Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2005., 23:35   #441
Quote:
obiwan kaže:
Nema ni PBZ toliko, nego posudi od svoga vlasnika.
Za naše autoceste većinu kredita je dala EBRD (Europska banka za obnovu i razvoj).
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 20:35   #442
Quote:
nesho kaže:
Za naše autoceste većinu kredita je dala EBRD (Europska banka za obnovu i razvoj).
ne bojim se ja da nećemo mi otplatiti cestu, već ove potrošačke kredite. Ima jedna super vijest o Leasingu i milijardama kuna posuđenih bez nadzora.

Aj da ta lova ostaje u Hrvatskoj kupovinom hr proizvoda.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 22:17   #443
Quote:
obiwan kaže:
ne bojim se ja da nećemo mi otplatiti cestu, već ove potrošačke kredite. Ima jedna super vijest o Leasingu i milijardama kuna posuđenih bez nadzora.

Aj da ta lova ostaje u Hrvatskoj kupovinom hr proizvoda.
a da imam pravo (da ćemo bez problema otplatiti cestu) evo link . Otplatit ćemo ju za par godina,a ostat će nam cesta.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 22:27   #444
Quote:
obiwan kaže:
Otplatit ćemo ju za par godina,a ostat će nam cesta.
Jedini problem je to što je ovo laž. Autocesta nije koštala 2 milijarde kuna, nego 2 milijarde eura, otprilike. Samo tuneli Mala Kapela i Sv. Rok su došli tih 2 milijarde kuna. Tim tempom autocesta će se isplatiti za 70 godina, ako računaš da će se održavanje i druga cijev za ova dva najveća tunela platiti iz nekih drugih izvora. Ne znam otkud sada toliko razbacivanje s nekim ludim brojevima. Točno se zna koliko je autocesta koštala.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 22:28   #445
Quote:
nesho kaže:
Jedini problem je to što je ovo laž. Autocesta nije koštala 2 milijarde kuna, nego 2 milijarde eura, otprilike. Samo tuneli Mala Kapela i Sv. Rok su došli tih 2 milijuna kuna. Tim tempom autocesta će se isplatiti za 70 godina, ako računaš da će se održavanje i druga cijev za ova dva najveća tunela platiti iz nekih drugih izvora. Ne znam otkud sada toliko razbacivanje s nekim ludim brojevima. Točno se zna koliko je autocesta koštala.
tu sam vijest pročitao. Uglavnom autocesta bi se trebala otplatiti za najviše 10 godina, dakle računa se preko 20 milijardi kuna prometa. A zna se da će i promet sve više rasti.

2 milijarde kuna x 10 je 20 milijardi kuna što će biti više nego dovoljno za otplatu (po meni). Znam da će i održavanje koštati, ali ako pogledaš da će tu raditi hrvatski građani i da će lova ostajati, barem nešto.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 22:43   #446
Quote:
što je urodilo prihodom od 204.507.646 kuna s PDV-om, odnosno 167.629.218 kuna bez PDV-a
Ova cifra nije ni blizu tih 2 milijarde godišnje. Računaj da u ostalih 9 mjeseci skupa ne prođe koliko u ova 3 ljetna. Pa ti to onda ispadne max. 300 milijuna godišnje bez PDV-a. Tako da su priče o povratu investicije u 10 godina gluposti. Autoceste se inače rade s projektnim periodom od 25-40 godina, i to kada odmah postoji potreba za njom zbog velikog premeta, a ne kao u ovom slučaju kad je to ipak bila čista politička odluka.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 22:52   #447
Quote:
nesho kaže:
Ova cifra nije ni blizu tih 2 milijarde godišnje. Računaj da u ostalih 9 mjeseci skupa ne prođe koliko u ova 3 ljetna. Pa ti to onda ispadne max. 300 milijuna godišnje bez PDV-a. Tako da su priče o povratu investicije u 10 godina gluposti. Autoceste se inače rade s projektnim periodom od 25-40 godina, i to kada odmah postoji potreba za njom zbog velikog premeta, a ne kao u ovom slučaju kad je to ipak bila čista politička odluka.
hmm velika zabuna, hvala što si me ispravio, inače ovaj naslov sam skinuo s monitor.hr-a. Pa su me oni zeznuli, a kako su se linkali na slobodnu, preuzeo sam njen članak. Pa iskreno i meni je bilo sumljivo.

Hvala
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 08:11   #448
Quote:
obiwan kaže:
Ima i hrvatskih banaka kao Sonic banka i Hrvatska poštanska banka. Inače mi se sviđa njihova reklama nešto u smislu "Hrvatskoj je potrebna jaka hrvatska banka, ma koliko mi šutjeli o tome".
aha! pa kanaliziraju sve porodiljne naknade prek sebe a zena se moze ubit da vrati minus u zabi jer joj nakon par mjeseci ukinu isti jer vise nema prihoda prek te banke...(barem je tak bilo do prije godinu-dvije).
imamo mi dosta banak u hr koje nude razne programe financiranja.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 23:29   #449
za one koji vole jogurte i mlijeko savjetujem da probaju Acidofilno mlijeko, jer osim okusa imaju totalno super pakovanje.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 22:52   #450
koliko sam ja čuo, akcija kupujmo hrvatsko će biti na velesajmu u petak 16.9.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:14   #451
Da Vam iznesem svoje razmišljanje.

Sve do dana, otprilike mjesec dana, bio sam veliki pobornik mota "kupujmo hrvatsko", pa i po cijenu da je nekoliko kuna skuplje. Naravno, svijest i moral su mi nalagali da bez imalo razmišljanja posegnem za proizvodom na kojem piše "Proizvedeno: Hrvatska".

Onda je počela značajnija inflacija, PORAST CIJENE GORIVA i ostale gluposti koje te navedu na razmišljanje. I jedna svijetla točka pojavi se na Dnevniku: lanac Konzum, kako bi olakšao život svekolikog pučanstva, spustio cijene za do 20%. I, naravno odem ja u Konzuma, kad ono cijene isto kao i u drugim prodavaonicama. No, budući da sam već tu, ajd da ovdje kupim hrvatske proizvode.

Prođe neko vrijeme kad ono Sanader najavljuje krah, gubljenje radnih mjesta, glad, neimaštinu, ubojstva, silovanja. općenito s..nje - Južna Amerika.

I onda se opet netko sjetio "Kupujmo hrvatsko"
E PA NEĆU!!!
Evo zašto:
1. Glavonje kao što su Kerum, Todorić, Babić, Svaguša. onaj "Tommy" i ostali lešinari koji raznim inženjerinzima tako da su iz nule koje su imali 1990 pa do danas, kada broje puste milijune, ovo ide u prilog kako bi se još više obogatili na sirotinji i radnicima (na ovo mislim i na poljoprivrednike i stočare) kojima plaćaju mimalno za njohove proizvode i usluge, a nama tuku ogromne marže.
2. Dragi gore navedeni! Pale su cijene nafte a to na cijenama na policama u trgovinama ja još uvijek to nisam osjetio. Ovo bi značilo da u ovim trenucima oni zarađuju više nego što su zarađivali prije.

Prema tome, kupovat ću isključivo JEFTINIJE PROIZVODE bili to strani ili domaći, proizvode sa tržnice i to od onih koje znam da to sami proizvode (a znam).

I da mogu kupovao bi jeftiniju struju makar ona bila iz uvoza od "onih preko grane", jer kako mi se čini struja još nije pojeftinila, a poskupijela je zbog porasta cijene nafte.

Pa nisam ja kreten!
zdeslav_82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 23:21   #452
bog!
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 03:29   #453
pušim filter160 stari
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 09:49   #454
sve je to diskutabilno .jučer je bila odličan prilog na televiziji ledo riba sa islanda,zvjezdino ulje iz grčke i podravkino povrče iz mažarske.i kak sada kupuješ hrvatsko.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 11:59   #455
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
sve je to diskutabilno .jučer je bila odličan prilog na televiziji ledo riba sa islanda,zvjezdino ulje iz grčke i podravkino povrče iz mažarske.i kak sada kupuješ hrvatsko.
Jednostavno - mi Hrvati smo solidarniji od drugih - ne samo da podržavamo svoju (uvoz-prerada-prodaja) industriju već i tuđe proizvodne industrije.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 19:34   #456
Quote:
zdeslav_82 kaže: Pogledaj post
Da Vam iznesem svoje razmišljanje.

Sve do dana, otprilike mjesec dana, bio sam veliki pobornik mota "kupujmo hrvatsko", pa i po cijenu da je nekoliko kuna skuplje. Naravno, svijest i moral su mi nalagali da bez imalo razmišljanja posegnem za proizvodom na kojem piše "Proizvedeno: Hrvatska".

Onda je počela značajnija inflacija, PORAST CIJENE GORIVA i ostale gluposti koje te navedu na razmišljanje. I jedna svijetla točka pojavi se na Dnevniku: lanac Konzum, kako bi olakšao život svekolikog pučanstva, spustio cijene za do 20%. I, naravno odem ja u Konzuma, kad ono cijene isto kao i u drugim prodavaonicama. No, budući da sam već tu, ajd da ovdje kupim hrvatske proizvode.

Prođe neko vrijeme kad ono Sanader najavljuje krah, gubljenje radnih mjesta, glad, neimaštinu, ubojstva, silovanja. općenito s..nje - Južna Amerika.

I onda se opet netko sjetio "Kupujmo hrvatsko"
E PA NEĆU!!!
Evo zašto:
1. Glavonje kao što su Kerum, Todorić, Babić, Svaguša. onaj "Tommy" i ostali lešinari koji raznim inženjerinzima tako da su iz nule koje su imali 1990 pa do danas, kada broje puste milijune, ovo ide u prilog kako bi se još više obogatili na sirotinji i radnicima (na ovo mislim i na poljoprivrednike i stočare) kojima plaćaju mimalno za njohove proizvode i usluge, a nama tuku ogromne marže.
2. Dragi gore navedeni! Pale su cijene nafte a to na cijenama na policama u trgovinama ja još uvijek to nisam osjetio. Ovo bi značilo da u ovim trenucima oni zarađuju više nego što su zarađivali prije.

Prema tome, kupovat ću isključivo JEFTINIJE PROIZVODE bili to strani ili domaći, proizvode sa tržnice i to od onih koje znam da to sami proizvode (a znam).

I da mogu kupovao bi jeftiniju struju makar ona bila iz uvoza od "onih preko grane", jer kako mi se čini struja još nije pojeftinila, a poskupijela je zbog porasta cijene nafte.

Pa nisam ja kreten!

Potpis !
Potpuno se slažem s Zdeslavom ,što god mi radili i koje god proizvode kupovali koristi imaju "neki" a ako mogu birati radje punim đepove stranaca pogotovo ako imaju kvalitetan proizvod i konkurentnu cijenu a ne da me jeftinom demagogijom opelješe domaći lopovi i neprijatelji naroda
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 21:25   #457
Quote:
dras_l kaže: Pogledaj post
uglavnom kupujem hrvatsko, mada je u dosta slučajeva za 10% skuplje od uvozne robe ...
p.s. Frnackov čips je užas, jednom dobio trovanje želuca
Taj čips je najbolji na svijetu.Moguće je da si s.ebo stomak jer si se prejeo
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 23:16   #458
sada je prekasno za takve slogane i njihovu primjenu.hrvatska nema niti jedanu banku tj ima samo jednu. kompletan financijski sustav nije nas i to je nedjeljivo od gospodarstva i prizvodnje.i ono sto jest hrvatsko više nije.mozemo govoriti o kupnji hrvatskih proizvoda samo u kontekstu zdrave hrane ili kvalitete.o tome da kupnja nasih proizvoda jača nase gospodarstvo nema više niti govora jer hrvatsko gospodarstvo ne postoji jer cijeli financijski sustav nije pod kontrolom ove drzave.mozemo tvrditi da je ovo netočno ali to je već subjektivna emotivnost.a ovo su činjenice.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 00:20   #459
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
sve je to diskutabilno .jučer je bila odličan prilog na televiziji ledo riba sa islanda,zvjezdino ulje iz grčke i podravkino povrče iz mažarske.i kak sada kupuješ hrvatsko.
ovo je 100 % tocno. evo naprimjer podravkina rajcica u boci ili tetrapaku. covjek bi reko hrvatska rajcica. e vraga, talijanska je, podravka samo lijepi svoju etiketu gore. ili k plus tuna, ravno s tajlanda

ima takvih jos sto primjera, vecina robe koju nase firme kao proizvode su vecinom strana roba koju nasi samo pakiraju. ali nisu krive firme nego nasa vlada i politicari koji sjede u nadzornim odborima istih i kupuju i uvoze najvece smece na trzistu i sebi spremaju velike novce u djep.

jedini pravi hrvatski proizvodi su bajadera, maraskino i slicni (izvorni), sve ostalo je obmana.

pa da nasa industrija zaista proizvodi domace i hrvatsko nebi bilo potrebe za uvozom toliko voca i povrca.

a sto se tice ostale robe bilo bi i njih za kupit da opet nasi politicari nisu zatvorili i rasprodali sve tvornice (najmestaja , tekstila, .....)

iako mi je sve to poznato ipak cu se uvijek odlucit za nase firme i proizvode, jer rade bolje i kvalitetnije od stranih a i time cuvam radna mjesta
elsale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 00:25   #460
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
Maslinovo ulje...
O tome bi se dalo pricati...
U ducanu jos nisam nikad nasao onakvo maslinovo ulje kao kad sam jednom kupio iz kamenih posuda od jedne starice na moru onako zeleno i jako, i od tad uvijek se trudim kupiti tako iako je i po 70-80kn...
Ova flasirana u ducanima su sva odreda shit...

ZEGA
neces ga ni naci, jer to sto se prodaje u ducanu nije 100 % maslinovo ulje ( upitno je dali ga je i 50% unutra). ostalo su razne primjese i druga ulja.

ako hoces pravo ulje, na jesen kad zavrsi berba maslina trk do starice ili njene susjede i dobit ces pravo ulje.
elsale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.