Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2015., 01:43   #1
Ponavljajuća povišena temperatura/učestale vrućice

Dijete staro 15mj do prije 4 mjeseca super zdravo dijete a od tada stalno temp koje traju po 3-6 dana I isle preko 39. Prosle srijede krenula temp oko 39.7 rektalno,I iduci dan cieli dan bez obzira na cepice I lupocet I neofen temp isla I na 40.3 bila kod pedijatra I u jutro smo trebali lab. Ali navecer bez obzira na tusiranja,cepice I druge metode temp otisla na 40.8. Pokupila dijete I na hitnu, ostavili ga jer su leuociti bili visoki. Otkrili su da ima blagu upalu pluca ali kako temp kratko se spusti I opet onda skace do 39-40 mislili dr da je gripa. I danas zove mene dr na razgovor I kaze da bi bili sretni da je gripa ali nije.Crp pao leukociti visoki,temp I dalje preko 39 I trazili da rade lumbalnu punkciju. Za prvi dio nalaza rekli da nije meningitis ali za ostatak nalaza likvora moramo cekati pon. Radili mu danas I ekg I uzv srca to je u redu. I uzeli mu krv za diferencijalnu krvnu sliku. Za sve vise manje cekamo dr tjedan ali toliko sam danas toga dozivjela ne znam ni sto sumnjaju ni nista jer ne govore. Bojim se jednostavno ne zelim da mu se ista desi. Evo ako netko nesto zna kaj bi moglo biti ili je prosao slicno please neka se javi.
My little angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 21:36   #2
koliki su tocno crp i leukociti sada?
Zapravo mislim a prije da ne sumnjaju vec iskljucuju mogucnosti. Bez sire krvne slike je nezahvalno a i bezveze ista nagadjati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 22:09   #3
Ne govore mi kolike se vrijednosti nego samo kazu da su povisene ili snizene. Cekamo dosta nalaza u ponedjeljak. Ali nam je receno od pedijatra kojeg osobno znamo a kontaktirao je dr od djeteta da budemo spremni I za najgore. Pokusavam bit pozitivna ali opet pitam se a sto ako ne bude dobro. Strah meponedjeljka ali nadam se da ce bit sve ok I da cemo skoro kuci.
My little angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 12:37   #4
Quote:
My little angel kaže: Pogledaj post
Ne govore mi kolike se vrijednosti nego samo kazu da su povisene ili snizene. Cekamo dosta nalaza u ponedjeljak. Ali nam je receno od pedijatra kojeg osobno znamo a kontaktirao je dr od djeteta da budemo spremni I za najgore. Pokusavam bit pozitivna ali opet pitam se a sto ako ne bude dobro. Strah meponedjeljka ali nadam se da ce bit sve ok I da cemo skoro kuci.
"Snizeno" i "poviseno" je vrlo relativno...ne bih nista komentirala ili predvidjala ali bih svakako preporucila krajnju asertivnost po pitanju punih i potpunih informacija o stanju djeteta jer na to imate kao roditelji pravo i ne prihvacajte izgovor vase neupucenosti jer niste moguce medicinske struke u uskracivanju istih.
Nadam se da nece biti nista ozbiljno, a akoslucajno bude,suocit cete se s tim i rijesiti problem, jer danas se i to vrlo uspjesno radi.
Zelim vam mir i snagu. ❤
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 15.02.2015. at 12:49.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 20:50   #5
Hvala puno. Nadam se najboljem I da cemo ga za koji dan moci odvesti kuci. Samo sad njih brine sto je on jako mali I po visini I po tezini I k tome svemu sad je prosla temp a on I dalje nece ni jesti ni piti pa pada na tezini. Danas mu stavili gastro sondu I za sad mu na to daju neki bijeli slatki napitak da bi mu potaknuo apetit I sprijecio gubitak na tezini. A ako nece ni tako ici sve ce morati preko sonde dobivati.
My little angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 16:36   #6
Kako.je?
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 00:53   #7
Dobro je. Za sada nalazi su ok sve koje su radili ali imamo jos neke pretrage za raditi. Bilo je zaista stresno cekati sve te nalaze ali srecom nije nista nadjeno.
My little angel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.