Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2006., 22:27   #1
Vjestice,magija,kletve

Vjerujete li u takve stvari?Imao sam puno puta priliku povjerovat u to...letece kamenje,gasenje svijetla s odredjenom osobom,puno prica strasnih....
vasso123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 22:51   #2
leteće kamenje
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:11   #3
Glasovala sam "ne", ali malo sam praznovjerna. Kad mi crna mačka pređe preko puta, zamislim se.....Dakle, ne, ne vjerujem u vještice, magiju i kletve, više vjerujem da su neki ljudi zli pa zbog ljubomore, zavisti, mržnje i sličnih osjećaja čine sve samo da unesreće objekt svoje mržnje i to konkretnim činom (nekakvom spletkom, primjerice), a ne magičnom formulom.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:13   #4
pa daj malo tih prica da cujemo?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 01:51   #5
da vidimo, u šta da verujem...

verujem da ima veštica. to su žene koje se bave okultnim. ali sam siguran da im ništa osim nekakve hemije i ne uspeva, to su posve drugačiji fazoni!

u magiju ne da ne verujem, nego znam da ne postoji. ali postoje magičari! dejvid koperfild, hudini, đžodi foster, viljem šetner, ima ih veoma mnogo!

moćna kletva iskazana u prisutnosti jadnika kojem je posvećena će da ima efekat, to veći šta je osoba labilnija. inače - neće.
no čak i da je taj uslov ostvaren, neće naravno da prođu kletve poput "neka ti naraste ku*ac na čelu", ali će da uspevaju one koje ti zaseru život, depresija i to.
inače se i ja zamislim nad crnom mačkom (čak i džukelom) na cesti, šta ću, takav sam, ali to brzo nestane kad se setim kako su mace cakane pakane gući gući njonji-njonji bući bu, ko neka deca u obdaništu
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 02:34   #6
Quote:
Endimion17 kaže:
da vidimo, u šta da verujem...

verujem da ima veštica. to su žene koje se bave okultnim. ali sam siguran da im ništa osim nekakve hemije i ne uspeva, to su posve drugačiji fazoni!

u magiju ne da ne verujem, nego znam da ne postoji. ali postoje magičari! dejvid koperfild, hudini, đžodi foster, viljem šetner, ima ih veoma mnogo!

moćna kletva iskazana u prisutnosti jadnika kojem je posvećena će da ima efekat, to veći šta je osoba labilnija. inače - neće.
no čak i da je taj uslov ostvaren, neće naravno da prođu kletve poput "neka ti naraste ku*ac na čelu", ali će da uspevaju one koje ti zaseru život, depresija i to.
inače se i ja zamislim nad crnom mačkom (čak i džukelom) na cesti, šta ću, takav sam, ali to brzo nestane kad se setim kako su mace cakane pakane gući gući njonji-njonji bući bu, ko neka deca u obdaništu
Endi, što je to sad s novim pravopisom? Nemoj da mi to radiš, zbunjuješ me, bre
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 09:04   #7
Quote:
Endimion17 kaže:
da vidimo, u šta da verujem...

verujem da ima veštica. to su žene koje se bave okultnim. ali sam siguran da im ništa osim nekakve hemije i ne uspeva, to su posve drugačiji fazoni!

u magiju ne da ne verujem, nego znam da ne postoji. ali postoje magičari! dejvid koperfild, hudini, đžodi foster, viljem šetner, ima ih veoma mnogo!

moćna kletva iskazana u prisutnosti jadnika kojem je posvećena će da ima efekat, to veći šta je osoba labilnija. inače - neće.
no čak i da je taj uslov ostvaren, neće naravno da prođu kletve poput "neka ti naraste ku*ac na čelu", ali će da uspevaju one koje ti zaseru život, depresija i to.
inače se i ja zamislim nad crnom mačkom (čak i džukelom) na cesti, šta ću, takav sam, ali to brzo nestane kad se setim kako su mace cakane pakane gući gući njonji-njonji bući bu, ko neka deca u obdaništu
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 09:39   #8
Puno, puno sugestije, čudna obleka i vidi vraga...
Glavnina moći jedne vještice je u pričama koje kruže oko nje. I u strahu ljudi koji za njih znaju.
Dođe kao osobna legenda. Recimo ovakva priča. Bio jednom davno neki klinac, mali, ali agresivan. Toliko agresivan da mu nitko nije mogao ništa. A on je mogao što je htio. Tukao i veće od sebe, manje da ne spominjemo, uvijek za sobom imao čopor dječurlije koja ga je napola obožavala, a napola ga se bojala.
A onda je došao on(čini mi se da je to neka legendarna rečenica). U susjedstvu se pojavio još jedan žgoljavko. Ništa veći, a ni manji od onog prvog. Ali bio je nov i nije znao kako se treba ponašati. I zakačio se s onim prvim već druge večeri. I razbio ga ko pičku. Scenu je gledao čitav onaj čopor. U strahu od novog vođe.
- Kkkako si gga uspio pobijeddittti?
-Pa nije baš nešto jak.
Sad bih mogao nastaviti priču o drugom klincu, ali nema potrebe. Valjda će netko shvatiti iz nje što je ustvari magija.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 11:02   #9
ma one gothičarke su sve vještice

prenose to s koljena na koljeno.znam ja.
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 11:28   #10
Volia bi da virujen, al ne virujen !

Meni je moja pokojna baka Ana, često znala reć kad san bia mali kuronja : Đava mi te odnia luda, ća si mi pogazia pomidore u vrtu, a ja pobiga ko vitar od đavla i još me nije stiga.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 11:39   #11
Pronicljivi su već primjetili da je misa u crkvi - ritual, i da je molitva - čaranje.
(zato su oni i toliko protiv Harry Pottera, jer im je konkurencija)
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 23:33   #12
Nisam inače praznovjerna, ali poznajem curu koja je imala stvarno problema bez objašnjenja. Tipa ljudi koji je i ne poznaju su prićali priće, pilali je da je momak vara, cura bila ljubomorna, padala u depresije, gubila kilažu, otpadala joj kosa, bila nervozna...Onako , ništa specijalno...nesanice, cudni snovi...Ali za nju ne obično.Imala dečka koji ju je tukao, nikako ga se riješit, poslije našla drugog, bio super dečko ali grozan prema njoj, mama joj se razbolila, pas krepa, problemi na faxu, s prijama problemi...

Cura mislila da je stvarno problem u njoj...
Otišla kod neke 'vračare',ova joj pronašla uroke na njoj (tako kaže) i skinila ih. Nakon 10 dana cura kao nova. Nova žena!Nikakvih problema više...

Slučajnost?
__________________
Divlja maca traži pametnog lavića...
AstraL GirL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 23:44   #13
Quote:
vasso123 kaže:
Vjerujete li u takve stvari?Imao sam puno puta priliku povjerovat u to...letece kamenje,gasenje svijetla s odredjenom osobom,puno prica strasnih....
vjestice ne vjerujem...magija..ne znam..kletve..vjerujem..
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 23:46   #14
Quote:
Endimion17 kaže:
da vidimo, u šta da verujem...

verujem da ima veštica. to su žene koje se bave okultnim. ali sam siguran da im ništa osim nekakve hemije i ne uspeva, to su posve drugačiji fazoni!

u magiju ne da ne verujem, nego znam da ne postoji. ali postoje magičari! dejvid koperfild, hudini, đžodi foster, viljem šetner, ima ih veoma mnogo!

moćna kletva iskazana u prisutnosti jadnika kojem je posvećena će da ima efekat, to veći šta je osoba labilnija. inače - neće.
no čak i da je taj uslov ostvaren, neće naravno da prođu kletve poput "neka ti naraste ku*ac na čelu", ali će da uspevaju one koje ti zaseru život, depresija i to.
inače se i ja zamislim nad crnom mačkom (čak i džukelom) na cesti, šta ću, takav sam, ali to brzo nestane kad se setim kako su mace cakane pakane gući gući njonji-njonji bući bu, ko neka deca u obdaništu
Nemam ništa pametno dodati, slažem se sa svim; Endimion17 (osim sa crnom mačkom)
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 23:54   #15
Quote:
morbidangel kaže:
Nemam ništa pametno dodati, slažem se sa svim; Endimion17 (osim sa crnom mačkom)
pa gde si ti? nema te u zadnje vreme, šta ima?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 17:44   #16
Apsolutno vjerujem, jer i jedno i drugo i treće i postoji i funkcionira, provjereno vlastitim iskustvom.
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 14:48   #17
Quote:
nikpalj kaže:
Apsolutno vjerujem, jer i jedno i drugo i treće i postoji i funkcionira, provjereno vlastitim iskustvom.
Šta si ti neka vještica jebotpas da znaš jel postoji. koji tu luđaka ima pufff
Ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 02:16   #18
de skini moje uroke onda molim te.....samo nemoj i donji ves skup s njima...
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 23:44   #19
Vjerovati-ne vjerovati, kao da će nečije vjerovanje ili nevjerovanje utjecati na stanje stvari. To je kao da slijepca pitate vjeruje li da postoji svjetlo i dan? Reći će ne, naravno, iz svog skučenog iskustva...
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 00:09   #20
Wink

Ponekad je tesko odluciti u sto vjerovati...znacajno utjece okolina na to i nase iskustvo...jako malo ljudi vjeruje u takve stvari(S obzirom na cijelo covjecanstvo)...nekad su ljudi vjerovali u to da je Zemlja ploca,ali su poslije otkrili da nije,i sta sad ako smo mi u toj jednoj fazi u kojoj mislimo da je "Zemlja ploca"?Tehnologija napreduje i iza nas su velika otkrica koja su nam puno olaksala zivot i sigurno slijedi jos otkrica u buducnosti...mi se sad smijemo izjavama o magiji,zivotu nakon smrti,itd.,itd.,kao sto su se prije ljudi smijali izjavama da je Zemlja okrugla!!!Tako da ni ja sam neznam u sta da vjerujem ponekad...
vasso123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.