Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 14:36   #1
Alt Coins/Ostale kripto valute

Budući da je Bitcoin tema postala prezagušena velikim brojem postova, te raznim aspektima investiranja u coine raznih vrsta, u cilju njenog rasterećenja otvorena vam je ova tema na kojoj mozete diskutirati o Alt coinu i ostalim kripto valutama.
Kucilo je obećao napisati prvi suvisli post, odnosno predgovor.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Old 01.09.2017., 14:51   #2
Zahvaljujem kolegi Zabotinskom, ova tema nam je prijeko potrebna.........

Naime nakon uspjeha koji je usprkos svim nevjernim Tomama polučio Bitcoin ( kao uvjerljivo najpoznatija kripto valuta ) red je da se nađe prostora na kojem će se moći pisati i o drugim kripto valutama ( a da ne spamamo temu BTC )

Naime Bitcoin i blockchain tehnologija je otvorila legitimni prostor i ostalim kripto valutama koje će svojim razvojem omogućiti rješavanje određenih problema, od anomimnosti transakcija, spremanja podataka, kripto novca do svih ostalih legitimnih namjena.

Dakle ovdje možemo pisati o Etereumu, Dashu, Moneru, Rippleu, ARKu, i svim ostalim altovima za koje postoji interes.

Moći će se davati linkovi na roadmap-ove, razvojne faze, grafove i sve ostalo što nam može pomoći da što uspješnije ulažemo u Crypto.
Razmjenjivati informacije, savjeti, kritike..........

I na kraju samo jedan info, prije samo godinu dana cijeli kripto market je imao mcap od nekih 12 mrld usd, a danas smo već preko 160 mrld ( moram priznati to je bilo brzo )
https://www.coindesk.com/160-billion...new-time-high/


Eto za početak dosta........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 01.09.2017., 14:56   #3
moze malo pojasnjenje moduma.
daklem napravio sam to. skinuo nekakav wallet (java) s kojim nemam pojma sta. dobio one 3 adresse za slat "pare" na njih (BTC, ETH, IOTA) i sta sad? sta saljem "lovu" odnosno jedan od 3 spomenuta na te adrese i cim postane modum dostupan oni mi u odnosu na moje ulaganje daju tot moduma na onu modum adresu sa koje ja ona posaljem na mjenjacnicu da prodam :-)? sta sa tim java walletom?
sta im je onaj refund adress?
geronimo666 is offline  
Old 01.09.2017., 14:57   #4
Ono što je posebna pogodnost nekih alt coina je da rastu puno brže od rasta dolarske cijene Bitcoina, pa su i na taj način sredstvo za djelomično nadoknađivanje propuštenog........

Naravno pri izboru je potrebno uložiti vremena i truda da se čovjek uvjeri da je alt coin kvalitetan..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 01.09.2017., 15:08   #5
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
moze malo pojasnjenje moduma.
daklem napravio sam to. skinuo nekakav wallet (java) s kojim nemam pojma sta. dobio one 3 adresse za slat "pare" na njih (BTC, ETH, IOTA) i sta sad? sta saljem "lovu" odnosno jedan od 3 spomenuta na te adrese i cim postane modum dostupan oni mi u odnosu na moje ulaganje daju tot moduma na onu modum adresu sa koje ja ona posaljem na mjenjacnicu da prodam :-)? sta sa tim java walletom?
sta im je onaj refund adress?
jel se zna cijena moduma? ono, dajem 100 dolara, a dobijem 100 000 moduma
karatas_os is offline  
Old 01.09.2017., 15:09   #6
Smile

Imate li preporuku za desktop wallet za Ripple?
dalmato86 is offline  
Old 01.09.2017., 15:10   #7
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
jel se zna cijena moduma? ono, dajem 100 dolara, a dobijem 100 000 moduma
Koliko sam vidio omjer je:

1 $ = 1 modum

Mene zanima hoće li Bittrex htjeti poslati BTC na adresu od modum ICO-a

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
QuarkTheFerengi is offline  
Old 01.09.2017., 15:14   #8
Quote:
QuarkTheFerengi kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidio omjer je:

1 $ = 1 modum

Mene zanima hoće li Bittrex htjeti poslati BTC na adresu od modum ICO-a

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
jel nije to malo skup ICO pocetak?

ne znam, ali kontam da bi trebao.. adresa ko adresa.
karatas_os is offline  
Old 01.09.2017., 15:15   #9
Quote:
Mene zanima hoće li Bittrex htjeti poslati BTC na adresu od modum ICO-a
to mi ni nije palo na pamet. sta to ima veze. ja sam mislio da je adresa adresa i gotovo iako sam vidio da na adresi od ETH-a na polotu pise da ne primaju od tokena, valjda misle bas na taj refund?
zato sam stavio polotovu BTC adresu za refund. nadam se da to nije fakap, al necu nista ni uplacivat dok mi guru-i ovdje ne pojasne ono sto sam pito gore.

edit: naso u njihovom textu na stranici pise 1USD = 1MOD
ako sam za refund tamo stavio BTC adresu to ne znaci da mogu samo BTC im poslat jel? jer poslao bi ETH sa bittrex-a (za sta mi treba potvrda da moze).

Zadnje uređivanje geronimo666 : 01.09.2017. at 15:39.
geronimo666 is offline  
Old 01.09.2017., 15:36   #10
Da djelomično sam sebi odgovorim.

Htio sam napraviti mali withdrawal sa bittrexa na mycelium wallet na mobitelu. U prozorčiću koji se otvorio između ostalog piše da se ne radi withdrawal na ICO jer Bittrex neće povući tokene na vaš račun na Bittrexu.

No, to nije ni planirano jer će tokeni biti poslati na adresu skinutog ICO walleta. Onda je za zaključiti da će Bittrex ipak poslati BTC na ICO adresu i da to može tako ili ne?

Ono što me zapanjilo je naknada za povlačenje koja iznosi 100 000 satoshija što mi je abnormalno puno. To je 30-ak kuna trenutno.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
QuarkTheFerengi is offline  
Old 01.09.2017., 15:40   #11
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
moze malo pojasnjenje moduma.
daklem napravio sam to. skinuo nekakav wallet (java) s kojim nemam pojma sta. dobio one 3 adresse za slat "pare" na njih (BTC, ETH, IOTA) i sta sad? sta saljem "lovu" odnosno jedan od 3 spomenuta na te adrese i cim postane modum dostupan oni mi u odnosu na moje ulaganje daju tot moduma na onu modum adresu sa koje ja ona posaljem na mjenjacnicu da prodam :-)? sta sa tim java walletom?
sta im je onaj refund adress?
refund address ti je adresa na kojoj šalju pare nazad ako se cap popuni, znači ona adresa od koje šalješ. A ove 3 adrese su ti adrese na koje šalješ pariće, ovisno da li šalješ ETH, BTC ili IOTA
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 01.09.2017., 15:41   #12
E, već kad se granamo, očemo otvorit i ICO temu?
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 01.09.2017., 15:42   #13
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
refund address ti je adresa na kojoj šalju pare nazad ako se cap popuni, znači ona adresa od koje šalješ. A ove 3 adrese su ti adrese na koje šalješ pariće, ovisno da li šalješ ETH, BTC ili IOTA
a fakic. onda sam totalno fulo ceo fudbal jer adresa koju sam im ja dao za refund def nemoze bit ona s koje bi im poslao, a i razmisljam sad da im saljem ETH, a ne BTC ko sto sam prvotno mislio. sta sad?
geronimo666 is offline  
Old 01.09.2017., 15:44   #14
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
a fakic. onda sam totalno fulo ceo fudbal jer adresa koju sam im ja dao za refund def nemoze bit ona s koje bi im poslao, a i razmisljam sad da im saljem ETH, a ne BTC ko sto sam prvotno mislio. sta sad?
Pogledaj dal možeš to izeditirati u dobru adresu. I ffs požuri ako već misliš stavit nešto, da uvatiš bonus od 15% na deposit. Imaš još oko pola ure
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 01.09.2017., 15:48   #15
ma fakic. nemam pojma kako to sad. i sad sam nes procito sto mi nije jasno.

kaze:
on which ex wil MOD be listed...?
...we cannot guarantee a listing of MOD on any specific exchange...

wtf? sta to znaci ak se to desi by by ETH/BTC/IOTA?

EDIT: nema tu editiranja koliko vidim, jer ja nigjde ne nalazim neki login. to znaci samo novo radit, a to nema smisla pogotov ne na isti e-mail.
ma, nadrobe toliko glupog texta, a ove neke osnovne stvari ne napisu average joe-u razumljivo. goni ih vrit. ajd bar sam nesto naucio. drugi put mozda uspijem...
geronimo666 is offline  
Old 01.09.2017., 15:53   #16
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
ma fakic. nemam pojma kako to sad. i sad sam nes procito sto mi nije jasno.

kaze:
on which ex wil MOD be listed...?
...we cannot guarantee a listing of MOD on any specific exchange...

wtf? sta to znaci ak se to desi by by ETH/BTC/IOTA?
E, aj ti preskoči ovaj put, pa se malo bolje informiraj o ICOsima. Bit će još puno prilika za dobru kartušinu

A odgovor na pitanje je da ne mogu garantirati listing na mjenjačnice jer to nije u njihovim rukama, nego do mjenjačnica. Ali naravno da bi trebale mjenjačnice ga uvrstit, samo je pitanje kada
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 01.09.2017., 15:57   #17
Quote:
...A odgovor na pitanje je da ne mogu garantirati listing na mjenjačnice jer to nije u njihovim rukama, nego do mjenjačnica. Ali naravno da bi trebale mjenjačnice ga uvrstit, samo je pitanje kada
to mi je jasno i prihvacam to, ali sta je sa parama koje posaljes u nekom nedajboze slucaju da ne lista niko? valjda ih dobijes na refund pobogu or not?
geronimo666 is offline  
Old 01.09.2017., 15:58   #18
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
to mi je jasno i prihvacam to, ali sta je sa parama koje posaljes u nekom nedajboze slucaju da ne lista niko? valjda ih dobijes na refund pobogu or not?
Ne, refund je rezerviran za ICO. Mjenjačnice tek dolaze kasnije. Nakon što završi ICO. To se čeka neki put kratko, neki put dugo, ali uglavnom dođu
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 01.09.2017., 16:04   #19
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Ne, refund je rezerviran za ICO. Mjenjačnice tek dolaze kasnije. Nakon što završi ICO. To se čeka neki put kratko, neki put dugo, ali uglavnom dođu


dakle da sumiram za sljedeci put: refund adresa mora biti adresa sa koje cu ja njima pare poslat bilo to ETH/BTC/IOTA u ovom slucaju?
pare se moraju poslat u onom roku do 22. (u ovom slucaju)?

edit: fala hesus
geronimo666 is offline  
Old 01.09.2017., 16:05   #20
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
najs . jel se desilo ikad?

dakle da sumiram za sljedeci put: refund adresa mora biti adresa sa koje cu ja njima pare poslat bilo to ETH/BTC/IOTA u ovom slucaju?
pare se moraju poslat u onom roku do 22. (u ovom slucaju)?
da
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.