Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2018., 13:54   #681
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
zato sto je puno, puno manja sansa da nista ne vrijedi, nego da ce tvojih nula vrijediti vise od nule
Nisi skužio foru. Ako bi netko skupio sve bitkoinove onda bi ih mogao prodati samo jednom čovjeku. Jedini čovjek koji bi kupio svih 21 milion bitkoinova je Chumlee. On bi jedini mislio da to vrijedi više zato jer imaš potpunu kolekciju.
vamvam is offline  
Old 10.01.2018., 13:58   #682
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
u svakoj prevari tako masivnih razmjera kao što je bitcoin logično je da ima ljudstva koji se usput malo financijski opernate. ti si jedan od njih. nisi zaradija zato šta si pametan ili vješt, zaradija si zato šta si ima sriće. meni to nije dovoljno za držanje predavanja o ekonomiji na forumu.

a ja ti se osobno smijen zato šta si toliko uvjeren da je bitcoin "the right stuff"
Mene zbunjuje gdje si ti procitao da sam ja uvjeren da je btc right stuff.

Nadalje, btc nije moja jedina investicija u zivotu, niti je uopce bila namjera investicije u pocetku.

Ne znam jesam li pametan, ali s ovakvom razinom znanja ovdje nije problem drzati predavanja niti sa par ekonomskih kolegija koje sam slusao, od kojih je jedan drzao nobelovac, a ne npr. Lovrincevic. Osim toga kratko sam radio u financijskoj industriji u inozemstvu, a 12 godina kao povremeni konzultant za informacijske sustave ministarstva financija, imam razne vrste osobnih investicija, procitao sam sigurno preko 50 knjiga na temu ekonomije i financija, dosta strucnih clanaka i radova...ne znam koje mi jos kvalifikacija fale kao ne-ekonomistu?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 10.01.2018., 14:03   #683
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Nedavno smo objasnjavali kolegici koja je diplomirana ekonomistica da od 1971. godine nijedna valuta na svijetu nije pokrivena zlatom.

Cini mi se da mnogi to ne znaju, Ali komentiraju kriptovalute bez problema.
Upravo to sam bila i rekla dragi Pametnjakoviću Wande. Nijedna valuta više ne vrijedi u zlatu - dakle k.k. ne vrijedi.
Već, kako su mnogi ovdje lijepo i naširoko objasnili, "vrijedi" u nekim drugim stvarima, a bitcoin ni te stvari nema iza sebe. Dakle ni k.k.k. ne vrijedi. To je ko mrežni/ piramidalni marketing ili kako se to sranje već zvalo.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 10.01.2018., 14:05   #684
Quote:
Scaras kaže: Pogledaj post
Ajde ajmo nazad na phase 1 da zaustavimo raspravu o valutama:

Bitcoin] NIJE uspio postati valuta jer nije stabilan, prevolatilan je i postao je predmetom špekulativne pump naravi
Evo ne znam da li je bitcoin imao neki rok do kojeg mora postati valuta, niti znam kako se uopće dobije status valute, tko to procjenjuje?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 10.01.2018., 14:06   #685
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Mene zbunjuje gdje si ti procitao da sam ja uvjeren da je btc right stuff.

Nadalje, btc nije moja jedina investicija u zivotu, niti je uopce bila namjera investicije u pocetku.

Ne znam jesam li pametan, ali s ovakvom razinom znanja ovdje nije problem drzati predavanja niti sa par ekonomskih kolegija koje sam slusao, od kojih je jedan drzao nobelovac, a ne npr. Lovrincevic. Osim toga kratko sam radio u financijskoj industriji u inozemstvu, a 12 godina kao povremeni konzultant za informacijske sustave ministarstva financija, imam razne vrste osobnih investicija, procitao sam sigurno preko 50 knjiga na temu ekonomije i financija, dosta strucnih clanaka i radova...ne znam koje mi jos kvalifikacija fale kao ne-ekonomistu?
fali ti osobina koju znanstvenici imaju: sumnja, a nemaš ni osobinu koju investitori imaju: šutnja.
strange quark is offline  
Old 10.01.2018., 14:08   #686
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
u svakoj prevari tako masivnih razmjera kao što je bitcoin logično je da ima ljudstva koji se usput malo financijski opernate. ti si jedan od njih. nisi zaradija zato šta si pametan ili vješt, zaradija si zato šta si ima sriće. meni to nije dovoljno za držanje predavanja o ekonomiji na forumu.

a ja ti se osobno smijen zato šta si toliko uvjeren da je bitcoin "the right stuff"
a ti si jalan zato sto nisi "imao srece", inace ne bi na taj nacin komentirao...covjek je cuo za btc ko i masu njih, ali je za razliku od mase njih, ulozio vrijeme, novac i sl...ko vam kriv sto se bili lijeni se informirat malo bolje...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 10.01.2018., 14:08   #687
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Upravo to sam bila i rekla dragi Pametnjakoviću Wande. Nijedna valuta više ne vrijedi u zlatu - dakle k.k. ne vrijedi.
Već, kako su mnogi ovdje lijepo i naširoko objasnili, "vrijedi" u nekim drugim stvarima, a bitcoin ni te stvari nema iza sebe. Dakle ni k.k.k. ne vrijedi. To je ko mrežni/ piramidalni marketing ili kako se to sranje već zvalo.
Ne vrijedi novac u stvarima, nego u ljudima. Novac je ono što je prihvaćemo od ljudi kao sredstvo razmjene, ključna je široka prihvaćenost.

Nije ni kuna baš prihvaćena van naših granica, pa je malo bitno koliko ona tamo vrijedi 'u nekim drugim stvarima'.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 10.01.2018., 14:12   #688
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
a ti si jalan zato sto nisi "imao srece", inace ne bi na taj nacin komentirao...covjek je cuo za btc ko i masu njih, ali je za razliku od mase njih, ulozio vrijeme, novac i sl...ko vam kriv sto se bili lijeni se informirat malo bolje...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
kolega moj, kad san ja čuja za bitcoin ti si još s brda gađa vlak kamenjem i vika "gvozdeni konj"

a i o ovom "informirat" bi se dalo razgovarat.
strange quark is offline  
Old 10.01.2018., 14:12   #689
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
fali ti osobina koju znanstvenici imaju: sumnja, a nemaš ni osobinu koju investitori imaju: šutnja.
Nije bitna sumnja, nego logika, odnosno mogućnost izloženosti hipoteze, tj. falsifiability. Bitcoin to ima, tržište će odlučivati o prihvaćanju ili odbacivanju nulte hipoteze. Dakle, sumnja je u ovom slučaju od sekundarnog značenja - vidjet ćemo što će biti. Ne volim nagađati.

Nadalje, o investicijama se uvijek šuti, inače iste budu ugrađene u očekivanja, odnosno cijene. Kako ja ovdje nisam investitor, to nema veze, nemam što izgubiti niti poduzimati, a mislim da svojim pisanjem ne dovodim nikoga u zabludu niti išta ikome savjetujem u investicijskom smislu. Osim da se obrazuju i da gledaju iz više kuteva.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 10.01.2018., 14:14   #690
Filozofski, skroz si u pravu.
Ali život je prekratak da testiramo bitcoin na vlastitoj, nadasve ograničenoj, koži. Moje mišljenje.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 10.01.2018., 14:16   #691
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
a ti si jalan zato sto nisi "imao srece"
je, ubija san se od jala i ljubomore
strange quark is offline  
Old 10.01.2018., 14:17   #692
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
a ti si jalan zato sto nisi "imao srece", inace ne bi na taj nacin komentirao...covjek je cuo za btc ko i masu njih, ali je za razliku od mase njih, ulozio vrijeme, novac i sl...ko vam kriv sto se bili lijeni se informirat malo bolje...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Aha
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 10.01.2018., 14:25   #693
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Filozofski, skroz si u pravu.
Ali život je prekratak da testiramo bitcoin na vlastitoj, nadasve ograničenoj, koži. Moje mišljenje.
Sad svakako nije vrijeme za testiranje. Bilo je prije kad je kolega Quark znao, a nije poduzimao ništa. To je šteta. Uvijek postoji dobro i loše vrijeme za eksperimentiranje.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 10.01.2018., 14:28   #694
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
fali ti osobina koju znanstvenici imaju: sumnja, a nemaš ni osobinu koju investitori imaju: šutnja.
Vama skepticima je svima imanentna jedna stvar, niste u stanju držati se teme i o njoj raspravljati, nego svako malo pokušavate diskreditirati sugovornika napadima na njega kao osobu.

Koliko sam ja vidio, kolega Wand je za sve vas bečka škola finoće ( i pameti ). I naravno za razliku od vas koristi se argumentima.........

Naravno ja nisam tako fin kao on pa vam mogu reći istinu u facu
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 10.01.2018., 14:29   #695
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Mene zbunjuje gdje si ti procitao da sam ja uvjeren da je btc right stuff.

Nadalje, btc nije moja jedina investicija u zivotu, niti je uopce bila namjera investicije u pocetku.

Ne znam jesam li pametan, ali s ovakvom razinom znanja ovdje nije problem drzati predavanja niti sa par ekonomskih kolegija koje sam slusao, od kojih je jedan drzao nobelovac, a ne npr. Lovrincevic. Osim toga kratko sam radio u financijskoj industriji u inozemstvu, a 12 godina kao povremeni konzultant za informacijske sustave ministarstva financija, imam razne vrste osobnih investicija, procitao sam sigurno preko 50 knjiga na temu ekonomije i financija, dosta strucnih clanaka i radova...ne znam koje mi jos kvalifikacija fale kao ne-ekonomistu?
Super je sve to
I upiknuo si bitcoin dosta rano i lijepo pazaraio.

Što je sasvim ok, zarada je zarada a novac svima sija.

Pitanje je da li to ipak toliko vrijedi jer meni eto nema smisla. Nisam tolko ekonomski potkovan ali znam se informirati i ne vidim smisla 1 btc = 15 000$.

blockchain on the other hand u globalu je super rješenje za mnoge stvari ali ne znači ako je nešto u blockchainu da je automatski duplo bolje.

Sad bi ovi startupovi sve stavili na blockchain i aute i pare i čarape od punice, pomalo ljudi...
Scaras is offline  
Old 10.01.2018., 14:30   #696
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Bilo je prije kad je kolega Quark znao, a nije poduzimao ništa.
Istina, zna san jer se bavin informatikom već treće desetljeće i takve stvari mi jednostavno ne mogu promaći. Istina, nisan poduzima ništa jer mi je jednostavno nepojmljivo da ta zajebancija može uopće išta vridit. Kao što već rekoh: za mene su bitcoini koji nastanu računanjem algoritma na računalu jednako vrijedni kao i punti u Pinballu.
Dobro, punti iz Pinballa su mi ipak malo vridniji jer tribaš aktivno koristit računalo dok za majnanje bitcoina ga tribaš samo gurnit, posli ide sam
strange quark is offline  
Old 10.01.2018., 14:36   #697
Quote:
Scaras kaže: Pogledaj post
Super je sve to
I upiknuo si bitcoin dosta rano i lijepo pazaraio.

Što je sasvim ok, zarada je zarada a novac svima sija.
Nije to uopće bitno u cijeloj priči, to kažem samo da se vidi da nemam za što više navijati.

Quote:
Pitanje je da li to ipak toliko vrijedi jer meni eto nema smisla. Nisam tolko ekonomski potkovan ali znam se informirati i ne vidim smisla 1 btc = 15 000$.
Ne pitaj mene, ja nisam vjerovao da će preći 1000˘zbog čega sam većinom izlazio blizu te cifre.

Mislim da to nitko nije mogao racionalno predvidjeti, to je čisti black swan.



Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Istina, zna san jer se bavin informatikom već treće desetljeće i takve stvari mi jednostavno ne mogu promaći. Istina, nisan poduzima ništa jer mi je jednostavno nepojmljivo da ta zajebancija može uopće išta vridit. Kao što već rekoh: za mene su bitcoini koji nastanu računanjem algoritma na računalu jednako vrijedni kao i punti u Pinballu.
Dobro, punti iz Pinballa su mi ipak malo vridniji jer tribaš aktivno koristit računalo dok za majnanje bitcoina ga tribaš samo gurnit, posli ide sam
Dobro, nije stvar u informatici, nego u ekonomiji. Razni libertarijanci su bili oduševljeni btc-om, comp geekovi koji imaju skroz drugu ekonomsku perspektivu od tvoje isto tako.

Kažem, nisam ni ja znao da će toliku cijenu postići, ali sam znao da potencijala ima.

Kako za tebe izgleda investicija koja ima smisla, ali da je nešto inovativno, iz IT-a po mogućnosti?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 10.01.2018., 14:43   #698
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Sad svakako nije vrijeme za testiranje. Bilo je prije kad je kolega Quark znao, a nije poduzimao ništa. To je šteta. Uvijek postoji dobro i loše vrijeme za eksperimentiranje.
Uoči da si rekao da se valuti treba dat vremena... da nema tog nekog roka. Ali ima.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Vama skepticima je svima imanentna jedna stvar, niste u stanju držati se teme i o njoj raspravljati, nego svako malo pokušavate diskreditirati sugovornika napadima na njega kao osobu.

Koliko sam ja vidio, kolega Wand je za sve vas bečka škola finoće ( i pameti ). I naravno za razliku od vas koristi se argumentima.........

Naravno ja nisam tako fin kao on pa vam mogu reći istinu u facu
Ma nije, wand je jedan od najpametnijih i najsklonijih debati. Ja ga cijenim.

Quote:
Scaras kaže: Pogledaj post
Super je sve to
I upiknuo si bitcoin dosta rano i lijepo pazaraio.

Što je sasvim ok, zarada je zarada a novac svima sija.

Pitanje je da li to ipak toliko vrijedi jer meni eto nema smisla. Nisam tolko ekonomski potkovan ali znam se informirati i ne vidim smisla 1 btc = 15 000$.


blockchain on the other hand u globalu je super rješenje za mnoge stvari ali ne znači ako je nešto u blockchainu da je automatski duplo bolje.

Sad bi ovi startupovi sve stavili na blockchain i aute i pare i čarape od punice, pomalo ljudi...
Pa točno tako.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 10.01.2018., 14:46   #699
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Uoči da si rekao da se valuti treba dat vremena... da nema tog nekog roka. Ali ima. .
Pa ok, ali koji je to rok, on je u najmanju ruku zamagljen. Mislim da je na vrijeme dok ljudi masovno ne izgube povjerenje..

Konkretno, bitan je stupanj uspješnosti implementacije LN-a, to će nam reći dosta o rokovima.

LN je ugrađen u očekivanja mnogih...
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 10.01.2018., 15:08   #700
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Pa ok, ali koji je to rok, on je u najmanju ruku zamagljen. Mislim da je na vrijeme dok ljudi masovno ne izgube povjerenje..

Konkretno, bitan je stupanj uspješnosti implementacije LN-a, to će nam reći dosta o rokovima.

LN je ugrađen u očekivanja mnogih...
Rok je naš ograničeni život, a ne matematička teorija. Ali ti si prilično genijalan i daš mi misliti. Tvoje mišljenje je idealističko, čemu se divim. LN - očekivanja mnogih Ajd da vidimo. Možda, u snovima, ili reinkarnacija. Hm, da.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.