Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 14:03   #121
A jadničak. Vjerovatno mu je ta sluz gusta i šeta mu se gore-dolje kad zakašlje pa mu izaziva povraćanje. Jel mu daješ šta za iskašljavanje?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:47   #122
Samo bronhomed je dobivao ujutro i navečer. Slabo je danas jeo, sad je opet povratio nakon kašlja. Imao je jednu smrdljivu stolicu. Sad ne znam jel mi pametnije ići na Srebrnjak ili na Zaraznu. Inhalirali smo ga par minuta koliko se dao, budem mu dala sirup Hederan i ako se stanje ne popravi do navečer idemo u bolnicu.

Zadnje uređivanje soks : 20.02.2013. at 15:57.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 19:37   #123
Evo, nabavili smo bisolex otopinu i Linex babyzbog proljeva pa ćemovidjeti kaj dalje.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 18:39   #124
čita sam na internetu da se bijeli sljez pripravlja s hladnom vodom a na kutiji ovog šta sam kupio u dm-a piše s vrelom vodom
bigdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 11:00   #125
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
čita sam na internetu da se bijeli sljez pripravlja s hladnom vodom a na kutiji ovog šta sam kupio u dm-a piše s vrelom vodom
Treba razlikovati čaj od sljeza i korijen sljeza.

Ako je riječ o korijenu sljeza-voda se najprije prokuha i ohladi.
U hladnoj vodi se moči korijen 1-2 sata, sve dobro protisne kroz cjedilo i gazu da izađe sluz iz korijena, i takva sluzava tekućina se pije ili kapa u nos.

Čaj od sljeza (mješavina lista, korijena i cvijeta) prelije se kipućom vodom.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 08:29   #126
Već 10-ak dana kašlje, od čega 4 dana baš jako. Prvo nam je pedica dala panatus, onda nije pomagalo pa smo dobili fenistil kapi (3 puta na dan po 8 kapi). Njoj nije ništa bolje. Noćas je od ponoći počela s kašljem i do 6:30 (kada smo se ustale) nije prestala. Doslovno po minutu-dvije razmaka između napadaja kašlja. Kašalj je suh. Uglavnom napadaje ima dok spava - znači preko noći i za vrijeme dnevnog spavanja. Ali kašlje i preko dana, samo manje. Istovremeno svih ovih dana joj se kao nos puni, ali u tom nosu nema ništa za izvuć, ništa ne curi, ona samo ne može disat na njega.
Dr. ju je poslušala, sve ok, grlo ok, uši ok, ali kašalj ne prestaje. Šta da radimo? U 10 dana smo već 3 puta bili pedici (jer je prvo kašljala + temp, onda je temp prošla pa je dobila urtikariju po tijelu, a onda osip - sad je sve prošlo osim tog kašlja).

edit. - ima 2 godine.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 09:38   #127
ovo liči na klasične simptome trećeg krajnika. Sekret se slijeva , naročito pred jutro, a na nos naprijed ne ide puno. Stavljaj kapi u nos Operil P 2-3x1 kapljicu/5 dana, antibiotske kapi (Garasone/Bivacyn) 3x1 kap/7 dana, puno puta fiziološke u nos i puno puno čišćenja. Proći će, ali na žalost i ponoviti.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 21:11   #128
zrnce soli - da, dr. često spominje taj treći krajnik. A ovaj puta je sve završilo kao osptruktivni bronhitis i završili smo na ventolinu.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 12:09   #129
ajmo ljudi pomoć...
mala mi ima 13 mj i već mjesec dana muku muči sa tim šlajmom.
prvo nos zaštopan, pa curi, pa kašlje, pa je taj kašalj prešao uglavnom u noćni kašalj, zbog kojeg ne spava,
svako jutro plahtica u flekama od iskašljavanja, ali ne prolazi.

čistimo nos i "usisavačem" i inhaliramo (koliko se ona da), ispiremo fiziološkom više puta, efedrin, mukoplant mažemo na prsa i ujutro i navečer, pije "sok" od luka...
što još? kako ga se riješiti?
pedijatrica ne daje ništa, jer su joj i uši i grlo i pluća čista.
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 12:30   #130
prospan čepići, fluimukan granule i prerezana glavica luka pored kreveta - to mi jedino pad na pamet, pored ovog što vi već radite! samo kratki komentar, iako pedijatrica zna najbolje: stvarno dugo kašlje. i moja je tako jednom dugo kašljala, bilo prvo ok, pa je onda ipak čula nešto na plućima i dala sumamed. i kašalj prestao.
Tweety! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 09:34   #131
Quote:
Tweety! kaže: Pogledaj post
prospan čepići, fluimukan granule i prerezana glavica luka pored kreveta - to mi jedino pad na pamet, pored ovog što vi već radite! samo kratki komentar, iako pedijatrica zna najbolje: stvarno dugo kašlje. i moja je tako jednom dugo kašljala, bilo prvo ok, pa je onda ipak čula nešto na plućima i dala sumamed. i kašalj prestao.
pa da... već mi ju toliko žao čuti po noći....
idemo sad na sve, nema nam druge!
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 21:36   #132
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
ajmo ljudi pomoć...
mala mi ima 13 mj i već mjesec dana muku muči sa tim šlajmom.
prvo nos zaštopan, pa curi, pa kašlje, pa je taj kašalj prešao uglavnom u noćni kašalj, zbog kojeg ne spava,
svako jutro plahtica u flekama od iskašljavanja, ali ne prolazi.

čistimo nos i "usisavačem" i inhaliramo (koliko se ona da), ispiremo fiziološkom više puta, efedrin, mukoplant mažemo na prsa i ujutro i navečer, pije "sok" od luka...
što još? kako ga se riješiti?
pedijatrica ne daje ništa, jer su joj i uši i grlo i pluća čista.
treba piti što više tekućine (voda, sok, možeš kupovati i sve te silne čajeve za ovo i ono, ali stvar je samo u tekućini), umjesto inhaliranja možeš je staviti u kadu sa što toplijom vodom.

ne grij previše prostorije (ili ne grij uopće ako vam nije hladno). ako kod vas nije kiša, idite van da se što više kreće.
i kad spava probaj da je na povišenom.

eto, sve besplatno, a mislim jedino učinkovito..




mog danas uništio vrtić, nevjerojatno što mu je napravio pretjerano zagrijan prostor i nedovoljan unos tekućine
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 14:04   #133
kod nas je malo zeznuta situacija, naravno,
obzirom da mi je imala e coli, zbog koje je bila u bolnici...
zbog toga joj ne dajemo šećer, a vodu pije taaak škrto,
i ne smije se kupati, samo tuširanje...
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 22:46   #134
mislim da je najbitnije da nekako postižeš da pije tekućinu, daj joj slamku kad pije vodu, natječi se tko će brže, uvedi neke igre tijekom kojih svaka od vas uzme gutljaj tekućine i sl.

iz ovog članka: http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...bronhitis.html
Osobito je važno naglasiti da je hidracija (uzimanje veće količine tekućine) najvažnija mjera za ublažavanje kašlja. Ovlaživanjem respiratornih sluznica, što se može postići i učestalom inhalacijom vodene pare, sprječava se isušivanje i skrućivanje respiratornog sekreta u bronhima, odnosno suprimira se suhi nadražajni kašalj i potiče iskašljavanje

u principu svi ti čajevi od raznog bilja su samo voda koja košta, u smislu njihove učinkovotosti (zaista je svejedno jel od islandskog lišaja ili tuniske palme, samo zvuči više kul od "dajem djetetu vodu" )



ne znam kako bi trebao pomoći ovaj pripravak što mažeš na prsa, i zašto efedrin?
pitam jer zaista ne znam, ja samo znam da efedrin uzimaju bilderi da bolje vježbaju
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 05:06   #135
Imunitet je najbvažniji. Otkako klincu dajem floradix kindervital nije mu čak ni nos procurio, inače mu standardno procuri kad ide u vrtić.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 16:40   #136
Preporuka

Koristio sam barem 10 raličitih sirupa i receptura protiv kašlja čak i onu crnu rotkvu sa medom a najbolji do sada mi je Alpenkraft sirup sa biljnim extraktima od Salusa, ima ga za kupiti u ljekarnama, oko 94 kn , ali našao sam i u online ljekarni Coner za 74 kn.

Dobar mi je bio i sirup timijana od Gradske ljekarne ali on je pun konzervansa i druge kemije ima i sedativa u sebi.
Jako dobar recept sa "Brenanim šečerom" koji zaustavlja kašalj ali ne uništava uzročnika, na 2-3 žlice šečera kojeg na suho ubacite u đezvu te se on na visokoj temperaturi rastopi, u trenutku tališta dodajte hladno mlijeko(2-3 dcl) te će se taj šečer trenutno karamelizirat tj stvrdnut će se, čak nećete moći ni žlicu kojom miješate pomaknuti na trenutak ali nastavite kuhati i dalje na nešto nižoj temperaturi do se ta karamelizirana smjesa ne otopi. i onda sve to toplo popiti.

Ali
Alpenkraft je 100% prirodan i nejvjerojatno dobro djeluje, a najvažnije uništava uzročnika kašlja, bakterije i viruse.

evo nadam se da sam nekome pomogao sa savjetom!

pozdrav!
tomitours is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 22:50   #137
Da li netko ima iskustva sa kašljem koji ima trahealni prizvuk? Moj klinjo od 11.5 godina unazad godinu i pol se muči s tim dosadnim kašljem, a ni nama nije to ugodno slušati, a ne znamo kako mu pomoći. Kad je bio 3 godine operirana su mu sva tri krajnika jer je bio stalno bolestan. Nakon toga nikakvih problema do evo prije godinu i pol kad je počeo stalno kašljucati i ispuhivati nos kao da nešto ima unutra ali nema. Nakon nekog vremena to je prešlo u taj suhi kašalj sa trahealnim prizvukom koji zvuči kao da kašlje kroz neku cijev. Inače nismo iz ZG, a do prve bolnice i specijalista imamo 30 km. U toj bolnici smo bili nebrojeno puta ali nikako da se stanje popravi, specijalisti ORL i za alergije samo ponavljaju jedno te isto i tako stalno se vrtimo u krug. Dijete već godinu dana koristi sprej Avamys koji je za alergičare ali svi testovi na alergije su negativni (bili smo i na Srebrnjaku gdje su nam postavili tu dijagnozu trahealnog kašlja). Pio je sve vrste sirupa za kašalj, bez rezultata. U zadnjih par mjeseci bili smo 2 puta kod ORL specijaliste u Vinogradskoj, konstatirano je da mu je opet povećan treći krajnik ali to navodno nije uzrok kašlja. Osim toga evo već tjedan dana se mučimo svi sa gripom i prehladama, a klinjo je od danas već drugi puta bolestan sa temperaturom, povraćanjem i začepljenim nosom. Antibiotika je popio more, cefalex, zinat, amoxil pa čak i sumamed prije 2-3 mjeseca jer je imao bakterije u nosu. Dakle, skupilo se tu svega, ali sve to će proći samo kad bi otkrili uzrok tog neugodnog kašlja. Još sam zaboravio reći da za 2 mj. Idemo na Srebrnjak na PH metriju i metakolinski test. Ako itko imao takav problem kod djeteta molim da se javi ako ga je riješio. Hvala svima!
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2023., 13:40   #138
Prvo isprika jer dižem temu iz pepela i iskreno nisam dugo tražio da li ima neka slična a novija..
uglavnom,trebam savjet....curica godinu i pol dana stara,prvo je 1 dan imala temperaturu 38,5 - 38,7,kako je išla večer snizili smo joj temperaturu kad je već išla prema 39....drugi dan nije se više temperatura vratila ali pojavio se kašalj i nos koji je stalno pun i curi....sad mala 4. dan kašlje,preko dana povremeno ali tijekom spavanja se budi često zbog kašlja....dobiva sprej aqua maris i pije korijen sljeza,kažu da pomaže izbacivanju sluzi...e sad,muči me taj kašalj i kako ga rijesiti....ima li netko što preporučiti za tu dob,volio bih da nije neka teška kemija ako može i da nema alkohola u sebi ?
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2023., 15:29   #139
Usisavate li joj nos? To je prva i jaaaako bitna stvar za sprijecit kasalj, jer tako mala djeca ne znaju dobro ispuhat nos pa se sve slije u pluca i onda to treba iskasljat. Nama je usisavac stalno bio u pogonu u toj jaslicko-vrtickoj dobi. Imamo i posebnu temu bas za to.

Druga stvar, al to za bas jaki, jaki i ucestali kasalj - inhalatori. Isto imamo posebnu temu za to. Oni razrijede sluz u plucima pa je lakse iskasljat

Ovo ostalo su sve kemije, od cepica pa do sirupa, svasta nesto ces pronaci i za svaku od tih stvari jedni ce vikat da je njima super, drugi da je njima katastrofa Treba isto vidjet jel vec produktivan ili suhi kasalj. Al za usisavanje nosa ce ti svi roditelji redom potpisat
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2023., 16:14   #140
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Usisavate li joj nos? To je prva i jaaaako bitna stvar za sprijecit kasalj, jer tako mala djeca ne znaju dobro ispuhat nos pa se sve slije u pluca i onda to treba iskasljat. Nama je usisavac stalno bio u pogonu u toj jaslicko-vrtickoj dobi. Imamo i posebnu temu bas za to.

Druga stvar, al to za bas jaki, jaki i ucestali kasalj - inhalatori. Isto imamo posebnu temu za to. Oni razrijede sluz u plucima pa je lakse iskasljat

Ovo ostalo su sve kemije, od cepica pa do sirupa, svasta nesto ces pronaci i za svaku od tih stvari jedni ce vikat da je njima super, drugi da je njima katastrofa Treba isto vidjet jel vec produktivan ili suhi kasalj. Al za usisavanje nosa ce ti svi roditelji redom potpisat
Hvala na odgovoru...
da,usisavamo nos iako je to muka prava jer se opire,ali radimo to prije spavanja.....inhalator nismo probali,ne znam kako bi se mala uopće dala na to jer sve što neće onda jednostavno neće a kako prepoznati vrstu kašlja ? jednom je imala suhi i to se da prepoznat,ali koje je obilježje ovog drugog ? nos curi dosta,jedino je to primjetno....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.