Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2012., 16:23   #21
Quote:
Galen Marek kaže: Pogledaj post
Kako sam iz bliže okolice Rijeke, namjeravam večeras posjetiti nekoliko muzeja.
Vezano uz tvoj prošlogodišnji post #4 (MMSU otvoren tek od 20:00), čitam u ovogodišnjem programu pored MMSU isto vrijeme (20:00-01:00) ali i 17:00 – 24:00 pa mi nije sasvim jasno može li se i ranije ući u muzej bez plaćanja ulaznice.
Ma mislim da počnu ranije puštati ljude, valjda...

Na stranicama MMSU piše da su danas otvoreni od 18 do 01 h, od 18:30-19:30 je neka radionica, nude i vodstvo kroz izložbu u 20 h, a kasnije koncert u dva termina.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 10:57   #22
šta ste svi pohrlili u te muzeje, ko da se ostvaraju jednom godišnje... zanima me tko će danas u muzej...
vidim da je fora, i super su dodatne radionice i performansi, ali daj, čekati u redu vani na minus...i onda u gužvi razgledavati?? whats the point?
zahlenspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 16:55   #23
U Rijeci se jucer nije trebalo cekati za uc u muzej, malo veci guzvanac je bio jedino u Prirodoslovnom, opcenito jedno lijepo i edukativno iskustvo

Sent from my U8150 using Tapatalk
__________________
Quack
Galen Marek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 19:15   #24
Kod nas nije bilo gužve ,i baš nam je bilo lijepo. Baš sam uživala. Odlazimo u galerije,muzeje i inače, a kad je manifestacija zašto da ne iskoristimo.
guida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:17   #25
idem dić temu i reć kako je ove god prilično loš program ( glede Zagreba): sama izvlačenja na razne koncerte, stand-up komedije, revije, a skoro nigdje neka poštena izložba
pa ne ide se na noć muzeja kako bi se partijalo
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:30   #26
Slažem se, radije bih gledao izložbu nego ples no hey, za nas (mene i djevojku) koji rijetko izlazimo, ovo je savršena prilika da malo prosecemo nogice :-)
cindroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 00:42   #27
Ma to je sve bezveze po ovoj hladnoći, bilo je ok vrijeme ali taman sad za noć muzeja je došlo jako hladno razdoblje, danas je bilo strava, gužve je naravno bilo previše, roditelji vodaju svoju malu kmečavu djecu, puno se nahodaš i na kraju ti sve presjedne.
Za prirodoslovni muzej je bila tolika gužva i redovi da nisi mogao ni prići blizu, bezveze sam se vozala gore s onim busom i onda se pješke vraćala, ma bezveze.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 00:54   #28
Ste primjetili da se uvijek organizira po hladnoci!
Samo sto prosle godine nije bilo dovoljno hladno, pa je odgodjeno za sada!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 00:51   #29
Bila sam na nagovor dečka, i obistinilo se ono što sam i pretpostavljala - od tolike gužvetine nije se moglo normalno razgledati, a ni disati od zagušljivosti. Nekima je normalno stajati po 15 minuta ispred nekog izloška i blebetati s nekim koga eto nisu vidjeli dugo pa su se baš sad našli u muzeju, i moraš se gurati pokraj njih da bi iti malo bliže prišao staklu. Ubuduće, ako mislim posjetiti muzej, to će biti u miru i tišini.
Dobra strana Noći muzeja su svakako veliki popusti na knjigama i monografijama. Kupila sam ih 5 za 200-tinjak kn, od kojih je jedna koštala 100, a inače dođe 500 kn. I sve su to stvari koje bi me spasile da sam ih imala pri ruci kad sam pisala završni. Tako da sljedeće godine svakako idem, najviše zbog knjiga.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 12:59   #30
Pod naslovom 'Glazba i glazbeni velikani i njihov utjecaj na društvo', kroz brojna programska događanja najavljena za Noć muzeja 2017., istaknut će se važnost prikupljanja, očuvanja i prezentiranja materijalne i nematerijalne glazbene baštine koju muzeji i druge baštinske ustanove čuvaju u svojim zbirkama, kao i značaj glazbe i njenih stvaratelja u povijesti i u suvremenom društvu.

U Noći muzeja 2017. u petak, 27. siječnja, predstavit će se fundusi zbirki i tematskih izložbi posvećenih glazbi i glazbenicima– skladateljima, dirigentima, pedagozima, izvođačima i drugim stvarateljima, kao i ukazivanje na utjecaje pojedinih glazbenika na društvena događanja u povijesti i u suvremenosti.

Tijekom proteklih godina glazba je bila dio programa Noći muzeja, od etno-napjeva, koncerata klasične glazbe do širokog spektra suvremenih glazbenih izričaja, i uvijek se potvrđivala povezanost glazbe i muzeja. Usprkos bogatoj glazbenoj baštini i određenim poticajima, u Hrvatskoj još nije zaživio muzej glazbe. Tema Noći muzeja 2017. 'Glazba i glazbeni velikani i njihov utjecaj na društvo' svojevrstan je prilog takvim hvale vrijednim nastojanjima.

Uz stalne postave posjetitelji će moći sudjelovati u nizu događanja vezanih uz glazbu, koja će odzvanjati u gotovo svim ustanovama koje sudjeluju u manifestaciji. Organizirat će se koncerti, slušaonice, glazbene radionice, a mnoge od lokalnih ustanova podsjetit će na velike glazbenike koji su potekli iz njihova kraja.

Muzej Mimara će temi posvetiti dvije prigodne izložbe "Simfonija slika i nota" i "Orguljska baština Hrvatske, orgulje umjetničke radionice Heferer", Moderna galerija će poseban naglasak staviti na glazbene motive iz stalnog postava.

Etnografski muzej će uz izložbu "Izgubljeno i nađeno: indonezijsko kazalište svitaka" pripremiti ples s otoka Jave i koncert javanske glazbe te ugostiti vokalnu etno grupu "Čipkice", dok će MSU posebnu pozornost posvetiti glazbenom programu u kojem će nastupiti, među ostalim, Le Zbor i zbor umirovljenika Druga mladost.

Hrvatski glazbeni zavod organizira program, izložbu i koncert posvećene Mozartu te obilazak zgrade koja je godinama središte glazbenog života u Zagrebu, dok će Muzejski dokumentacijski centar predstaviti Medijski inventar Muzičkih originala i donosi predavanje bivšeg predsjednika Hrvatske Ive Josipovića "Glazba i politika".

U Muzeju grada Šibenika organizirat će se izlet na Krapanj, slušaonice i predavanja, ali i obilazak ulice Miminac u kojoj su živjeli mnogi šibenski glazbenici, od Arsena Dedića i Miše Kovača do Vice Vukova, ispred čijih će se kuća otpjevati ponešto s njihovih repertoara.

U Noći muzeja tradicionalno sudjeluju obrazovne institucije - dok će studenti Muzičke akademije svojim nastupima obogatiti niz programa, FER-ovci će organizirati slušaonicu glazbe iz starih računalnih igrica, a Akademija likovnih umjetnosti predavanje "Zvuk i slika".

Dok će u Zvjezdanom selu Mosor pjevati klape, u riječkom Astronomskom centru govorit će se o fizici u rock glazbi i održati radionica o zvukovima planeta, a u Hrvatskom prirodoslovnom muzeju bavit će se zvukovima kukaca.

U Gradskom muzeju i galeriji Jastrebarsko moći će se poslušati bakelitne ploče na gramofonu iz 1910., a u Muzeju krapinskih neandertalaca virtuoz na usnoj harmonici Tomislav Goluban svirat će na replici pretpovijesne koštane frulice stare 45 tisuća godina, najstarijem glazbenom instrumentu u povijesti.

Gradski muzej Požega donosi, među ostalim, flash mob "Moje pjesme, moji snovi", a Muzej Prigorja izložbu koja će otkriti kakva je veza industrije Sljeme i hrvatskog rocka sedamdesetih i osamdesetih godina.

Organizirat će se i noćni obilasci dvoraca Trakošćan i Veliki Tabor, a zanimljivo bi moglo biti i u zagrebačkom Oktogonu, gdje će se uz pomoć Smart Guide vodiča predstaviti muzeji iz Hrvatske kao turističke destinacije.

Kako niske temperature ne bi bile prepreka za obilazak muzeja za tu će se noć pripremiti uobičajena ponuda za zagrijavanje, zimske slastice, čajevi, kuhano vino. Pojedini detaljni programi nalaze se na internetskim stranicama Noći muzeja.
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2023., 16:32   #31
danas je noć muzeja. a što mi to vrijedi kad su na listi samo državni muzeji.
sve što sam htjela vidjeti, već sam vidjela.

https://noc-muzeja.hr/

ove godine čak ni MUO ne sudjeluje. jadno sve skupa.

ima još par privatnih koje bi htjela posjetiti, ali naravno ne sudjeluju na noći muzeja.

edit: možda jedino da odem u državni arhiv. tamo još nisam bila.
Carmen 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2023., 18:47   #32
zato jer su svi ti atraktivni muzeji u HR zatvoreni zbog potresa ili preuređenja čak i MUO koji se upravo obnavlja

preporuka za arhiv - odlično je
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2023., 18:48   #33
Muzeji su važni - tema je ovogodišnje manifestacije Noći muzeja
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2023., 21:52   #34
bila sam ipak na kraju danas u državnom arhivu i baš sam zadovoljna.
uvijek mi je ta zgrada bila nekako posebna izvana, pa sam najviše zato išla. i iznutra je isto super.

i još zanimljivosti neke saznala od vodičke.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zato jer su svi ti atraktivni muzeji u HR zatvoreni zbog potresa ili preuređenja čak i MUO koji se upravo obnavlja
to mi je prošlo kroz glavu za MUO. mada, sve te atraktivne državne sam već prešla...
žao mi je kaj nema privatnih na popisu, ali jasno da se njima ne isplati.
Carmen 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2024., 12:13   #35
Noć muzeja, kulturno-turistička manifestacija koja je u proteklih 18 izdanja imala više od 3,5 milijuna posjetitelja, ove će se godine održati 26. siječnja na temu "Muzeji i nova publika", kojom se progovara o sve većoj potrebi privlačenja novih generacija u muzeje.

Hrvatsko muzejsko društvo, organizator Noći muzeja, odabralo je za svoje 19. izdanje temu u skladu s vremenima kada se novoj publici, osobito mlađim generacijama, trebaju ponuditi inovativni i kreativni sadržaji u kojima mogu i sami sudjelovati.

- Kroz proteklih nekoliko godina prošli smo zaista teške trenutke, od COVID-a do potresa i poplave, ali bilo smo publici dostupni putem digitalnih platformi i zadržali tu neprocjenjivu vezu s njom, rekla je ravnateljica HMD-a Vlasta Krklec.

- Muzealci su mislili na svoje posjetitelje i oni na nas, a u muzejskim aktivnostima sudjelovali su kroz virtualne izložbe, radionice, igraonice, glazbene programe, dodala je.

Krklec kaže da je sada, kada su muzeji u potpunosti ponovno otvoreni, uz iznimke onih koji su u postupku sanacije i obnove, došlo vrijeme i za novu publiku.

- Ljudi su željni izlazaka, a pokazalo se da mlađe generacije koja izlaze u kasnim satima posjećuju i kulturne institucije kao i da muzeji, osim mjesta učenja, mogu biti i mjesta za dobru atmosferu i izlaske, istaknula je.

Noć muzeja održava se u suradnji s brojnim hrvatskim muzejima i drugim baštinskim, znanstvenim i obrazovnim institucijama koje svaki zadnji petak u siječnju od 18 sati do jedan sat poslije ponoći pripremaju razne prigodne programe, obilaske svojih izložbi, radionice, koncerte, promocije, gastro događanja za različitu publiku.

Kako je cilj manifestacije spojiti zabavno s edukativnim, tim se aktivnostima ističe i uloga muzeja u stvaranju nove publike i formiranja stavova novih generacija o važnim globalnim, ali i lokalnim temama.

Proteklih osamnaest godina hrvatske muzeje je tijekom manifestacije Noći muzeja posjetilo više od tri i pol milijuna posjetitelja, a pojedinih godina brojevi su se bile i veće od 250 tisuća u samo u jednoj noći.

U Noć muzeja uključile su se i druge kulturne ustanove, arhivi i knjižnice, sveučilišta, KIC, knjižare i klubovi, kao i lokalne zajednica s programima na otvorenim gradskim prostorima.

Hrvatsko muzejsko društvo organizira Noć muzeja u Hrvatskoj od 2005. godine kao gradski pilot-projekt sa samo šest zagrebačkih muzeja, a danas se održava na nacionalnoj razini sa stotinama sudionika.

https://magazin.hrt.hr/kultura/noc-m...blike-11264282
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 19:02   #36
u petak 26.01 je noć muzeja
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 00:08   #37
Mene ta noć muzeja uvijek nekako iznenadi, dok se ja okrenem oko sebe, ona prošla....a i mijenjali su termin...kad je počela bila je krajem listopada...onda su kasnili s organizacijom pa na kraju završili na siječnju Meni siječanj uopće ne paše, samo da se zna!

Ajd da čujemo jeste li što dobro vidjeli? Tko se najviše potrudio i napravio nešto ekstra? Da nije samo džabe upad, nego ono, da su se potrudili?
Elektron3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.