Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2006., 14:52   #61
Quote:
froggii1 kaže:
CA staje u Splitu ili Dubrovniku (zavisi), al ne vuces torbe sa sobom, ostaju u avionu, samo uzmes rucnu prtljagu.
A jel znas koliko kosta povratna iz Zagreba?
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 14:54   #62
Pa vidi na www.croatiaairlines.hr
Ja sam bila prije dvije godine i bilo je oko 1800 kuna, ne znam kak je sad.
froggii1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 15:00   #63
Quote:
froggii1 kaže:
Pa vidi na www.croatiaairlines.hr
Ja sam bila prije dvije godine i bilo je oko 1800 kuna, ne znam kak je sad.
ma i sad je najjeftinija 1774, ali to mi je jos uvijek preskupo, mozda izgubim na kvaliteti prijevoza, ali usteda od 1000 kuna bi mi platila spavanje
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 15:04   #64
Znam, al ak ides na par dana onda je koma vozit se u busu petsto sati.
froggii1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 15:20   #65
Ne moras se plasiti kamo s autom kad vec dodjes u Rim. Ne znam gdje mislis boraviti, ali ako ides u hotel, oni obicno imaju svoje garaze.
Ako zelis ustedjeti na autoputu, nemoj ici Trst - Bologna - Firenze - Roma, vec kreni od Mestre na ss Romea, smjer Ravenna - Cesena (E 45), koja je takodjer s dvije vozne trake u svakom pravcu, samo se ne placa. Ako mozes savjetujem ti da ides s vlastitim autom, dok po gradu bolje koristi javni prijevoz.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 15:22   #66
Ako vec ides avionom, do centra idi vlakom Leonardo koji polazi sa samog aerodroma i ide na stanicu Termini, kosta 9 eura karta, dok ces taxi platiti 45 eura.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 15:23   #67
ja sam isla vlakom - oko 900kn je bila eurodomino karta: to znaci povratna karta do rima, + jos 1 dan putovanja vlakom po italiji.
mozes se raspitati tocno na kolodvoru. istina, putovala sam cijelu noc, al mi je bilo mrak! u veneciji sam dok sam cekala vlak za rim cugnula koju casu vina i spavala sve do rima

sto se tice kombinacije iz venecije, sad imaju nove cijene vlaka za veneciju pa se u nekim kombinacijama moze dobiti povratna karta za 200kn.od kolodvora u veneciji do ryanovog aerodroma nije komplicirano za doci, mislim da je bus oko 45min i oko 5-10€. al i na to ode vremena - jedan vlak, pa aerodrom, pa opet do rima od aerodroma...
camu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 15:24   #68
Jos ti je jedna verzija busom do Trsta i onda s Airone do Rima
www.flyairone.it/en
Ili s Alitalijom.
www.alitalia.com

Ili busom do Ljubljane i onda s Adrijom.

Koliko sam gledao, cijena iz Trsta je oko 100-130 EUR; iz Ljubljane je oko 170 EUR.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 15:27   #69
slazem se! busom do trsta (onaj kaj fura u sopingiranje, ako toga jos ima jer je najjeftinije), a onda bih ja lovila vlak ili bus. mozda daju i popust u slucaju da si student.

ja isla tako do milana.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 16:18   #70
ako ima wizz iz budimpešte za 300 kn, onda se isplati to uzeti jer je vlak zg - budimpešta povratna manje od 200 kn. transferi na aerodrom ne bi trebali biti preko 5€ po transferu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 11:11   #71
Quote:
x-type kaže:
ako ima wizz iz budimpešte za 300 kn, onda se isplati to uzeti jer je vlak zg - budimpešta povratna manje od 200 kn. transferi na aerodrom ne bi trebali biti preko 5€ po transferu.
Da i ja brijem da je to najjeftiniji nacin da se dodje do tamo
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 08:14   #72
U nekim novinama sam citala da je jedna voditelijca isla (veli za manje od 1000 kn u oba smjera) u Napulj preko Zadra- Ancone... Znam da postoje nocne trajektne linije i da vlak do Rima vozi nekih 4-5 sati... Do Zadra nije problem doci pa se isplati prouciti detalje... good luck
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 14:30   #73
Po mojem iskustvu (a putujem cesto na relaciji Zg-Rim), najbolje je ici autom.
Cijena je ista ili niza u odnosu na avion. Ako vas ide dvoje, onda avion definitivno otpada zbog cijene (komoditet da ne spominjem). Zg-Rim-ZG kosta (benzin i cestarine) negdje oko 220 E (ovisi i o autu). U jednom smjeru je 904 km. Vec je netko dobro savjetovao da ako imas vremena skrenes na izlazu iz Venecije prema Raveni, pa pravac Peruggia. Na toj ruti, 130 km ceste je tranzitna cesta, a ostatak je brza cesta (superstrada). Prednost je sto se ne placa i vidis vise Italije (na autoputu vidis samo branike). Mana je sto je malo sporija, no ne znatno (30-60 minuta).
Ako ides u hotel, onda mozes parkirati na njihovom parkingu pa ti to nije problem, a ako si na periferiji, onda ces vec naci mjesta u ulicama gdje ne placas parking (u stanbenim blokovima).
U gradu se obavezno kretati podzemnom iako nije dobra kao npr u Munchenu ili Moskvi, no puno je bolja nego se voziti (a i parking je tesko naci).
Prednost automobila je i u tome sto mozes otici i malo izvan Rima i provozati se malo po Toscan-i.

Preporuka:
U Rim ne dolaziti u 7. i 8. mjesecu. Vruce je za neizdrzati.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 16:01   #74
Quote:
Flo_Master kaže:
Po mojem iskustvu (a putujem cesto na relaciji Zg-Rim), najbolje je ici autom.
Cijena je ista ili niza u odnosu na avion. Ako vas ide dvoje, onda avion definitivno otpada zbog cijene (komoditet da ne spominjem). Zg-Rim-ZG kosta (benzin i cestarine) negdje oko 220 E (ovisi i o autu). U jednom smjeru je 904 km. Vec je netko dobro savjetovao da ako imas vremena skrenes na izlazu iz Venecije prema Raveni, pa pravac Peruggia. Na toj ruti, 130 km ceste je tranzitna cesta, a ostatak je brza cesta (superstrada). Prednost je sto se ne placa i vidis vise Italije (na autoputu vidis samo branike). Mana je sto je malo sporija, no ne znatno (30-60 minuta).

Prednost automobila je i u tome sto mozes otici i malo izvan Rima i provozati se malo po Toscan-i.
U potpunosti se slazem s tobom, ali ja vozim twingo, i prednost jest sto malo trosi, ali isto tako ne mogu nis stisnuti vise od 130.
Daj mi pliz reci koliko treba vremenski za to putovanje, za koliko dodjes do rima?
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 17:47   #75
Quote:
Mandre kaže:
U potpunosti se slazem s tobom, ali ja vozim twingo, i prednost jest sto malo trosi, ali isto tako ne mogu nis stisnuti vise od 130.
Daj mi pliz reci koliko treba vremenski za to putovanje, za koliko dodjes do rima?
Ako ides sa Twingom, onda ti svakako preporucam koristenje superstrade (Ravena, Cesena, Perugia..). Tamo je ogranicenje manje (najcesce 110) a i put ti je kraci.
Za nekih 10 sati bi sa tim autom trebao biti u Rimu (ako ides iz Zagreba). To ukljucuje i odmor.
Savjet: Ako ides tim putem, obavezno krenuti prijepodne da stignes vidjeti Italiju.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 20:18   #76
Rim

Zanimaju me adrese restorana (fastfood i sl.) u centru ili bližoj okolici centra Rima koji su jeftini, a i da nemaju neko smeće od hrane u ponudi! Hvala!
Fl@sh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 20:36   #77
Ako vidis natpise "Tavola calda" slobodno udji, naci sec siroku ponudu mesnih jela, povrca, salata, tjestenine.... po pristupacnim cijenama,restorani u centru tesko da su jeftini, ali ima mnogo lokala gdje mozes kupiti pizzu "na vagu", a ako volis ima i MacD.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 14:27   #78
Pristojan hotel za nepuno para u Rimu

Putnici, imate kakav prijedlog? Ne treba biti nista posebno, dvokrevetna soba za 3 nocenja, da nije bas Bogu iz nogu, tj. da se do centra dodje (relativno) jednostavno i da nije u nekom divljem dijelu grada. Searchanje po Googlu mi se cini kao potraga za iglom u plastu sijena. Bilo kakav savjet je dobrodosao, i dio grada na koji da se skoncentriram u potrazi. Hvala.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 22:41   #79
B&b:
http://www.bb-ivo.romaviva.com/
http://www.bb-suiteottaviano.romaviva.com/
http://bb-chez-liviana.romaviva.com/ (vec od 23 eura)
http://www.bb-morpheus.romaviva.com/ (od 30 euro)
Link za hotele pristupacnih cijena u centru.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 00:21   #80
Izgleda da nisi pogledala ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=134635

Pogledaj sto mi je BigBlju odgovorio.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.