Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 15:43   #1
Registracija vozila, odjava, istek, kazne...

Evo jednog problema. Zivim i radim u mjestu koje je van mog stalnog prebivalista (dakle, van adrese koja mi pise u dokumentima). U tom mjestu imam prijavljeno privremeno boraviste.

E sada, ja bi htio regitrirati auto u mjestu u kojem zivim i radim, i u kojem imam prijavljeno privremeno boraviste. Nekoliko puta sam zvao MUP, i svaki puta dobio drugaciju informaciju. Jednom su mi rekli da je dovoljno imati prijavljeno privremeno boraviste, drugi puta su mi rekli da moram prijaviti privremeno prebivaliste (koje, koliko ja znam uopce ne postoji kao mogucnost), a treci puta da moram prijaviti prebivaliste.

Zna li itko sto je od toga tocno?

Ako krenem mijenjati prebivaliste, to znaci da cu morati promijeniti i sve osobne dokumente, zar ne? To mi se bas sada i ne isplati s obzirom da mi putovnica vrijedi jos tri mjeseca.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 16:51   #2
Mislim da je tema bila u kojoj je zaključeno da putovnicu ne trebaš mijenjati do isteka, a što se registracije tiče, isplati ti se ako će te osiguranje izaći jeftinije radi druge zone rizika, a inče možeš napraviti redovni tehnički pregled u bilo kojoj stanici za tehniči pregled u RH, osim ako trebaš mijenjati prometnu dozvolu ili tablicu (popunjenost dozvole, oštečenje tablice ili dozvole i sl.) tad moraš (nisam siguran za tehnički) ali sigurno moraš na policiju u u kojoj ti je osobna izdana.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:35   #3
Auto moraš prijavit (registracija) tamo gdje ti je prebivalište, to je ziher,
jer su mene službeno zvali,
istina nakon godinu i pol nakon promjene prebivališta.
Po toj logici za boravište ne bi trebao ili ne bi mogao.
Kako je s tom logikom, mogu samo nagađat,
ako ti ni u MUPu ne mogu reć točno.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 01:26   #4
Nemam prijavljeno ni privremeno boraviste ni prebivaliste u Ri, al nisam nikad u ove 3 godine imala problema s registracijom u Ri
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 09:09   #5
Da, ali ako promijeniš prebivalište, a ne odjaviš i prijaviš auto (tako se kaže???)
na tom drugom prebivalištu, jer ti se baš ne da trčkarat okolo,
kao meni što se nije dalo,
onda će ti poslat opomenu doma da to napraviš.
I bez obzira na to što je ista županija.
Nisu baš brzi, ali eto, obave oni i to.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 22:18   #6
Da ne otvaram novi topic.

Frendica je kupila auto i treba ga registrirati. U Zagrebu ima prijavljeno boravište, no koliko sam shvatila mora ići u mjesto prebivališta kako bi registrirala auto. No na poslu ne može dobiti slobodan dan da ode i sve obavi. Je li moguće u Zg-u npr. predati sve dokumente i podnijeti nekakav zahtjev da joj sve pošalju u Zg? Ili neka druga opcija...
username not in use is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 17:32   #7
Question kazna za isteklu registraciju?

Dobio sam kaznu 500 kn, za voznju sa isteklom registracijom, koja mi je istekla prije 5 dana. Sta se to ne tolerira, ako mi je istekla samo prije 5 dana?
Već sam jednom prije par godina platio veliku kaznu, kada sam svoj auto vozio na tehnički pregled sa isteklom registracijom, i tada mi je taj policajac rekao da se to tolerira samo ako mi je istekla u istom tom mjesecu. Ovaj put je bilo tako, a svejedno mi je napisao kaznu.
imaljko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 20:21   #8
Quote:
imaljko4 kaže: Pogledaj post
Dobio sam kaznu 500 kn, za voznju sa isteklom registracijom, koja mi je istekla prije 5 dana. Sta se to ne tolerira, ako mi je istekla samo prije 5 dana?
Već sam jednom prije par godina platio veliku kaznu, kada sam svoj auto vozio na tehnički pregled sa isteklom registracijom, i tada mi je taj policajac rekao da se to tolerira samo ako mi je istekla u istom tom mjesecu. Ovaj put je bilo tako, a svejedno mi je napisao kaznu.
Zakon o sigurnosti prometa na cestama
Članak 250.:
(1) Vlasnik vozila, koji ne izvrši produženje važenja prometne dozvole u roku od 15 dana od dana isteka važenja prometne dozvole dužan je odjaviti vozilo, vratiti prometnu dozvolu i registarske pločice policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji koja vozilo vodi u evidenciji.
(8) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vlasnik vozila koji postupi suprotno odredbama ovoga članka.
__________________
Then the fit hit the Shan.
floyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 00:05   #9
Članak 241.

(9) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja motornim vozilom, osim traktora i radnog stroja, koje nije registrirano ili mu je isteklo važenje prometne dozvole za više od 15 dana.

(10) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja traktorom i radnim strojem koji nije registriran ili mu je isteklo važenje prometne dozvole te vozači drugih motornih vozila kojima je isteklo važenje prometne dozvole do 15 dana.
Azriel_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 01:05   #10
Dali postoji neki zakon koji me oslobađa te kazne, zbog krive informiranosti?
Jer mene je krivo informirao onaj prošli policajac, ja nisam znao da auto moram registrirati točno u isti dan.

Zadnje uređivanje imaljko4 : 14.02.2008. at 01:36. Reason: Našao sam te članke: pod nn na internetu
imaljko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 01:14   #11
Tu je: http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2004/2021.htm
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 18:41   #12
Registracija auta i neplaćena kazna

Pozdrav!

Dečko je kupio auto prije godinu dana, registracija je još vrijedila pa je odlučio sačekat dok ne istekne pa tek onda auto prepisat na sebe.
U međuvremenu je registracija istekla, a on ostao bez vozačke na 9. mjeseci tako da je auto ostao neregistriran. Sad je odlučio registrirat auto (još tri meseca nema vozačke), ali je načuo da to neće moći dok ne plati kaznu koju ima zbog oduzete vozačke dozvole.

Zanima me može li on registrirat auto unatoč neplačenoj kazni i oduzetoj vozački?

Može li on auto prepisat na sebe ako ima neplačenu kaznu?

Ako ima netko upoznat s ovim?

Hvala!
nia_lichanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 21:59   #13
Quote:
nia_lichanka kaže: Pogledaj post
... Zanima me može li on registrirat auto unatoč neplačenoj kazni i oduzetoj vozački?...
Može.


Quote:
nia_lichanka kaže: Pogledaj post
... Može li on auto prepisat na sebe ako ima neplačenu kaznu?...
Može.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:56   #14
Hvaka puno na odgovoru!!!
nia_lichanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:19   #15
Quote:
nia_lichanka kaže: Pogledaj post
Hvaka puno na odgovoru!!!
Nema problema. Samo pitaj.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:27   #16
Kako odjaviti skuter a izgubljena prometna knjizica

Znaci sutra mi istice registracija na skuteru a izgubio sam prometnu knjizicu kako to sad odjaviti jer se skuter ne misli neko vrijeme reg. a opet bi to volio rijesiti u roku 15 dana da ne bi bilo iznenadenja od 700 kuna? Da napomenem imam knjizicu vozila i znam da prvo moram u policiji prijaviti gubitak prometne.
energy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:48   #17
sve ćeš tamo riješit.Prijavit gubitak i ono što ide uz njega i odjavit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:04   #18
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
sve ćeš tamo riješit.Prijavit gubitak i ono što ide uz njega i odjavit.
Vec sam nesto citao o tome izgleda da se to da rijesiti na mupu uz ispunjavanje neke izjave ili sta vec bez onih prijavljivanja u narodne novine tako da se to da rijesiti isti dan.
energy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 01:12   #19
Quote:
energy2 kaže: Pogledaj post
Vec sam nesto citao o tome izgleda da se to da rijesiti na mupu uz ispunjavanje neke izjave ili sta vec bez onih prijavljivanja u narodne novine tako da se to da rijesiti isti dan.
Ispunjenje izjave da ali nisam još čuo da se ne mora izgubljeni dokument objavit u narodnim novinama.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 01:56   #20
To sam nesto negdje procitao ne mogu sad to naci,a kako god da je samo da se to sto prije moze odjaviti.

Evo nasao sam:ja sam izgubio knjižicu od auta, dobio sam drugu u roku od sat vremena (a još je gužva bila) i nisam nista trebao stavljati u narodne novine...trebao sam uplatiti nesto sitno + marke, ispuniti formular neki + izjavu o odgovornosti potpisat i to je to

Zadnje uređivanje File : 26.04.2010. at 10:24.
energy2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.