Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2005., 20:57   #81
Eto, prethodni postovi samo pokazuju da u topicu sudjeluju ljudi koji nisu citali knjigu, a oslanjaju se na sudove drugih, smatrajuci ih bezuvjetno relevantnim. A isto potvrdjuju moju tezu da je to velikim dijelom zbog naslova. Priznat cu i da je moja prva reakcija bila slicna kada mi je kolega rekao da cita tu knjigu.I proslo je dosta vremena, dok se nije poklopilo da sam naisao na nju u gradskoj knjiznici. I stvarno me iznenadio sadrzaj, puno toga novoga sam procitao, na par mjesta sam se i shokirao koliko je to razlicito od nekih "mainstream religija" (koje su stvarno povremeno znale uplasiti/poniziti covjeka), duboko&jednostavno u isto vrijeme, a kako sam se osjecao citajuci je/nakon citanja je tesko opisati. Knjiga je napisana u vise nastavka jer svaka zaokruzuje jednu prilicno siroku cjelinu, ali slobodno se moze citati i svaka za sebe.Inace sam uglavnom prestao citati tzv. "duhovnu" literaturu jer tu stvarno ima svacega, ali dobra, stara intuicija vec odabere sama.Najvaznije mi je bilo da je knjiga lisenja svakog sijanja straha i nekakvog grijeha kojeg smo navodno naslijedili samim rodjenjem i slicnih (za mene) tlapnji.Nije stvar u tome da se knjiga proglasi svetom, vec da se ljudi prisjete/prepoznaju ono sto je duboko u njima. Meni je to u vise navrata i uspjelo. Ali besmisleno je da ocekujem da i svi drugi jednako reagiraju.Ja ovdje samo opisujem svoje iskustvo.
__________________
Ja Je. Jesam.
Jaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 13:38   #82
malo je bedasto na osnovu jedne recenice izvucene iz konteksta sudit o ne~procitanom.
ja sam jednoc procitala prvu knjigu, trecu malo i u tadasnjem trenutku dojam je bio pozitivan.
covjek (po mom dojmu) nije pretendirao da njegovi razgovori postanu nova biblija, niti da zamjene postojeca ne/sveta pisma, niti da donesu neke nove univerzalne istine, vec samo da poticu covjeka da se pita i preispita i da pokusa 'razgovarat' sa Bogom u 'sebi'. Osloboden predrasuda i nametnutih 'istina', bez straha, krivnje, bojazni od 'suprostavljanja' tisucljetnim zabludama...

bas sam posegnula za trecom knjigom s police i prepisala davno potcrtano...

'Neustrasivi su blagoslovljeni, jer ce oni upoznati Boga.
To znaci da moras biti dovoljno neustrasiv da zanemaris ono sto mislis da znas o Bogu.
Moras biti neustrasiv i zato da se mozes usuditi uci u svoje vlastito iskustvo Boga.
A zatim se ne smijes osjecati krivim zbog toga. Kad tvoje vlastito iskustvo ponistava ono sto mislis da si znao i sto ti je svatko drugo govorio o Bogu, ne smijes se osjecati krivim.

Strah i krivnja su jedini neprijatelji Boga.'
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 22:08   #83
Quote:
ygraine kaže:
malo je bedasto na osnovu jedne recenice izvucene iz konteksta sudit o ne~procitanom.
ja sam jednoc procitala prvu knjigu, trecu malo i u tadasnjem trenutku dojam je bio pozitivan.
covjek (po mom dojmu) nije pretendirao da njegovi razgovori postanu nova biblija, niti da zamjene postojeca ne/sveta pisma, niti da donesu neke nove univerzalne istine, vec samo da poticu covjeka da se pita i preispita i da pokusa 'razgovarat' sa Bogom u 'sebi'. Osloboden predrasuda i nametnutih 'istina', bez straha, krivnje, bojazni od 'suprostavljanja' tisucljetnim zabludama...

bas sam posegnula za trecom knjigom s police i prepisala davno potcrtano...

'Neustrasivi su blagoslovljeni, jer ce oni upoznati Boga.
To znaci da moras biti dovoljno neustrasiv da zanemaris ono sto mislis da znas o Bogu.
Moras biti neustrasiv i zato da se mozes usuditi uci u svoje vlastito iskustvo Boga.
A zatim se ne smijes osjecati krivim zbog toga. Kad tvoje vlastito iskustvo ponistava ono sto mislis da si znao i sto ti je svatko drugo govorio o Bogu, ne smijes se osjecati krivim.

Strah i krivnja su jedini neprijatelji Boga.'
ygraine dušo...sa svime se slažem ali sovizin zadnjin ne.....
iz pouzdanih izvora procurila je povjerljiva informacija...
da Bog naime nema neprijatelja...a što je jeltako i "logično"
a na tome kome ili čemu ondak strah i krivnja mogu biti ili jesu neprijatelji nebih inzistirala jerbo to se još pouzdano ne zna.

p.s. ja čitala...ništa što već nisam pročitala...ma čuj i ne samo čitala!
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 20:56   #84
Quote:
Pandora10 kaže:
ygraine dušo...sa svime se slažem ali sovizin zadnjin ne.....
iz pouzdanih izvora procurila je povjerljiva informacija...
da Bog naime nema neprijatelja...a što je jeltako i "logično"
a na tome kome ili čemu ondak strah i krivnja mogu biti ili jesu neprijatelji nebih inzistirala jerbo to se još pouzdano ne zna.

p.s. ja čitala...ništa što već nisam pročitala...ma čuj i ne samo čitala!
al je divno nesuvislo, a s visoka brljezgati
pathway is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2005., 16:28   #85
Mislim da sam knigu prelistao u knjižari.

Učinila mi se kao klasično New Age brbljanje.

Destilat onoga što New Ageri očekuju da čuju, u pakovanju "Božanskog otkrovljenja".
__________________
Captain's Blog (Reloaded)
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 14:26   #86
A ljudi moji!? Po mom sudu knjige su fenomenaalne bar prve tri koliko sam pročitala. Oslobađajuća je, ako želite znati zašto, primite je u ruke sami.Ako ljude smeta sam naziv, i debata oko toga da li je to ok, ili ne..nismo daleko stigli .Ljudi koji nisu uzeli u ruke otvorenog srca vidjeti što čovjek piše, nebi niti trebali suditi o tome? Uostalom tko smo mi da sudimo, očito si pridajemo neke lažne veličine smatrajući da smo pametniji i bolji od nekog drugog koji je, ako ništa drugo, imao dovoljno hrabrosti da iznese sve na papir sve svoje sumnje, pitanja i lutanja...I recite mi, zašto toliko uzbuđuje ta tvrdnja- Razgovor sa Bogom...svi mi imamo svoje monologe, takve i slične vrste....nisam zagovornik ničega, tako niti ovdje, stvari promatam i provlačim kroz svoju prizmu stvarnosti. Dozvolite sebi i drugima vlastiti doživljaj stvarnosti, ...ovo nije natjecanje, niti utvrđivanje konačne istine. Konačnu istinu nemoguće je utvrditi, ona je zbroj istina sviju nas.
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 19:12   #87
Pocela sam je citati, upravo jer je tako razglasena i uskoro je vratila vlasniku. Knjiga mi je katastrofa. Ne mogu objasniti, ali ispunila me nekom tjeskobom i totalno losim osjecajem. Nemam osjecaj da potjece od Boga (ili iceg dobroga).
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 22:38   #88
Quote:
Leia kaže:
Pocela sam je citati, upravo jer je tako razglasena i uskoro je vratila vlasniku. Knjiga mi je katastrofa. Ne mogu objasniti, ali ispunila me nekom tjeskobom i totalno losim osjecajem. Nemam osjecaj da potjece od Boga (ili iceg dobroga).
ako si kršćanka, onda mi ima smisla tvoja reakcija...
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 22:59   #89
Quote:
polyhymnia kaže:
ako si kršćanka, onda mi ima smisla tvoja reakcija...
Iskreno, ne znam sto sam, ne prakticiram ni jednu vjeru, ali znam da ne pljujem po misljenjima drugih ljudi. Mislim da je tvoja reakcija cudnija.

Knjiga mi iz nekog razloga ne odgovara, ima mi los feeling, i to je to!
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 23:20   #90
Quote:
Leia kaže:
Iskreno, ne znam sto sam, ne prakticiram ni jednu vjeru, ali znam da ne pljujem po misljenjima drugih ljudi. Mislim da je tvoja reakcija cudnija.

Knjiga mi iz nekog razloga ne odgovara, ima mi los feeling, i to je to!
o bože nisam pljuvala mišljenje kršćana, ak si na to ciljala, po 100-ti put ponavljam da pjevam u crkvi i okružena sam kršćanima... moja mama prva. tak da...

ma nije mi reakcija čudna, ak malo razmisliš. hoću reć da je knjiga dost slobodna, tj jako liberalno govori o mnogim stvarima pa je logičnoda se jedan kršćanin osjeti ugroženo i pripiše knjigu nekom "zlom izvoru" il šta ja znam šta... kod mnogih kršćana kad sam im samo pričala o toj knjizi, a da je i nisu pročitali, sam naišla na stav tipa "ne znam ja...ne zvuči mi to kao nešto što bog priča"... mislim mnoge, gotovo sve teme knjiga su gotovo heretičke za jednog kršćanina...

bar kolko sam ja uspjela primjetiti...

u tvom postu mi se učinilo da vidim onaj "strah od zla" kad si reklada nemaš osjećaj da potječe od ičeg dobrog, sam to...

tak da no hard filingz, nisam misla niš loše...
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 01:05   #91
Pročito i Razgovoe i Prijateljstvo i

Izvlačenje iz konteksta, samo jedne rečenice ili dijela Njegovog odgovora, ne može dati sliku i sadržaj knjiga.

Osobno, pronašao puno toga što se poklapa sa mojim viđenjima i stavovima, koje nije 100% u skladu crkvenih nauka, ali nije ni nešto što odskače od njih, više ih pojašnjava, možda i pojednostavljuje, svodi na razuman život svakodnevnice.

I toplo preporućam, svima, kršćanima ili ne. I ustrajte, možda vam početak neće biti zanimljiv, ali u cijelini će te sigurno naći zadovoljstvo.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 07:40   #92
Quote:
polyhymnia kaže:
o bože nisam pljuvala mišljenje kršćana, ak si na to ciljala, po 100-ti put ponavljam da pjevam u crkvi i okružena sam kršćanima... moja mama prva. tak da...
Nisam na to ciljala. A ti i ja se do sada nismo susrele, tako vjerojatno mislis na nekog drugog kada kazes da mi ponavljas po 100-ti put.

Inace citam sve i svasta i nisam zatvorena za razlicita misljenja, teorije i ideje - zapravo me to zanima i zabavlja. Ta knjiga mi se nije svidjela (barem ne dio koji sam procitala) i to je to.

Hard feelings? Za to nema razloga, dakako.

Leia
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 19:08   #93
Mozda je taj pisac parapsiholoski stupio u dodir sa Bogom.
Zamislajuci taj nacin govora sa njim.
Raj i Pakao dali postoji?
Ili je to zagonetka data ljudima da s enadaju da ce im dusa otici u nebo ili u Pakao.

Mislim da od toga nema nista ...
Samo zabluda koja je probudena u ljudima svi se mi kopamo u zemlju tu i ostajemo i trulimo....
Nasa dusa umire a trag nase duse ostaje u sjecanjima kojima smo bili dragi i to ti je raj....


Na kraju svi mi imamo kamen koji podsjeca da smo postojali...
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 21:12   #94
Za one koji nisu pročitali.

Razgovori, knjiga 1, str. 85.

Počet ću sa izjavom koja će te pogoditi - a možda i uvrijediti osijećaje mnogih ljudi. Deset zapovijedi ne postoji.
Ne, ne postoji. Kome bih zapovijedao? Sebi? I zašto bi takve zapovijedi bile potrebne? Sve što ja želim, to jest, to postoji. N'est ce pas? Prema tome, kako je potrebno bilo kome zapovijedati?

......


A riječ od Boga nije bila zapovijed, nego obaveza, zadata vijera...

Znat ćeš da si krenuo Božijim putem, i znat ćeš da si pronašao Boga, jer postojat će ovi znakovi, ove oznake, ove promjene u tebi:

1. Voljet ćeš Boga svim svojimsrcem, svim svojim umom, svom svojom dušom. I neće biti nijednog drugog Boga ispred Mene. Više nećeš obožavati ljudsku ljubav ili uspjeh, novac ili moć, niti bilo kakav simbol. Odbacit ćeš te stvari kao što dijete odbacuje igračke. Nećeš to učiniti zbog toga što su one bezvrijedne, nego zbog toga što si ih ti nadrastao.

A znat ćeš da si krenuo putem Božjim jer:

2. Nećeš spominjati ime Božije uzalud. Niti ćeš Me zazivati zbog ispraznih stvari. Razumjet ćeš moć rijeći i misli, i neće ti padati na um zazivati ime Božije na ne-Božiji način. Nećeš spominjati moje ime uzalud zbog toga što to ne možeš. Jer moje se ime- >>Ja Jesam<<- nikad ne spominje uzalud (to jest bez rezultata), niti će se to ikad moći. A kada pronađeš Boga, znat ćeš to.

A dat ću ti i ove druge znakove:

3. Sjetit ćeš se da za mene održavaš dan, i nazvat ćeš ga svetim. To zbog toga da i nadalje ne ostaneš u svojim iluzijama, nego da navedeš sebe da se sjetiš tko si i što si. I onda ćeš uskoro svaki dan prozvati Sabathom, i svaki trenutak svetim.

4. Poštivat ćeš svoju majku i svoga oca - i znat ćeš da si Sin Božiji kada budeš poštivao svoha Oca/Majku Boga u svemu što govoriš, ili što činiš, ili što misliš. A čak ćeš, ako tako poštuješ Oca/Majku Boga i svoga oca i majku na zemlji (jer oni su ti dali život), na taj način, također, poštivati svakoga.

5. Znat ćeš da si pronašao Boga kad primjetiš da nećeš ubiti(to jest svjesno ubiti, bez razloga). Jer, kad spoznaš da ne možeš prekinuti život drugog čovjeka, u bilo kojem trenutku (sav život je vječan), nećeš poželjeti završiti bilo koju posebnu inkarnaciju, niti promjeniti bilo koju životnu energiju iz jednog oblika u drugi bez najsvetijeg opravdanja. Tvoje novo poštivanje života izazvat će to da poštuješ sve oblike života - uključujući biljke, drveće i životinje - i da ih ugroziš samo onda kad je to za najviše dobro.

A poslat ću ti i ove druge znakove, kako bi mogao znati da si na pravom putu:

6. Nećeš ukaljati čistoću ljubavi nepoštenjem ili prijevarom, jer je to preljubnički. Obećavam ti, da nećeš počiniti preljub kad pronađeš Boga.

7. Nećeš uzeti stvar koja nije tvoja vlastita, niti ćeš varati, niti prikrivati krađu, niti nauditi drugome da bi ti dobio neku stvar, jer to bi bila krađa. Obećavam ti, kad pronađeš Boga, nećeš krasti.

Niti ćeš...

8. Izreći nešto što nije istina i na taj način izreći lažno svjedočanstvo.

Niti ćeš...

9. Poželjeti ženu bližnjega svoga. Jer zašto bi poželio ženu bližnjega svoga kad znaš da su sve druge tvoje žene!

Niti ćeš...

10. Poželjeti dobra bližnjega svoga, jer zašto bi želio dobra bližnjega svoga kad znaš da sva dobra mogu biti tvoja, i da sva tvoja dobra pripadaju svijetu?

Znat ćeš da si pronašao put Božiji kada vidiš te znakove. Jer, Ja obećavam da nitko tko istinski traži Boga neće više raditi te stvari. Bilo bi nemoguće nastaviti sa takvim ponašanjem.

To su vaše slobode, a ne vaša ograničenja. To su Moje obaveze, a ne Moje zapovijedi. Jer, Bog ne naređuje o onome što je Bog stvorio - Bog naprosto kaže svojoj djeci Božijoj: Ovako ćete znati da dolazite kući.

Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 03:00   #95
Quote:
Saharun kaže:
Izvlačenje iz konteksta, samo jedne rečenice ili dijela Njegovog odgovora, ne može dati sliku i sadržaj knjiga.

Osobno, pronašao puno toga što se poklapa sa mojim viđenjima i stavovima, koje nije 100% u skladu crkvenih nauka, ali nije ni nešto što odskače od njih, više ih pojašnjava, možda i pojednostavljuje, svodi na razuman život svakodnevnice.

I toplo preporućam, svima, kršćanima ili ne. I ustrajte, možda vam početak neće biti zanimljiv, ali u cijelini će te sigurno naći zadovoljstvo.
Potpisujem.

Sva tri razgovora su mi super, a zajedništvo i prijateljstvo imam doma, ali ih uvijek samo prolistam.

I super mi je opis sexa na "duhovno razini" (nespretan izraz) koji je u jednom od razgovora.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 02:28   #96
O Nealu, iz 1. ruke

imala sam tu sreću pa sam prošle godine u Zagrebu upoznala Neala Donalda Walsha, i bila na njegovom predavanju u SC-u, a zatim i na višesatnoj radionici koju je dan poslije predavanja održao.

taj čovjek je divan, ima tako topao odnos prema svima oko sebe, pametan je i tako ljudski prisan. Iskustvo njegove radionice je, bez uveličavanja, bilo jedno od najsnažnijih emotivno-energetskih iskustava dostupnih u ovom dijelu svemira, nakon koga mi je trebalo nekoliko sati da dodjem sebi i spustim se ponovno na zemlju (prevod za ljude koji nemaju dubokih iskustava spajanja sa bogom-samim sobom-svemirom: oni mogu povezati analogiju sa iskustvom Nealove radionice (iako netjelesnog karaktera) sa najsnažnijim orgazmičkim iskustvom koje su ikada doživjeli..)

ukratko, čovjek je predivan, mudar i topao, a da su mu takve i knjige može se uvjeriti svatko tko ih pročita.. ukoliko se naravno osjeti pozvanim da ih pročita
evo_mene_opet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 12:33   #97
Re: O Nealu, iz 1. ruke

Quote:
evo_mene_opet kazˇe:
imala sam tu srec´u pa sam prosˇle godine u Zagrebu upoznala Neala Donalda Walsha, i bila na njegovom predavanju u SC-u, a zatim i na visˇesatnoj radionici koju je dan poslije predavanja odrzˇao.

taj cˇovjek je divan, ima tako topao odnos prema svima oko sebe, pametan je i tako ljudski prisan. Iskustvo njegove radionice je, bez uvelicˇavanja, bilo jedno od najsnazˇnijih emotivno-energetskih iskustava dostupnih u ovom dijelu svemira, nakon koga mi je trebalo nekoliko sati da dodjem sebi i spustim se ponovno na zemlju (prevod za ljude koji nemaju dubokih iskustava spajanja sa bogom-samim sobom-svemirom: oni mogu povezati analogiju sa iskustvom Nealove radionice (iako netjelesnog karaktera) sa najsnazˇnijim orgazmicˇkim iskustvom koje su ikada dozˇivjeli..)

ukratko, cˇovjek je predivan, mudar i topao, a da su mu takve i knjige mozˇe se uvjeriti svatko tko ih procˇita.. ukoliko se naravno osjeti pozvanim da ih procˇita
O "Nealu iz prve ruke" moze kazivati jedino istinski MAJSTOR, Ucenice Nema Tebe Do Mene.
Nije da i nemajstor ne bi znao ponesto izvijestiti o recenoj dushi.
Al' nemajstor nece znati tome Nealu zabiti klin na pravo mjesto. To je ono "zabijanje" sto izaziva izbezumljenost sugovornikovu, Nema Tebe Do Mene.

MAJSTOR' Ivan sreo se s pisanijom ovoga pametnjakovica odavno. Njuejdzanski propuh. Dobro za utrljavanje u sljepocnice za dalmatinske juzhine.

Topao MAJSTOROV pozdrav do skoroga vidjenja u Spalatu.

PS. MAJSTOR Ivan je jos shaljivoj Skaricevoj vlasteli savjetovao da se ona betonurina od "Doma omladine" nazove DNK - "Dom Nove Komunikacije". Sto Mujo zna sto je "nova komunikacija".
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 12:56   #98
Re: Re: O Nealu, iz 1. ruke

Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
O "Nealu iz prve ruke" moze kazivati jedino istinski MAJSTOR, Ucenice Nema Tebe Do Mene.
Nije da i nemajstor ne bi znao ponesto izvijestiti o recenoj dushi.
Al' nemajstor nece znati tome Nealu zabiti klin na pravo mjesto. To je ono "zabijanje" sto izaziva izbezumljenost sugovornikovu, Nema Tebe Do Mene.

MAJSTOR' Ivan sreo se s pisanijom ovoga pametnjakovica odavno. Njuejdzanski propuh. Dobro za utrljavanje u sljepocnice za dalmatinske juzhine.

Topao MAJSTOROV pozdrav do skoroga vidjenja u Spalatu.

PS. MAJSTOR Ivan je jos shaljivoj Skaricevoj vlasteli savjetovao da se ona betonurina od "Doma omladine" nazove DNK - "Dom Nove Komunikacije". Sto Mujo zna sto je "nova komunikacija".
Ego, ego, ego...majstore Ivane...sve je što se ovdje može čuti....
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 14:39   #99
Quote:
Jaje kaže:
Eto, prethodni postovi samo pokazuju da u topicu sudjeluju ljudi koji nisu citali knjigu, a oslanjaju se na sudove drugih, smatrajuci ih bezuvjetno relevantnim. A isto potvrdjuju moju tezu da je to velikim dijelom zbog naslova. Priznat cu i da je moja prva reakcija bila slicna kada mi je kolega rekao da cita tu knjigu.I proslo je dosta vremena, dok se nije poklopilo da sam naisao na nju u gradskoj knjiznici. I stvarno me iznenadio sadrzaj, puno toga novoga sam procitao, na par mjesta sam se i shokirao koliko je to razlicito od nekih "mainstream religija" (koje su stvarno povremeno znale uplasiti/poniziti covjeka), duboko&jednostavno u isto vrijeme, a kako sam se osjecao citajuci je/nakon citanja je tesko opisati. Knjiga je napisana u vise nastavka jer svaka zaokruzuje jednu prilicno siroku cjelinu, ali slobodno se moze citati i svaka za sebe.Inace sam uglavnom prestao citati tzv. "duhovnu" literaturu jer tu stvarno ima svacega, ali dobra, stara intuicija vec odabere sama.Najvaznije mi je bilo da je knjiga lisenja svakog sijanja straha i nekakvog grijeha kojeg smo navodno naslijedili samim rodjenjem i slicnih (za mene) tlapnji.Nije stvar u tome da se knjiga proglasi svetom, vec da se ljudi prisjete/prepoznaju ono sto je duboko u njima. Meni je to u vise navrata i uspjelo. Ali besmisleno je da ocekujem da i svi drugi jednako reagiraju.Ja ovdje samo opisujem svoje iskustvo.

Jaje, u potpunost te potpisujem. Pročitala sam sve knjige još davno i odlične su mi. No, nisam se za njih uhvatila zbog oduševljenja novom senzacionalističkom religijom kojoj sam podlegla, već uz njih vežem dvije riječiotvrda i oslobođenje. U dugom razdoblju tumaranja u procijepu između katoličke vjere u kojoj sam odgajana i vlastitih razmišljanja, naišla sam na te knjige (valjda kad je učenik spreman, i učitelj se pojavi ). čitajući ih, oduševljavalo me je što sve više i više nalazim potvrde za svoja razmišljanja i stavove. Pomogla mi je da ih još malo bolje uobličim i dobijem cjelovitu sliku. I otuda oslobođenje. Nekom drugome će odgovarati nešto sasvim drugo, i nema smisla tražiti razloge za i protiv. Svatko živi "svoju" istinu, i moja istina ne mora biti i tvoja. Zadovoljstvo je pronaći odgovore, i u biti je čudnovato kako se puno toga mijenja sa promjenom same perspektive.
 
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 15:18   #100
Quote:
aga kaže:
....i u biti je čudnovato kako se puno toga mijenja sa promjenom same perspektive.
bravo

dobro receno...

ljudi traze neki novi svijet a ne vide da ga mogu odmah promijeniti ako ga ugledaju na NOVI nacin

ili kako je to vjesto alegorijom izrekao jedan mudrac iz davnina
aludirajuci na politicare i utopiste

(navodim po smislu )

''Neki ljudi misle da je potrebno CIJELI svijet poplocati koznom navlakom i SVIMA ce hodanje biti ugodno.
Ono sto oni ne vide je da je dovoljno na SVOJE pete malu koznu navlaku navuci I za tog covjeka CIJELI SVIJET ODJEDNOM POSTAJE KOZOM PRESVUCEN "
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.