

Ne znam, moje stajalište, a svatko će na kraju napraviti po svom. Meni je prstenje jedna od najvažnijih stvari, a i kad smo razgovarali sa zlatarom kod kojeg ćemo uzimati prstenje, odmah nam je skrenuo pažnju na kvalitetu. Moja baka i djed koji su prošle godine slavili 50. godišnjicu još uvijek imaju svoje prstenje sa vjenčanja i to mi je baš prekrasno
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 14:50   #6779
po cemu srebro nije najsretniji materijal?

Decko zeli da uzmemo bijelo zlato ja mislim da je to bacanje love, ja bi srebrni..

Ionak neznam dal cu nosit prsten, imam ga vec istetoviranog, obozavam nakit al me smeta i jako brzo ga skinem (recimo cim dodem na posao ) ne nosim nausnice, ni lancice- stavim pa brzo skinem, tak da mislim da ce tak bit i sa prstenom.. Probat cu se naviknut na njega al nist ne obecajem, a i treba nam neki za samo vjenčanje tak da sam ja definitivno za srebro.. kaj potamni? promjeni boju? izlize se?
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 15:17   #6780
Ma votever, svatko ima drugačije mišljenje, želje i potrebe.

Srebro je jednako dobro kao i zlato, osim što je jeftinije. Moraš ga nositi na poliranje isto kao i zlatni.

I malo je glupo gledati 20, 30, 40 i više godina u budućnost kod kupnje prstena...onak, možda se razvedeš za dvije
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.