Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2009., 15:48   #1
Kefir

[/B]Citam da je ta gljiva vrlo pozeljna!Od nje se dobiva kefir po vrlo ekonomicnoj cijeni.
Da li netko ima iskustva sa njom?
Da li je netko voljan podijeliti komadic te gljive?
Hvala
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 18:37   #2
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
[/B]Citam da je ta gljiva vrlo pozeljna!Od nje se dobiva kefir po vrlo ekonomicnoj cijeni.
Da li netko ima iskustva sa njom?
Da li je netko voljan podijeliti komadic te gljive?
Hvala
O kefiru pisem do besvjesti, pa evo i najbolji site koji sam do sada nasao o kefiru: http://users.sa.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html

Ako si u Sisku, ili negdje, ti vidi...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 18:55   #3
Quote:
Ako si u Sisku, ili negdje, ti vidi...
[/QUOTE]

Hvala ti Alane!Ja sam u Istri.Dijele nas kilometri....

Voljela buh bas od te gljive praviti kefir.

Ovu stranicu cu pokusati procitati,nazalost,ucila sam njemcki jezik,nesto cu valjda skuziti.
Tu se radi o kvascima kefira ili je isto prica o Tibetanskoj gljivi?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 13:54   #4
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
O kefiru pisem do besvjesti, pa evo i najbolji site koji sam do sada nasao o kefiru: http://users.sa.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html

Ako si u Sisku, ili negdje, ti vidi...
Pozdrav iz Petrinje

Ako imaš malo zrnca kefira rado bih došao u Sisak po njega samo javi kada i gdje!
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 08:12   #5
bila bih vrlo zahvalna ako bi netko iz Osijeka ili okolice podijelio svoju kefir-kulturu (zrnca/gljivu) sa mnom
zacitana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 14:22   #6
Oh,sunčica,a ja sam ti iz okolice Osijeka i baš imam kefir!!!Mogu ti ga poslati ili se nađemo pa ti ga osobno dam.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:44   #7
Molila bih zrnca ako netko ima i da mu se gnjaviti iz Zgb. sam jarun, trešnjevka, centar? ili tu negdje...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 23:38   #8
Boooook :D

Pozdrav svima,molio bih članove foruma ako netko ima kefirna zrnca viška da je voljan poslati ,iz Baranje sam.Imam problema sa želucem već duže vrijeme pa bih se probao liječiti kefirom,hvala
sspavlovic734 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:05   #9
Tibetanska gljiva se naziva i kefir zrnca, kefir gljiva, tara. Ja sam od moje nedavno podijelila ali kad se malo poveća mogu ti poslati.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 12:58   #10
Quote:
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Tibetanska gljiva se naziva i kefir zrnca, kefir gljiva, tara. Ja sam od moje nedavno podijelila ali kad se malo poveća mogu ti poslati.
Tammy,ti si zlato!

Hvala ti unaprijed.
Kad ti naraste,javi mi.Ako ti nije komplicirano,mozes mi poslati city expressom sa naznakom da placa primatelj,tj. ja.
Veselim se kucnom kefiru!!!
Saljem ti podatke na privatnu poruku.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 14:09   #11
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Tammy,ti si zlato!

Hvala ti unaprijed.
Kad ti naraste,javi mi.Ako ti nije komplicirano,mozes mi poslati city expressom sa naznakom da placa primatelj,tj. ja.
Veselim se kucnom kefiru!!!
Saljem ti podatke na privatnu poruku.
Nema na čemu, bolje je dijeliti nego bacati, podatke sam spremila pa se za desetak dana nadaj gljivici, javit ću ti kad pošaljem.
Ovdje imaš proces pravljenja na hrvatskom jeziku http://www.seasonaldeals.com/sejla/kefir/kefir_b.htm
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:35   #12
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ovu stranicu cu pokusati procitati,nazalost,ucila sam njemcki jezik,nesto cu valjda skuziti.
Tu se radi o kvascima kefira ili je isto prica o Tibetanskoj gljivi?
Probaj pogledati tekst na engleskom, imas dosta slika, stvarno je ok bar potruditi se pogledati sto tamo pise, to je biblija izrade kefira. Gomila informacija, a dovoljno je znati kako raditi, ako te ne zanima cijela pozadina toga. Jezik je mislim dovoljno jednostavan da skuzis osnove.

Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Ovdje imaš proces pravljenja na hrvatskom jeziku http://www.seasonaldeals.com/sejla/kefir/kefir_b.htm
E sad bih se ovdje osvrnuo na to sto pise na siteu. Tu je napravljena po meni jedna velika greska, a da je greska ima logike kad covjek shvati sto zaista radi i sto zeli dobiti.

Ukratko, spominje se pranje kefir zrnaca (ili gljivica, kako to god ljudi zele zvati) hladnom vodom. Problem s time je u tome sto to steti kefir zrncima. Pranje je neki vid higijene, koji se moze primjenjivati kad peremo ruke prije rucka, ali kefir zrnca i tako trebaju zaraziti mlijeko svojim bakterijama i kvascima, mi to zelimo. Ti probiotici su ustvari dobre bakterije i kvasci, koji nama koriste, to i znaci rijec probiotici. A pranje kefir zrnaca ispire njihov vanjski sloj, doslovno je to mucenje kefir zrnaca. Nema potrebe da mucimo ono sto nam pomaze. Cak sto vise, kefir koji je mucen losije dijeluje, tj. slabije je efikasan u pomoci ljudima, upravo zbog tog ispiranja.

Druga manja zamjerka, spominje se mlijeko koje je kuhano. Najbolje je koristiti nepasterizirano i nehomogenizirano mlijeko, ako se moze do njega doci. I onda ga koristiti sirovo. Da u to ne ulazim, kuhanjem se uklanjaju enzimi, dobre bakterije u mlijeku, DMSO i MSM, ma sve dobre stvari i inace su izuzetno termolabilne, pa je jasno da cim kuhas, jedes hranu koja je losija od sirove.

Treca zamjerka je na pricu da mlijeko mora biti punomasno. Punomasno mlijeko (kravlje) ima 3.8%mm. No, sto se tice kefira, to nije bitno. Kefir zrnca se hrane laktozom, mlijecnim secerom, njima nije vazna masnoca u mlijeku, vec lakoza. S druge strane, ako se moze, neka se koristi sirovo kravlje, kozje ili cije vec mlijeko, to je najbolje, ali nije problem u masnoci, vec u laktozi.

I sad, da ne duzim, oni koji znaju engleski, svakako neka se konzultiraju s stranicom na engleskom koju sam dao (http://users.sa.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html), a oni koji ne znaju, neka ju bar pogledaju i probaju bar shvatiti o cemu se tu prica. Ovo s pranjem je glupa greska, jer se provodi "higijena" gdje joj stvarno nije mjesto. I kao napomena, za one koji znaju engleski, da, mogu postojati situacije kad treba staviti kefir zrnca u vodu, cak mozete dobivati i vodeni kefir, ali je to malo slozenija stvar da bih sad tu pisao, sve je detaljno objasnjeno na stranicama od Australca.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 18:53   #13
Alane,ti si prava sveznalica!

Evo tu je jos 1 forum gdje pise o toj gljivi,
http://www.reiki-hara.hr/forum2/view...er=asc&start=0
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:22   #14
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Tibetanska gljiva se naziva i kefir zrnca, kefir gljiva, tara. Ja sam od moje nedavno podijelila ali kad se malo poveća mogu ti poslati.
Draga Tammy, konačno sam pronašla nekoga tko ima gljivu. Ja sam ju imala
prije par godina i svi su mislili da sam luda i sa skepsom ga pili. Na kraju mi ju
je svekrva bacila u zahod. Drago mi je da sada ima više "ludih" koji me razumiju i koriste tu gljivu. Nadam se da ju još imaš i da si ju voljna podijeliti s
menom. Ja živim u Zagrebu. Br. mog tel. doma je 01/ 34 999 60 Molim te javi mi se jako bih voljela ponovno ju imati. Unaprijed hvala!

P.S. ne samo Tammy, tko god ima gljivu i voljan ju je podijeliti a možda je u Zagrebu i nebi mu to predstavljalo problem može se slobodno javiti, da pače!
Roberta 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:29   #15
Hej, lijep pozdrav!

Hvala svima koji su se potrudili napisati toliko korisnih informacija o rađenju kefira.

Trenutačno bi mi zaista bila od pomoći ta zrnca pa bi mi puno značilo kada bi se pojavila neka dobra duša koja je voljna podijeliti koje zrnce samnom.

Može kontakt na PM, pa se dalje dogovorimo Nalazim se u Zagrebu.

Unaprijed puuuuno hvala!
mala_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:59   #16
Ja sam dobila zrnca od djevojke sa coolinarke pa ću slijedeći tjedan imati za jednog/jednu od vas i tako svaki tjedan za još jednu osobu.
Nemam puno iskustva sa zrncima pa ne mogu procijeniti koliko mi je potrebno za pola litre kefira.
Nalazim se na Jarunu, pa kome paše nek mi se javi .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:31   #17
Ja nisam smjela jesti mlječne proizvode, pa sam malo zaboravila na kefir i zrnca su gotova....
potamnila
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 14:58   #18
@utisana, ja ću 30 ići u Pulu na stručni skup, da ti donesem par zrnaca?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 18:32   #19
Bas si zlato! Da ti pravo recem, sad ih ne bih uzimala, jos neko vrijeme. Ali cuvaj ih za na jesen!!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 21:07   #20
kefir

Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Tibetanska gljiva se naziva i kefir zrnca, kefir gljiva, tara. Ja sam od moje nedavno podijelila ali kad se malo poveća mogu ti poslati.
možete li meni poslati, molim odgovor na mail [email protected]
eddie0305 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.