Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 19:41   #61
Quote:
swaschta kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoci.

Jedino sto u izracunu kod Michelina nedostaje cijena trajketa. Mislim da je oko 120 funti...
A sto se tice aviona... Pa, cijena je povoljna kada se ide na vise dana, onda se moze dobiti za cca 300 EUR-a. Meni treba samo 1 dan u Stockholmu, a onda je avionoko 750 EUR-a - za tu cijenu je jeftinije voziti. Slazem se da je to malo dug put (2000 km), ali vozili smo kolega i ja i gadnije situacije pa mi to nije stvar za razmisljanje. Za sada i na zalost, gotovo je jedini kriterij novac.
750 eura???

Ima iz Trsta za 350 eura, iz Budimpešte za 150 eura sa Wizzom, 334 eura iz Zagreba preko Bud sa malevom...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:51   #62
Ne sumnjam da ima, ali ne ako se zelis vratiti slijedeci dan. Barem ja to nisam nasao.
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:56   #63
Quote:
swaschta kaže: Pogledaj post
Ne sumnjam da ima, ali ne ako se zelis vratiti slijedeci dan. Barem ja to nisam nasao.
To su sve cijene za vratiti se slijedeći dan. Datum sam izabrao nasumce, negdje početak 6.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 21:13   #64
razuzdani clubbing velegrada

http://www.youtube.com/watch?v=AyJu6XnpElM
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 22:05   #65
Stockholm

Zanima me koje je destinacije vrijedno posjetiti u Stockholmu…naročito u ovom zimskom periodu.
Tamo sam od 17.11 do 25.11. znači samo 8 dana i želim ih iskoristit najbolje što mogu.


Za sada mi je plan obići :
Gamla Stan,
Vasa Museum - koja je cijena ulaznice…da li se može muljati iksicom …
da li je srijedom otvoren duže…do 20h….i da li ima neki dan u tjednu kada su jeftinije ili besplatne ulaznice za muzeje….koji još muzej preporučate: Medeltidsmuseum, Östasiatiska museet, the Modern Museum and the Arkitekturmuseet, Nordiska Museet (National Museum of Cultural History)???
(...mislim da mi se sad po zimi ne isplati ići u Skansen),
Kungliga Slottet (Royal Palace),
Stadshuset (City Hall),
Djurgården,
Drottningholm Slott...
Davajte još savjeta…što posjetiti…što jesti…i sl.

Sve me zanima, samo vremena je malo…a novaca još i manje…ako netko zna povoljnije restorane…super bi bilo.
tonnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 18:26   #66
e

od klope mi se najvise dopalo ako ima neki bife...ono sto s masom klope pa se nazderes za tri dana i mos sve probati
ima i china bife isto tako super...to se po meni najvise isplati jesti i zanimljivo je
mozes se ujutru ufurati u neki hotel i ogrebati se za dorucak bife...ono prodjes pored ko fol gost si
u vasa muzeju nes ni gledati brod vec zenske koje se tamo furaju...strava su
pa to sto si ispiso je ok posetiti
ali glavna turisticka atrakcija tamo su zenske
meni se licno dopada najvise severni deo zemlje...priroda je strava i ljudi neiskvareni

po meni ono najbolje u svedskoj je priroda i svaki sport sto ima veze s prirodom...nije komercijalno...netreba biti bogat...i fina normalna atmosfera

glavni nedostatak svedjana je duplo lice....uvek se smeskaju...i kad recimo misle da si kreten nece ti to pokazati...vec ce te diskretno zaebati
opijaju se do besvesti i ako ih upoznas u pijanstvu neprepoznaju te sutra

dobre osobine...komunikativni ako ih nestresas il nisi bahat,fini i stvarno se moze dosta pricati s njima o svemu i svacemu
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 13:51   #67
baci ovdje pogled kad imas vremena tek toliko da vidis koliko je mrzlo i koliko kratko traje dan

http://webbkameror.se/
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 14:02   #68
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
baci ovdje pogled kad imas vremena tek toliko da vidis koliko je mrzlo i koliko kratko traje dan

http://webbkameror.se/


ovo mi je super stranica........taman sam se pitala koliko traje dan i kakvo je vrijeme...

znam da sad izgleda sve sivo (na svim turističkim stranicama su slike od ljeta).......ali ja jedva čekam da dođem tamo.

Već vidim da je ovo grad mojih snova.
tonnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 15:00   #69
u Stockholmu ima Netto dućana...jel da?

guglam i guglam i nigdje ne mogu naći njihove adrese u Stockholmu
tonnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 10:51   #70
stockholm

Idem na dva dana u Stockholm. Što vidjeti u tako kratkom vremenu to jest koje su must see ili must do stvari u Stockholmu? I naravno, ako imate preporuke za kafice, restorane i slicno....
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 13:05   #71
Quote:
tonnka kaže: Pogledaj post
u Stockholmu ima Netto dućana...jel da?

guglam i guglam i nigdje ne mogu naći njihove adrese u Stockholmu
Što će ti netto pobogu
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 17:07   #72
znam većini je to grozan...prljav dućan, ali mene je par puta spasio..

u hotelu je bio koma šampon...u ostalim dućanima su bili oko 45 kn...jedino u nettu nađem za 15 kn
+ čokolade su bile jeftinije nego na aerodromu

mene ja najviše dojmio Vasa Museum,
Gamla Stan...tu su većine palača+promjena straže...cijeli taj stari grad je jako romantičan


+ kad si u Gamla Stanu...obavezno otiđi na trg gdje je Nobelov muzej
...stani ispred njega i s lijeve strane je mali kafić...ne znam kako se zove, ali ima zastavu duginih boja i prozorčić za coffe 2 go...
uđi u njega i naruči Cheese cake.....to ja najbolja torta koja sam ja ikada probala u životu...
sigurna sam da će se i tebi svidjeti
tonnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 17:17   #73
restorane ti ne mogu preporučiti...jedino ti mogu reći izbjegavaj Kungshallen
ta zgrada s par desetaka međunarodnih restorana na jednom mjestu je popularna među mladima i turistima...ali meni se nije svidjelo...

ideja je super, no u praksi je to međunarodni fast food,
gdje se mirisi svih kuhinja miješaju, najviše u podrumu.
tonnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 17:35   #74
hm...meni je bilo fenomenalan i posjet groblju...

o.k...ja sam malo čudna osoba, ali groblje mi je fenomenalno...
takva jednostavnost, skromnost, ljepota
(nije niti čudno što je pod zaštitom unesca)

evo par slika...da ne ideš bez veze tamo, jer je malo udaljenije





tonnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 17:48   #75
Quote:
Big_B kaže: Pogledaj post
A jel mozes bacit neke cijene? Ako slucajno znas? One osnovne, tipa kava, sok, piva u bircu. Pizza i sl. hrana.
ovisi gdje u Svedskoj. Malmo je jeftiniji nego Goteborg. Stockholm je, naravno, najskuplji. Nisam tamo nikad bio, ali sam cuo da je piva u birtiji oko 45-50 kruna.

u Malmo pivo mos popit i za 20-40 kruna. kava je, nekakav prosjek u birtji, 15 kruna, al je dobijes gomilu. nije to ko kod nas.

obicaj u kaficima je da te konobar nece posluzit osim ako ne narucujes i jelo. znaci nemoj sjest za stol i cekat cugu. nece ti je donijeti.

hrana... kako gdje i ovisi sta. ako ces jesti kebab on ti je isto ko kod nas 20-30 kruna. macdonalds ista stvar. ako ces hranu kupovati u trgovini tipa ICA (svedski lanac ko Konzum), kostat ce te duplo nego da hranu kupujes "kod Arapa" (ekvivalent malih kvartovskih trgovina kod nas).

cuga se kupuje u specijaliziranim trgovinama Systembolaget ili nadjes svog lokalnog sverceta kod kupujes cugu svercanu iz Njemacke ili Poljske.

cigarete su kostale 30-45 kruna kutija. u kutiji uvijek bude manje od 20 cigareta. ista stvar glede svercera. uvijek ih se nadje i obicno iz Poljske isvercaju i prodaju po 20 kruna. u Svedskoj nije nikakav problem doc do kioska koje drze arapi i traziti da vam proda 2 ili 3 cigarete.

sta ja znam. ukoliko covjek ne izlazi po diskotekama (koje sve naplacuju papretni ulaz) ili nekim lokalima po centru, napije se prije izlaska, jede kebabe...
onda nije skupo.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 19:13   #76
Hvala Tonka! Ma zivim u danskoj pa mi je netto lokalna trgovina, eto otuda cudenje ali istina je da je u njemu sve jeftinije nego u ostalim lancima. Jedino im je ponuda slabija ali za osnovne stvari dusu dalo
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 10:32   #77
Stockholm

Neko bio ili zivio tamo da preporuci sta je obavezno da se vidi i pogleda???

Neki savjeti dobre i jeftine klope, alkohola i slicno??

Savjeti inace za lakse snalazenje i ustedu sredstava??
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 15:16   #78
Nisam baš od koristi za preporučiti jeftinoću nekak mi to nejde, ali ti mogu reći da je Stockholm predivan grad, čaroban, jedan od najljepših gradova na svijetu, sastoji se od mnogih otočića na vodi, svakako tumaraj po starom gradu - Gamla Stan, idi na izlete brodom po arhipelagu... Možeš se i sunčati ak ti bu lepo vreme... Ako rezerviraš smještaj preko www.visit-stockholm.com, dobiješ raznih popusta na tim izletima i za muzeje...
Hosteli su im jako čisti i sasvim kulturni, tako da nema problema.
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 00:07   #79
Slazem se !!!!

Isao sam i vidio..Predivan grad..caroban...toplo preporucujem..Jeste da je malo skup ali zaista je fantastican...

Samo bih preporucio posjetu u ljetnim danima jer mi smo se smrzli....
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 21:28   #80
Postoji li mogucnost da se iz Hrvatske ili Srbije nekom jeftinom avio kompanijom dodje do juga Svedske (moze i Danska, Kopenhagen npr.)?

Polazak negdje za mjesec dana.
Guruzaman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.