Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 08:27   #9221
Ko sljedeci sa foruma bude isao u NY, nek pita jel mi ko vratio slucajno kameru ili memorijsku karticu u ESB.
Dam podatke u pp.
Maca. is offline  
Old 11.01.2018., 15:26   #9222
OK, ako zatopli mozda navratim jedan dan usput (uskoro) - javim ;-)
Bezveze is offline  
Old 11.01.2018., 18:25   #9223
Pozdrav svima,

Planiram putovanje u New York. Ne baš skoro, ali već sam počela pregledavati lagano temu, zbrajati troškove i sl.
Imati ću sigurno puno pitanja a zasad evo nekoliko.
Dakle, putem s kćeri koja ide u školu pa bi bilo idealno da putujem u vrijeme praznika. Koja opcija bi bila najbolja? Znam da je ugođaj za Božić fantastičan ali je i prehladno a s obzirom da mislimo šetati i šetati. Ljeti je kako kažete prevruće. Zapravo mi se čini da je najbolje odabrati uskrsne praznike (iako valjda i tada može biti hladno) ili možda sam kraj kolovoza i početak rujna. Što vam se čini bolja opcija? Znam da je vrijeme nepredvidljivo ali krajem kolovoza bi valjda trebale pasti vrućine. Kakav je taj period po pitanju događanja u smislu predstava, utakmica, eventualno koncerata?
Još jedno pitanje. Nisam neki poznavatelj sporta ali tamo bih voljela otići na neku utakmicu radi navodno fantastične atmosfere. Šta preporučujete? Hokej, košarku ili nešto treće.
Scarlet2 is offline  
Old 11.01.2018., 18:57   #9224
@Bezveze
Supeeerrr!!!
Mozda se desi cudo.

@Scarlet2
Mi smo bili od 21.08.-02.09.
Za mene jako zimogriznu, ovaj period je bio idealan.
Doduse, bilo je vruce al ne pakleno.
Dug dan, puno toga vidis, muz je vise puta i odspavao na klupama po parkovima i keju.
Vjerujem da je divan i zimi ali meni sa bolesnim sinusima setanje po hladnoci ne odgovara.
Od sportskih dogadjaja, mi smo bili na US Openu.
Maca. is offline  
Old 11.01.2018., 20:32   #9225
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
@Bezveze
Supeeerrr!!!
Mozda se desi cudo.

@Scarlet2
Mi smo bili od 21.08.-02.09.
Za mene jako zimogriznu, ovaj period je bio idealan.
Doduse, bilo je vruce al ne pakleno.
Dug dan, puno toga vidis, muz je vise puta i odspavao na klupama po parkovima i keju.
Vjerujem da je divan i zimi ali meni sa bolesnim sinusima setanje po hladnoci ne odgovara.
Od sportskih dogadjaja, mi smo bili na US Openu.
Ma i ja sam zimogrozna pa volim visoke temperature, a i ne volim vući sa sobom debelu odjeću, šalove, kape. I to što je ljeti duži dan bitan mi je faktor na putovanjima. Kakve su otprilike bile temperature kad ste bili?
Scarlet2 is offline  
Old 11.01.2018., 21:19   #9226
Onda svakako nemoj ici prije kraja ozujka/pocetka travnja (mada i tad jos zna biti hladno - minusi). Ljepse je kad je toplije ali to me nije omelo da setam s dvije jakete, kape, salom, rukavicama i da to ponovim nekoliko puta u slicnom periodu - veljaca/ozujak, temperatore od -10 vecinom do plus 10 C ponekad (za nagradu).
Bezveze is offline  
Old 11.01.2018., 21:36   #9227
Quote:
Scarlet2 kaže: Pogledaj post
Ma i ja sam zimogrozna pa volim visoke temperature, a i ne volim vući sa sobom debelu odjeću, šalove, kape. I to što je ljeti duži dan bitan mi je faktor na putovanjima. Kakve su otprilike bile temperature kad ste bili?
Bilo je bas toplo, japanke i kratki rukavi.
Minimalno smo 12 sati bili vani i jako puno pjesacili.
Nisam mislila hoce li biti magla kad se budemo penjali na atrakcije, Kip slobode, lezali na dekici u Central parku...ma milina od vremena.
Maca. is offline  
Old 12.01.2018., 11:55   #9228
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Onda svakako nemoj ici prije kraja ozujka/pocetka travnja (mada i tad jos zna biti hladno - minusi). Ljepse je kad je toplije ali to me nije omelo da setam s dvije jakete, kape, salom, rukavicama i da to ponovim nekoliko puta u slicnom periodu - veljaca/ozujak, temperatore od -10 vecinom do plus 10 C ponekad (za nagradu).
Ma i ja bi guštala u bilo koje doba. Međutim, kako idem prvi put (i možda nikad više) pokušavam isplanirati najbolju varijantu. Mislim da bi za Uskrs već bilo relativno toplo, iako mi se čini da je odlična varijanta i kolovoz kako kaže Maca, samo ne znam ima li tada kakvih utakmica npr. NBA. Je li se predstave na Broadwayu daju cijelu godinu?
Scarlet2 is offline  
Old 12.01.2018., 12:24   #9229
Mi smo također bili u drugoj polovici kolovoza i bilo nam je sasvim dobro. Temperature su bile 27-30 stupnjeva.
Za utakmice ne znam
Što se Uskršnjih praznika tiče, po meni bi bio problem da nisu jako dugi, a ja, kao također mama školarke, gledam da svoju školarku vratim doma barem 3 dana prije početka škole, da mi džetlegirana ne spava na satu Ali ako niste planirali ići na duže od 5-6 dana, onda vam to ne igra ulogu, a za nuždu će i jedan dan oporavka biti dovoljan.
Palička is offline  
Old 12.01.2018., 15:40   #9230
Pozdrav, je li se itko uputio od NY do Niagarinih slapova? Ako da, koje prijevozno sredstvo ste koristili, koliko je koštalo, na koliko dana i tako to? Vidim da je izvedivo u jednom danu avionom, ali dok prođeš sve kontrole i put do i od aerodroma, ne znam koliko mi je to pametno. A opet mi je glupo plaćat smještaj i u NY i u Buffalu ili tamo već negdje kod Niagare.
moka88 is offline  
Old 13.01.2018., 08:36   #9231
Nema NBA utakmica u kolovozu.
Bezveze is offline  
Old 15.01.2018., 16:18   #9232
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Nema NBA utakmica u kolovozu.
A predstava na Broadwayu?
Scarlet2 is offline  
Old 15.01.2018., 17:51   #9233
Quote:
Scarlet2 kaže: Pogledaj post
A predstava na Broadwayu?
Ima.
Maca. is offline  
Old 27.01.2018., 17:25   #9234
Bok ekipa,
evo mene nakon 2013 i prvog odlaska, za tri mjeseca i drugi put..can't wait..idem 2.5. , 7 dana, karta iz zgb 3400. sad samo smještaj još...najvjerojatnije ćemo u stan , od frendice frend renta stan..tako da ćemo najvjerojatnije tamo...ali u slučaju da otpadne, tražim dalje...stan ili hotel? Cijene hotela su paprene, ne znam di vi ulovite tako prihvatljive cijene...ima ko kakav hint za ok hotel?
autumn girl is offline  
Old 27.01.2018., 17:33   #9235
Trazi stan.
Za sto dolara, koliko smo mi placali, moze se super stan naci na Manhattanu.
Maca. is offline  
Old 27.01.2018., 19:36   #9236
Quote:
autumn girl kaže: Pogledaj post
Bok ekipa,
evo mene nakon 2013 i prvog odlaska, za tri mjeseca i drugi put..can't wait..idem 2.5. , 7 dana, karta iz zgb 3400. sad samo smještaj još...najvjerojatnije ćemo u stan , od frendice frend renta stan..tako da ćemo najvjerojatnije tamo...ali u slučaju da otpadne, tražim dalje...stan ili hotel? Cijene hotela su paprene, ne znam di vi ulovite tako prihvatljive cijene...ima ko kakav hint za ok hotel?
Koliko sam bacila oko za te datume u ovom trenutku od hotela nesto pristojno (downtown/midtown/TSQ) tesko ispod 1000 EUR-a za sobu za dvije osobe (7 dana) u hotelu plus porez i takse (oko 15-17% na cijenu koja je ispisana). Nesto lakse za 1100/1200. Plus, mozes ustediti 10% ako rezerviras preko Bookinga s linkom (ako si zainteresirana pisi na PP ili uzmi neki od ponedjenih s teme o Booking.com).
Bezveze is offline  
Old 27.01.2018., 21:11   #9237
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Koliko sam bacila oko za te datume u ovom trenutku od hotela nesto pristojno (downtown/midtown/TSQ) tesko ispod 1000 EUR-a za sobu za dvije osobe (7 dana) u hotelu plus porez i takse (oko 15-17% na cijenu koja je ispisana). Nesto lakse za 1100/1200. Plus, mozes ustediti 10% ako rezerviras preko Bookinga s linkom (ako si zainteresirana pisi na PP ili uzmi neki od ponedjenih s teme o Booking.com).


da, gledam i ja i ono ne znam ali najteže mi je dat novce za taj smještaj
premda, u ny ništa nije cheap....
gledala sam i stanove i da, nađe se i za 100ak $ to mi je čist ok!
thanks!
autumn girl is offline  
Old 28.01.2018., 18:34   #9238
Wink Niagara

Quote:
moka88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, je li se itko uputio od NY do Niagarinih slapova? Ako da, koje prijevozno sredstvo ste koristili, koliko je koštalo, na koliko dana i tako to? Vidim da je izvedivo u jednom danu avionom, ali dok prođeš sve kontrole i put do i od aerodroma, ne znam koliko mi je to pametno. A opet mi je glupo plaćat smještaj i u NY i u Buffalu ili tamo već negdje kod Niagare.
Ja idem na ljeto isto iz NY za Niagaru, pa ti evo šaljem link za izlet(e) sa Busom i spavanjem. Mislim da je to najisplativija solucija (za mene) jer je nas troje pa je za treću osobu besplatno. Kad zbrojiš najam auta, benzin i gnjavažu sa vožnjom i spavanje mislim da je ovo dobra solucija. :klap:

https://www.taketours.com/new-york-n...iagara#content
Ortiz69 is offline  
Old 10.02.2018., 07:33   #9239
Morrissey o New Yorku,

Q: What effect does NY have to you - more than sixteen years after your first visit to this city where your idols in those days (NY Dolls, Patti Smith) were let loose ?

M: More depressing than in those days. It's simple, there's strictly nothing appealing in this city. It is meant to be a source of inspiration, a stimulating place for artists. But it desn't seem to me a reason to endure all of its sordid aspects. This city breathes selfishness, it seems totally in lack of generosity. It isn't even beautiful to look at. Actually, like so many young admirers of rock, I had a completely romantic, idyllic vision of NY. People fantasize about its sticky image. But NY in everyday life is only depression. The existence of the Max Kansas City isn't enough to make people forget the overflow of human misery this city carries.


izvor: http://www.compsoc.man.ac.uk/~moz/quotes/rjan1993.htm
Bolji od tebe is offline  
Old 12.02.2018., 14:53   #9240
Pozdrav.
U razmisljanjima smo za Novu godinu put NYC-a.
Zanima me koji je najbolji period za kupnju karata za to razdoblje (29.12.2018-5.01.2019). Sad se karte krecu oko 4600 cca sa prtljagom,

Ako ima iskusnijih koji su putovali u tom periodu, mogu dati neki davjet dali očekivati nešto jefitnije ili...??
zadar19 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.