Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2006., 19:12   #1
Lightbulb E L E M E N T A L (S)

što su to elementi i kako to da je i Krist između njih?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 19:15   #2
u kakvom odnosu su svijest i volja sa elementima?
tko su to elementali? (archontes )
i kakvu ulogu oni imaju u matrixu?
ščime se oni bave u matrixu?

it is the question that drives us, neo..
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 19:19   #3
npr kristova greška je što on nije pokorio elementale prije nego što se on objavio svijetu odnosno,
"prije nego što je otkrio elemente svijetu."
to je kao da hoćeš napraviti kajganu a prije ne razbiti jaja.
npr, krist je mogao sa rimskom vojskom zgaziti židove i započeti 1.reich.
na kraju krajeva, rimska vojska je opet postala kršćanska! prema tome...

trgovci rade za elementale.
odnosno, sav rad u materiji je rad uglavnom za elementale!
osim naravno, velikog djela, opus magnum.
"zato treba znati što su elementi"
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 19:33   #4
elementarne razine:
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 13:14   #5
Quote:
mrQ kaže:
što su to elementi
sastavni dijelovi cega?
Quote:
mrQ kaže:
kako to da je i Krist između njih?
... zato sto je netko tako nacrtao...
Quote:
mrQ kaže:
tko su to elementali? (archontes )
duhovna bica koja sadrze kvalitete jednog od 4 elementa?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 14:59   #6
Unhappy kaos

Quote:
mrQ kaže:
npr kristova greška je što on nije pokorio elementale prije nego što se on objavio svijetu odnosno,
"prije nego što je otkrio elemente svijetu."
to je kao da hoćeš napraviti kajganu a prije ne razbiti jaja.
npr, krist je mogao sa rimskom vojskom zgaziti židove i započeti 1.reich.
na kraju krajeva, rimska vojska je opet postala kršćanska! prema tome... :

trgovci rade za elementale.
odnosno, sav rad u materiji je rad uglavnom za elementale!
osim naravno, velikog djela, opus magnum.
"zato treba znati što su elementi"
Ti si oličenje kaosa. A zašto bi Isus pokorio elementale ? Što on ima s njima ? Kao da ja idem pokoravati bakterije ili viruse.
Ili PSE iz susjedstva
Da je on poništio elementale, onaj svijet/u smislu koncepcije/ bi se u trenu urušio. Ali bi odmah počelo stvaranje drugih elementala-čista astralna mehanika-nema praznog prostora, nema praznine u prehrambenom lancu.
A i što on ima s tim ? Pa on nije s "ovoga svijeta "
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 15:22   #7
nisam rekao: "uništio elementale" jer to je nemoguće, nepotrebno i glupo. oni vladaju astralom.
iako razmišljaš u dobrom smjeru..
pokorio elementale: kako je šef neke firme uspio na tržištu(astralu)?
tako da je pokorio elementale ili da je od njih.
npr žiljak(koji je "dizajnirao" hrvatsku kunu) je trol. u astralnom tijelu nosi trola i zato ima puno para.
ako se krist išao objaviti svijetu, tada su ga archontes morali ubiti, jer ih nije pokorio. posljedica toga je da on ispadne žrtva.
to je kao da danas krist javno istupi protiv macdonaldsa i koristi svoju moć da bi uništio multinacionalne kompanije da spasi pojedinca i zajednicu.
i upravo to je napravio. "ja sam vatra, krv, mač..ja sam došao da uništim ovaj svijet ne da ga izgradim.. i gledajte, štititim ga dok ne sagori.."

a posljedica žrtve je u svom ishodištu uvijek-religija.
odnosno- anti-krist.
dakle, ponašao se kao da je sa ovoga svijeta.
pogriješio je, nije pokorio elementale i najebo.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 15:31   #8
Talking

Quote:
ugly duck kaže:
sastavni dijelovi cega?
svega što je kreirano.

Quote:
... zato sto je netko tako nacrtao...
a nacrtao je po svom nahođenju u gotici?

Quote:
duhovna bica koja sadrze kvalitete jednog od 4 elementa?
ne, elementali nisu niti duhovna niti duševna bića nego stvorenja ega.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 17:43   #9
Quote:
mrQ kaže:

ne, elementali nisu niti duhovna niti duševna bića nego stvorenja ega.
Čijeg ega?
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 17:48   #10
astralnog, magijskog, elementarnog,...
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 18:25   #11
evo nesto o elementalima:
Quote:
Vader kaže:
Slažem se, u astralu ima mnogo bića i to ne samo umrlih ljudi. Ima tu i elementala koje ljudi nesvjesno stvaraju svojim mislima i željama (rjeđe svjesno, to rade magovi) koji onda mogu djelovati na ljude, ili one koji su ih stvorili ili neke druge. Bilo bi dobro da oni koji se nisu upoznali sa teorijom o elementalima to urade jer će znati više a i biće svjesniji zašto nam je svima potrebno kontrolisati misli i imati samo pozitivne misli jer negativnim stvaramo elementale koji onda negativno djeluju na ljude o kojima smo negativno mislili.
+
https://www.forum.hr/showthread.php?p=24007#post24007
+
https://www.forum.hr/showthread.php?p=25475#post25475
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 02:49   #12
samo o elementalima- ovdje se spominju svi manje ili više stvoreni od strane ljudi.. velika greška.
astralna priroda je elementarna. što znači da njome rukovode elementali.
ljudskom realnošću i percepcijom rukovode elementali. odnosno željama.
nisu to samo bića koja neko može izmisliti i jebati kako hoće.
astralom vladaju elementali, a astral vlada materijom.
priroda astrala je elektro-magnetska, sve u materiji je elektro-magnetski val, sve ima frekvenciju. ono što "mi" vidimo kao materiju, je samo zgusnutiji astral, zgusnutiji elektromagnetski val..odnosno, element vode zgusnut u element zemlje.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 09:32   #13
Quote:
mrQ kaže:
nisam rekao: "uništio elementale" jer to je nemoguće, nepotrebno i glupo. oni vladaju astralom.
iako razmišljaš u dobrom smjeru..
pokorio elementale: kako je šef neke firme uspio na tržištu(astralu)?
tako da je pokorio elementale ili da je od njih.
npr žiljak(koji je "dizajnirao" hrvatsku kunu) je trol. u astralnom tijelu nosi trola i zato ima puno para.
ako se krist išao objaviti svijetu, tada su ga archontes morali ubiti, jer ih nije pokorio. posljedica toga je da on ispadne žrtva.
to je kao da danas krist javno istupi protiv macdonaldsa i koristi svoju moć da bi uništio multinacionalne kompanije da spasi pojedinca i zajednicu.
i upravo to je napravio. "ja sam vatra, krv, mač..ja sam došao da uništim ovaj svijet ne da ga izgradim.. i gledajte, štititim ga dok ne sagori.."

a posljedica žrtve je u svom ishodištu uvijek-religija.
odnosno- anti-krist.
dakle, ponašao se kao da je sa ovoga svijeta.
pogriješio je, nije pokorio elementale i najebo.
Nešto mi izmiče...zašto bi on izmicao hranu elementalima..kao kad bi netko potrovao plankton u moru-kitovi bi izumrli.

Ljudi su hrana , recimo , elementalima.Koji ljudi-neki ljudi.
Isus je došao ne zbog svih, samo za neke/koji se razlikuju od većine/. Njima pokazati put, i držati taj put otvorenim. Samo za neke.Za druge/one druge/nije ga briga. Oni su "neka druga vrsta", tj. prirodna hrana za elementale.

Jel to dobar, ijako ekstremno pojednostavnjeni , početak priče sa gledišta evanđelja.?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:41   #14
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže:
Nešto mi izmiče...zašto bi on izmicao hranu elementalima..kao kad bi netko potrovao plankton u moru-kitovi bi izumrli.

Ljudi su hrana , recimo , elementalima.Koji ljudi-neki ljudi.
Kako to misliš - neki ljudi? Ako kažeš da su ljudi hrana elementalima, onda bi to moralo vrijediti za sve ljude, osim ako oni drugi za koje to ne vrijedi - nisu ljudi?

Quote:
ni ziv ni mrtav kaže:
Isus je došao ne zbog svih, samo za neke/koji se razlikuju od većine/. Njima pokazati put, i držati taj put otvorenim. Samo za neke.
Koji su ti? Oni koji ga vide u srcu ili u crkvi?

Quote:
ni ziv ni mrtav kaže:
Za druge/one druge/nije ga briga. Oni su "neka druga vrsta", tj. prirodna hrana za elementale.
A koji su ti? Ne - kršćani?
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:17   #15
Talking

1. Da svi ljudi su hrana. Krivo sam se odrazio.Osim iznimaka, a oni su jako rijetki.(Ako ih ima ).
2. Došao je za one koji su drukčiji od drugih. Tko vidi Isusa i gdje ne znam. Nisam osposobljen za takvo znanje.Ustvari, nisam osposobljen za ništa, preciznije.
3.Nema veze sa vrstom religije. Svi religijski ljudi su hrana.Vrsta religije je samo marka proizvoda-za elementale jedna crkva je Mcdonalds, druga Podravka ,itd. Naravno , Gavrilović je ipak nešto posebno !!Diversifikacija proizvoda, a ujedno kvaliteta postiže se i specijalnom ishranom , jednima religija brani govedinu, nekima svinjetinu, neki su svežderi , neki vegetarijanci. Mljac.Mljac Nekima je grijeh ovo, nekima ono, itd.itd.Tako se stvaraju razne astralno/eteričke emanacije. Mljac.Mljac
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:29   #16
nastavak

Ali danas, ukusi se mijenjaju.Mode se mijenjaju. Pa ono što je prolazilo prije 1000 god , ne prolazi više. Tržište traži svoje. Prešlo se na nove ukuse, novu vrstu uzgajanja. Novi ukusi-Marketing, marke, New Age , nacionalizmi, indigo djeca...
Ezoterici, okultisti i crkvenjaci-to su zastarijeli ukusi. Sad prolaze okusi-sekte, pokreti ,
Nastavak MrQ
Kada se uprispodobi.
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:48   #17
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže:
2. Došao je za one koji su drukčiji od drugih. Tko vidi Isusa i gdje ne znam. Nisam osposobljen za takvo znanje.Ustvari, nisam osposobljen za ništa, preciznije.
Ni ne trebaš biti. Mislim da to nema veze sa znanjem, barem ne onim
negdje pročitanim.

Quote:
ni ziv ni mrtav kaže:
3.Nema veze sa vrstom religije. Svi religijski ljudi su hrana.Vrsta religije je samo marka proizvoda-za elementale jedna crkva je Mcdonalds, druga Podravka ,itd. Naravno , Gavrilović je ipak nešto posebno !!Diversifikacija proizvoda, a ujedno kvaliteta postiže se i specijalnom ishranom , jednima religija brani govedinu, nekima svinjetinu, neki su svežderi , neki vegetarijanci. Mljac.Mljac Nekima je grijeh ovo, nekima ono, itd.itd.Tako se stvaraju razne astralno/eteričke emanacije. Mljac.Mljac
Da.. prehrambena industrija.. zanimljiva usporedba A sirovina koliko hoćeš.

Kad smo već kod religijskih elementala, mislite li da su razno razna ukazanja i vizije vjernika posljedica djelovanja elementala na fizičkoj razini?
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 14:22   #18
"Kad smo već kod religijskih elementala, mislite li da su razno razna ukazanja i vizije vjernika posljedica djelovanja elementala na fizičkoj razini?"

Dodatci prehrani-čili, dressing, papar...

Majoneza na pržene krumpiriće
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 15:18   #19
Quote:
mrQ kaže:
što su to elementi i kako to da je i Krist između njih?
Peti element , ali ne onaj film : OK !
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 15:35   #20
Quote:
Bruna kaže:
Kako to misliš - neki ljudi? Ako kažeš da su ljudi hrana elementalima, onda bi to moralo vrijediti za sve ljude, osim ako oni drugi za koje to ne vrijedi - nisu ljudi?

Koji su ti? Oni koji ga vide u srcu ili u crkvi?

A koji su ti? Ne - kršćani?

dali pričamo sad o "onima koji su vrijedni" ili o "onima koji su vjerni?
ili o isusu? li o elementalima i o elementima? hoćemo razlikovati te pojmove? ili macdonalds pa udri!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.