Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 22:56   #41
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Da li se sad isplati od progermanske prcije odjednom postati antigermanska prcija?

Isplati li se?
A što nam trenutno nude Germani?

Zajednički jezik regiona...

Aktivnu podršku Slo oko arbitraže i otimanja Hr teritorija uz što ide i blokiranje prometnih pravaca prema zapadu i jezgri EU, stagnacija luke Rijeka...

Perspektiva zapadnobalkanske EU brzine ...

Građansku BiH što znači gaženje te na kraju i nestanak Hrvata iz BiH...

Kad god ih žicamo za neku investiciju oni odgovaraju o kompliciranoj birokraciji, tipa sredite to.. a u realnosti politika blokira.

Još regiona...


Eto
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:22   #42
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
A što nam trenutno nude Germani?

Zajednički jezik regiona...

Aktivnu podršku Slo oko arbitraže i otimanja Hr teritorija uz što ide i blokiranje prometnih pravaca prema zapadu i jezgri EU, stagnacija luke Rijeka...

Perspektiva zapadnobalkanske EU brzine ...

Građansku BiH što znači gaženje te na kraju i nestanak Hrvata iz BiH...

Kad god ih žicamo za neku investiciju oni odgovaraju o kompliciranoj birokraciji, tipa sredite to.. a u realnosti politika blokira.

Još regiona...


Eto
Nisam to pitao.
Znam sta su poslednje ponude germana. Pitanje je kako ce se ponasati kad se predje u antigermanski tabor i koliko ce to sve kostati.
Pazi, medjumorje nije antiruski projekat, vec antinjemacki.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:30   #43
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Videcemo u buducnosti gde ce to zavrsiti... to mi ne mozemo znati... ali ja mislim da se mi to i ne pitamo... "volja naroda, demokratija"... tu su fraze za naivce... mi smo svi zajedno okupirani...
To je ta definicija koja fali u političkom diskursu!!!
Odmah sve postane jasnije i povezivije kad nazoveš stvari pravim imenom.


Glede 3 mora; mišljenja sam da događaje treba čitati obrnuto od onog kako piše. U ovom konkretnom slučaju Trumpov dolazak u Poljsku je zapravo vrlo neobičan događaj. U moru mitomanije i samovažnosti, čini se laskavim za sitne pokondirene tikve, čak i logičnim. Ali na širem planu uopće nije logično što je odabrao Poljsku kao uvertiru u G20.
Meni osobno stvar smrdi do neba, i ne bi me čudilo da u narednih mjesec, dva - tri, svi ostanu u čudu, tj. da se dogodi sve suprotno od očekivanja i da se Poljska uvali u neka sranja.
[izvor: kristalna kugla :P ]

Da pojasnim: dolazi do novog balansiranja između RF i SAD. U tom balansiranju možemo očekivati novu/staru podjelu teritorija tj. sfera utjecaja. Kako će se to realno odigrat, ne znam, ali u rečenom kontekstu: Poljska s pogledom na Crno More i LNG zvuči presmiješno.

Za Hr je nova podjela sila dobra, jer možemo lijepo i komotno balansirati između, pa nam nikakva Poljska neće u tome trebati. To ujedno znači da ćemo si moći birati normalne političare, što sad nije slučaj.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:49   #44
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Upravo tvrdim vec duze vremena, a pisali smo zajedno o tome, ko nama ovde kroji politiku, ciji je Vucic... tu nema dileme... i optuzbe da su kod vas marionete, ne znaci da kod nas nisu... to je jedan isti obrazac kako se upravlja malim i nejakim drzavama...

To nisu samo predsednici, to su pre svega mediji... vidi ko drzi sapu nad njima, ciji su trbuhozborci... ti sad ne mozes u bilo kojim srpskim medijima rec da cujes protiv Nemacke... sve je u pozitivnom tonu... onda imas NGO sektor kao pomocne snage... to su ti i oni "analiticari" sto neukom puku bistre dogadjaje...

I sad mi pricamo ovde o nekom izboru... nema izbora... nase ruke su vezane... oci pokrivene... mozemo da diskutujemo o globalnim kretanjima, ali bez ikakve ambicije da u njima nesto krojimo... niti smo se ikad nesto vazno i pitali...

Ako podjemo od tih fundamentalnih stvari, mozemo donekle da dodjemo u zakljuccima...
Naravno. Ali u svemu tome i ti centri moći poslušaju i nešto uvaže ako si dovoljno uporan i mudar.
Danas se sve svodi na osobna poznanstva, lobiranja, potplaćivanja, mito i korupciju. Tako je uvijek bilo i bit će, samo što je danas takva politika svugdje u svijetu dosegla vrhunac.

Sjeti se Dodika i milijardu eura za lobiranje za samostalnu RS. Ja sam uvjeren da danas svaka fufa sa par milijardi na pravim mjestima može lobirati za državu. Kosovo vam je primjer. Naravno da to nema nikakvu osnovu za državu, pa je država koju priznaje pola svijeta. Jbg, Albanci su se snašli u trenutka kada vi niste i takav je rezultat. Pritom ne provociram, već iznosim činjenice.

U politici nema časti, poštenja, morala. Svatko tko se time vodio je nestao. Svakome kome je imalo stalo do vlastite države će graditi poznanstva i lobirati tamo gdje može na sve moguće načine. Te bajke "Bog će nas spasiti jer smo dobri" ne prolaze. Da je tako, dobri ljudi ne bi stradavali. Bog čuva hrabre i odvažne.

Ništa se ne mijenja. Prije 200 godina su se države stvarale po krevetima i ženidbama dinastijama, danas je dovoljno da daš nekim centrima moći mito u vidu love ili koncesija i dobiješ povlastice, pa čak i vlastite države. To tako funkcionira.

Naravno, centri moći imaju svoje planove i programe, ali svatko tko misli opstati mora plivati uz njihovu struju.

Sada možemo ući u raspravu što je isplativije: biti poltron i ulizica i opstati, ili biti častan i odvažan i nestati.

Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
To sto ti vidis da ako dobrocudni div preko bare malo ne podjeli samare, ode sve u pm je cista glupost burazeru . Jos je gluplja mantra o ruskoj prijetnji....al ne moze gluplje. I neda mi se ni objasnjavat zasto.
Ajd recimo da i postoji prijetnja, znaci dobro je pustit drugoga da te postrojava i salje na klanje i da se u principu boris protiv samog sebe jer zivis u evropi. Jebote ako to nijezvadi pa vladaj ja ne znam sta je?!
Ajmo malo realno...njemacka je okupirana zemlja i kao takva svoju ekonomsku moc nema cime poduprti. Ona kao okupirana zemlja nema sanse da napravi ikakav znacajniji zaokret prema rusiji ukoliko nije uskladjen sa pizdama iz usa.
Nanjuse li pizde da takav zaokret pkstaje izvjestan, unistiti ce njemacku ekonomiju jer imaju instrumente za to. Dakle njemacka jest opasna, ali postoje alati za njeno strojenje. Stoga uloga tog zsaveza je jedino ofanzivne prirode, odskocna daska za, kad za to dodje vrijeme, udar na rusiju.
Rusi nisu ni za sta krivi osim sto se nakon pada zida nisu uklonili s puta, tj umrli. (Bili su na dobrom putu da crknu)
Sad kad su odbili da umru ili rasire noge....jebi ga problemi.
Mislim, mozemo mi diskutovati i o "slobodi i pravu naroda na saoopredjeljenje, demokratiji, prosperitetu, pravima pedera"...ali sve bi ja to ipak okacio o quratz jer vrijeme crtanog filma u 7:15pm je odavno proslo. Ameri ce uspjeti odvojiti rusiju od evrope, gurnuti rusiju u zagrljaj s kinom i kao rezultat, sto je meni osobno drago, ojacati svoj jedinog pravog rivala- kinu. Evropa ce se issusiti i izgubit svoje lice pred navalom izbjeglica ....taj dotok nece prestati, a rusiju ce demografija i kina takodjer sasusiti.
Dok ce se tamo nedje na karpatima i oko kijeva grliti i pjevati razni papani o velikoj pobjedi nad zlom rusijom i hrabrosti te borbe. Purple hearts for everyone.
Ma, gle, ja ne volim Amerikance, a pogotovo ne Engleze. Nemam ljubavi prema nikome. Jednostavno gledam što je isplativije. Jednostavno, povijest me naučila da je Hrvate previše koštalo busanje u prsa i ponos o katoličkoj utvrdi na Balkanu. Od toga nismo imali ništa. Od toga smo imali samo štetu. Austro-Ugarska nas je tretirala kao zadnje pse. U dva svjetska rata završili kao gubitnici i završili pod vama. Pritom stvorili nezdrav i nezreli odnos unutar hrvatskog nacionalnog korpusa prema Njemačkoj. Pritom smo dobili stigmu, demografski i ekonomski slom i vječnu podijeljenost, te susjedne države koje vode političari koji su neprijateljski nastrojeni prema mojoj domovini. Povijest nas je naučila da bez prostitucije nema ništa. Možete se smijati, ali to jest jedini način da si sačuvamo kakvu-takvu državu.

Pametan čovjek iz toga vadi zaključke. Zaključak je više nikada uz Njemačku. Gubitnici u dva rata. Loši su političari, radikali u obje strane, a njihova mržnja prema svemu oko sebe im blokira racionalni pristup. Pritom ne uvažavaju niti minimum minimuma interesa satelita koje iskorištavaju. Smatraju da će ih ekonomija vaditi, ali neće. Nemaju vojnu moć. Nemaju kulturnu moć. Nemaju političku moć. Haushofer se okreće u grobu. U biranju između nje i Amerike, izbor je za svakog normalnog jasan. Njemačka nema mozak biti sila, to je suština svega. Probala je i ujedinila nespojivo protiv sebe. Međutim, sada ima novu strategiju koja bi mogla uspjeti...

Rusija nama nema što ponuditi. Južnog toka nema. Ostalo nam nemaju što ponuditi. Slavensko bratstvo u Hrvatskoj ne pali. Možda simpatije i to je sve. Nema karte pravoslavlja i povijesnog sjećanja na 19. stoljeće. Ne mogu manipulirati kao što manipuliraju dijelom vašeg naroda. Pokušali nešto s Agrokorom, nije im uspjelo. Vezivanje uz Rusiju navlači bijes Zapada na nas. Ne, hvala, vidjeli smo 1999. na vašem primjeru kako to izgleda. Mi smo primorani biti uz zapad, htjeli - ne htjeli.

Rusija će uvijek biti uz zapad. Ona pati za zapadom. Rusi mrze kada im govorite da su Azijati. Kine se BOJE, ne da ih vole, već ih se boje. Zapamtite jednu stvar. Amerika i Rusija NIKADA neće ratovati. Oni su u vječnom statusu quo. Bili i ostali. Ruska elita je zapadna. Već 350 godina. I dan danas. Igraju se sa svima i pritom dijele interese. Kina je prijetnja objema. Modernu Kinu je stvorio zapadni kapital. Kina i Indija su jedine države gdje mogu taj kapital oplođivati.

Europa neće nestati. Stagnirat će, koprcati se. Tehnološki je još dovoljno jaka da ostane iznad površine. Još je dovoljno bogata. Merkel neće trajati dovijeka.

SAD, VB, Francuska i Rusija su isti blok. Ne trpe se, ali imaju iste šefove. Svi zajedno imaju Njemačku za neprijatelja. To se ne mijenja zadnjih 100 godina, neće se mijenjati još jako dugo.

Pričajmo malo dublje. Zašto je Ruska pravoslavna crkva u izvrsnim odnosima sa Anglikanskom crkvom? Zašto je ruski kapital u Londonu? Puno neobjašnjivih stvari za ''vječne neprijatelje'', jelda?
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:50   #45
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
I jos nesto. Zasto ti revenger mislis da njemacka je jedina koja zeli gradzansku bh? Pa sunce mu poljubim zar ne znas ti za ljubav saudijaca i washingtonske aristokracije? Jest Kolinda komad, ali slab je to adut za hrvatsku pricu u bh.
Volim citati sta pises, ali imas tu gotovo djecacku mrznju prema svemu balkanskom. Probaj to malo procistiti i pisaces jos bolje postove.
Njemačka se ulizuje muslimanima. Njemačka zna da ako ne uđe na Bliski istok i Sjevernu Afriku, da kroz 30 godina neće biti niti periferna sila. Njena strategija je preoblikovana Atlantropa, novi eurocentrizam i stvaranje kolonijalne sile na periferiji EU. Vladanje energetskim tokovima do sredine stoljeća, izbacivanje fosilnih goriva i preusmjeravanje na sunčevu energiju. Zato je Siemens zainteresiran za Saharu. Njemačka želi EU držati u šaci kontrolom energije. Od tuda dijelom i američki ukapljeni plin i ruski plin. Rusija i Amerika imaju zajednički interes da Njemačka ne bude energetski monopolist u budućnosti. Zato im i daju jeftini plin. Njemačka koja im je pobila 27 milijuna ljudi ima jeftiniji plin od bratske Srbije. Tko tu koga zajebava i pravi majmunom?

Tko to ne shvaća ne shvaća ništa. Probali su ratovima, ne ide. Probali su ekonomijom, ne ide do kraja. Sljedeće je energija. Uspiju li, bit će vladari svijeta. Ne uspiju li, bit će gore od periferije.

Zapadna Europa je korijen, temelj. Mediteran je periferija.
Višegrad je najbogatiji dio Europe pitkom vodom i plodnom zemljom. Kvalitetnom plodnom zemljom. To je njihov adut.

Mora se čitati Wallerstein i Teorija zavisnosti. Tamo je sve objašnjeno. Što je ''core'', što poluperiferija, što periferija. Rusija i Kina su periferije. Samo ''core'' može biti kontrolor resursa i kapitala. Core je određen za čistu energiju, robotizaciju i najkvalitetniju ponudu robe. Sve ostalo je određeno za nečistu, prljavu industriju i ropstvo. Sve ostalo je određeno za vječno kaskanje.

U cijeloj toj priči BiH je samo ulaznica i omekšavanje muslimana. To što si oko Bakira misle da su bitni je njihova stvar.

Vidi, nema tu mržnje prema balkanskom. Stvar je interesa. Hrvatska mora izaći iz periferije i ući u tokove razvoja novog ''cora''. Onoga što će kontrolirati čistu vodu i hranu. Mora ući u procese u koje će Kina ulaziti u Europu svojim kapitalom uz dozvolu i mig Amerike. To su Tri mora. Nerazvijene države s potencijalom velikog. Velika površina i kontrola životno bitnih resursa.

Periferija se isušuje. Mediteran čekaju suše, povećanje razine mora, seljenje prema sjeveru. Ostanemo li Balkan, ostajemo van tih tokova, vječno nerazvijeni i bez ikakve šanse za razvoj.
Hrvatski aševi u rukavu su Rijeka i prometna infrastruktura. Uz pametnu politiku, mi u novoj strukturi Europe ne možemo ostati van tokova. Ovako ćemo ostati.

Jbg, stvar preživljavanja.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:59   #46
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Da li se sad isplati od progermanske prcije odjednom postati antigermanska prcija?

Isplati li se?



Valja razmisliti o oveome sto si napisao.
Britanci su par puta igrali na jacanje Poljske. Zadnji put 1944. kad su ih nasadili da Diginite vi ustanak, mi cemo se iskrcati na obali, a onda su pustili svabama da ih potaru. Ko ti kaze da se sad nece ponoviti ista prica?

Ali recimo da se ne ponovi. Recimo da dodje do velikih ulaganja u Poljsku i njenog razvoja. Sta mislis kakva ce biti uloga Hrvatske u toj uniji? Poljska ce biti centar, uz nju ce biti centralnoevropske drzave, za njima pribalticke. Hrvatska ce biti totalna periferija, bez prava odlucivanja. Iovako od samostalnosti vse nema nista, a tek tad. Kad sve saberes ispada da je bolje bilo u SFRJ nego u medjumorskoj uniji.


Valja ovome pitanju prici neostrasceno.
Da je merkelova rekla da oc 31.12. startuje Evropa u vise brzina, i da Hrvatska sa drugorazrednim zemljama ide u nizu brzinu kako nebi ometala razvoj stare Evrope, bila bi hajka na nju. Ovi koji se zalazu za medjumorje ginuli bi da dokazu da je Hrvatska prvorazredna zapodnoevropska zemlja. Gorio bi internet od dokazivanja.

Sto se mene tice ja sam za, ako je Banjac protiv. Najpametnje je ici na suprotnu stranu od njega, ne mozes pogrijesiti. On, Komsic i jos nekliko likova mi pomazu da zauzmem stav i o stvarima o kojima nisam prethodno razmisljao.
Neće, jer Rusija ne može više djelovati na taj način. Precjenjujete ih.
Jedini put kada su bili svjetska supersila, ekonomski su se raspali. Pobijedili su ih američki frižideri i veš mašine. Rusiju muči kronični zaostatak u masovnoj ekonomiji. Ta diversifikacija je prespora.

U toj uniji Hrvatska neće biti periferija, već ulaz. Nijedan Kinez ili Japanac neće ići do Gdanjska, kada mu je Rijeka bliža 2000 km i par dana. A Rijeka jedina ima dovoljno duboki gaz za najveće brodove.

Pogotovo ako se napravi pruga Rijeka - Budimpešta. Mi time postajemo, ponovo, mađarski izlaz na more. Nije baš usporedivo sa SFRJ?
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:04   #47
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
To je ta definicija koja fali u političkom diskursu!!!
Odmah sve postane jasnije i povezivije kad nazoveš stvari pravim imenom.


Glede 3 mora; mišljenja sam da događaje treba čitati obrnuto od onog kako piše. U ovom konkretnom slučaju Trumpov dolazak u Poljsku je zapravo vrlo neobičan događaj. U moru mitomanije i samovažnosti, čini se laskavim za sitne pokondirene tikve, čak i logičnim. Ali na širem planu uopće nije logično što je odabrao Poljsku kao uvertiru u G20.
Meni osobno stvar smrdi do neba, i ne bi me čudilo da u narednih mjesec, dva - tri, svi ostanu u čudu, tj. da se dogodi sve suprotno od očekivanja i da se Poljska uvali u neka sranja.
[izvor: kristalna kugla :P ]

Da pojasnim: dolazi do novog balansiranja između RF i SAD. U tom balansiranju možemo očekivati novu/staru podjelu teritorija tj. sfera utjecaja. Kako će se to realno odigrat, ne znam, ali u rečenom kontekstu: Poljska s pogledom na Crno More i LNG zvuči presmiješno.

Za Hr je nova podjela sila dobra, jer možemo lijepo i komotno balansirati između, pa nam nikakva Poljska neće u tome trebati. To ujedno znači da ćemo si moći birati normalne političare, što sad nije slučaj.
A što je po tebi normalno?
Vi nevjerojatno podcjenjujete poljski utjecaj u svijetu. Pogotovo njihov lobi u Americi.

Trump i Putin mogu dogovoriti da se Njemačka drži na štapu. Glavni financijer Tri mora je Kina. Kako sada to objasniti?

Uostalom, Tri mora paše i Rusiji. Nisam uvjeren da im je lijepo sjelo vršljanje BND po Ukrajini i petljanje po Bjelorusiji. Poljska nema snagu ući u ekonomske tokove tih država, dok Njemačka ima. Sada se pitaj što Rusiji više paše.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:06   #48
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Naravno. Ali u svemu tome i ti centri moći poslušaju i nešto uvaže ako si dovoljno uporan i mudar.
Danas se sve svodi na osobna poznanstva, lobiranja, potplaćivanja, mito i korupciju. Tako je uvijek bilo i bit će, samo što je danas takva politika svugdje u svijetu dosegla vrhunac.

Sjeti se Dodika i milijardu eura za lobiranje za samostalnu RS. Ja sam uvjeren da danas svaka fufa sa par milijardi na pravim mjestima može lobirati za državu. Kosovo vam je primjer. Naravno da to nema nikakvu osnovu za državu, pa je država koju priznaje pola svijeta. Jbg, Albanci su se snašli u trenutka kada vi niste i takav je rezultat. Pritom ne provociram, već iznosim činjenice.

U politici nema časti, poštenja, morala. Svatko tko se time vodio je nestao. Svakome kome je imalo stalo do vlastite države će graditi poznanstva i lobirati tamo gdje može na sve moguće načine. Te bajke "Bog će nas spasiti jer smo dobri" ne prolaze. Da je tako, dobri ljudi ne bi stradavali. Bog čuva hrabre i odvažne.

Ništa se ne mijenja. Prije 200 godina su se države stvarale po krevetima i ženidbama dinastijama, danas je dovoljno da daš nekim centrima moći mito u vidu love ili koncesija i dobiješ povlastice, pa čak i vlastite države. To tako funkcionira.

Naravno, centri moći imaju svoje planove i programe, ali svatko tko misli opstati mora plivati uz njihovu struju.

Sada možemo ući u raspravu što je isplativije: biti poltron i ulizica i opstati, ili biti častan i odvažan i nestati.

Sve ovo stoji... ali pod jednim malim, ali zajebanim uslovom... da imas drzavnicku elitu...

Jedan nepismeni svinjski trgovac pod imenom Milos Obrenovic je bio dovoljno mudar da zna da protiv Turaka ne mozes ici silom, nego polako, i na duze staze... on je jedan od utemeljitelja moderne srpske drzave... nije morao biti ni pismen ni obrazovan... ali je razumeo politicke koordinate...

Sad ako ti mene ubedis da jedan leceni radikalski jebivetar koji se odaziva na prezime Vucic, ili jedan blazirani smarac Plenkovic ljudi kojima je iznad svega nacionalni interes... Dovoljno je samo da ih pogledas...

Posto su bas takvi omiljeni na poznatim politickim adresama... onda cu ja ponoviti da smo mi okupirani... nema drugog objasnjenja kako su obojica ovakvih retarda bas po ukusu Briselske elite...

Ima izuzetaka, ni jedna prica nije jednosmerna uvek... ali vecina malih drzava mora da veze svoj mali i busan camac za neki tanker koji joj narede... i da boga moli da u olujnim morima se ne prevrne...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:17   #49
Pa to ti je to. Ja barem nikada nisam sporio srpske uspjehe u 19. stoljeću, pogotovo ljudi poput Miloša Obrenovića. To je dokaz da je obrazovanje garancija ničega. Samo jedno poznavanje šablone i ništa više. Treba biti upoznat sa planovima i shodno tome djelovati. Siromašne priroda nauči postati otpornijima i nauči ih razvijati vještinu improvizacije.

Da bi bio uspješan trebaš biti vrhunski u jednom polju - psihologiji. To je sve, od tuda i Vučić i Plenković. Oni su izdrilani u tom području.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:31   #50
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Pa to ti je to. Ja barem nikada nisam sporio srpske uspjehe u 19. stoljeću, pogotovo ljudi poput Miloša Obrenovića. To je dokaz da je obrazovanje garancija ničega. Samo jedno poznavanje šablone i ništa više. Treba biti upoznat sa planovima i shodno tome djelovati. Siromašne priroda nauči postati otpornijima i nauči ih razvijati vještinu improvizacije.

Da bi bio uspješan trebaš biti vrhunski u jednom polju - psihologiji. To je sve, od tuda i Vučić i Plenković. Oni su izdrilani u tom području.
Samo u jednom uskom sektoru - psihologija masa... ili popularno receno - politicki marketing...

Pogledao sam malo desavanje pred lokalne izbore, onu papazjaniju u Saboru... ucenio je ono zrtveno jagnje Sauhu, jos par glasova... i kao prosao sa 76-74... posle toga frajer pravi koaliciju sa HNS... i umesto mediji i javnost pita - alo majstore, sta ti to radis... predstavljaju ga kao vrhunskog stratega, zajebanog igraca... a ono piljarska trgovina u 5 ujutru ispred tezge, tako nakupci valjaju paprike... isto tako i ovaj pickousti ovde... to su ti sibicarski fazoni...

U cemu je kvaka... mediji... ko drzi megafon lazi, taj moze sve... malo pohvala sa strane, malo ANALiticara... a sve uz podrsku spoljnih faktora... nije im uopste vazno sta se ovde radi, nego samo da njihov pulen opstane... ako vise nije potreban, izvuku mu aferu i posalju u zatvor...

Zato apelujem na mislece ljude da iskljuce kabl iz struje... plug out... dokle god neko veruje deponijama lazi koje cuje svakodnevno, moze sve da im prodje pored ociju... ne ukljucuje se mozak, cist je visak... sve ono sto treba da znas, unapred ti pripreme svako vece na dnevniku...

Ova tema jeste zanimljiva, jer daje uvid u neka globalna kretanja... ali to nista ne vredi, dok mi ovde gajimo ovakve mamlaze... nema saveza, unije, integracije koja ce nam dobro doneti...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:31   #51
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
A što je po tebi normalno?
Vi nevjerojatno podcjenjujete poljski utjecaj u svijetu. Pogotovo njihov lobi u Americi.

Trump i Putin mogu dogovoriti da se Njemačka drži na štapu. Glavni financijer Tri mora je Kina. Kako sada to objasniti?

Uostalom, Tri mora paše i Rusiji. Nisam uvjeren da im je lijepo sjelo vršljanje BND po Ukrajini i petljanje po Bjelorusiji. Poljska nema snagu ući u ekonomske tokove tih država, dok Njemačka ima. Sada se pitaj što Rusiji više paše.
ja samo predlažem drugi kut gledanja jer ne treba smetnuti s uma činjenicu da su većina zemalja 3 mora zemlje ex varšavskog bloka. Što mi znamo o tome koliki je stvaran omjer pro-američkih snaga u Poljskoj u odnosu na antiameričke?
Ti apriori izbacuješ taj faktor kao nebitan? Ili si uvjeren da su antiameričke struje u Poljskoj beznačajne?
I dalje, zašto bi Putin i Trump držali Njemačku na štapu? Trump može pustit Njemačku da ide svojim putem. Putin može potpisati gradnju još 4 sjeverna toka i dogovorit hrpu biznisa s Njemcima. A onda imamo sasvim drugačiju Evropu od ove sada.

Kina je glavni financijer svega i svačega, u odnosu na Evropu, prvenstveno financijer puta svile i euroazijskog projekta. Čisto sumnjam da bi Kina radila na stvaranju antiruskog džepa, dok je primarni cilj stvaranje euroazijske unije.

Što je meni normalno, to me pitaš za političare?
Ako me pitaš za političare; ljudi koji su sada na vlasti su samo namjesnici, koji izvršavaju naredbe i izgovaraju šuplje fraze. Nema autentične vizije, kao ni autentičnog govora i djelovanja. Za mene su to obični bezveznjakovići. Manekeni.
__________________
Ivan 8,44

Zadnje uređivanje TheQuill : 22.07.2017. at 00:45.
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:49   #52
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Naravno. Ali u svemu tome i ti centri moći poslušaju i nešto uvaže ako si dovoljno uporan i mudar.
Danas se sve svodi na osobna poznanstva, lobiranja, potplaćivanja, mito i korupciju. Tako je uvijek bilo i bit će, samo što je danas takva politika svugdje u svijetu dosegla vrhunac.

Sjeti se Dodika i milijardu eura za lobiranje za samostalnu RS. Ja sam uvjeren da danas svaka fufa sa par milijardi na pravim mjestima može lobirati za državu. Kosovo vam je primjer. Naravno da to nema nikakvu osnovu za državu, pa je država koju priznaje pola svijeta. Jbg, Albanci su se snašli u trenutka kada vi niste i takav je rezultat. Pritom ne provociram, već iznosim činjenice.

U politici nema časti, poštenja, morala. Svatko tko se time vodio je nestao. Svakome kome je imalo stalo do vlastite države će graditi poznanstva i lobirati tamo gdje može na sve moguće načine. Te bajke "Bog će nas spasiti jer smo dobri" ne prolaze. Da je tako, dobri ljudi ne bi stradavali. Bog čuva hrabre i odvažne.

Ništa se ne mijenja. Prije 200 godina su se države stvarale po krevetima i ženidbama dinastijama, danas je dovoljno da daš nekim centrima moći mito u vidu love ili koncesija i dobiješ povlastice, pa čak i vlastite države. To tako funkcionira.

Naravno, centri moći imaju svoje planove i programe, ali svatko tko misli opstati mora plivati uz njihovu struju.

Sada možemo ući u raspravu što je isplativije: biti poltron i ulizica i opstati, ili biti častan i odvažan i nestati.



Ma, gle, ja ne volim Amerikance, a pogotovo ne Engleze. Nemam ljubavi prema nikome. Jednostavno gledam što je isplativije. Jednostavno, povijest me naučila da je Hrvate previše koštalo busanje u prsa i ponos o katoličkoj utvrdi na Balkanu. Od toga nismo imali ništa. Od toga smo imali samo štetu. Austro-Ugarska nas je tretirala kao zadnje pse. U dva svjetska rata završili kao gubitnici i završili pod vama. Pritom stvorili nezdrav i nezreli odnos unutar hrvatskog nacionalnog korpusa prema Njemačkoj. Pritom smo dobili stigmu, demografski i ekonomski slom i vječnu podijeljenost, te susjedne države koje vode političari koji su neprijateljski nastrojeni prema mojoj domovini. Povijest nas je naučila da bez prostitucije nema ništa. Možete se smijati, ali to jest jedini način da si sačuvamo kakvu-takvu državu.

Pametan čovjek iz toga vadi zaključke. Zaključak je više nikada uz Njemačku. Gubitnici u dva rata. Loši su političari, radikali u obje strane, a njihova mržnja prema svemu oko sebe im blokira racionalni pristup. Pritom ne uvažavaju niti minimum minimuma interesa satelita koje iskorištavaju. Smatraju da će ih ekonomija vaditi, ali neće. Nemaju vojnu moć. Nemaju kulturnu moć. Nemaju političku moć. Haushofer se okreće u grobu. U biranju između nje i Amerike, izbor je za svakog normalnog jasan. Njemačka nema mozak biti sila, to je suština svega. Probala je i ujedinila nespojivo protiv sebe. Međutim, sada ima novu strategiju koja bi mogla uspjeti...

Rusija nama nema što ponuditi. Južnog toka nema. Ostalo nam nemaju što ponuditi. Slavensko bratstvo u Hrvatskoj ne pali. Možda simpatije i to je sve. Nema karte pravoslavlja i povijesnog sjećanja na 19. stoljeće. Ne mogu manipulirati kao što manipuliraju dijelom vašeg naroda. Pokušali nešto s Agrokorom, nije im uspjelo. Vezivanje uz Rusiju navlači bijes Zapada na nas. Ne, hvala, vidjeli smo 1999. na vašem primjeru kako to izgleda. Mi smo primorani biti uz zapad, htjeli - ne htjeli.

Rusija će uvijek biti uz zapad. Ona pati za zapadom. Rusi mrze kada im govorite da su Azijati. Kine se BOJE, ne da ih vole, već ih se boje. Zapamtite jednu stvar. Amerika i Rusija NIKADA neće ratovati. Oni su u vječnom statusu quo. Bili i ostali. Ruska elita je zapadna. Već 350 godina. I dan danas. Igraju se sa svima i pritom dijele interese. Kina je prijetnja objema. Modernu Kinu je stvorio zapadni kapital. Kina i Indija su jedine države gdje mogu taj kapital oplođivati.

Europa neće nestati. Stagnirat će, koprcati se. Tehnološki je još dovoljno jaka da ostane iznad površine. Još je dovoljno bogata. Merkel neće trajati dovijeka.

SAD, VB, Francuska i Rusija su isti blok. Ne trpe se, ali imaju iste šefove. Svi zajedno imaju Njemačku za neprijatelja. To se ne mijenja zadnjih 100 godina, neće se mijenjati još jako dugo.

Pričajmo malo dublje. Zašto je Ruska pravoslavna crkva u izvrsnim odnosima sa Anglikanskom crkvom? Zašto je ruski kapital u Londonu? Puno neobjašnjivih stvari za ''vječne neprijatelje'', jelda?
Potpis na ovo boldano u postu, na čitav post i na sve ostale na temi.

@TheQuill, što se tiče sudionika susreta u Varšavi, sa stranice poljskog predsjednika, popis:
Quote:
► Gość specjalny Donald TRUMP, Prezydent USA
► Rumen RADEV, Prezydent Republiki Bułgarii
► Kolinda GRABAR-KITAROVIĆ, Prezydent Republiki Chorwacji
► Jan HAMÁČEK, Przewodniczący Izby Poselskiej Parlamentu Republiki Czeskiej
► Kersti Kaljulaid, Prezydent Republiki Estońskiej
► János ÁDER, Prezydent Republiki Węgierskiej
► Raimonds VĒJONIS, Prezydent Republiki Łotewskiej
► Dalia GRYBAUSKAITE, Prezydent Republiki Litewskiej
► Klaus IOHANNIS, Prezydent Rumunii
► Andrej KISKA, Prezydent Republiki Słowackiej
► Borut PAHOR, Prezydent Słowenii
► Thomas M. BUCHSBAUM, Ambasador Republiki Austrii w RP
Čehe je predstavljao predsjednik zastupničkog doma parlamenta, a Austrijance koji su zapravo strani element u ovoj priči predstavljao je veleposlanik.
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:51   #53
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Samo u jednom uskom sektoru - psihologija masa... ili popularno receno - politicki marketing...

Pogledao sam malo desavanje pred lokalne izbore, onu papazjaniju u Saboru... ucenio je ono zrtveno jagnje Sauhu, jos par glasova... i kao prosao sa 76-74... posle toga frajer pravi koaliciju sa HNS... i umesto mediji i javnost pita - alo majstore, sta ti to radis... predstavljaju ga kao vrhunskog stratega, zajebanog igraca... a ono piljarska trgovina u 5 ujutru ispred tezge, tako nakupci valjaju paprike... isto tako i ovaj pickousti ovde... to su ti sibicarski fazoni...

U cemu je kvaka... mediji... ko drzi megafon lazi, taj moze sve... malo pohvala sa strane, malo ANALiticara... a sve uz podrsku spoljnih faktora... nije im uopste vazno sta se ovde radi, nego samo da njihov pulen opstane... ako vise nije potreban, izvuku mu aferu i posalju u zatvor...

Zato apelujem na mislece ljude da iskljuce kabl iz struje... plug out... dokle god neko veruje deponijama lazi koje cuje svakodnevno, moze sve da im prodje pored ociju... ne ukljucuje se mozak, cist je visak... sve ono sto treba da znas, unapred ti pripreme svako vece na dnevniku...

Ova tema jeste zanimljiva, jer daje uvid u neka globalna kretanja... ali to nista ne vredi, dok mi ovde gajimo ovakve mamlaze... nema saveza, unije, integracije koja ce nam dobro doneti...

Dovoljno da budu na vlasti.

A bogte, gdje su si jadnog Tomislava sjetio?
Dobro, to je bio cirkus. Marića, ministra financija, znam izviđenja, ok je lik, a ne mogu reći da je loš ministar stvarno.

Plenković jest zajeban igrač, zajebaniji od Vučića jer ne radi to tako blesavo i dramaturški kao Vučić. MOSTA se riješio kao balavaca. Uspio je sjebati desnu struju u HDZ-u i rastaviti opoziciju na proste faktore, a znam iz internih izvora u HDZ-u da ga se smatra zajebanim likom.

Uzmi u obzir da je politička kultura drugačija nego u Srbiji, vi se Vučića nećete milom nikada riješiti, a tu ipak postoji opozicija koja nije mala, iako je SDP u sranju. Takav stadij kontrole kakav SNS ima, HDZ nije imao niti za vrijeme rata. HDZ ima jedva većinu.

To što kažeš će biti pravi test, ako dođe do biranja Njemačka/SAD, tu je stvarno nemoguće predvidjeti što će biti...
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:52   #54
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post

Čehe je predstavljao predsjednik zastupničkog doma parlamenta, a Austrijance koji su zapravo strani element u ovoj priči predstavljao je veleposlanik.
da, to potvrđuje moju nepreciznu izjavu , bili su prisutni putem nebitnih predstavnika,
što pokazuje da tome nisu pridali veći značaj ili su željeli ostati po strani.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:56   #55
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Njemačka .....
Ok. puno toga si dobro rekao, neke se stvari samo neslažem ili imam nešto drukčije viđenje. Primjetio sam da se potencira okupacija njemačke i to da su pukli u dva rata. To su činjenice, ali nikad nemojte podcijenit švaba, nikad. lijepo si uobličio pitanje energenta budućnosti koji bi njemcu dao novu šansu. Švabo osim što je glup kao stup, oba rata je izgubio na polju resursa, jednostavno pod blokadom nije mogao navuć dovoljno energije i to ne samo za rat nego što je još bitnije hranu i ostale civilne potrebe. Ako nijemac uspije osigurat budući energent ( osobno mislim da će to biti energija vodika, a ne sunca koja će biti samo prelazni period prema energiji vodika), onda postaje opasan i to iznimno opasan. Nijemac je jedini na svijetu koji sa svojom veličinom može parirati super silama ili ih čak ugroziti - jeb.. nevjerojatno, ali istinito. Nijemac je mašina i u tome mu nitko na svijetu ne može parirat - vrijeme koje je njima potrebno da se od civilne industrije stvori ratni stroj je nevjerojatno kratko i tu isto nitko ne može parirati. Ameri po meni čine jednu stratešku pogrešku, a to je što jako puno nuklearnih glava imaju postavljenih u njemačkoj, ako dođe do dizanja njemca i ako te glave budu još u švabiji, one će pasti za 5 min. i to nijemca čini nuklearnim faktorom - e tu se sve mjenja. U svakom slučaju nikad ne otpisujte njemca - nisu zaludu briti u kontroli švaba 0-24h i stalno imaju laganu paranoju kad nijemac samo prdne ili podrigne.

E sad ovo što si rekao o tome kako nijemac uvijek iscjedi svoje satelite i neda im ni mrvice si 100% u pravu - i tu se očituje jedna strana njihove ultimativne gluposti i problem koji se iz toga razvija, a to je problem saveznika koji u pravilu bježe prvom prilikom - osim nas (berlin pao, atlagića kula nije - je li). Slažem se da bi bilo najbolje izbjeć nijemca treći put, jer kad krenu postanu gori od anglosasa, a oni su mi u sustavu vrijednosti jedinica za loše - koliko je loše?? loše je tri anglosasa!

Još jednu stvar ne podcjenjuj, a to je Zmaj - Kina se i službeno probudila, prije par dana je puštena u pogon pomorska baza u Pakistanu - krenuli su s agresivnim probojem pacifičke blokade, koriste opće sranje na bliskom istoku i za to vrijeme umjesto da sudjeluju grade pomorske baze od pakistana do afrike, a i situacija s filipinima im otvara dodatne mogućnosti. Kako stvari stoje mislim da bi zmaj mogao otprditi s vremenom pomorske sile i ugasiti anglosaksonski monopol koji traje već 350 godina u ovom ili onom obliku. Iako se slažem 100% da je rusija uvijek naklonjenija zapadu iz mnogih razloga mislim da su anglosasi kardinalno pogriješili kad su previše stisli ruse i gurnuli ih u ruke zmaju - to zmaj neće lako pustiiti.

Po pitanju rusa se isto slažem - oni jednostavno podivljaju kad dobiju mogućnost bianco karte izlaska na topla mora, a kad počnu gazit pucaju rebra - ekonomska suradnja s rusioma i dobri odnosi? apsolutno da, ali neka su daleko, što dalje i onda se to može gurat (točnije onoliko koliko nam naši dragi partneri dopuste).

E sad tri mora - najbolja opcija za HR - naveo si dovoljno razloga pa neću tu još dodavat iako bi se moglo. Realno projekt koji od glave do pete kontroliraju ameri ( i što je tihobl dobro primjetio - ta inicijativa nije toliko protiv rusa koliko protiv nijemca - anglosaksonska paranoja koju sam već spomenuo - ne smiju im dopustiti da pređu u warp jer postoji opasnost da ih neće moći uhititi, pogotovo ako se spoje sa krakovima Zmaja - puno pametniji izbor nego japan prošli put - možda čak i glupi nijemac uči). Nama je tu neupitno mjesto, ali postoji velika opasnost - anglosas isto kao i nijemac niti ima sluha za naše potrebe niti razumije našu kulturu niti nam potpomaže ekonomiju već je nemilo uništava - postoji velika opasnost da budemo topovsko meso u slučaju kakvog odmjeravanja mišića, a naša dva poglavnika idu raširenog čma.. jedan briselski, a drugi washingtonski - i svi oni koji u njima vide državničku snagu su u teškoj zabludi. Ti ljudi nemaju nacionalni osjećaj niti patriotizam i za nas kao malu naciju su opasni - gurnut će nas niz vodu, ako stigne takva naredba. što je tu je, pod anglo čizmom smo - treba izvuć nekakav patriotski kadar pa makar bili mrtvi lopovi koji će nas izvući s potencijalnih neugodnih tokova i koji neće dopustiti potpuno ekonomsko uništenje države i uništenje nacije.

i apsolutno se nadam rastu poljske kao sile - nisu dovoljno veliki da nas ugroze, a dovoljno su veliki s druge strane da izrastu u pravu regionalnu silu koju će dugoročno i anglosas, a i ostali morati uvažiti. Defakto s njima nemamo otvorenih pitanja i preko transverzale rijeka pa željeznice bi stvarno mogli činiti strašan posao i jako profitirat (a onda razviti HR nuklearni program) - samo treba opstat da nas ne pometu naši trenutni ili neki drugi dragi partneri.

Kao što si rekao - čisto preživljavanje.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:06   #56
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Dovoljno da budu na vlasti.

A bogte, gdje su si jadnog Tomislava sjetio?
Dobro, to je bio cirkus. Marića, ministra financija, znam izviđenja, ok je lik, a ne mogu reći da je loš ministar stvarno.

Plenković jest zajeban igrač, zajebaniji od Vučića jer ne radi to tako blesavo i dramaturški kao Vučić. MOSTA se riješio kao balavaca. Uspio je sjebati desnu struju u HDZ-u i rastaviti opoziciju na proste faktore, a znam iz internih izvora u HDZ-u da ga se smatra zajebanim likom.

Uzmi u obzir da je politička kultura drugačija nego u Srbiji, vi se Vučića nećete milom nikada riješiti, a tu ipak postoji opozicija koja nije mala, iako je SDP u sranju. Takav stadij kontrole kakav SNS ima, HDZ nije imao niti za vrijeme rata. HDZ ima jedva većinu.

To što kažeš će biti pravi test, ako dođe do biranja Njemačka/SAD, tu je stvarno nemoguće predvidjeti što će biti...
Kako da ga se ne setim... sedi kao optuzenik u Kafkinom Procesu... kao, drpao je neke dnevnice... a ekipa oko Agrokora kao sidro vuce celu drzavu nadole... ali to nema veze secam se jos onog duela Marasa i Glasnovica... jedan znojav, drugi mucav...

Koalicija sa HNS... ideoloska travestija... ali izgleda sve prolazi... ne cudim se uopste, poznati su mi ti trikovi, gledam ih ovde...

Odmakli smo od teme... 3 mora... taj naziv mi je trash... mozda da ubace i 3 planine... Dinara, Karpati i Tatre...

U sredini brat Orban... taj se jos pesnici sa Sorosem... malo mi je drago jer nerviraju bivsu omladinsku sekretarku za kulturu komunisticke partije DDR-a... ali kad vidim pozadinu price... mmm... ne mirise dobro, imacemo mnogo pizdarija...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:11   #57
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
ja samo predlažem drugi kut gledanja jer ne treba smetnuti s uma činjenicu da su većina zemalja 3 mora zemlje ex varšavskog bloka. Što mi znamo o tome koliki je stvaran omjer pro-američkih snaga u Poljskoj u odnosu na antiameričke?
Ti apriori izbacuješ taj faktor kao nebitan? Ili si uvjeren da su antiameričke struje u Poljskoj beznačajne?
I dalje, zašto bi Putin i Trump držali Njemačku na štapu? Trump može pustit Njemačku da ide svojim putem. Putin može potpisati gradnju još 4 sjeverna toka i dogovorit hrpu biznisa s Njemcima. A onda imamo sasvim drugačiju Evropu od ove sada.

Kina je glavni financijer svega i svačega, u odnosu na Evropu, prvenstveno financijer puta svile i euroazijskog projekta. Čisto sumnjam da bi Kina radila na stvaranju antiruskog džepa, dok je primarni cilj stvaranje euroazijske unije.

Što je meni normalno, to me pitaš za političare?
Mogu reći da sam solidno upoznat sa Poljskom. Kako u direktnom kontaktu sa njima, tako i putem praćenja foruma (uz Google translate) i generalno čitanja njihovih medija.

Vidi, njihovo opredjeljenje je posljedica razumljivog straha. Jaka Njemačka, koju se ne bi kontroliralo, bi kad tad ušla u nove teutonske pohode. Oni su takva nacija kojoj nikada nije dosta. S druge strane, Rusija Poljsku vidi kao konkurenta u slavenskom svijetu. Poljska je jedina koja im može kulturno i ekonomski konkurirati u panslavizmu, jer i ruska i poljska geopolitika su panslavističke.

S obzirom da su sami slabi, ostaje im jedino angloamerički blok.
Poljaci ne vole Amerikance koliko se to govori. Česi pogotovo mrze Engleze radi 1938. Ali, što oni mogu napraviti? Ako se odreknu Amerike, tko to Poljskoj garantira da kroz 20-30 godina neće doći neki psihopat u Njemačkoj na vlast koji će tražiti pruske teritorije natrag? Ili da poslije Putina neće doći netko tko će sanjati obnovu Sovjetskog Saveza ili Carstva?

Antiameričke struje nisu beznačajne, ali su u manjini.

Nadalje, zaboravljate druge države. Rumunjsku, recimo, koja je izrazito antiruski nastrojena. Bugarska je vječna klackalica. Češka se boji jače suprotstaviti radi ekonomije. Slovačkoj je u interesu samo da s Mađarima imaju dobre odnose i da im Rusi i dalje daju plin radi autoindustrije.

Govorimo o Baltiku, a o njemu se gotovo ništa ne zna. Estonija je bliža Finskoj i Švedskoj, nego Litvi. Latvija pak ima solidne odnose sa Rusijom radi ruske manjine. Zaboravlja se, ili se ne zna, švedski ekonomski utjecaj na Baltičke države. Poljsko-švedski ekonomski odnosi, isto.

Trump neće pustiti Njemačku da ide svojim putem. Zato što Fordu nisu konkurencija Lada ili Zil, već njemački auti.

Kina i Rusija su sve samo ne saveznici. Imaju trenutni sporazum iz koristi, a u budućnosti ne mogu biti nikakvi saveznici. Da Amerika sutra utone u ocean, ovi bi zaratili za 5 minuta. Euroazijatstvo uključuje i Indiju, s kojom Rusija ima bolje odnose nego s Kinom.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:22   #58
Revenger 20 kaže:

Kina i Rusija su sve samo ne saveznici. Imaju trenutni sporazum iz koristi, a u budućnosti ne mogu biti nikakvi saveznici. Da Amerika sutra utone u ocean, ovi bi zaratili za 5 minuta. Euroazijatstvo uključuje i Indiju, s kojom Rusija ima bolje odnose nego s Kinom.

Istina, ali ako anglosas potone to je već druga priča - u sukobu zmaja i sad-a rus će biti neutralan, ali će pustiti zmaju protok dobara tijekom sukoba - ako zmaj dobije pacifik gotova je anglo prevlast. Tek tada se može pričati o potencijalnom sukobu zmaja i rusa + što u takvoj situaciji treba uračunati još faktora osim indije, a to je južna amerika i stara dobra europa pa makar bila na koljenima.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:28   #59
hilderik - generalno se slažem.

Ne mislim da se Njemačku treba podcijeniti. Definitivno ne. Njihova upornost prelazi sve granice racionalnog. Njihova ideologija Weltpolitike traje već 100 godina. Njih stoljećima muči što ne mogu izaći van Europe. Zakasnili su sa ujedinjenjem, prekasno izašli van, nisu shvatili angloameričku politiku i to je bilo to.

Međutim, imaju kapital, Know-How, tehnologiju i to ih čini opasnima. Kažem, ako osiguraju sjevernu Afriku i barem nešto na Bliskom istoku za sebe, imaju uvelike šansu sprovesti eurocentrizam i mediteranizam koji bi ponovo bio središte svijeta. U tom kontekstu se treba gledati i Hrvatska.

Postoji taj plan sa kolektorima u sjevernoj Africi:

https://en.wikipedia.org/wiki/Desertec

Plan im je navodnjavanje Sahare i opskrba Europe suncem. Taj uspjeh bi gotovo uništio američko-ruski plinski biznis, tako da mi se čini da to ne može proći bez ''krvi''.

Za Kinu se generalno slažem, iako kod njih vlada Euroangloland, koncept ''Središta svemira'' Kine kao svjetskog huba.

Kina i Njemačka zasada imaju ogroman problem što se kulturno ne mogu nametati zapadu. Kina je prva ekonomska sila svijeta, ali kineski je i dalje jezik egzotike.
Btw, Njemačka jest imala Kinu kao saveznika do 1939., onda se odlučila za Japan radi mornarice...
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:37   #60
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Kako da ga se ne setim... sedi kao optuzenik u Kafkinom Procesu... kao, drpao je neke dnevnice... a ekipa oko Agrokora kao sidro vuce celu drzavu nadole... ali to nema veze secam se jos onog duela Marasa i Glasnovica... jedan znojav, drugi mucav...

Koalicija sa HNS... ideoloska travestija... ali izgleda sve prolazi... ne cudim se uopste, poznati su mi ti trikovi, gledam ih ovde...

Odmakli smo od teme... 3 mora... taj naziv mi je trash... mozda da ubace i 3 planine... Dinara, Karpati i Tatre...

U sredini brat Orban... taj se jos pesnici sa Sorosem... malo mi je drago jer nerviraju bivsu omladinsku sekretarku za kulturu komunisticke partije DDR-a... ali kad vidim pozadinu price... mmm... ne mirise dobro, imacemo mnogo pizdarija...
, a jesi car.
Brat Orban.
Sekretarka vjerojatno ima neki podeblji dosje kod ćelavog u nekoj zaključanoj ladici. Možda i intimne slike u nekom badiću na omladinskim radnim akcijama dok su se kupali u rijeci Spree.

Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Revenger 20 kaže:

Kina i Rusija su sve samo ne saveznici. Imaju trenutni sporazum iz koristi, a u budućnosti ne mogu biti nikakvi saveznici. Da Amerika sutra utone u ocean, ovi bi zaratili za 5 minuta. Euroazijatstvo uključuje i Indiju, s kojom Rusija ima bolje odnose nego s Kinom.

Istina, ali ako anglosas potone to je već druga priča - u sukobu zmaja i sad-a rus će biti neutralan, ali će pustiti zmaju protok dobara tijekom sukoba - ako zmaj dobije pacifik gotova je anglo prevlast. Tek tada se može pričati o potencijalnom sukobu zmaja i rusa + što u takvoj situaciji treba uračunati još faktora osim indije, a to je južna amerika i stara dobra europa pa makar bila na koljenima.
Točno. Samo Anglosas je veoma žilav i lukav i ima višestoljetno iskustvo manipuliranja ostalih. Jest da ga muči što resursi presušuju, ali think tank rade 0-24 blagdanima i nedjeljom. Ja im dajem rok još 20-30 godina gdje će otići u izolacionizam i imat ćemo 4-5 pola u svijetu.

Moja prognoza:

Angloameričko-latinski
Europski sa dominacijom Njemačke
Ruski
Kineski
Indijski

Ostali će gravitirati nekome.
Ono što će biti zanimljivo pratiti jest kretanje Turske, Japana, Indonezije, Pakistana.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.