Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2005., 23:55   #181
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Zato i buncas o "propitivanju vjere" u sviju ovdje unazocenih.
Kad ti se omaklo, onda do kraja idi, Ucenice Tobija.
I idem do kraja. Vjera koju se ne propituje nije vjera nego ludost. Svaki koji vjeruje, misli; kad vjeruje, misli, i kad misli, vjeruje. Kad vjera nije mišljena, ona je ništa. (Augustin)
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Je l' se ima nesto "propitkivati", znaci da nesto smrdi i tetura se ulicom ko pijandura.
U skladu s onim gore, ti si nerazumnik i luda - upravo jer slijepo vjeruješ u svoj umišljaj. Ratzinger započinje svoju knjigu Uvod u kršćanstvo upravo iz situacije sumnje i krize vjere. Razum je taj koji sumnja i dobro je da sumnja, jer na taj način u konačnici potvrđuje i učvršćuje vjeru. Pročitaj, ako se usuđuješ.
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Tu smo majci, Trazitelji Istine.
Ista meta, ista metoda.
Budala koja se trsi NEDOKAZIVO dokazivati, zna i bez DOKAZA da je MAJSTOR "bolesnog uma".
Evo, MAJSTORA Ivana u umobolnicu stavljas radi poluinteligentova ludila kojemu obrub nosas.
Oho, što se uzbuđujemo oko običnog "bolesnog uma"! Prestao sam doduše skupljati tvoje bisere (da ne kažem uvrede) - štošta ti znaš o meni bez "dokaza". A ponešto očito znaš "dokazati" i o Isusu, inače ne bi pokretao ovakve teme...

Međutim, lupetaš kao i obično. Jalovo, ali barem zabavno. (RL ti znači: Real Life)


OT: Za Plavu Dušicu, isprazni inbox!
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.

Zadnje uređivanje Tobija : 19.10.2005. at 00:31.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 02:29   #182
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Sto je to RL?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 16:44   #183
[QUOTE]Tobija kazˇe:
[B]I idem do kraja. Vjera koju se ne propituje nije vjera nego ludost. Svaki koji vjeruje, misli; kad vjeruje, misli, i kad misli, vjeruje. Kad vjera nije misˇljena, ona je nisˇta. (Augustin)
.................................................. .....................................

Vjera koja se propituje - naprosto je VJERA, Ucenice Tobija.
Nishta vishe, nishta manje.
Cisti film s neizvjesnim ishodom, hehe.

"Propitkivati" NEPROPITKIVO cini ona mjera svjesnosti koja jos NE ZNA ZA SEBE.
Pa onda NE ZNA ni za STVORITELJA.
Ali zato rabi 3-D & DVD. Igranka bez prestanka, hehe.

Taj tvoj "sveti" Augushtin nije znao tko mu glavu nosi, Ucenice Tobija.
Svako mu je slovo nezgrapno i raskolnicko.
To je tako kad mashte rade i covjecanstvo grade.
Kakav "Sin", takav i unuk, hehe.

[QUOTE]Tobija kazˇe:
U skladu s onim gore, ti si nerazumnik i luda - upravo jer slijepo vjerujesˇ u svoj umisˇljaj. Ratzinger zapocˇinje svoju knjigu Uvod u krsˇc´anstvo upravo iz situacije sumnje i krize vjere. Razum je taj koji sumnja i dobro je da sumnja, jer na taj nacˇin u konacˇnici potvr?uje i ucˇvrsˇc´uje vjeru. Procˇitaj, ako se usu?ujesˇ.
.................................................. ........................

MAJSTOR Ivan nikome ne mora vjerovati da se oprzio na vrucoj tavi, Ucenice Tobija. OPRZIO SE, i basta.
Taj tvoj sitnodrobechi Kratzinger jos se NIJE OPRZIO. Pa, "u skladu s ovim prethodecim", to on pipka i propitkuje tu tavu katolicku ko zadnja luda i nerazumnik. Zaboravio u zaru prevrtanja na palacinku.
Eno mu zagori na stednjaku.

O razumu sto li zboris, Ucenice Tobija, ti znades koliko i magarac o chkalju. Kusash ga i prezivas, a ne znas da je taj tvoj RAZUM - onaj NAVLASTITI TI SAM.
Otkud razum iz sebe sama moze iskociti? Po kojoj to magicnoj opruzi?
MAJSTOR Ivan te bodri za uzlet Bogu o desna iz ovih stopa. Na DRUGI NACHIN. Ne treba ti raketa Kratzingerova, Ucenice Tobija.


[QUOTE]Tobija kazˇe:
Oho, sˇto se uzbu?ujemo oko obicˇnog "bolesnog uma"! Prestao sam dodusˇe skupljati tvoje bisere (da ne kazˇem uvrede) - sˇtosˇta ti znasˇ o meni bez "dokaza". A ponesˇto ocˇito znasˇ "dokazati" i o Isusu, inacˇe ne bi pokretao ovakve teme...
.................................................. ............................

Taj "bolesni um" uzhgao je puno nevolja, Ucenice Tobija. Puno je "shpanjolskih cizmica" navukao, i svakakvih drugih cipela.
Kad se MAJSTOR Ivan "uzbudjuje", to je zbog tebe, ne zbog MAJSTORA.

ISTINSKI MAJSTOR, rekosmo vec, ljuljuska se u lezaljci svome Bogu o desno, i za sebe sama ne uzbudjuje se nizasto. Kako i bi kad vjerni Bog sve za njega sredjuje da ne moze biti bolje.
O "Isusu" MAJSTOR nema sto"dokazivati", Ucenice Tobija. Naklapajucu fantastu, kano i onome drugome "Poslaniku", nesvjesnu pogubnih posljedaka svojih palestinskih fantazmagorija, MAJSTOR se tek smije u brk. Onome drugome u perchin i kefiju.

[QUOTE]Tobija kazˇe:
Me?utim, lupetasˇ kao i obicˇno. Jalovo, ali barem zabavno. (RL ti znacˇi: Real Life)
.................................................. ...........................

Nista ti jos ne znas o "jalovosti", Ucenice Tobija.
MAJSTOR Ivan je znanstvenik i dushe i razuma, i viri kroz tebe kao da ti je chacha staklar.
Svakoj "zabavi" dodje kraja, pa i tvojoj ce. Ne mozesh citav zivot prosjediti u
Kratzingerovu kinu, hehe.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 17:55   #184
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
ISTINSKI MAJSTOR, rekosmo vec, ljuljuska se u lezaljci svome Bogu o desno, i za sebe sama ne uzbudjuje se nizasto.
Samo bogu o desno? Slabo je to, pričao mi je prijatelj da u Popovači da ima i onih koji uopće ne dvoje da su pravi bogovi. Problem nastaje kad takva dva boga nalete jedan na drugoga... Zato me vrlo zanima jel gužva? Mislim, bogu o desno?
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
MAJSTOR Ivan je znanstvenik i dushe i razuma, i viri kroz tebe kao da ti je chacha staklar.
Reci bolje - mag. Znam da se baviš i okultnim. Viriš - kroz rešetke ropstva...
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Svakoj "zabavi" dodje kraja, pa i tvojoj ce.
Svakoj? Prvenstveno tvojoj (ti sam kažeš), mudrijašu moj! Moja "zabava" je bez kraja i konca. Svi su pozvani, svi koji vjeruju Onome koji govori:

Ja sam uskrsnuće i život:
tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.
I tko god živi i vjeruje u mene,
neće umrijeti nikada.
Vjeruješ li ovo?
(Iv 11, 25-26)

Odgovaram zajedno s Martom: Da, Gospodine! Ja vjerujem da si ti Krist, Sin Božji, Onaj koji dolazi na svijet! (Iv 11, 27)
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 20:54   #185
Quote:
Tobija kazˇe:


Ja sam uskrsnuc´e i zˇivot:
tko u mene vjeruje, ako i umre, zˇivjet c´e.
I tko god zˇivi i vjeruje u mene,
nec´e umrijeti nikada.
(Iv 11, 25-26)

Odgovaram zajedno s Martom: Da, Gospodine! Ja vjerujem da si ti Krist, Sin Bozˇji, Onaj koji dolazi na svijet! (Iv 11, 27)
Ovo vashe "nece umrijeti nikada", sve da je i valjano, otkud bi ti sto mogao znati o toj "valjanosti", hehe?

"Lari fari" bez kraja i konca - u loncu uskuhanih privida i zheljica.

Ovako ti je to UISTINU, Ucenice Tobija:

... tko u mene ... to i to ....
VJEROVAT CE DA "nece umrijeti nikada", hehe.

Ozbiljni duhovi zovu to INFANTILNIM STADIJEM COVJECANSTVA.
MAJSTOR Ivan se s tim u potpunosti slaze, hehe.

PS. Vrijedi isto za slicne navode onoga drugoga poluinteligenta.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 22:35   #186
[QUOTE]
Quote:
Pandora10 kaže:
ono kako nam je ne zavisi ni od koga drugoga osim nas....a
akozavisi od nas...ondak ne možemo nikoga drugoga ni pozivati na odgovornost...

... a ako ne zavisi od nas - "ondak JEDNAKO ne mozemo nikoga drugoga pozivati na odgovornost', zar ne, MAJSTORICE?


Treba da ovo pročitate 5 puta.. možda vam sine
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 22:41   #187
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Sto bulaznis - koja guska?
S mlincima
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 22:50   #188
Re: Re: Re: Re: Re: Isus i Muhamed - poluinteligenti u sluzbi straha

Quote:
Sto to bi POLUINTELUGENTU da nas radje na nedohvatno nebo napucuje?
Sto nas tjerase uz lazno uzbrdo uzdisati, kad je nizbrdo blize i lakse?
I ISTINITO, Ucenice J - C, to ti MAJSTOR Ivan jamci.
Možda su zabrijali na kondiciju
jogging po lojtrama do neba
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 22:53   #189
Quote:
brezovka kaže:
Ivane rekla sam već čega se bojim.Da ljubav Božiju ne izgubim.
Puteva naših što se tiče(a i tvog)provokatoru jedan obični jači je Bog od svake naše nepravde.
A sad laka ti bila noć Ivane...i pomoli se malo večeras...uzburkao si koješta.
Ljubav božje zve prožimlje... čini sve što jest, kako možeš izgubiti ono što jest "svugje"
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 22:54   #190
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Ozbiljni duhovi zovu to INFANTILNIM STADIJEM COVJECANSTVA.
MAJSTOR Ivan se s tim u potpunosti slaze, hehe.
Koji to "ozbiljni duhovi", živo me zanima? Poimence, molio bih...
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 23:11   #191
Basta:

Quote:
Bez objave moj brajko, nema nisˇta... ostaju samo tlapnje ljudi-bogostvoritelja...
Tvoj izričaj,ti sam, SVE što jest jest Njegova objava

Njegova objava samu tvoju svijest čini
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 23:16   #192
Vještac

Quote:
Pa taj nevjerovatan osjećaj prvoga poniranja u veliku prazninu je nešto najljepše što sam u životu doživio!
Praznina jest sama po sebi... kako ištu u nju može prodirati.. a da ujedno ostane to "išta"

Ovo je samo terminološki pojmovna opaska....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 23:20   #193
Quote:
Al' ne ozbiljno...ocekivala sam nesto svjeze, nesto novo na ovom topicu- do sad tek ponavljas bisere mudrosti
Pa nemoj jos i ti da me iznevjeris...
Da si mi bar koji put rekao da sam zasmijavacica ili nesto slicno...majstore- staris li to ti?
Jos i ti postani mlak pa da izgubim nadu u sutra
"istina" se "krije" "iznad" oćekivanja..

Istina nije "pojavna".. nije vani niti "izvanjska".. nego jest sama po sebi...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 23:21   #194
Quote:
smjeskica kaže:
Ma koja crna udaja , gluho i daleko bilo
Nemoj sad da se izvlacis...vec mi kazi- gubis li ti to na ostrini...
Pa mora malo da oladi.. da ga ne izbace ovi muderatori...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 23:24   #195
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ravno Ludilu.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 15:41   #196
Quote:
Tobija kazˇe:
Koji to "ozbiljni duhovi", zˇivo me zanima? Poimence, molio bih...
Sedam velicanstvenih glavica od 1993. u "A Glorious Accident" za "warming up".

Potom pomalo prema 2005., Ucenice Tobija.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 17:06   #197
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Sedam velicanstvenih glavica od 1993. u "A Glorious Accident" za "warming up".
Potom pomalo prema 2005., Ucenice Tobija.
"Here is a meeting of some of the most brilliant minds and creative thinkers of our time--all scientists and philosophers, minds of extraordinary scope and imagination, pushing the boundaries of scientific theories and philosophical ideas in a series of unprecedented interviews.

Oliver Sacks, neurologist, psychiatrist, and author of Awakenings
Rupert Sheldrake, controversial cell biologist and biochemist
Daniel C. Dennett, philosopher of consciousness and author of Consciousness Explained
Stephen Toulmin, physicist and philosopher of science
Freeman Dyson, a physicist with particular interest in mathematics, nuclear physics, and astrophysics
Stephen Jay Gould, paleontologist and popular writer on evolutionary biology

In this series eminent scientists expound on the place of man in the cosmic puzzle, first in individual interviews, and then as a group at a fascinating round table discussion. It's an exhaustive and comprehensive attempt to address the most puzzling questions of our secular age. Eminent biologist Stephen Jay Gould looks at the puzzle which life presents. In Disturbing the Universe, physicist Freeman Dyson discusses his theories on the nature of an all-encompassing concept. In Wittgenstein's Vienna, scientific historian Stephen Toulmin charts the key influence of the 20th-century philosopher who first examined the significance of language in the shaping of human perception. In Consciousness Explained, philosopher Daniel C. Dennet argues that consciousness not just a matter of awareness.New Science of Life features biochemist Rupert Sheldrake. Awakenings offers a glimpse of how the human mind actually works, by neuroscientist Oliver Sacks. And A Clash of Minds, Parts 1 & 2, is a roundtable discussion at which these six recognized leaders of their respective fields bring their disparate perspectives together. This fascinating meeting of minds reconfigures the perceptions that govern our world."


Nikad ne bih rekao da voliš gledati popularno-znanstvene dokumentarace...

Znači ipak priznaješ i neke "autoritete"! Samo krive si izabrao, na žalost.



P.S. i nije bilo 7 "velicanstvenih glavica", već 6 - Wim Kayzer je producent i režiser.
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 20:48   #198
Quote:
Tobija kazˇe:
"Here is a meeting of some of the most brilliant minds and creative thinkers of our time--all scientists and philosophers, minds of extraordinary scope and imagination, pushing the boundaries of scientific theories and philosophical ideas in a series of unprecedented interviews.

Oliver Sacks, neurologist, psychiatrist, and author of Awakenings
Rupert Sheldrake, controversial cell biologist and biochemist
Daniel C. Dennett, philosopher of consciousness and author of Consciousness Explained
Stephen Toulmin, physicist and philosopher of science
Freeman Dyson, a physicist with particular interest in mathematics, nuclear physics, and astrophysics
Stephen Jay Gould, paleontologist and popular writer on evolutionary biology

In this series eminent scientists expound on the place of man in the cosmic puzzle, first in individual interviews, and then as a group at a fascinating round table discussion. It's an exhaustive and comprehensive attempt to address the most puzzling questions of our secular age. Eminent biologist Stephen Jay Gould looks at the puzzle which life presents. In Disturbing the Universe, physicist Freeman Dyson discusses his theories on the nature of an all-encompassing concept. In Wittgenstein's Vienna, scientific historian Stephen Toulmin charts the key influence of the 20th-century philosopher who first examined the significance of language in the shaping of human perception. In Consciousness Explained, philosopher Daniel C. Dennet argues that consciousness not just a matter of awareness.New Science of Life features biochemist Rupert Sheldrake. Awakenings offers a glimpse of how the human mind actually works, by neuroscientist Oliver Sacks. And A Clash of Minds, Parts 1 & 2, is a roundtable discussion at which these six recognized leaders of their respective fields bring their disparate perspectives together. This fascinating meeting of minds reconfigures the perceptions that govern our world."


Nikad ne bih rekao da volisˇ gledati popularno-znanstvene dokumentarace...

Znacˇi ipak priznajesˇ i neke "autoritete"! Samo krive si izabrao, na zˇalost.



P.S. i nije bilo 7 "velicanstvenih glavica", vec´ 6 - Wim Kayzer je producent i rezˇiser.
Hehe, "sedmi" je tvoj MAJSTOR Ivan koji te dovdje pognao, naivchichu ucenicki.

"Krive autoritete" valja prvo suzbiti, Ucenice Tobija.
Javnost forumska ocekuje to od tebe javno, hehe.

MAJSTOR ti je za "warming up" savjetovao "dokumentarac". Tvoje je da se sad s izdashnim "nepopularno" dokumentiranim djelom suchelis. Pred svim MAJSTORIMA i pred svim ucenicima. It's your turn, young man, hehe.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 23:32   #199
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
[BJavnost forumska ocekuje to od tebe javno, hehe.

Pred svim MAJSTORIMA i pred svim ucenicima. It's your turn, young man, hehe. [/B]
Stalno nešto propitkuješ ili prebacuješ lopticu na drugoga...

Lijepo bi bilo da objasniš zašto onu šestoricu tipova smatraš "ozbiljnim duhovima"? Nije valjda zbog toga što nijedan od njih nema nikakve veze s kršćanstvom?
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 03:30   #200
Quote:
Tobija kazˇe:
Stalno nesˇto propitkujesˇ ili prebacujesˇ lopticu na drugoga...

Lijepo bi bilo da objasnisˇ zasˇto onu sˇestoricu tipova smatrasˇ "ozbiljnim duhovima"? Nije valjda zbog toga sˇto nijedan od njih nema nikakve veze s krsˇc´anstvom?

Zato sto te nadrastaju u svakom pogledu.
Zato sto "propitkuju" u svim smjerovima.
Zato sto su "absolute Spitze" & "non plus ultra zemaljske znanosti.
Zato sto su PRAVO INTELIGENTNI, Ucenice Tobija, hehe.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.