Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2011., 21:58   #21
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
Podižem!Jel ima netko efikasan lijek protiv bradavica,mali mi ima 3 god.i pojavila mu se bradavica na ruci prije otprilike pola godine,kako stalno rukom prelazi po nosu,narasla je jedna i na nosu ali na jako nezgodnom mjestu.Bili kod doktora,poslala nas dermatologu na šalatu.ništa nisu rješili!Ne idmeo tamo više sigurno....kupili Wartner,tretiralimovu na ruci već 4 puta u mjesec ipo dana-ni makac!Sranje,bačeni novci u vjetar....ova na nosu otpalajednom slučajno kad ju je zakačio s majcom al vratila se nakon par dana.... Užas,užas,,,,,
probaj čajevac, kupi u biljnoj ljekarni, nikako u dm-u. S tim da mu prvo staviš bazno ulje, primjerice maslinovo. Jer čajevac ne smije direkt na kožu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 11:53   #22
joj sad ću ispast glupa ko stup ali šta ti je čajevac?
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:23   #23
Nije baš velika tema, a voljela bih čuti iskustva. Moja curka je dobila nedavno sedam malih bradavica po trbuhu i ispod pazuha. Prije desetak dana počeli smo mazati s tinkturom rosopasa koju sam kupia u ljekarni. Muž je taman jučer govorio kako mu se čini da ne djeluje, a onda smo skužili da se jedna bradavica koja je bila ispod pazuhića izliječila, odnosno, otpala je, nema je više. Vidjela sam na nekom od ovih portala za grupnu kupovinu da ima za kupiti i nekakav gel ili tako nešto, isto od rosopasa. Jel netko to probao možda ili nešto drugo, a da je učinkovito?
Znam da bradavice obično dolaze kod slabog imuniteta (ili sam u krivu?), ali ona je vrlo rijetko bolesna. Muž ima dosta sitnih bradavica cijeli život. Je li moguće da je dobila od njega, ima jednu na vratu s kojom je lako mogla doći u dodir kod ljubljenja, grljenja i to. Hvala na iskustvima.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 12:21   #24
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Nije baš velika tema, a voljela bih čuti iskustva. Moja curka je dobila nedavno sedam malih bradavica po trbuhu i ispod pazuha. Prije desetak dana počeli smo mazati s tinkturom rosopasa koju sam kupia u ljekarni. Muž je taman jučer govorio kako mu se čini da ne djeluje, a onda smo skužili da se jedna bradavica koja je bila ispod pazuhića izliječila, odnosno, otpala je, nema je više. Vidjela sam na nekom od ovih portala za grupnu kupovinu da ima za kupiti i nekakav gel ili tako nešto, isto od rosopasa. Jel netko to probao možda ili nešto drugo, a da je učinkovito?
Znam da bradavice obično dolaze kod slabog imuniteta (ili sam u krivu?), ali ona je vrlo rijetko bolesna. Muž ima dosta sitnih bradavica cijeli život. Je li moguće da je dobila od njega, ima jednu na vratu s kojom je lako mogla doći u dodir kod ljubljenja, grljenja i to. Hvala na iskustvima.
Bradavice su virusne i vjerojatno se od tate zarazila. Muž bi se isto trebao liječiti i najbolji način je spaljivanje tj. zamrzavanje. Mislim da je uzročnik HPV ako se dobro sjećam podatka. Infekcija HPVa poput herpesa se počne manifestirati kad padne imunitet u tijelu, a za to ne treba biti nužno vidno bolestan.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:36   #25
Podizem jer sam jadna i ocajna! Od jedne ispod pazuha za koju je dr rekla kad smo prvi put pokazali Necemo se sad s tim zamarati,do nebrojeno po gornjem dijelu truoa ,kljucnoj kosti,novih barem 20 ispod brade i po vratu i najnovije iapod jajceka i na guzi! Mali ima 2.5 i od 10 mj prosle godine smo svaki mj ba struganju Kad postruze dobimo terapiju antibiotskom masti i recenicu To mora proci,virus je! Ali to ne prolazi!
On je cist,od rodenja se kupa svaki dan,svaki dan idu potkusulja bodi kad je bio beba ,sve cisto! Cista majca svaki dan i ciste carape! Jedino smo kosu prestali zbog uha svaki dan prati pa operemo dvaput.tjedno!
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 11:01   #26
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Podizem jer sam jadna i ocajna! Od jedne ispod pazuha za koju je dr rekla kad smo prvi put pokazali Necemo se sad s tim zamarati,do nebrojeno po gornjem dijelu truoa ,kljucnoj kosti,novih barem 20 ispod brade i po vratu i najnovije iapod jajceka i na guzi! Mali ima 2.5 i od 10 mj prosle godine smo svaki mj ba struganju Kad postruze dobimo terapiju antibiotskom masti i recenicu To mora proci,virus je! Ali to ne prolazi!
On je cist,od rodenja se kupa svaki dan,svaki dan idu potkusulja bodi kad je bio beba ,sve cisto! Cista majca svaki dan i ciste carape! Jedino smo kosu prestali zbog uha svaki dan prati pa operemo dvaput.tjedno!
tko vas prati, pedijatrica ili dermatolog?

ako je pedijatrica tak pametna onda treba trazit misljenje dermatologa, a ako je dermatologica ta koja malenog maltretira sa antibiotskim kremama onda promijeni dermatologa.

Sto se tice dermatologa ja sma ogorcena na jednu vrlo poznatu dermatologicu sa Šalate koja je hipopigmentacijske mrlje na kceri ocijenila jednostavno kao: sklonost istima bez imalo argumena dok se dermatologica u domu zdravlja (koja nas je i preporucila na Šalatu) zgraza na sve to i sada nas salje na metabolicki odjel na Rebro da se ustanovi sto bi mogao bit uzrok svemu tome (vitiligo nije, gljivice nisu, bakterije nisu- svi brisevi i strugotine koze su rađeni a okolina hipopigmentacija se iznova ponekad upali i zacrveni u ljuskanje i sirenje hipopig.)

Stvarno ne znam sto da ti kazem, najbolje je potrazit drugo misljenje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 09:45   #27
ne znam da li će pomoći. mi smo se nekoliko mjeseci borili sa bradavicama na petama. nakon nebrojeno zamrzavanja, potrošenih kuna na razne kreme i ostale proizvode, primjenili smo i narodne recepte ( a to vam je već bila ona faza kad gubite svaku nadu) na jednom njemačkom forumu sam pronašla postove o bradavicama i tinkturi VERRUMAL. naručili smo (cijena je bila oko 150 kn) preko Pharmacie jer su oni uvoznici. Za 24 sata smo dobili tinkturu, nakon 4 dana bradavice su otpale i nisu se više vraćale. poslije smo saznali da u Mađarskoj (ako je nekome blizu) cijena tog preparata je oko 10 eura. poslije smo posudili i nekim prijateljima i oni su uspješno otklonili iste s ruku.
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.