Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 14:47   #1
Urednici, novinari kojima vjerujemo

Ajmo probat okrenut priču na nešto afirmativno i pozitivno!
Uzduž i proprijeko se ovdje pljuje po Kuljišu, Klauškome, Trupčeviću, Torbarini itd.
Ponekad s pravom, po nekome s pravom, neću ulaziti, ali ajmo vidjeti koji su to novinari koje rado čitamo ili urednici, pa čak i menadžeri do kojih držimo.
conceptual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:05   #2
Nećeš dobiti puno odgovora na ovo
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:16   #3
Nakon svega sto je bilo (i sto je), tesko ce se tko usuditi uputiti javno povjerenje nekome sa nase medijske scene. Ma koiko se cinilo da je netko OK, uvijek postoji velika mogucnost da se ispod povrsine krije nesto sasvim drugo. Da ce te tvoj "pozitivac" vrlo brzo demantirati, a ti ces u javnosti ispasti popisan i posran.

Ja bih mozda, ako se bas radi o povjerenju (a ne o kvaliteti), spomenuo Ferića. Nekako mi se cini da on pise OK, a da nikako nije "umrezen". Nadam se da me nece vrijeme demantirati. Takodjer bih kao nekakvu "sivu zovu" spomenuo Forum ("siva zona" je u nasem crnom medijskom prostoru zapravo kompliment), iako jos nisam 100% na cistu o mogucim igrama, pozitivcima i negativcima u tome svemu. Nadam se najboljem.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 14:25   #4
Ivan Pandžić. Novinar koji je prije, ako se dobro sjećam, radio u Večernjaku. Sad je u Nacionalu.
Seronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 14:40   #5
Sudden Sid dobro kaže, ali na žalost to potvrđuje tezu negativnih napisa, pljuvanja, žutila u medijima. Niti ovdje na forumu ne može dobro proći pozitivno intonirana tema.
Ne bih tu ubrajao časopise u cjelini, a problem Foruma u sebi nosi činjenicu da usprkos njihovom sloganu to i dalje ostaje samo slogan. Teme koje su tabu svugdje - tabu su i kod njih. Ništa čudno, ali barem nemoj onda to isticati na naslovnoj strani.
Pa valjda ćemo skupiti 15 autora cjelokupne medijske scene i pokojeg urednika?
conceptual is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 18:37   #6
Možda bi zanimljivija bila tema: urednici, novinari kojima ne vjerujemo...

bilo bi daleko više materijala, ovako spala priča na 3 slova
Bagiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:30   #7
nema apsolutno poštenih ljudi (ili ih je zanemarivo malo). stoga je apsurdno tražiti apsolutno poštene profesionalne novinare. u hr je smisleno tražiti novinare koji nisu natprosječno pokvareni i nisu natprosječno glupi.
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 16:21   #8
Prva 3 koja mi padaju na pamet: Edo Popović (Aktual), Jurica Pavičić i Dobroslav Silobrčić (JL) + hrpa "malih" novinara koji nisu medijski exponirani, a pošteno i dobro rade svoj posao...
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 21:12   #9
Žalosno je što je Mladen Pleše svog pajdu angažirao kao novinara u JL. Dobroslav Silobrčić je davno bio novinar i taj je posao zaboravio. Bivši ambasador i glasnogovornik kao umirovljenik ima zanimljiv hobby, ali ga zbog toga nikako ne treba stavljati među novinare. Intervju sa Zidićem baš ga je proslavio. Vrlo zanimljiva pitanja - volite li svoju djecu, od kud potječe vaše prezime. Ekskluziva je bila i nova ministrica kulture. JL još uvijek ima dovoljno dobrih novinara koji bi taj posao napravili bolje od Silobrčića. Lii da bolje pratiš medije nikada se ne bih mogla fascinirati Silobrčićem. S obzirom na broj dužnika iz prošlosti ne bih se čudio da Pleše afirmira još neke neotkrivene talente.

Pretpostavljam da conceptual koji je pokrenuo topic nije novinar/ka. Hrvatska novinarska bara je mala i svi znamo tko je kakav novinar ili urednik. Većina ih godinama kruži od redakcije do redakcije i sve se zna. Menadžere koje volimo ? Ne razumijem. Radiš za Trupca ili Oreškovića. Ako želiš ispipati puls radnog naroda u kući za koju radiš onda se s narodom treba družiti, a to znači da ćeš čuti stvari koje ne želiš čuti. Možda je problem u tome što nitko s tobom neće piti kavu ?
MMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:03   #10
Quote:
MMaster kaže: Pogledaj post
JL još uvijek ima dovoljno dobrih novinara koji bi taj posao napravili bolje od Silobrčića. Lii da bolje pratiš medije nikada se ne bih mogla fascinirati Silobrčićem.
Fascinacija je malo preteška riječ. Kad pročitam JL u subotu, tekstove tj. interview, ove dvojice zapamtim, ostalo ne. Imam ili jako slabo pamčenje ili ovi rade dobro? Moje skromno, neprofesionalno, čitalačko mišljenje je da su ti tekstovi zanimljiviji od nekih drugih. Kad bi netko nekome nešto dao umjesto nekoga, zbog nekoga, to nitko ne zna dok se ne dogodi...
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:19   #11
Evo vidiš MMaster, djelomično si u pravu, neki ljudi neće samnom piti kavu. Ali svakako mi godi da si se registrirao na forum baš zbog mog topica!
Ne, ne radim niti za jednu medijsku kuću, ali za posao kojim se bavim, tj. kompanija za koju radim osluškuje javno mijenje, pa čak i na forumu.

To za menađere je svakako bila mala ironija, baš zbog toga što svi znamo svakoga. Ovo za novinare, pa i urednike je bilo ozbiljno
I nije bila ideja da se sad odmah počne izvlačiti iz osobnih spoznaja ko je čiji pajdo i zašto je neko ovakav ili onakav. Lii je fino napisao (la) koga mu je ugodno pročitati, a svakako dobar pokazatelj je kad zapamtiš nečije ime. Da li je to iskreno ili ima skrivene motive - ne bih sad analizirao.

I još nešto MMaster, nisi zapravo shvatio - trebao si samo napisati ime nekoga koga rado čitaš, u krajnjoj liniji može i inozemno. Za g. Silobrčića ili Plešea si mogao novu temu otvorit.
conceptual is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 17:58   #12
Recimo Edi Jurčević iz"Večernjeg lista"ima kratke dosjetne tekstove,i njemu mogu povjerovati u podosta stvari.
Najmjanje vjerujem onom Mladenu Pleši.Lik naširoko filozofiira i kamuflaža mu je iskustvo u "Svijetu"..Isprana stara košulja.

Nadalje,Bešker je slikovit,ali svojeglav.Tomić je prirodni zajebant,i vjerujem mu više nego ostalima.

Možda je pogrešna riječ vjerovati.Možda je samo dojam u pitanju.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:36   #13
Mislim da apsolutno ne mogu vjerovati niti jednom novinaru jer se tu radi o njihovim egzistencijalnim problemima (otkaz) zbog kojih novinari ne mogu biti iskreni, objektivni, već rade po naputku vlasnika lista ili neposredno preko zahtjeva urednika pišu kako im se naredi.
__________________
Volim sve moderatore, supermoderatore i administratore.
FojumRvacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 09:08   #14
Volim čitati Beškera jer je obrazovan,drži do istinitosti svakog podatka koji objavi i ima zanimljiv stil.
Vjerujem i nekim analitičarima.
Volim čitati Kuljiša,ali mu niš ne vjerujem.To je više literatura ,a manje novinarstvo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 18:14   #15
Vjerovati..?Novinaru..?
To je vrlo upitno jer u svakom tekstu vide se repovi njegovog privatnog dojma.

Možda je najzgodnije povjerovati nezavisnim portalima koji nisu elastično svezani uz kapital i vlasnika.Ali ni to nije opet nešto uzorno objektivno.

Kako se zadobiva povijerenje.?
To je proces.
Recimo čitajući par kolumnista,imam dobar osjet tko od njih najviše govori istinu.
Ali to sam samo ja..
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 08:31   #16
Vjerujem Butkoviću. On sve točno napiše ono što primi u u emailu
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 19:20   #17
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Vjerujem Butkoviću. On sve točno napiše ono što primi u u emailu
Uhu,koja je to bila blamaža!
I on dalje kolumnira..Pff,čudno.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 13:56   #18
Vjerujem Ivanu Mikleniću!
matteo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:08   #19
Evo vidimo kako prolazi ova tema.
I općenito sve u ‘‘Ostali mediji’’. Pozitivna intonacija nikoga ne zanima, kako na forumu, tako niti na medijskoj sceni. I to vam je odgovor na sva vaša čuđenja o čemu i kako pišu novine, magazini, portali. Jer, logično bi bilo da svi anonimni borci za dobar sadržaj ovdje izredaju svoje mini top-liste novinara. Suprotno tome kad se otvori tema koja napada imenovane pojednice, tada nastupa neviđen lov na vještice.

Postoji i drugi razlog, a to je da u ovoj zemlji stvarno nema novinara, autora, urednika koji bi bili vrijedni spomena.
conceptual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 23:36   #20
Quote:
conceptual kaže: Pogledaj post
Postoji i drugi razlog, a to je da u ovoj zemlji stvarno nema novinara, autora, urednika koji bi bili vrijedni spomena.
Meni se pak čini da je ova zemlja premala za novinara poput Drage Hedla, pa i za Feralovce 90-ih, bez obzira na kasniju "komercijalizaciju" ili jagmu glavnih za stambenim kvadratima.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.