Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 00:02   #9921
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
pa nije da baš moraš nadoplatiti. plaćaš samo ako želiš privilegij da vučeš kofer sa sobom u kabinu.

mene zanima što je točno "in the hold" - da li ga uzimaš na izlasku iz aviona s onog malog vozila ili se treba ići na baggage claim?

i što ako imam mekani ruksak srednjih dimenzija (Eastpack npr.)? on mi bez problema ide ispod sjedala, ali je veći od ovih dimenzija ručne torbice.
a za laptop se sad definitivno mora uzeti priority, da ga ne bi sad ostavljala njima da ga gombaju s drugom prtljagom...
Ja sam do sad uvijek, pored vece kabinske torbe, uzimala onaj veci ruksak (slican Eastpacku) u ime te manje kabinske torbe i u njemu imala laptop, teze knjige i druge stvari. Nosila bih ga na ledjima i stavila ispod sjedala. Planiram to opet uciniti.
tiziana is offline  
Old 14.01.2018., 20:12   #9922
Da li se Ryanair baš ono drži ko pijan plota tih dimenzija drugog dijela prtljage 55x40x20 ili smije recimo biti 60x40x20?
Hvala.
KatarinaRi is online now  
Old 14.01.2018., 21:05   #9923
U novim uputama Ryanaira, na snazi od sutra, pise:
Your second 10kg bag must be 55x40x20cm in size and must fit into the sizers at the gate before being tagged and put into the hold free of charge.

Failure to comply will result in a charge of £50 per item at the departure gate and may also lead to delays for all passengers on board.

Kako ce tu vecu torbu od sad uzimati na gateu i stavljati skupa s cekiranom prtljagom u avion, vjerojatno ce vise paziti na tezinu i mjere. Ja ne bih riskirala iznos od 50 funti.
tiziana is offline  
Old 15.01.2018., 13:19   #9924
Ne razumijem, dakle ova ručna prtljaga je besplatna koju nosim sa sobom u kabinu, a ova druga veća torba 55x40x20cm će se naplaćivati od sada jer više neće moći samnom u kabinu?
morchy is offline  
Old 15.01.2018., 13:38   #9925
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
mene zanima što je točno "in the hold" - da li ga uzimaš na izlasku iz aviona s onog malog vozila ili se treba ići na baggage claim?
Ovo su i dosad radili ako ne bi bilo dosta mjesta iznad glave pa bi stjuardesa makla negdje sa strane i to bi se kako kažeš uzimalo sa kolica ili vozila... Možda će odsad tako raditi općenito, a u avion će moći samo baš prava ručna, mali ruksak, pederuša, laptop torba, ženska torbica...

Iz ovog gore ja čitam da će se plaćati samo ako je veća od ovih dimenzija.
tiluriumm is offline  
Old 15.01.2018., 14:18   #9926
evo malo objašnjenja: http://www.telegraph.co.uk/travel/ne...baggage-rules/
Lizzie M is offline  
Old 15.01.2018., 23:09   #9927
Ako se plati Priority usluga (10 funti) moci ce se unijeti u avion obje torbe, ako ne, samo manja, s tim da se veca nosi do gatea, gdje se uzima i smjesta u avion s cekiranom prtljagom (checked ili hold baggage). Ne naplacuje se ako tezi do 10 kg i u okviru je zadanih mjera.
Ako mi se zuri u polasku, platit cu iznos za Prirority, ako ne, strpljen spasen.

Sa stranice Ryanaira:
What you CAN bring on board

If you have purchased "Priority & 2 cabin bags" or a Plus/Flexi ticket you can carry the following on-board:

One small bag e.g. handbag, laptop bag etc. not exceeding 35cm x 20cm x 20cm
One cabin bag, not exceeding 55cm x 40cm x 20cm in size and 10kg in weight.
If you have not purchased "Priority & 2 cabin bags" or a Plus/Flexi ticket you can carry the following on-board:

1 small bag on board (35cm x 20cm x 20cm)
If a second cabin bag (55cm x 40cm x 20cm) is brought to the gate, it will be put in the aircraft hold free of charge. The Regulations on Checked Baggage apply.
tiziana is offline  
Old 16.01.2018., 07:55   #9928
U vezi tekucina u avionu - sto je dozvoljeno za ponijeti (tipa moze li se tekucina za lece,dezodorans,sampon,voda?)

Ako da,ide li u kabinu ili mora u veliki kufer "dolje"?
CBGB is offline  
Old 16.01.2018., 08:45   #9929
Evo ovdje lijepo piše: https://www.ryanair.com/gb/en/useful...-carry-onboard
Lorraine is offline  
Old 16.01.2018., 09:44   #9930
Je li potrebno prijaviti tu veću torbu koja je unutar tih dimenzija i i kilaže prilikom check ina? Da ne ide samnom u kabinu ?
morchy is offline  
Old 16.01.2018., 15:51   #9931
Quote:
morchy kaže: Pogledaj post
Je li potrebno prijaviti tu veću torbu koja je unutar tih dimenzija i i kilaže prilikom check ina? Da ne ide samnom u kabinu ?
Nije do sad postojala mogucnost online prijave druge, vece kabinske torbe, do 10 kg i unutar njihovh mjera. Prijavljivale su se samo torbe teze od 10 kg i to uz placanje po dvije tarife, do 15 kg i do 25 kg. Sad su snizili tarifu za torbe do 15 kg. Te se torbe predaju na check-in salteru ali je nuzno platiti tu tarifu unaprijed.
Pogledaj na stranici Ryanaira pod Baggage.
tiziana is offline  
Old 16.01.2018., 18:08   #9932
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Nije do sad postojala mogucnost online prijave druge, vece kabinske torbe, do 10 kg i unutar njihovh mjera. Prijavljivale su se samo torbe teze od 10 kg i to uz placanje po dvije tarife, do 15 kg i do 25 kg. Sad su snizili tarifu za torbe do 15 kg. Te se torbe predaju na check-in salteru ali je nuzno platiti tu tarifu unaprijed.
Pogledaj na stranici Ryanaira pod Baggage.
Zao mi je, ispravljam se, nisu snizili tarifu za cekiranu prtljagu, vec povecali tezinu cekirane torbe s 15 na 20 kg. Utoliko se i manje placa, odnosno, tako to Ryanair prikazuje.
tiziana is offline  
Old 16.01.2018., 20:32   #9933
Sto ako imam ručni kofer do 10 kg kojeg stavljam u avion povise glave?

Gdje se on prijavljuje? Na check in u ili? I je li se naplacuje? Ništa mi nije jasno iz ovih uputa.
passionfan is offline  
Old 16.01.2018., 20:37   #9934
ispada da ga predaš na gateu: "must fit into the sizers at the gate before being tagged and put into the hold free of charge".
znači ne na drop-baggage šalteru. kako to misle izvesti, pojma nemam.
Lizzie M is offline  
Old 17.01.2018., 00:22   #9935
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ispada da ga predaš na gateu: "must fit into the sizers at the gate before being tagged and put into the hold free of charge".
znači ne na drop-baggage šalteru. kako to misle izvesti, pojma nemam.
Kako i inace kad je previse rucne prtljage.

Nekidan je isto radila CA jer je avion iz Amsterdama bio pun puncat, i checkirali su na gejtu jednu rucnu prtljagu svima koji su imali dva komada necega. I predize se tamo gdje i predana prtljaga na cilju.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 17.01.2018., 01:41   #9936
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Kako i inace kad je previse rucne prtljage.
znači furaš ga i dalje sam do aviona i onda ostaviš na kolicima prije penjanja gore. jer, na gateu nema nikoga da to odpelja dalje umjesto tebe. ali će sad netko od osoblja provjeravati koji tag imaš (priority ili ne) prije nego te puste gore?

mislim, govorimo o potencijalno stotinjak kofera.
Lizzie M is offline  
Old 17.01.2018., 01:50   #9937
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
znači furaš ga i dalje sam do aviona i onda ostaviš na kolicima prije penjanja gore. jer, na gateu nema nikoga da to odpelja dalje umjesto tebe. ali će sad netko od osoblja provjeravati koji tag imaš (priority ili ne) prije nego te puste gore?

mislim, govorimo o potencijalno stotinjak kofera.
da, vec su ovo radili kad sam letio iz zadra, ispred aviona stave kolica i gore samo stavis svoj kofer, oni ga onda stave ispod aviona a dobijes ga natrag tamo di svi čekaju prtljagu
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Old 17.01.2018., 06:45   #9938
Samo double check,procitao sam ove restrikcije u vezi tekucina...100ml,u posebnw prozirne vrecice
Znaci to pise sa cabin baggage
Moze li se boca veca od 100ml staviti u ovaj veci kufer koji ide dolje,iako je to u biti cabin baggage
CBGB is offline  
Old 17.01.2018., 07:36   #9939
Tako je, to je i inače bila praksa kad god bi avion bio puniji, stjuardesa ili netko bi prije vrata aviona čekali i preuzeli veću torbu i stavili na kolica. Vjerojatno će to sada samo raditi standardno.

Ne može ići veća tekućina od toga bez obzira uzeli ti je prije ulaza ili ne. Veću možeš jedino u plaćenu prtljagu dole.
tiluriumm is offline  
Old 19.01.2018., 12:22   #9940
Prvi let

Pozdrav svima,

Trebala bi za Uskrs iz Rijeke do Frankfurta Rynairom. S obzirom da mi je ovo prvi put da uopce letim avionom, zanima me slijedece:

1. Moram posebno kupiti kartu za tamo, i posebno za natrag? Kartu npr mogu kupiti danas ona ce biti na mailu, a check in napraviti 4 dana prije poslaska preko mobilne aplikacije? da li je to ok

2. Da li moram jos nesto dodatno kupiti od onih usluga koje se nude uz cijenu karte?.. S obzirom da putujemo decko i ja, pretpostavljam da cemo biti razdvojeni osim ako ne kupimo i rezerviramo mjesto, ali dobro to mi nije toliko bitno s obzirom da let traje cca 1,5h

Sto se prtljage tice, ta pravila sam vec procitala i ne mislim nista dodatno nositi osim 1kofera i rucne prtljage.

3. Slijedece sto me zanima, kako upisivati u aplikaciju imena i prezimena ako imaju čćć znakove, da li gledaju strogo na to ako se ne podudara

4. Da li ce biti nekavih problema ili duzih cekanja na provjere ili sto vec ako idemo sa osobnama umjesto putovnica, i da li kod kupovine karti moram to negdje posebno naznaciti

5. Sa sobom moram ponjeti inzulin i ostale stvarčice za moj dijabetes, pretpostavljam da tu nece biti problema ako sa sobom budem nosila neku pismenu potvrdu da sam dijabeticar, potpisanu od mog dijabetologa.

Mislim da je to to za sada sto me zanima, nadam se da pitanja nisu pre glupa i da ce mi netko odgovoriti
Bebe Rexha is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.