Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 11:25   #41
Quote:
jjon kaže: Pogledaj post
ja zivim u Bergenu od kolovoza
ej pa javi se kad dojdes
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 11:27   #42
istina je da je sva amerikanizirano, al je kul
ljudi su dragi, i meni je tu veselo
hrana mozda nije naj naj, al ako se potrudite
nema sto nema za vidjeti ili kupiti, uglavno veselo je
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:17   #43
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
evo samo da vam javim da sam se vratila i bilo je savrseno. Oslo je prekrasan grad, norvezani su topli i dragi ljudi. Dobila sam jos jednu novu prijateljicu koja me malo provozala..
Moj utisak je(1-5): +5
p.s. imala sam srece jer je bilo lijepo vrijeme, da nije..
2Ana: nisam bila po klubovima, samo na jednoj kucnoj zabavi
Eto nam još jednog novopečenog zaljubljenika u Norvešku
...ali, da li si uspjela na kraju doći do zapadnih fjordova i na koji način?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:10   #44
Jesam jesam
moja novopecena prijateljica me posjela u auto i odfurala u Bergen (ona je iz Bergena, al sad zivi i radi u Oslu).. cijeli dan sam s njom provela
I na kraju jos dobila na poklon njihov sir (koji je inace taktak )

Isla bi ponovo gore... al sad ona treba doci kod mene..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 15:55   #45
Quote:
jjon kaže: Pogledaj post
imas isto i jefitni nocn bus oslo-bergen link ti je https://lavprisekspressen.no/ mozes kupiti kartu za 49 NOK u jednom smjeru.. i bus je obicno poluprazan i ljudi sjede po 1 na 2 sjedala da mogu spavati takvo je bilo baremo moje iskustvo do sada..
moze li mi neko pomoci malo s ovom stranicom, ne razumijem norveski i nista mi nije jasno.
Pisu dvije cijene jedna od 400 i jedna od 50NOK. KOja je razlika? kako je moguce kupiti ovu jeftiniju? da li je napor prevelik putovati busom?

I jos jedno pitanje da löi je brgen dobra destinacija za posjetiti?
BLucanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:41   #46
Nightclubbing in Oslo

http://www.worldsbestbars.com/city/oslo/index.htm
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:24   #47
Norveška? Mixed feelings. Nakon dvostrukog dopusta u Danskoj (toplo preporučujem), odlučih ljetovati u Južnoj Norveškoj. Zaključci:
- vrlo neobičan krajolik, jugoistočna obala vrlo razvedena, zanimljiva, čak jako dobra za kupanje!
- vrlo zanimljiva unutrašnjost izmedju Evjea i Stavangera
- fjordovi? bla bla niš posebno vrlo razvikano, al su kul brodovi (vrlo pomorska nacija),
- HRANA KATASTROFA (dobićete čir na želucu) - preporuka : vlastita kuhinja,
sve drugo je ubi bože
- trgovine OK, ima svega, sve je friško
- ljudi? mixed feelings, vrlo "samozatajni", u stvari jako introvertirani, nisam oduševljen, vrlo amerikanizirani
- ceste ? ringišpil nepreglednih prostranstava - obavezan auto dom ili 200 litarski spremnik za benzin
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:41   #48
Quote:
BLucanin kaže: Pogledaj post
moze li mi neko pomoci malo s ovom stranicom, ne razumijem norveski i nista mi nije jasno.
Pisu dvije cijene jedna od 400 i jedna od 50NOK. KOja je razlika? kako je moguce kupiti ovu jeftiniju? da li je napor prevelik putovati busom?

I jos jedno pitanje da löi je brgen dobra destinacija za posjetiti?
.................................................. .................................................. ...

Razlika je u ceni salim se razlika je sto je ovu jeftiniju varijantu kad jednom narucis kartu ne mozes ponistiti ili zameniti datum putovanja,dok kod ove skuplje verzije mozes.

A kako je moguce kupiti ovu jeftiniju pa fino kliknes misom u onaj mali krug pored te jeftinije varijante.

Putevi u Norveskoj su dosta losi,mislim cak i da su najgori od svih zapadnih zemalja,pogotovo autoput kojeg sa dve trake u oba pravca u kilometrima ima jako malo,vecinom je autoput jedna traka sa jedne jedna sa druge strane tako da se pred vikend(petak) i povratkom sa vikenda sa vikendica u suprotnom pravcu prema gradovima(nedelja) i radnim danima do posla i sa posla stvaraju nevidene guzve.
Oslo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:45   #49
ej tebi je ime nik Oslo, onda sigurno zivs gori???
daj reci mi nesto, ja sam tek dosao??
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:01   #50
I još nešto - nemojte mješat dojmove države sa dojmovima glavnog grada ! Država nije jednako glavni grad.
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 10:46   #51
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
I još nešto - nemojte mješat dojmove države sa dojmovima glavnog grada ! Država nije jednako glavni grad.
Jel moze netko nabacit neke cijene osnovnih namirnica? Tipa kava, pivo, kruh, mlijeko i sl.
Tek toliko da dobijem sliku cijena.

Thx.
Big_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 22:36   #52
Quote:
BLucanin kaže: Pogledaj post
moze li mi neko pomoci malo s ovom stranicom, ne razumijem norveski i nista mi nije jasno.
Pisu dvije cijene jedna od 400 i jedna od 50NOK. KOja je razlika? kako je moguce kupiti ovu jeftiniju? da li je napor prevelik putovati busom?

I jos jedno pitanje da löi je brgen dobra destinacija za posjetiti?
LAVPRISEKSPRESSEN.NO je autobus sa popustom - relacija Oslo -Bergen, Oslo - Trondheim, Oslo - Kristiansand og Oslo - København.
Lavprisekspressen.no je jedini u Norveskoj koji se bazira na narucivanju preko interneta i direktnim placenjam preko interneta (princip tko je prvi njegova karta)
Najmanje 10% karata za svaku turu su 49. kruna ili manje. To su u pravili prva mjesta u autobusima. Cijene rastu prema narudzbama. Reducirane karte se ne mogu mijenjati besplatno nakon sto su narucene. Samo se karta sa punom cijenom moze promijeniti besplatno.
Lavprisekspressen.no staje samo na odredenim stanicama.
Popusti za studente-djecu-vojnike-penzionere uz pokaz , legitimaciju, studentsku karticu
Cijena ovisi o tome koliko ima slobodnih mjesta. Karta se ispisuje ili se zabiljezi broj narudzbe koji se zajedno sa legitimacijom pokazuje kondukteru. Ponekada takoder imamo specijalne ponude gdje se moze dobiti vise karata po najnizoj cijeni.
Karte se narucuju i placaju na www.lavprisekspressen.no.
Oni koji nemaju internet mogu naruciti i na telefon: (+ 47) 67 98 04 89 svaki dan izmedu 08.00 og 16.00. Usluga se placa 45-kr i tereti se vasa visa kartica.
Ako narucujete 2 karte morate ih narucivati svaku za sebe.
VAZNO: Karta vazi samo za onu osobu na cije je ime narucena, ev. promjena imena se mora obavijestiti telefonom. Narucene i neiskoristene karte se ne mogu refundirati, promijeniti u tude ime ili drugi smjer.
Karta po punoj cijeni se moze promijeniti najkasnije dan prije polaska do 14.00 .
Prtljaga: Uz kartu po najnizoj cijeni je dozvoljeno imati rucnu prtljagu i jedan kofer (do 50kg), inace se mora rezervirati mjesto za visak prtljage.
U protivnom ne mozete uzeti visak prtljage sa sobom u autobus.
Kod narudzbe preko telefona karta se placa kreditnom karticom i to je moguce samo u radno vrijeme. Mjesto u autobusu je zagarantirano samo kod unaprijed kupljene karte.
Mozete uzeti sansu i cekati autobus bez rezervacije (ako ima slobodnih mjesta), ali onda ne dobijate najjeftiniju kartu. To se moze jedino napraviti u Bergen, Trondheim, Kristiansand i Oslo.
Sa Lavprisekspressen.no mogu putovati svi putnici sa odredenih stajalista (ako ima slobodnih mjesta).
Pogledajte vozni red na www.lavprisekspressen.no , nije potrebno posebno zvati telefonom. Za neke posebne dane se mogu odrediti ekstra ture, za vas je vazno da u tom slucaju vrijedi ono vrijeme koje je navedeno na vasoj karti, bez obzira sto ga nema na voznom redu.
Stanice Lavprisekspressen polazi od Oslo Bussterminal/Galleri Oslo, Bergen Bystasjon, Trondheim Sentralstasjon Kristiansand Rutebilstasjon, København v/Ingerslevsgade
Za jos informacija o stajalistima autobusa pogledajte pod ”Rutetider”
Autobusi maju komfor, ugodna sjedalista, klima uredaj i WC.
Missy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:10   #53
Quote:
BLucanin kaže: Pogledaj post
moze li mi neko pomoci malo s ovom stranicom, ne razumijem norveski i nista mi nije jasno.
Pisu dvije cijene jedna od 400 i jedna od 50NOK. KOja je razlika? kako je moguce kupiti ovu jeftiniju? da li je napor prevelik putovati busom?

I jos jedno pitanje da löi je brgen dobra destinacija za posjetiti?
bok, cijena za 50 NOK to uzmi .. jedini je bad kod te cijene da kartu nemozes zamijeniti niti nista osim doista iskoristiti za termin kada si ju kupio/la.. inace razlike u kvaliteti nema

a bergen je jako dobra destinacija za posijetiti posebno ljeti.. vidi vise na www.visitbergen.no ja mislim da je to web adresa ako ne fino pogooglaj malo
jjon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:13   #54
Quote:
Big_B kaže: Pogledaj post
Jel moze netko nabacit neke cijene osnovnih namirnica? Tipa kava, pivo, kruh, mlijeko i sl.
Tek toliko da dobijem sliku cijena.

Thx.
kava u restoranu- obicna crna -20 NOK, pivo vani od 53-60 i na dalje u ducanu ima i po 12 NOkova hehehe, mlijeko hmm to zaboravih oko 17 ja mislim litra... ali znam za vocni jogurt of pola litre cijenu 12 NOk

da oslo je drugaciji od ostatka .. u prvom redu jer je najveci.. bergen sa svojih 250 000 stanovnika na spram zagreba mi je malo mali ali.. slatki

pusa
jjon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 22:56   #55
Moji dojmovi o Norveškoj su jedan veliki mix. Bio sam prije godinu dana u Trondheimu.
1. Priroda je stvarno fascinantna. U Trondheimu ima dosta jezera u dijelovima grada na višoj nadmorskoj visini. Začudila me je i poprilično velika šuma u tim dijelovima. Možeš sresti dabra ili soba bez problema ako uđeš malo dublje, mada izlaze najčešće noću i dolaze skroz do naselja, a to znaš po tragovima u snijegu.
2. Klima je za mene Dalmatinca poprilično hladna, naravno. Početkom petog mjeseca kad sam bio tamo temperatura je bila 6 stupnjeva. Toliko je otprilike u Splitu u vrijeme najžešće zime u siječnju. Zbog takve klime bi razmislio dva puta o životu gore. Kada sam boravio ondje nisam doživio polarnu svjetlost (što bi volio), ali smrkavalo se tek u 22.30 sati, a već u 04.00 svitalo.
3. Cijene su strava. Žena i ja smo popili najskuplje dvije kave s mlijekom u životu! Platili smo ih 48 NOK!!! Tko puši, taj je pred bankrotom jer na cigarete izdvoji mjesečno pravo malo bogatstvo (kutija je 50-60 NOK)!!! U kućama se ne puši nego svi izlaze vani ili na balkone, a isto je i u kafićima.
4. Arhitektura za naše pojmove neobična. Sve kuće su od drva, ali to je vjerojatno zbog te sirovine koje imaju u izobilju kao i mi kamen. Sve kuće su u bojama da bi ubile ono bjelilo tokom duge zime.
5. Ljudi su pristupačni i kulturni, ali distancirani. Ispušni ventil su im vikendi koje provode opijajući se. U petak popodne samo vidiš ljude kako izlaze iz trgovina s kesama pića koje će popiti na nekom kućnom tulumu prije izlaska dalje u grad. Bio sam na jednom takvom tulumu i ne mogu reći da su baš svi znali engleski. Neki su mi se bojali obratiti upravo zbog toga jer nisu sigurni u vlastito znanje engleskog (tvrdim to jer su mi uspjeli nekako objasniti).
cronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 22:47   #56
Planiramo zimovanje u Norveškoj, pa ako mi mozete reći neka najpoznatija ili najbolja skijališta koja nisu predaleko od Osla (otprilike oko 200km).

Hvala
Anonimus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:16   #57
Bergen

Bok!

U veljači idem na dva tjedna u Norvešku, pa bi se zaputio preko vikenda a neki izlet...Zanimljiv mi se čini Bergen jer mogu u to kratko vrijeme ukomponirati razgledavanje grada i jedan kraći izlet...

Pa me sad zanima ako netko ima nešto više reći o Bergenu, neki srugi prijedlog i sl.

Pozdrav!
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:38   #58
Pozdrav svima koji su bili ili planiraju put u Norvešku!

Da li mi netko može preporučiti zrakoplovnu kompaniju na linij Zagreb-Oslo?

Unaprijed hvala,

Izabela
izabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 11:51   #59
Quote:
izabela kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima koji su bili ili planiraju put u Norvešku!

Da li mi netko može preporučiti zrakoplovnu kompaniju na linij Zagreb-Oslo?

Unaprijed hvala,

Izabela
Nisam bas siguran ali mislim da linija rijeka oslo funkcionira.mislim da čak kao niskotarifni let.
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 12:17   #60
direktni letovi za zg ne postoje, imas jedino kombinacije no to je bezveze, tj tramak
moj je savijet ici u split, jer norwegian
leti direktno split oslo vec od 01.03 sto je super, za rijeku je malo teze jer krece tek kroz ljeto, no dao sam ti link pa vidi, ako ne volis split provaj preko dubrovnika.
za doci u norvesku je najbolje sa norwegian jer nude jedini direktne letove, no nazalost ne kroz cilu godinu, sve je drugo preko mihena ili frankfurta ili beca.

pozz
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.