Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 10:23   #841
Sumnjam, neki linkovi tvrde da je, neki da nije. Ako sam dobro shvatio, taj status vjerovnika stavlja u poziciju da mora prihvatiti BTC kao sredstvo plaćanja nekog duga. To ću vjerovati samo ako netko nađe prevedeni zakon o kojem je riječ.
Brlj4 is offline  
Old 12.01.2018., 10:37   #842
svi vi koji kupujute te bitkojine sve ce to propast to su prevare
murof7 is offline  
Old 12.01.2018., 10:41   #843
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Prema članku koji si linkao očito nije, jer piše:

Quote:
The above clearly excludes bitcoin as fiat currency and defines bitcoin as a payment method for goods and or rent or services, furthermore it does not require a creditor to accept Virtual Currency toward repayment of debt or government to accept it as payment for taxes, i.e. legal tender.

As I had mentioned before in "Bitcoin, Is it a Bubble?" as of this writing bitcoin and other crypto currencies do not have legal tender status in any jurisdiction.
vamvam is offline  
Old 12.01.2018., 10:54   #844
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Prema članku koji si linkao očito nije, jer piše:
navedeno ne pise u linku koji sam dao.

https://totalbitcoin.org/bitcoin-legal-tender-japan/

pazi, mi se mozemo nadjebavati sa linkovima, jer se vama u sustini ne da potraziti informacija, nego kopate po linkovima koje vam ja dam..

linkova na internetu ima puno, kao i informacija, sto sluzbenih, sto polusluzbenih.. za svakog tko zeli saznati sto je istina, ce naci, a evo 2 linka za kraj:
http://www.so-law.jp/wp-content/uplo...iew_170704.pdf

https://en.wikipedia.org/wiki/Legali...itory#Americas

dakle, bitcoin nije mumbo-jumbo slicice zivotinjskog carstva, nego se s njime moze i nesto kupiti, i to u zemljama koje su daleko razvijenije od hrvatske, financijski i mentalno.

zemlje koje su autoritarne i zele sprijeciti njene gradjane u osobnim financijskim slobodama, te zele sprijeciti iznosenje kapitala ce biti sklone zabrani bitcoina kao bilo cega... tu je Kina prva po tom pitanju..

da li je bitcoin novac? nije... da li je asset? nije... on je nesto izmedju, nova vrsta asseta
Taroth is offline  
Old 12.01.2018., 10:58   #845
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
dakle, bitcoin nije mumbo-jumbo slicice zivotinjskog carstva, nego se s njime moze i nesto kupiti, i to u zemljama koje su daleko razvijenije od hrvatske, financijski i mentalno.
Sve i da možeš sve kupiti u svim zemljama na svijetu to baš ništa ne znači niti mu to daje neku vrijednost. U stvari da se ispravim, s obzirom da moraš platiti fees daje mu vrijednost ali negativnu
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 12.01.2018., 11:10   #846
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
dakle, bitcoin nije mumbo-jumbo slicice zivotinjskog carstva, nego se s njime moze i nesto kupiti, i to u zemljama koje su daleko razvijenije od hrvatske, financijski i mentalno.

zemlje koje su autoritarne i zele sprijeciti njene gradjane u osobnim financijskim slobodama, te zele sprijeciti iznosenje kapitala ce biti sklone zabrani bitcoina kao bilo cega... tu je Kina prva po tom pitanju..

da li je bitcoin novac? nije... da li je asset? nije... on je nesto izmedju, nova vrsta asseta
Evo ja hoću kupit 10 komada Boeing: 787-10 Dreamliner dogovorili smo cijenu 320 miljona $ komad dinamika isporuke i plačanja je svaki mjesec koliko je to mjesečno u Bitcoinima
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 12.01.2018., 11:13   #847
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
navedeno ne pise u linku koji sam dao.

https://totalbitcoin.org/bitcoin-legal-tender-japan/
Prvi pasus već nema smisla:

Quote:
Bitcoin has now been declared as a legal tender or payment method in Japan, effective from April 1st 2017.
Legal tender nije isto što i payment method (ili je jedno, ili je drugo. kune su legal tender, gotovina, kartično plaćanje, uplata na žiro račun... su načini plaćanja u kunama), pa se čini da je članak pisao neki zaluđeni fanatik.

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
pazi, mi se mozemo nadjebavati sa linkovima, jer se vama u sustini ne da potraziti informacija, nego kopate po linkovima koje vam ja dam..
Ok, onda više neću ni gledati linkove koje stavljaš ako ti to smeta.
vamvam is offline  
Old 12.01.2018., 11:31   #848
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
navedeno ne pise u linku koji sam dao.

https://totalbitcoin.org/bitcoin-legal-tender-japan/

pazi, mi se mozemo nadjebavati sa linkovima, jer se vama u sustini ne da potraziti informacija, nego kopate po linkovima koje vam ja dam..

linkova na internetu ima puno, kao i informacija, sto sluzbenih, sto polusluzbenih.. za svakog tko zeli saznati sto je istina, ce naci, a evo 2 linka za kraj:
http://www.so-law.jp/wp-content/uplo...iew_170704.pdf

https://en.wikipedia.org/wiki/Legali...itory#Americas

dakle, bitcoin nije mumbo-jumbo slicice zivotinjskog carstva, nego se s njime moze i nesto kupiti, i to u zemljama koje su daleko razvijenije od hrvatske, financijski i mentalno.

zemlje koje su autoritarne i zele sprijeciti njene gradjane u osobnim financijskim slobodama, te zele sprijeciti iznosenje kapitala ce biti sklone zabrani bitcoina kao bilo cega... tu je Kina prva po tom pitanju..

da li je bitcoin novac? nije... da li je asset? nije... on je nesto izmedju, nova vrsta asseta
Sry gle, ali ti si linkao jednu jaču izjavu, da je "legal tender". Osobno danas prvi puta čujem za izraz ali nakon što sam pročitao definiciju odmah mi je bilo sumnjivo.

Na kraju si postao dva linka u kojem se to uopće ne spominje.

Da se njime može plaćati tu i tamo, znali smo i prije. Evo do nedavno si mogao i u Microsoft Store-u plaćati dok nisu ukinuli.

Znači ovo je ključno pitanje. Da li kad plaća netko u Japanu, prebacuje sredstva sa svog walleta na wallet osobe kojoj plaća (neokm dućanu) ili prebacuje na mjenjačnicu?

Zadnje uređivanje Brlj4 : 12.01.2018. at 11:48.
Brlj4 is offline  
Old 12.01.2018., 13:07   #849
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Evo ja hoću kupit 10 komada Boeing: 787-10 Dreamliner dogovorili smo cijenu 320 miljona $ komad dinamika isporuke i plačanja je svaki mjesec koliko je to mjesečno u Bitcoinima
ti bi mogo imati jedno par miliona bez greske

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 12.01.2018., 13:18   #850
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Sve i da možeš sve kupiti u svim zemljama na svijetu to baš ništa ne znači niti mu to daje neku vrijednost. U stvari da se ispravim, s obzirom da moraš platiti fees daje mu vrijednost ali negativnu
Ali Neno, i kad plaćaš karticom u fiatu isto te banka ( i ostali posrednici ) rebne za neki fee...........da li to znači da to daje negativnu vrijednost fiatu kad plaćaš karticom?

Kad plaćaš fiatom u gotovini preko Fine isto te rebnu za fee......

I pazi ja kad štedim u ARKu, dobivam 10% godišnje, a ti štediš u fiatu i dobiješ 1%........da ne govorim da neke zapadne banke traže od tebe da ti plaćaš njima što držiš novce kod njih na računu..........to si izgleda zaboravio
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 12.01.2018., 13:36   #851
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ali Neno, i kad plaćaš karticom u fiatu isto te banka ( i ostali posrednici ) rebne za neki fee...........da li to znači da to daje negativnu vrijednost fiatu kad plaćaš karticom?

Kad plaćaš fiatom u gotovini preko Fine isto te rebnu za fee......

I pazi ja kad štedim u ARKu, dobivam 10% godišnje, a ti štediš u fiatu i dobiješ 1%........da ne govorim da neke zapadne banke traže od tebe da ti plaćaš njima što držiš novce kod njih na računu..........to si izgleda zaboravio
U većini slučajeva (osim gdje postoji popust na gotovinu) fee je uključen u maloprodajnu cijenu i nitko ga ne može izbjeći bez obzira na način plaćanja tako da ako plaćaš bitcoin-om de facto plačaš fees dva puta.
Što se tiče plaćanja u Fini da postoji fee ali je flat tako da je bitan za manje iznose dok je za veće beznačajan.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 12.01.2018., 13:49   #852
A čuj ovog što štedi u Arku (tek vidim kad ga netko quota jer je na "shit" listi) i dobiva 10% više udjela u tranzistorima. Ne daj Bože da se moraš zadužiti u tome, kamata bi bila 50%.
Brlj4 is offline  
Old 12.01.2018., 13:52   #853
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U većini slučajeva (osim gdje postoji popust na gotovinu) fee je uključen u maloprodajnu cijenu i nitko ga ne može izbjeći bez obzira na način plaćanja tako da ako plaćaš bitcoin-om de facto plačaš fees dva puta.
Što se tiče plaćanja u Fini da postoji fee ali je flat tako da je bitan za manje iznose dok je za veće beznačajan.
To je istina, ali zaboravljaš na ulogu Bitcoina, kao store of value, koji je samo u 2017. porastao 12 puta u odnosu na početnu.

Sad zamisli koliko mene zapravo taj fee košta, a koliko tebe u fiatu, obzirom da ti se iznos( mjeren fiatom ) nije promijenio a meni je porasao 1200%.........

Istina, ja sam špekulirao, mogao sam i izgubiti, ali opet za 1200% prinosa vrijedi riskirati.

Gledam po mainstream medijima svi trube kako je Bitcoin volatilan, ali kad ti nešto u godinu dana poraste za 1200%, meni se ta vrst volatilnosti sviđa.............ma koji asset bio u pitanu......

:klap:
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 12.01.2018., 13:57   #854
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
To je istina, ali zaboravljaš na ulogu Bitcoina, kao store of value, koji je samo u 2017. porastao 12 puta u odnosu na početnu.

Sad zamisli koliko mene zapravo taj fee košta, a koliko tebe u fiatu, obzirom da ti se iznos( mjeren fiatom ) nije promijenio a meni je porasao 1200%.........

Istina, ja sam špekulirao, mogao sam i izgubiti, ali opet za 1200% prinosa vrijedi riskirati.

Gledam po mainstream medijima svi trube kako je Bitcoin volatilan, ali kad ti nešto u godinu dana poraste za 1200%, meni se ta vrst volatilnosti sviđa.............ma koji asset bio u pitanu......

:klap:
Za mene nešto tako volatilno ne može biti store of value ali to ni ne komentiram.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 12.01.2018., 14:31   #855
Poštujem mišljenje, ali mnogi smatraju za store of value zlato pa mu cijena pada već šest godina.
Znači to je u redu da imaš neku govnaru kao store of value a da joj cijena šest godina pada iako bi te trebala štititi od gubitka kupovne moći?? Glavno da nije volatilno jel??

Hvala ali ne hvala............draži mi je kripto kao store of value.......

A ti drži ono što se tebi najviše sviđa, nemam ja s time problem...........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 12.01.2018., 15:09   #856
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
A čuj ovog što štedi u Arku (tek vidim kad ga netko quota jer je na "shit" listi) i dobiva 10% više udjela u tranzistorima. Ne daj Bože da se moraš zadužiti u tome, kamata bi bila 50%.


Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Znači ovo je ključno pitanje. Da li kad plaća netko u Japanu, prebacuje sredstva sa svog walleta na wallet osobe kojoj plaća (neokm dućanu) ili prebacuje na mjenjačnicu?
Ako zelis prodavati nesto za kriptovalute na webu, stavis svoju adresu za tu kriptovalutu i gotovo. Nista vise.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 12.01.2018., 16:13   #857
Kucilo ne kuži da se kriptokoinovi mogu proizvesti u neograničenim količinama, istina pod drugim imenom, ali ipak u neograničenim količinama. Tako da to nije "store of value".
ico1 is offline  
Old 12.01.2018., 16:46   #858
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Nemoj se odmah ljutiti. Nisam vas stavio na promatranje jer mislim da ste glupi ili nešto slično.
Sačuvaj bože.
Stavio sam vas na promatranje da vidim kako ćete se ponašati kad se malo detaljnije upoznate s tehnologijom i mogućnostima koje ona pruža.
A sve iz razloga jer sam već vidio masu ljudi koji su po Bitcoinu pljuvali kad je bio 300-400 usd a sada ga kupuju, na 13.000 - 14.000- 15.000 usd.

Evo kaže mi sin da je frend, koji je srao po BTCu kad je bio na 400 usd, jučer kupio od njega. Jel ti to nešto govori? Meni govori..........
A što točno ti govori? Možeš li ti podijeliti s nama?

Meni govori da je samo još jedna budala u nizu koja puni balon ovima koji su kupili u samom početku po $1 ili manje.

Quote:
Istina ti si možda karakter pa nikad nećeš ući, ali mnogi skeptici hoće.......nemoj misliti da ja vas skeptike ne razumijem, i ja sam to svojevremeno bio
Oni koji ulaze na kraju nisu skeptici, već neinteligentni.

Quote:
Samo što sam si ja postavljao puno pametnija pitanja od ovih koje vi postavljate:
recimo, što će biti ako majneri odluče gledati samo svoj interes ( pa se rodio Bcash )
što ako ga države zabrane ( danas vidimo da su ga neke legalizirale a neke zabranile )
što ako adoption ne bude značajan ( ipak je to prilično komplicirana tehnologija ),
što ako ga TPTB preuzmu ( kao što to upravo gledamo na futuresima CBOE, CME a uskoro i Nasdaq )
što ako mreža bude preskupa za manje transakcije ( kao što je trenutno slučaj )
kako se zaštititi od hakiranja ( što se dešava svako malo ).....
..itd itd......

Ova vaša trkeljanja "to je fraud", "to je Ponzi" su općenite i neutemeljene primjedbe koji uglavnom proizlaze iz elementarnog neznanja i predrasuda.........
A što je točno u tim pitanjima pametno? Obična demagogija.
Bitcoin i derivati su alat zarade poput preprodaje deviza, plemenitih metala, rabljenih automobila, nekretnina itd... Najprimitivnija matematika, kupi za x, prodaj za više od x.
Danas svaki pleb koji ima jedan cent u kriptovaluti docira ostalima kako je on pametan i kako treba imati doktorat participiranje u toj priči. Realnost je sasvim drugačija. Napravljeno za široke mase, jer baloni jedino tako mogu funkcionirati. Ovakvi poput tebe polude na riječ "balon", jer vam je to svetinja. A svrha svakog balona je zarada, pa tako i ovdje. Netko na kraju zaradi, netko popuši. Meni je isto žao što u samom početku nisam spizdio $100 u bitcoin, ali da jesam, danas bi sigurno bio izvan te priče. Danas ne bi ušao ni da serem dolare, jer se vrhnje pobralo.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 12.01.2018., 17:02   #859
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Kucilo ne kuži da se kriptokoinovi mogu proizvesti u neograničenim količinama, istina pod drugim imenom, ali ipak u neograničenim količinama. Tako da to nije "store of value".
Može i pod istim imenom. Ako negdje piše da nečega ima najviše 10, to se može editirati i napisati bilo koji drugi broj.

Kupim listić za euro jackpot, platim ga danas 15 kuna, a sutra će vrijediti milione. A možda i neće, baš kao i sve ostalo na ovome svijetu: zlato, dijamanti, valute ove ili one, nekretnine, pokretnine, papiri, snovi, ideje, obećanja....
vamvam is offline  
Old 12.01.2018., 17:10   #860
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Kucilo ne kuži da se kriptokoinovi mogu proizvesti u neograničenim količinama, istina pod drugim imenom, ali ipak u neograničenim količinama. Tako da to nije "store of value".
Pa kako će svaki coin biti store of value, valjda to imaju ambiciju biti samo oni koji se izdavaju po deflatornom algoritmu sa konačnom količinom? I opet nema mjesta za sve na tržištu..

Iako si i ti sada slobodan napraviti novu kriptovalutu, to ne znači da izdavanjem tvoje pada vrijednost nekoj drugoj valuti, posebno ne ako za tvojom nema nikakve potražnje.

To ti je kao da kažeš da će na euro ili dolar izgubiti na vrijednosti zato što Zimbabve nekontrolirano printa svoju valutu.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.