Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 13:09   #641
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Pa dobro, zato imamo forum da pitamo za iskustva I ja sam svašta učio sam, ali i dalje mislim da je dobra edukacija bitna stvar.
Vjerojatno je i lakse uz dobru edukaciju
Ali je samouki put uzbudljiviji.



Quote:
To ti je jedini argument? Pa da, Tiljak radi tehnički korektne fotke, ali da imaju neku umjetničku vrijednost, nemaju. Ali, kao što ne moraš biti umjetnik da bi znao prepoznati dobru sliku ili fotografiju, tako ne moraš biti vrhunski fotograf da bi znao napraviti tečaj o tehnikama fotografiranja. Dam se kladiti da mnogi vrhunski fotografi ne bi znali složiti smisleni tečaj bez pomoći.
Cijenim tehnicko znanje, posebno kad ga jos netko i zna dobro prenjeti na druge. Ali, opet, kad vidim njegove radove, ne bih mu platila da me uci. Tehnicko znanje na stranu, pa i umjetnicke fotke, njegove fotke mi ne pokazuju to znanje.
Quote:
Staplen kaže: Pogledaj post
Tiljak je dno, egotriper koji nezna opaliti dobru fotografiju...
Jedno je kritika rada, i kuzim sprdanje iz radova nekog kao sto je onaj mali koji kao fotka za Playboy, ali ovakvo svodnje stvari na osobnu razinu mi je zbillja ruzno i nepotrebno.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:51   #642
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Pa dobro, zato imamo forum da pitamo za iskustva I ja sam svašta učio sam, ali i dalje mislim da je dobra edukacija bitna stvar.



To ti je jedini argument? Pa da, Tiljak radi tehnički korektne fotke, ali da imaju neku umjetničku vrijednost, nemaju. Ali, kao što ne moraš biti umjetnik da bi znao prepoznati dobru sliku ili fotografiju, tako ne moraš biti vrhunski fotograf da bi znao napraviti tečaj o tehnikama fotografiranja. Dam se kladiti da mnogi vrhunski fotografi ne bi znali složiti smisleni tečaj bez pomoći.
To mi nije jedini argument ali je najvažniji... Prodaje maglu jadnim amaterima i uzima im novac za ništa, alergičan sam na "krađu" i kao što napisah "prodavanje magle"...

Uz to je toliko pun sebe da mi se povraća...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:53   #643
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je i lakse uz dobru edukaciju
Ali je samouki put uzbudljiviji.




Cijenim tehnicko znanje, posebno kad ga jos netko i zna dobro prenjeti na druge. Ali, opet, kad vidim njegove radove, ne bih mu platila da me uci. Tehnicko znanje na stranu, pa i umjetnicke fotke, njegove fotke mi ne pokazuju to znanje.

Jedno je kritika rada, i kuzim sprdanje iz radova nekog kao sto je onaj mali koji kao fotka za Playboy, ali ovakvo svodnje stvari na osobnu razinu mi je zbillja ruzno i nepotrebno.
Zašto je razlika maloga Komara i ovog lika, isti su, osim što je ovaj koji desetljeće stariji...?

Ne razumijem, da sam napisao da je mali Komar egotriper i dno to bi vam pasalo, a to što sam napisao za nekog Tiljka, to nema potrebe...Hmmm...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:00   #644
A gdje sam ja napisala da je u redu vrijedati jednog, a drugog ne? Bilo bi mi isto da si to napisao za bilo koga.

Ne podrzavam vrijedanje nikoga, a spomenula sam sprdanje radova (ovo bih sad boldala, ali mi se ne da na tapatalku), ne njega kao osobe.

Sto se fotki tice, nisu mi bas ista razina, kod Komara nisam vidjela niti jednu postenu fotku, Tiljak ima ok fotki. Osobno ne poznam ni jednog ni drugog, ali ovdje bi ionako tema uvijek trebao biti neciji rad, ne karakter.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:07   #645
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
A gdje sam ja napisala da je u redu vrijedati jednog, a drugog ne? Bilo bi mi isto da si to napisao za bilo koga.

Ne podrzavam vrijedanje nikoga, a spomenula sam sprdanje radova (ovo bih sad boldala, ali mi se ne da na tapatalku), ne njega kao osobe.

Sto se fotki tice, nisu mi bas ista razina, kod Komara nisam vidjela niti jednu postenu fotku, Tiljak ima ok fotki. Osobno ne poznam ni jednog ni drugog, ali ovdje bi ionako tema uvijek trebao biti neciji rad, ne karakter.
Slažem se sa napisanim, ali ovo je tema o tečajevima koje voljeli mi to ili ne, drže ljudi sa svojim manama i vrlinama...

Ja sam napisao što ja mislim i o radovima i o njemu kao osobi i mislim da imam pravo na to, ako nemam, onda se ispričavam...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:47   #646
Quote:
Staplen kaže: Pogledaj post
To mi nije jedini argument ali je najvažniji... Prodaje maglu jadnim amaterima i uzima im novac za ništa, alergičan sam na "krađu" i kao što napisah "prodavanje magle"...

Uz to je toliko pun sebe da mi se povraća...
Ne znam kakav je predavač, a ni fotograf, ali kotira dobro u fotografskim krugovima u tehničkom aspektu, prvenstveno u printu (kad se pojavil komercijalni fine art inkjet print 90tih). Također je bio prisutan u organiziranju svega i svačega tako da ima i dosta velik utjecaj. Na stanu njegove fotke, vjerujem da posjeduje određeno iskustvo i znanje i ne bih se usudio tako ga karakterizirati ako nisam upoznao i vidio neko od njegovih predavanja, izložbi i printeva...
__________________
"Čovjek cijeli svoj život raste, a najviše raste kada se svjesno odriče prestrogih kriterija u ocjenjivanju drugih ljudi."
hrvoje_fila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:56   #647
Quote:
hrvoje_fila kaže: Pogledaj post
Ne znam kakav je predavač, a ni fotograf, ali kotira dobro u fotografskim krugovima u tehničkom aspektu, prvenstveno u printu (kad se pojavil komercijalni fine art inkjet print 90tih). Također je bio prisutan u organiziranju svega i svačega tako da ima i dosta velik utjecaj. Na stanu njegove fotke, vjerujem da posjeduje određeno iskustvo i znanje i ne bih se usudio tako ga karakterizirati ako nisam upoznao i vidio neko od njegovih predavanja, izložbi i printeva...
Znači utjecaj je bitan i dali je posvuduša...?

Ovo je dobra fotografija, portretna/studijska ?



Ne da nema pravo uzimati novac za radionice, nema ih pravo ni držati nego treba naučiti fotografirati, ako se to naučiti da
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:57   #648
Znači, postoji i bolje od Fotonauta...
Albuszg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:41   #649
Quote:
Albuszg kaže: Pogledaj post
Znači, postoji i bolje od Fotonauta...
https://www.youtube.com/user/PhlearnLLC

__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 05:33   #650
Quote:
Staplen kaže: Pogledaj post
Ne da nema pravo uzimati novac za radionice, nema ih pravo ni držati nego treba naučiti fotografirati, ako se to naučiti da
Bio si na nekoj radionici ili tečaju?
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:10   #651
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Bio si na nekoj radionici ili tečaju?
Zašto...?

To će nešto promijeniti...?
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:44   #652
Quote:
Staplen kaže: Pogledaj post
Zašto...?

To će nešto promijeniti...?
Da. Već sam napisao - nije nužno da netko bude vrhunski umjetnik da bi drugima mogao prenijeti tehničko znanje. Te dvije stvari najčešće niti nisu povezane. U tečajevima fotografije uče se osnove, a za to je važno da onaj koji daje obuku da zna te osnove sistematski prenijeti učenicima. Mislim, ovdje govorimo o osnovama i tehnikama fotkanja, ne o umjetnosti. Prema tome, ako nisi bio niti na jednom tečaju ili radionici, ne čini mi se fer da pljuješ po tome.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:08   #653
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Da. Već sam napisao - nije nužno da netko bude vrhunski umjetnik da bi drugima mogao prenijeti tehničko znanje. Te dvije stvari najčešće niti nisu povezane. U tečajevima fotografije uče se osnove, a za to je važno da onaj koji daje obuku da zna te osnove sistematski prenijeti učenicima. Mislim, ovdje govorimo o osnovama i tehnikama fotkanja, ne o umjetnosti. Prema tome, ako nisi bio niti na jednom tečaju ili radionici, ne čini mi se fer da pljuješ po tome.
Ok...

Ja sam gore uplodao fotografiju od "profesora" Tiljka

Dali je to zaista tehnički dobra fotografija, to sam već pitao ali mi nitko nije odgovorio i dali je to znanje koje netko želi da mu se prenese ?
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:33   #654
A to je jedina njegova fotografija? Znaš li zašto ju je napravio takvu? Nisi odgovorio, jesi li bio na kojem tečaju ili radionici? A bome se nisi ni pohvalio zašto su te naguzili sa Fotozinea...
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:46   #655
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
A to je jedina njegova fotografija? Znaš li zašto ju je napravio takvu? Nisi odgovorio, jesi li bio na kojem tečaju ili radionici? A bome se nisi ni pohvalio zašto su te naguzili sa Fotozinea...


To mu je najbolja...

Zašto su me naguzili, jer ja znam da sam otišao sam...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:51   #656
Da, naravno. Ali sirijusli, prije nego što počneš srat po ljudima da neke stvari ne rade kako treba, bilo bi ti pametno da prvo vidiš kako rade te stvari..e onda budeš imao kredibilitet da sereš po tome.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:57   #657
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Da, naravno. Ali sirijusli, prije nego što počneš srat po ljudima da neke stvari ne rade kako treba, bilo bi ti pametno da prvo vidiš kako rade te stvari..e onda budeš imao kredibilitet da sereš po tome.
Naravno

Sve je na Fotozine-u

I lec agri tu disagri, ja vidim kako taj čovjek radi, znam "fotografe" i modele koji su prisustvovali radionicama i stojim iza sve što sam rekao, a dali će netko i dalje ići na te radionice da Tiljak puni svoj ego i prodaje im maglu, neka izvole, nemam ništa protiv
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:18   #658
Aha, znači vidiš kako radi, a nikad nisi bio na tečaju? Cool.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:23   #659
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Aha, znači vidiš kako radi, a nikad nisi bio na tečaju? Cool.
Yeap, imam oči, za razliku od nekih...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:50   #660
Quote:
Staplen kaže: Pogledaj post
Yeap, imam oči, za razliku od nekih...
Jesi bio na tečaju ili ne?
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.