Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2015., 20:27   #2281
Sto mislite o Tiba kapima protiv grceva?
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 14:01   #2282
Naše iskustvo - dojena beba, 3 mjeseca ništa, beba spava skoro cijeli dan, nikad ne plače.
Nakon 3 mjeseca kreću grčevi, ali kao reakcija na hranu, i to na gotovo sve svježe voće i povrće, na grah, na kuhanu rajčicu, na sve umjetne aditive u hrani, a posebno na sve mliječno. Od toga je mjesec ipo dana stolica bila zelena cijelo vrijeme. Kad je napunio 4,5 mjeseca prestala reakcija na mlijeko, prestale zelene stolice. Sad ima 5,5 mjeseci, još uvijek reagira na hranu, ali manje.

Da mi se nije dogodilo ne bih vjerovala.

Osjetljiv probavni sustav, eto.

Nisamo davali kapi, pijem čajeve, pomognu, dajem mu kim i kamilicu, nekad pomognu nekad ne.
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 14:12   #2283
možda sam nešto krivo skužila, beba od 3 mjeseca je jela svježe voće i povrće i kuhani grah i nešto "sve mliječno"?


jebi ga, sad mi sinulo
zanemari

Zadnje uređivanje vlovrec : 16.10.2015. at 14:14. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 14:36   #2284
Uvijek napišem zbrkano. Reagira na ono što ja jedem.
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 17:11   #2285
Situacija nam je ovakva:
Beba ce sada 3 tjedna.
Zadnjih 4-5 dana tj veceri javljanu se grcici
Dodatni problem uz njih je to sto beba inace, od prvog dana,
Kaka jako cesto (dojena beba), pa kad krenu grcici i naprezanje, svako malo ima
stolicu, pa joj je i guza jaaako nadrazen od toga.
Naravno, kako navecer uz grceve imamo i mijenjanje pelena svakih 15ak min, jadnica je bas izmucena.
Kako rijesiti tu vezu grcevi-plakanje/naprezanje-stolica/iziritarana guza?
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 19:00   #2286
Nama za grceve pomazu tiba kapi. Smije piti 2x dnevno pa dajem ujutro i navecer i treba im 2-3 sata da pocnu djelovati (nigdje ne pise, beba prestane plakati i konacno zaspe) ne drze ostatak vremena pa nam je ostatak vremena pjesma. Iziritiranu guzu prati vodom svaki put i mazati guzom. Ako su gljivice, na recept ide plymicol.
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 22:40   #2287
Mi joj dajemo waya probiotik kapi... Probat cemo onda i ove...
Guzu perem na svako mijenjanju pelene, u kamilici.
Bas je jadna sva...
A kako mogu znati da li su gljivice...?
Puno hvala!
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 09:30   #2288
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
Mi joj dajemo waya probiotik kapi... Probat cemo onda i ove...
Guzu perem na svako mijenjanju pelene, u kamilici.
Bas je jadna sva...
A kako mogu znati da li su gljivice...?
Puno hvala!
I ja sam davala waya kapi isto za grčeve do 3 mjeseca života i prala u kamilici kad je guza bila crvena ali nije pomoglo

Pitaj pedicu za crvenu guzu nemoj čekati ako je jako nadražena da se stvore plikići ako još nije skroz alarmantno probaj sa sudocremom ali meni je pedica uvijek dala da imam kod sebe masti betrion i plyimiclo pa svako presvlačenje mažem sa jednom pa sljedeće sa drugom dok ne prođe. E sad ne znam obzirom da je bebica jako mala koliko i kako se maže s tim kremama jer ja sam to svojoj prvi put kad je imala skoro godinu i pol
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 19:28   #2289
Ni ja ne razlikujem gljivice ali plymicol i sudocrem jako brzo donose rezultate. Mozda za pocetak nazvati pedicu pa pitati za recept. A bio gaia nisu lose, probiotik i pomaze brzem razvoju probavnog sustava ali kod prve bebe nisam primjetila znacajno da su pomogle
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 22:04   #2290
J&B ako je djetetu jako upaljeno nemoj cekati da se krenu stvarati mjehurici. Mojoj je jednom tako i rekla sam nikada vise tako da u kuci imam plymicol i betrion i kad skuzim i crvenilo navecer kad ide spavati namazem betrionom ido jutra se ne vidi. Pitaj pedicu sigurno ce ti to dati
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 23:52   #2291
Pozdrav, imam jedno pitanje. Postoji li mogućnost da se preventivno postupi s grčevima, odn.da se koriste neke kapi i prije nego što grčevi nastupe? čitala sam da osim prehrane, u kojoj treba izbjegavati određeno voće i povrće, majka može prije dojenja nakapati na prsa kapi koje isto sprječavaju grčeve?
fitnesslover is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 12:08   #2292
Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanje. Postoji li mogućnost da se preventivno postupi s grčevima, odn.da se koriste neke kapi i prije nego što grčevi nastupe? čitala sam da osim prehrane, u kojoj treba izbjegavati određeno voće i povrće, majka može prije dojenja nakapati na prsa kapi koje isto sprječavaju grčeve?

Nama je rekla patronazna da se Bio gaia, Waya i slicne probiotske kapi daju da sazrije crijevna flora, ne pomazu instant sa grcevima ako su vec prisutni, pa mozda to, iako bi se ja svakako savjetovala sa patronaznom ili pedijatrom prije..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 13:44   #2293
Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanje. Postoji li mogućnost da se preventivno postupi s grčevima, odn.da se koriste neke kapi i prije nego što grčevi nastupe? čitala sam da osim prehrane, u kojoj treba izbjegavati određeno voće i povrće, majka može prije dojenja nakapati na prsa kapi koje isto sprječavaju grčeve?
Lijek za dojenačke kolike ne postoji kao što niti medicinska struka još uvijek ne može reći točan uzrok. Te probiotske kapi pomažu sazrijevanju probavnog sustava i to je to. E sad neka će djeca ih imati netko neće a zašto je tako to se još ne zna
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 20:13   #2294
Evo moje iskustvo, beba mi dobila grčeve 10 dan, trajali su uglavnom od 11 sati ujutro do 11 sati navečer, beba je inače dojena. Davala sam mu biogaia kapi i simplex...nemogu reći da su pomogle ali sam ja bila psihički mirnija jer sam pokušala. Pazila sam i na prehranu ali jednostavno su prestali sami od sebe kad je navršio dva i pol mjeseca. Najviše mi je pomoglo da ga ljuljam sjedeći na lopti za pilates i on na ramenu, to ga je smirivalo.
stellade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:03   #2295
I mi probali sve. Kao djeluje koji dan ali ne postoje kapi protiv grceva. I moj glas za bio gaiu ako vec se nesto daje.
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 20:50   #2296
Evo ja sam kupila Bio Gaia kapi i beba za sad nema grčeve, ali ima tek deset dana. Ja jedem sve, jer doslovno živim na mandarinama i jogurtu, ali nisam primijetila da mu smeta. Pijem i čaj od komorača za svaki slučaj. Jedino što nekad radi čudne grimase do kad ne prducne. da li su sad to ti grčići, ne znam, ali ne plače i nemam filing da ga to tako jako smeta. Te bio gaia kapi se daju samo 1x dnevno po pet kapi ili?
lunaluna20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 08:08   #2297
To kada se maleni napinju dok prducnu to jesu grčići samo u jako blagom obliku tako da te to ne mora zabrinjavati (ja sam sa svojom doktorirala na grčićima). To djeca osjete taj nakupljeni zrak u crijevima pa im smeta. Bio gaya su super.
I da jednom dnevno se daju svaki dan po 5 kapi i ja sam ih obično ujutro davala sve dok malena nije napunila 4 mjeseca.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 22:42   #2298
Da li je moguce da se grcevi vrate nakon mjesec dana, imam bebu od 3, 5 mj, do 2,5 mj smo se mucili s grcicima, probali svasta i nista nije pretjerano pomoglo, prestali su sami od sebe, i sada se zadnjih 3 veceri oko pola 9 opet poceo plakat ko da su grcevi, traje do 11 i tada zaspe, nisam nista mjenjala u prehrani, pa mi nije jasno otkud sad opet

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ChocoLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 20:11   #2299
Mi danas navrsili 4mj i povremeno bude grceva. Prva 3mj neprestano. Cekamo da prestanu....
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 00:06   #2300
Quote:
ChocoLina kaže: Pogledaj post
Da li je moguce da se grcevi vrate nakon mjesec dana, imam bebu od 3, 5 mj, do 2,5 mj smo se mucili s grcicima, probali svasta i nista nije pretjerano pomoglo, prestali su sami od sebe, i sada se zadnjih 3 veceri oko pola 9 opet poceo plakat ko da su grcevi, traje do 11 i tada zaspe, nisam nista mjenjala u prehrani, pa mi nije jasno otkud sad opet

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Mozda vecernja nervoza? Tako je kod nas bilo u to vrijeme.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.