Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2014., 10:07   #901
Mislim da je zbog gnojnog sekreta u sinusima. To je prestrasno.. samo glava boli
mala.tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:07   #902
Mislim da ti antibiotik tu neće baš pomoć, bar meni nije nikad. Stavljaj topli oblog na čelo kad te bole sinusi, mene to spasi. Smočim jednu krpu i malo ugrijem u mikrovalnoj.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:15   #903
A neznam. Dala je. Vidjer cemo za mj dana na kontroli
mala.tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 16:56   #904
zna li netko koliko se plaća participacija za nalaz krvi na Ukupni IgE bez dopunskog zdrav. osig.?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 09:36   #905
Candida i alergija na ambroziju

Pozdrav svim alegičarima !
Evo nakon 4 godine borbe sa alergijom na ambroziju, želim podjelit svoje iskustvo.Naime nikako mi nije bilo jasno, zašto mi se alergija pojavila tek u mojoj 33. godini života a do tada nisam bio alergičan?
Prošao sam sve pretrage klasične i alternativne, dobio sam antihistaminik i ostale ljekove koji su mi omogućavali koliko toliko normalan život.
A onda sam prije godinu dana otkrio da imam previše CANDIDE u organizmu. CANDIDA ALBICANS je gljivica iz roda kvasaca, normalno se nalazi u crijevima, problem nastaje kada se previše namnoži, zbog nepravilne prehrane i stresa.
Počeo sam se borit protiv tog dosadnog parazita i gle čuda moja alergija se smanjila do te mjere da više netrebam ljekove za alergiju. Kasnije sam saznao da previše candide čini organizam super osjetljivim na sve i svašta.
Zdrav imunitet počinje od zdravih crijeva.
Ovo je moje iskustvo koje opisujem u dobroj vjeri sa željom da pomognem.
Nikosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 09:43   #906
Ima donekle i logike, ali me zanima kako si se točno borio protiv nje?
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 10:37   #907
mislim da alergiju ne uzrokuje candida nego se obe bolesti pojavljuju usljed pada imuniteta a nisu uzrok jedna drugoj.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 23:06   #908
mozda je pitanje na skroz krivom mjestu, ali da li ovjde ima neki alergicar koji je radio tetovazu? to mi je velika zelja, alergicna sam na trave i ambroziju, i na određene konzervanse, detergente, koza mi je malo osjetljivija..i ne znam kako bi mi reagirala na boju... ima li tko kakvog iskustva, savjet?
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:23   #909
jel mi moze netko napisati kakva vam je situacija na moru? trenutno sam na peljescu (i iako je svako malo kisa), ispod vikse hrpetina biljaka, i prvi dan sam pokusala bez xyzala, al vec 2. dan navecer kad sam se vratila s plaze uzasan svrbez, kihanje... mislila sam da ce mi tu biti lakse, ali izgleda isti drek ko u zg-u. sta mi vrijedi 'slabija koncentracija' kad ja i dalje ne mogu bez antihistaminika
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:47   #910
ja živim na moru cjelu godinu i imam i sad tegobe svejedno...tu je crkvina sad aktivna...pauzirala sam xyzal i ja ima dva dana al simptomi su odmah vidljivi. Odlučila sam trpit kihanje, curenje nosa, pečenje grla i sve ostalo jedino ako me počne gušit onda ću opet počet pit. Tako sam prije 20-25 dana probala pa se 3.dan bez xyzala ugušila skoro na pješčanoj plaži. I da, ospem se sva od kreme za sunce, čak i na xyzalu ali prođe do sutradan. To sam i prijašnjih godina imala ali nisam obraćala pažnju jer nisam imala ova druga sranja...a da, sad mi i depilacija voskom smeta! To mi je najnovije
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 22:22   #911
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ja živim na moru cjelu godinu i imam i sad tegobe svejedno...tu je crkvina sad aktivna...pauzirala sam xyzal i ja ima dva dana al simptomi su odmah vidljivi. Odlučila sam trpit kihanje, curenje nosa, pečenje grla i sve ostalo jedino ako me počne gušit onda ću opet počet pit. Tako sam prije 20-25 dana probala pa se 3.dan bez xyzala ugušila skoro na pješčanoj plaži. I da, ospem se sva od kreme za sunce, čak i na xyzalu ali prođe do sutradan. To sam i prijašnjih godina imala ali nisam obraćala pažnju jer nisam imala ova druga sranja...a da, sad mi i depilacija voskom smeta! To mi je najnovije
hvala na odgovoru. obično čujem da je ljudima bolje na moru što se tiče alergija... pored mora mi je super, najrađe bi i spavala uz more jer tamo jedino mogu disat bez iritantnog curenja i svrbeža nosa
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 22:56   #912
Quote:
lily_rose kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru. obično čujem da je ljudima bolje na moru što se tiče alergija... pored mora mi je super, najrađe bi i spavala uz more jer tamo jedino mogu disat bez iritantnog curenja i svrbeža nosa
meni je prijašnjih godina sve prolazilo sa prvim kupanjem ali ove god sam dobila izgleda astmu pa je to valjda malo ozbiljnija sad situacija.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 17:04   #913
Xyzal i Avamys

Da li je potrebno ako se piju Xyzal tablete protiv alergije, dodatno uzimati Avamys sprej za nos?
kosgoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 12:26   #914
Quote:
kosgoran kaže: Pogledaj post
Da li je potrebno ako se piju Xyzal tablete protiv alergije, dodatno uzimati Avamys sprej za nos?
Dva navedena lijeka su iz različitih skupina lijekova.
Vrlo se često kombiniraju zajedno kako bi se značajnije reducirali simptomi, posebice kada postoje tegobe sa disanjem.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:42   #915
da li je netko isao na hiposenzibilizaciju? jel se uspio rjesit alergije i nakon koliko godina?
nema vise preko hzzo-a i sad je to sve kompliciranije i skupo, a ne znam i je li isplativo
moja doktorica opce prakse si je to davala ispod jezika i kaze da se u periodima gusila. daje si 2 godine, a ne primjecuje rezultate...
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 16:21   #916
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
mislim da alergiju ne uzrokuje candida nego se obe bolesti pojavljuju usljed pada imuniteta a nisu uzrok jedna drugoj.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
obavezno pogledati!!
http://www.tubeplus.me/player/214888...n_Life_and_Me/
sve je više vjerojatno da su uzročnici alergija nedostaci određenih bakterija i mikroorganizama koji su se kao paraziti tisućama godina prilagođavali tj preživljavali u nama zahvaljujući antihistaminičkim svojstvima tj mogućnosti da "utišaju" obrambeni sustav na određene alergene (pretpostavljam da postoji sličnost u alergenima i tim korisnim mikroorganizmima pa kad naš organizam "ne prepoznaje" jedne, ne prepoznaje ni druge, pa nema ni reakcija na npr ambroziju).

naš gradski način života, pretjerano korištenje neselektivnih antibiotika, pobio je te dobre parazite u nama i time uništio njihovo korisno djelovanje, pa smo postali alergični, kao i to da za života nismo dovoljno ili uopće izloženi nekim prirodnim mikroorganizmima jer živimo u zatvorenom i previše urbanom mjestu.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:28   #917
Osip u predjelu lakta (alergijska reakcija ili ? )

Pozdrav Svima !!!

Imam jedno pitanje. U pocetku sam imao tackasti osip po ruci u predjlu lakta, u vidu malih bubuljica praceno svrbezom. Tesko ih je bilo primjetit osim ako se bas ne zagledas. I vremenom je se valjda pocelo susit, mozete na slici vidjet kojeg je trenutno izgleda. Nikad nisam imao neki tecni sadrzaj unutar njih da sam mogao istisnuti ili slicno. Pa me jako zanima sta bi moglo biti jer to traje vec 13 dana. Da li da bas budem zabrinut ili ???



Unaprijed zahvalan.

LP
bensin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 17:43   #918
Podizem temu:

prije godinu i po dana testirala sam se na Rebru na alergoloskom odjelu, standardni test na kozu, na ruci, koji je bio negativan.
No, poanta je u tome da ako pijem xyzall da nemam otezano disanje i zastopanu jednu nosnicu. Cim prestanem piti a akodac je u zraku, lijeva nosnica je djelomicno zastopana i pocinju cesce glavobolje.
S obzirom da nisam namjero pila preko ljeta terapiju jer nije bi potrebe (nikakvi simptomi) no su se ovih dana pojavili i danas sam uzela prvu tabletu jer pocele su glavobolje.
Mene zanima na temelju vaseg iskustva sto je sada aktivno od biljaka? Gledala sam kalendar ali sve je niski postotak peluda.
Zanimljvo je da mene alergija najvise muci zimi.
NIkako dokuciti -.-
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 22:36   #919
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Podizem temu:

prije godinu i po dana testirala sam se na Rebru na alergoloskom odjelu, standardni test na kozu, na ruci, koji je bio negativan.
No, poanta je u tome da ako pijem xyzall da nemam otezano disanje i zastopanu jednu nosnicu. Cim prestanem piti a akodac je u zraku, lijeva nosnica je djelomicno zastopana i pocinju cesce glavobolje.
S obzirom da nisam namjero pila preko ljeta terapiju jer nije bi potrebe (nikakvi simptomi) no su se ovih dana pojavili i danas sam uzela prvu tabletu jer pocele su glavobolje.
Mene zanima na temelju vaseg iskustva sto je sada aktivno od biljaka? Gledala sam kalendar ali sve je niski postotak peluda.
Zanimljvo je da mene alergija najvise muci zimi.
NIkako dokuciti -.-
ista stvar. Evo ja preko ljeta bila super i sad već lagano imam otežano disanje uvečer i stezanje u nosnicama (bez prehlade, sekreta itd.)
šta je najbolje od svega, nekidan bila na alergo obradi i uopće nisam alergična na nikakve peludi, spirometrija ok (napomena -ne može izdahnit do kraja), feno test granične vrijednosti, ventolin test mi nisu ni radili na kraju jer je dr zaključio da nema tu priče o astmi po ovome svemu pa da ne gubimo vrijeme. Moje tegobe tokom cijelog proljeća je prepisao mogućim infektima a ne alergiji.
Pa ti sad budi pametan. Kako mi je onda pomagao xyzal i sprejevi za nos ako nije alergija/astma? morat ću onda otić kod ORL na nekakvu obradu
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:44   #920
jel ste počeli sa grijanjem ?
grijanje podiže više prašine u kući... alergija na grinje...samo lupam.
jer moji dečki (muž i sin) su alergični na grinje i sad mi je puno lošije nego preko ljeta, kao da im svaka mrva prašine smeta u kući
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.