Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 07:25   #3501
Eto jedna korisna za sve putnike... na FB potrazite Backpacking Budget Traveling in India grupu. Ima tisuce clanova i odgovori na pitanja stizu za cas.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:54   #3502
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Znam za taj link. To sam i ja gledal, ali mi ne izbacuje apsolutno ništa kad unesem adresu klinike gledal to već prije mjeseci i mjeseci...i sad opet nema rezultata za tu adresu.

Poslao upit i na kliniku i njima direkt na linku, pa bumo vidli sad..iako sam iskopal info da bi to moglo bit oko 170kn po smjeru...ali nemam pojma više ni di, ni kad
Dakle, Kochi aerodrom ima Pre Paid taxi sluzbu, izadjes iz aerodroma i odmah tu negdje u blizini. 170 kn ti nije velika cijena za tu relaciju. Pre Paid uzmes karticu i ne dajes je vozacu dok ne stignes na odrediste. Tek kad stignes platis mu i vratis karticu. Njima je nocna mora ta kartica, bez nje su u kolapsu, a ti si onda taj koji vodi igru, razumijes? Dakle, ako ti pita karticu odmah cim udjes, nista ne daj.
Bijez od taxista, ogulit ce te.
Uber opcija ako je ima je ok. Ima i boljih od Ubera, ali jbg triba doc do njih.
Solucije sa hotelom su obicno najsigurnije ali i najskuplje...
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:46   #3503
Quote:
Adalynn kaže: Pogledaj post
Evo nakon tjedana i tjedana čitajući sve savjete sa foruma o boravku u Indiji fali još informacija, kao da nikad nije dosta savjeta. Sve se nekako brzo odlučilo, karte su se kupile bez puno promišljanja i sad....što sad?? Toliko loših iskustava, puno više onih dobrih. Moram posebno zahvaliti chillout23 na ovim drugim
Chillout te samo tjesi

Indija je zemlja koja te moze osvojiti ili ti dati nogu u guzicu pa da se vise tamo nikad ne vratis. Meni je bezbroj puta dala nogu, ali ipak joj se vracam i iako sam cesto pisao o Indiji u negativnom kontekstu ipak nikad, bas nikad nisam pozalio sto sam obisao bilo koji dio te velike zemlje. Ima jos mnogo mijesta koje moram tamo vidijet, ali Indija te i zdrobi pa ti treba koja godina odmora od nje, po mogucnosti negdje juznije. Samo je bitno pustiti da se nakon putovanja dojmovi slegnu, ne odmah donositi zakljucke. Kad se nakon nekog vremena sve slegne, svijet postaje bogatiji.

Po meni glavna greska je zabijati zastave na putovanju. Odgovori tipa nemam vremena za ostajanje nego brzo to odraditi, sta vise vidjett u sto kracem vremenu su glavni promasaji.
Odmorite se, uzivajte u osvajanjima novih vidika, jedite domacu hranu, uzivajte u njihovoj kulturi... nista to necete uspjeti napraviti zurbom. Ne morate sve vidjet, ostavite nesto i za sutra. Skratite svoje putovanje na par dobrih mijesta umjesto bezbroj.

Dobar mi je chilliout 23. Covijek ide u kliniku na jedno mjesto uzivat i cao.Cestitka chiliout 23 od mene.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:36   #3504
Quote:
Vincent7 kaže: Pogledaj post
Tek kad stignes platis mu..
Plati se na salteru i onda se dobije kartica. Makar je meni uvijek tako bilo.
Ovo sa davanjem kartice stoji. Mene je jednom na silvestrovo prepaid vozio sa aerodroma do Paharganj.Posto je masa ulica bila zatvorena nije znao kako da dode do zeljeznicke stanice koja je pljucomet of Paharganj pa me pokusao par puta istovariti negdje u PM sto bi mu i uspilo da sam mu odmah dao karticu. Ovako me dovezao gdje treba.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 10:21   #3505
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Plati se na salteru i onda se dobije kartica. Makar je meni uvijek tako bilo.
.
He, davno bijese moja voznja sa Pre Paidom i to upravo tu u Cochiju. U pravu si, platis, dobijes karticu i dalje znas.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:50   #3506
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Ako hotel ima opciju transfera i cijena ti odgovara, zasto da ne! Samo make sure da unaprijed potvrdis i dogovoris tu cijenu sa hotelom da nebude nisam znala. Nisu svi tamo posteni.
Kao sto smo tu vec rekli, druga varijanta, na aerodromu je Uber ili neka slicna usluga,podzemna zeljeznica(u Delhiju sa Indira Gandi terminala) ili prepaid taxi. Zadnje sto bi se meni dalo je nakod dugackog leta natezati se sa taksistima oko cijene prevoza tako da su taxisti ispred aerodroma zadnja opcija.
U svakom slucaju pazi da ti taksist ne uvali smjestaj u hotelu kod svog frenda jer je tvoj hotel bas jucer "izgorio" ,"ima buha" ili je deda mraz sa ekipom odsjeo u hotelu pa je pun.

Gdje ce te biti u Delhiju?Paharganj ili neki drugi dio?
P.S.
Ako hoces, imam Lonely Planet India(vodic) u PDF pa ti mogu poslati link.Prakticno za neku opcu orijentaciju.



To kad dodes tamo rijesis, na aerodromu. Moguce da je oko 1700 RS jer je 90km u pitanju. Tiziana ti dobro govori, nadi mjesto najblize klinici i onda pici do tamo sa pre paid taxi ili Uber. Do klinike ces vec nekako doci, bus,riksha,motor, slon, magare...
Da, Paharganj, Hindustan nešto...hostel, spominjan je često na ovom forumu, pa valjda bude ok. Ako imaš bolju ideju samo daj :klap:
Neke basic stvari, kao što su npr. najbolji vlakovi, hrana, voda, pošteno-nepošteno znam već napamet, zahvaljujući vama znalcima Što se tiče Lonely Planet India, mislim da ga već imam, ako ne postoji nešto novije?
Ovi koji idu prvi put vjerojatno znaju taj osjećaj da si pročitao sve i dalje neznaš nista, pa nek nešto bude i faktor iznenađenja, jel tako?
Kao što sam rekla, probat ću dogovoriti sve tranfere s hotelima/hostelima/zostelima u kojima odsjedam jer me u biti najviše i muči taj transport.
Kako je sad s tim njihovim karticama za mob? jeli to stvarno potrebno ili ima alternativa? Oprostite ako ponavljam pitanja, ali ovo su neka oko kojih je mišljenje podjeljeno, pa me zanimaju vaša
Adalynn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 07:59   #3507
Quote:
Adalynn kaže: Pogledaj post
Da, Paharganj, Hindustan nešto...hostel, spominjan je često na ovom forumu, pa valjda bude ok. Ako imaš bolju ideju samo daj :klap:
Nemam, u Delhiju sam bio samo jednom, sad vec prije 6 godina. Mozes pogledati na Tripadvisor ocijene smjestaja ili pitaj u onoj FB grupi koju sam prethodno spomenio. Lonly planet isto ima preporuke.


Quote:
Adalynn kaže: Pogledaj post
ako ne postoji nešto novije?
Nemam pojma koji imas. Eto ti tlink pa si skini. LP India 14th Edition

Quote:
Adalynn kaže: Pogledaj post
Ovi koji idu prvi put vjerojatno znaju taj osjećaj da si pročitao sve i dalje neznaš nista, pa nek nešto bude i faktor iznenađenja, jel tako?
Moj poznanik, spanjolac, je otisao kao na 6 mjeseci u Tamil Nadu na neki tecaj. Izdrzao je 3-4 tjedna i dao petama vjetra nazad za Spanjolsku S tim da sjever nije ni vidio nego je bio na jugu, koji je po meni fancy naspram sjevera.
Nije Indija za svakog, mislim da intenzivnije zemlje na svijetu nema

Quote:
Adalynn kaže: Pogledaj post
...jer me u biti najviše i muči taj transport.
Za to se ne sekiraj. Milijarde tockova se okrece diljem Indije, jedan ce vas sigurno odvesti gdje treba.


Quote:
Adalynn kaže: Pogledaj post
Kako je sad s tim njihovim karticama za mob? jeli to stvarno potrebno ili ima alternativa?
Ako mislis alternativa za internet, onda ima, da se kacis na net tamo gdje je dostupan- Guest house, restorani itd.
Tu ima opsirno o kupovini kartice.
http://www.indiamike.com/india-articles/buying-a-prepaid-sim-card-in-india-as-a-foreigner
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:28   #3508
Quote:
Adalynn kaže: Pogledaj post
Da, Paharganj, Hindustan nešto...hostel, spominjan je često na ovom forumu, pa valjda bude ok. Ako imaš bolju ideju samo daj :klap:
...
Kako je sad s tim njihovim karticama za mob? jeli to stvarno potrebno ili ima alternativa? Oprostite ako ponavljam pitanja, ali ovo su neka oko kojih je mišljenje podjeljeno, pa me zanimaju vaša
Ja sam spavao u nekakvom sterilnom hotelu iza kina u Paharganju. Niš posebno za preporučiti. Ali kako sam ophodao cijeli kvart, našao sam jedan hotel koji je u odnosu na sve ostalo u Paharganju svemirski brod - https://www.agoda.com/bloomrooms-new...nd-ncr-in.html drito na ulazu u kvart. Čisto ga spominjem ako netko traži smještaj za prvi dan a da se baš ne sudari čeono s Indijom.

Kartice za mob - ja bih rekao da je ali stvarno potrebno. Bio sam u godini (između ostalog) i u Indiji i u Kini i u Indiji mi je mob trebao više nego u Kini, pa ti vidi Odeš na Connaught place, uđeš u Vodafone i samo daš mob i 1000Rs momku na šalteru. Vratiš se za pol sata i imaš internet.

Quote:
Vincent7 kaže: Pogledaj post
Indija je zemlja koja te moze osvojiti ili ti dati nogu u guzicu pa da se vise tamo nikad ne vratis.
Potpisujem. Ja sam po povratku drvio i kamenio prije svega o nesnosnim ljudima. Sad nakon godinu dana mi se ide ponovo
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 15:54   #3509
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Moj poznanik, spanjolac, je otisao kao na 6 mjeseci u Tamil Nadu na neki tecaj. Izdrzao je 3-4 tjedna i dao petama vjetra nazad za Spanjolsku S tim da sjever nije ni vidio nego je bio na jugu, koji je po meni fancy naspram sjevera.
Nije Indija za svakog, mislim da intenzivnije zemlje na svijetu nema
Kerala je fancy i za Tamil Nadu sa iznimkom par destinacija koje bi se mogle svrstati u fancy tipa Pondicherry, dio Chennaia, Mahabalipuram pa cak i dio Trichiya. Ono drugo je ajme majko gledajuci ocima sa zapada.

Quote:
Potpisujem. Ja sam po povratku drvio i kamenio prije svega o nesnosnim ljudima. Sad nakon godinu dana mi se ide ponovo
E, meni treba bar dvi godine odmora pa sam zato trenutno malo jugo istocnije.
Kad smo se vratili prosli put iz Tamil Nadu ne samo da sam ja drvio protiv i ova moja nego smo u Kerali nasli jos neke Indijce koji su bili jos gori od nas, pa udri po Tamilima. Nakon povratka sjecali smo se samo onog najboljeg, a ono lose isto ispalo dobro.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:05   #3510
Brisan post jer sam skoro istu stvar pital prije 20 dana..
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 02.01.2018. at 14:23.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:54   #3511
Ekipa...jel se kod njih na željezničkom kolodvoru mogu kupit karte u živo ili imaju samo taj svoj site preko kojeg se kupuje?

Razmišljam da možda sa Kochi airporta odem taxijem do Ernakulam stanice (27km od Kochia) i od tamo do Ernakulam - Pattambi stanice (118 km vožnje). I na kraju uzet taxi od Pattambi do odredišta (9km).
Iako mislim da budem uzel Uber Go. Nešto preko 100kn od Kochi airporta do odredišta (92km vožnja).
Ali za svaki slučaj da znam info za karte za vlak, ako se predomislim...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 12:27   #3512
Ovdje vjerojatno govorimo o general tickets, nerezerviranim, za sjedeće vagone. Mogu se kupiti uživo na svakoj stanici, nema nikakve kvote.
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 12:40   #3513
Da, o tim kartama. Hvala
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:08   #3514
Di se može pogledat vozni red za te vlakove? Da vidim kad imam vlak u odnosu na dolazak aviona...i ako su ti vozni redovi uopće relevantni

EDIT: našao sam di da pogledam...samo me zanima koju klasu odaberem za običan vlak. Ono...naj običniji...sjedi i vozi
Ima 1A, 2A, CC, FC, SL i 2S
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 15.01.2018. at 14:41.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:36   #3515
IRCTC / Cleartrip / Mytrip, isto kao i za ostale vlakove. Samo je klasa "G".
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:43   #3516
Pisali u isto vrijeme
Ajd samo vidi edit u postu iznad, molim te

hm...na cleartripu nema G
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:55   #3517
Okej, sad sam se prisjetio svega. Ne postoji klasa G, ja sam u krivu.
Ovako funkcioniraju stvari. Navodno svaki vlak ima na sebi prikvačeno nekoliko vagona koje su najniža, nerezervirana klasa.
Ta klasa se ne može bukirati online niti se pojavljuje u online booking ponudama.
Karte za nju su brutalno jeftine i kupuju se isključivo na stanici vlaka. Za to služe oni šalteri na koje je nagruvano nekoliko stotina/tisuća ljudi. Sve je jasno označeno kao "unreserved ticket counters".

Ja sam dvaput putovao tako. Jhansi-Varanasi jer sam ostao bez rezervirane karte za noćni vlak. Izgledalo je strašno, u dva vagona je bilo nagruvano sigurno preko 1.000 ljudi. Sami Indijci su me izbacili od tamo i složili mi da se švercam u Sleeper klasi.

Drugi put namjerno, na vlaku Varanasi-Gaya, jer je vrijeme puta bilo 3,5 sata a putem Cleartripa se mogao rezervirati samo Sleeper. Došao na stanicu, kupio kartu, u vagonu je bilo mjesta napretek, izgledalo je kao naši stari Yu kaubojski vlakovi.

Edit: znači za pretragu bilo koji website i onda računaš da postoji ta nerezervirana klasa. Osim na Shatabdiju naravno.
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:26   #3518
Drugim riječima, treba ti "second sitting" (2S). Ili ovaj Dancheejev "unreserved general class" (UR).

Vidi ovdje.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:46   #3519

Gledao malo jučer te vlakove i to....
UberGo i deri
Kompletan put od vrata do vrata će mi trajati oko 28 sati. 1 gore-dole...nakon tolkog puta da se još zajebavam sa vlakovima i umjesto 1:30h (otprilike) da putujem 5-6-7 sati? Fala ne. Pogotovo ovako.
Slijećem u Kochi u 13:20. U najgorem slučaju sam oko 16:30 na odredištu. A ovako bi trebao prvo sa aerodroma do Ernakulama (oko 1h), pa onda oko 3 sata u vlaku do Pattambia. I onda još oko pola sata sa Patambija do odredišta. Puno, puno previše nakon tolko putovanja do tamo.

Hvala vam na odgovorima. Trebalo mi je da me odgovori od toga hahahaha
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 16:23   #3520
Iskustvo s vlakovima od prije tjedan dana. Deli-Gorakhpur- kasnio 11 sati, a vožnja umjesto 12 sati trajala 24 sata. Razlog je magla, kažu. Uglavnom, cijena vlaka i aviona je približna i ipak smo se odlučili za vlak radi avanture. I bila je prvoklasna , da ne velim da je u Deliju tu noć bio 4 stupnja i smrzli smo se ko guzice jer je zadnja info bila da vlak kreće u 4 ujutro i kad smo došli na stanicu promjenili su na 8. I da, čekali smo vani. Uklopili smo se među lokalce samo tak, zamotani u deke i vreće za spavanje I da, bili smo u prvoj klasi mislim to nebre biti prva klasa jer je samo jedan vagon u kompoziciji bio ono što bi, recimo, bilo prva klasa, zatvoreni kupei i bolje je izgledalo. A ova naša prva klasa otvoreni kupei s 6 ležaja po kupeu, minglaš se s lokalcima, al nije bila gužva, mislim sve je bilo zauzeto al je svako bio na svom mjestu. I sve je puno policije/vojske po vlaku pa se malo sigurnije osjećaš. Al su naglasili da dobro pazimo na stvari. Iz Varanasija za Deli je kasnio samo 4 sata .

I da, već mi fali
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.