Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2016., 15:20   #1
Peugeot 3008 (2016)



Najisčekivaniji Peugeotov novitet je predvodnik zaokreta francuske tvrtke, a sada je stigao i u hrvatske salone.

Nema sumnje, Peugeot je napravio hrabar potez i odlučio s novim 3008 napraviti zaokret u poslovnoj filozofiji. 3008 je tako u novom izdanju postao SUV model visokog stila i prvoklasne ponude, te se samim time profilirao u predvodnika game. Nimalo čudno da je Peugeot krenuo u tom smjeru, pogotovo ako se uzme u obzir kako je u proteklih sedam godina prodaja SUV-ova skočila 2,5 puta.



Atraktivan dizajn za novi smjer

Kada je 2008. godine Peugeot lansirao prvu generaciju modela 3008 nametnuo se originalnim dizajnom, ali ipak uz određene zadrške. Možda bi najbliži opis koncepta bio da njegov napuhani izgled predstavlja kombinaciju monovolumena i crossovera. Evolucija se sada nastavlja, a kako u Peugeotu vole reći, 3008 je sada čistokrvan SUV, i to napredan.



Ono što svakako stoji je da se radi o modelu koji svojim oblikom doista poprima povišeni SUV-ovski karakter, i što je bitno, to doista radi na za današnja mjerila originalan način. Atraktivna vanjština tek je jedan od ispita Peugeota koje mora položiti sa odličnim uspjehom želi li doista ući u viši cjenovni razred i pritom biti uspješan.



S duljinom od 4.447 mm novi je 3008 primjetnih 8 cm dulji od prethodne generacije, a međuosovinski razmak je sa 2.675 mm povećan za 62 mm u odnosu na stari model. Širina vozila je i dalje 1,84 m, dok je visina 1,62 m, što i nije strašno sa obzirom da se podnica nalazi na čak 22 cm visine.



Futuristički interijer

Pogled u interijer jasno otkriva drastičan odmah od svega viđenog u Peugeotu posljednjih godina. Dominira tzv. i-Cocpit koji zahvaljujući 12,3-inčnom zaslonu donosi novi doživljaj korištenja automobila kao takvog. Vozač pritom ima mogućnost personalizacije instrumentne ploče, a na raspolaganju je pet načina prikaza informacija. Pritom su tu kompaktniji upravljač, te 8-inčni zaslon infotainment sustava, putem kojega se u kombinaciji sa šest tipki ostvaruje pristup svim bitnim sustavima: radiju, klima uređaju, navigaciji, postavkama vozila, telefonu i mobilnim aplikacijama.



Za potpuni ugođaj tu je i-Cockpit Amplify u okviru kojeg su mogućnosti podešavanja ambijentalne rasvjete, reprodukcije zvuka (standardan Focal hi-fi), masaže i mirisnog osvježivača prostora. Za one sklonije aktivnijoj vožnji namijenjen je Driver Sport Pack.

Osim naprednih tehnologija i bogate opreme 3008-ica je ušminkana kvalitetnijim materijalima, a rast dimenzija donio je i veću prostranost. Tako putnici straga imaju 24 mm više prostora za noge, odnosno 36 mm više u visini glave. Povećana je i širina u visini katova, 17 mm sprijeda i 4 mm straga.

[IMG][/IMG]

3008 je i vrlo praktičan automobil. Sjedala se preklapaju u ravnu podnicu, prtljažnik je moguće prilagoditi kiznom podnicom, suvozačevo sjedalo je moguće preklopiti. Mali utovarni rub, kapacitet povećan na 520 litara i sustav slobodnih ruku čine ovaj model dobrim obiteljskim izborom.

Imperativ dizelskih motora

Model je postavljen na EMP2 platformu, što u prijevodu znači optimizaciju dinamike vozila putem smanjenja mase do 100 kg, ali i uvjerljivije skrojenog podvozja, koje karakteristikama optimalno prati mogućnosti svih motora u ponudi.



Kao što je načelno svima poznati Peugeotova filozofija ne uključuje pogon na sve kotače, već je tu Grip Control, sada dodatno unaprijeđen. Nudi pet postavki rada sustava protiv proklizavanja (Standard, Snijeg, Blato, Pijesak, ESP OFF), a u kombinaciji M+S guma osigurava zadovoljavajuća svojstva na svim podlogama.

Automobil je opremljen brojnim aktivnim sigurnosnim sustavima u okviru ADAS-a (Advanced Driver Assistance Systems), a uključuje sve danas dostupno na tržištu, od sustava automatskog kočenja u slučaju opasnosti (Active Safety Brake) i upozorenje na opasnost od sudara (Distance Alert), do prepoznavanja prometnih znakova (i brzine), nadzora mrtvog kuta i automatskog uključivanja dugih svjetala. Olakšano je i parkiranje putem Visio Park ili pak Park Assist sustava.

Ponuda uključuje dva benzinska motora (1.2/130 KS, 1.6/165 KS), gdje je osnovni standardan sa šest stupanjskim ručnim mjenjačem, a opcijski i sa automatikom. Snažniji se nudi isključivo sa automatskim mjenjačem. Kad su pak u pitanju dizelaši okosnica ponude je 1.6 motor dostupan u dvije izvedbe snage (100 i 120 KS), gdje slabiji dolazi u kombinaciji pet-stupanjskog ručnog mjenjača, a snažniji ima stupanj više. Vrh ponude čini 2.0 HDI sa 150 KS i ručnim mjenjačem, odnosno 180 KS i automatskim mjenjačem.

Četiri su predviđena paketa opreme, Access, Active, Allure i GT. Poznate su i cijene, a kreću se od 169.971 kn za 1.6 HDI 120 Access, pa sve do 299.450 kn koliko stoji top izvedba, 2.0 HDI 180 GT.

Nakon kratkog druženja sa 3008-icom bez zadrške možemo rezimirati kako se doista radi o najatraktivnijem modelu u Peugeotovoj ponudi i šire. Radi se o dizajnerskom automobilu velikih mogućnosti kojim Peugeot podiže letvicu, a sve prate i odgovarajuće cijene. (index.hr)



Šta mislite? Bil' ga uzeli u razmatranje?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 17:03   #2
Bio danas u servisu, pa opalio koju brzinsku...
Jako me podsjeća na Rover Evoque

homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 17:09   #3
Unutrašnjost mi je vrlo dobra pogotovo sjedala, a i komandne tipke na središnjoj konzoli su mi fora...

homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 17:19   #4
Meni ovo djeluje skuceno unutra. Ipak nije to velik automobil a konzola je dosta masivna. Izvana mi je lijep.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 17:29   #5
masivna je, ali nije toliko skučena kako se čini na fotkama.
središnja konzola sa komandama i ekranom je dosta zakrenuta prema vozača što mi je veliki plus.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:00   #6
Središnja konzola ne smeta uopće, siguran sam da ima više mjesta nego u dosadašnjoj 3008-ici koju vozim. Ono što mi se ne sviđa je regulacija klime isključivo preko touch screena, zar je toliko teško bilo dodati par gumbića, pa makar uz nadoplatu? Vanjski dizajn prednjeg kraja je malo kičast, pogotovo ona peraja po sredini farova kod skupljih paketa opreme. I svjetla su preduboko uvučena u karoseriju. Ocjena vrlo dobar. I te kako razmišljam o novom, ali za sada samo razmišljam i vozim starog Valjda će negdje u Zg ubrzo dobiti nekog jačeg dizelaša za probnu vožnu, ako mi se svidi (a hoće, očekujem) uz zatvaranje financijske konstrukcije ostaje jedan još veći problem: kako ženi objasniti da baš trebam novi auto a stari ima tek 89000km ?

Zadnje uređivanje tekac : 04.11.2016. at 19:30.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:06   #7
Novi Peugeoti su mi odvratni izvana a odlični iznutra.
Ne sviđa mi se dizajnerski smjer vanjštine, izgleda kao nešto iz VAG koncerna s ovim ravnim, oštrim linijama.
S druge strane unutrašnjost novih Peugeota mi je možda najzanimljivija i najatraktivnija u autoindustriji danas.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:21   #8
Tocno to uzas izvana, jako interesantno iznutra.

I zanima me kolko funkcionalno, premda volim gadgete, klima na touch i te neke fore su mi
Shannanigans is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:28   #9
Vozio se iza jednog od iza, moram reći da svijetla na slikama izgleda dobro, ali u stvarnosti nije baš ličilo tako lijepo...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:34   #10
Iako je nova 3008-ica u rangu Audija Q3, BMW-a X1 i Mercedesa GLA ipak će mu najveći konkurent biti VW Tiguan.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:00   #11
Ja ga ozbiljno razmatram i iscekujem...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:01   #12
el oso, što sad voziš?
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 21:36   #13
Ja sam se iznenadio kad sam prvi put vidio taj auto u koloni na granici Bajakovo, u 7.mj., jer nisam niti znao da je izašao novi model Meni se uživo jako svidio izvana, a posebno iznutra kad je lik otvorio vrata da prošeta. Ima nešto i u tim oštrijim linijama dizajna, dosade zaobljene linije. I Tiguan je prepun oštrijih linija ali uživo mi se nije dopao kao 3008.
Imam p206 8 i pol godina ali ne smijem još uvijek niti pomisliti na kupovinu novog 3008! Možda polovnog za par godina. Mislim da bi takvom vozilu najviše odgovarao motor 2.0 hdi od 150 ks.
djurak84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 11:49   #14
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 11:51   #15
@tutek
C4
Zasto?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 11:59   #16
Osim roga u svjetlima, izgleda mi sjajno. Unutra mi je još bolji.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 12:38   #17
Poznate su i cijene npr dizel od 120ks u srednjem paketu opreme actve kosta 189.000,00kn. To je "samo" 9000 kn vise nego u Sloveniji
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 12:46   #18
Stvarno odlicno izgleda, meni vuce na neki koncept, a ne na serijsku inacicu.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 13:28   #19
Konkurencija mu je renault kadjar, a ne neki koji se gore navode. Mislim da su sve ove slike sa full opremom, tako se ne dobiva pravi dojam.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 14:35   #20
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
@tutek
C4
Zasto?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Onako, samo znatiželja, ja vozim 3008 hdi 150, i rado bih opet jednog takvog.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.