Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2007., 11:57   #1
Upis u vrtić/jaslice




Problem je sljedeći:

Beba se treba rodit 08.04.2007. godine, ja počinjem radit 14.04.2008. godine....

Zvala sam vrtiće u ZG, oni primaju pristupnice u svibnju i u lipnju su rezultati......ja bebu ne mogu prijavit za vrtić u svibnju 2007. jer nema ni blizu 1 godinu.....

Ne mogu čekat svibanj 2008. pa predavat zamolbu i čekat do 01.09. da beba krene u vrtić....to je 5 mjeseci od mog početka rada.

Jel se može u tekućoj godini npr. u ožujku 2008. upisat dijete u vrtić.....naravno ako ima mjesta?

Kako ste vi rješili taj problem?

Nisu sva djeca rođena od 9-11 mjeseca pa da upadnu u taj njihov rok.....
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 12.04.2013. at 12:50.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:57   #2
Probaj da te stave na popis čekanja, ako postoji ta opcija.
Ja sam bila u sedmom mjesecu trudnoće kada sam zvala jaslice i upisala maloga, svi su mi se doma smijali ali to baš nije bilo tako blesavo jer sam neki dan nazvala te jaslice da potvrdim rezervacije i veli mi teta da nema problema, da je naš mali na listi i da se samo javimo dva tjedna prije, radi adaptacije.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:59   #3
Mislim da se može predati dokumentacija, pa si na listi čekanja.

Najgori period za dat dijete u vrtić/jaslice je pred ljeto. Obično su tete na godišnjem, onda su tu u kombinaciji dežurni vrtići, dežurne tete i uglavnom je koma, za veće dijete, a kamoli za majušno. Računaj da možeš uzet godišnji nakon porodiljnog (valjda). Ja sam to riješila na način da sam uzela tri mjeseca neplaćenog, moj je rođen u 5.
lulika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:32   #4
ja si ne mogu priuštit 5 mjeseci neplaćenog.....

predat ću dokumentaciju pa šta bude....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 23:50   #5
a sta mi sve treba od dokumentacije?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 11:22   #6
treba ti:

• Popunjeni zahtjev za upis
( dobiva se u tajništvu ili na internet stranici vrtića...ako je imaju)
• Izvod iz matične knjige rođenih
• Potvrda o radnom statusu roditelja (osim za posebni program i predškolu) i drugim činjenicama bitnim za ostvarivanje prednosti kod upisa
• Potvrda o mjestu prebivališta
• Preslika osobne iskaznice roditelja

ZAhtjevi se predaju od 02. - 31.05., a negdje u 6-om ili 7-om mjesecu su rezultati.
Dobro je predat u više vrtića ako ne upadne u jedan, možda uspije u drugom....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 11:24   #7
evo vrtić za Veliku goricu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 22:21   #8
thx mandy
vec sam bila i kod tete u tajnistvu. ljubazna neka gospa, sve mi objasnila i na kraju rekla "ne zelim vas obeshrabrit ali mi vam SVE grupe uvijek napunimo s onom djecom koja do 31.08. napune godinu dana, a ostali nam ostanu nerjeseni"
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 09:19   #9
jel bar postoji neka lista čekanja.....pa ako ima mjesta kad M. navrši godinu dana da krene u vrtić?

Hoćete vi već ove godine predat papire ili će te čekat sljedeću godinu?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:15   #10
nema liste i predajem papire pa cemo vidjet
ja cu predat u sve vrtice, a vec se pomalo i za tetu raspitujem
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 19:40   #11
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Problem je sljedeći:

Beba se treba rodit 08.04.2007. godine, ja počinjem radit 14.04.2008. godine....

Zvala sam vrtiće u ZG, oni primaju pristupnice u svibnju i u lipnju su rezultati......ja bebu ne mogu prijavit za vrtić u svibnju 2007. jer nema ni blizu 1 godinu.....

Ne mogu čekat svibanj 2008. pa predavat zamolbu i čekat do 01.09. da beba krene u vrtić....to je 5 mjeseci od mog početka rada.

Jel se može u tekućoj godini npr. u ožujku 2008. upisat dijete u vrtić.....naravno ako ima mjesta?

Kako ste vi rješili taj problem?

Nisu sva djeca rođena od 9-11 mjeseca pa da upadnu u taj njihov rok.....
radi dobrobiti tvog vlastitog djeteta, čak i ako dobiješ mjesto, nemoj ga davati u vrtić prije 9. mjeseca...probaj se snaći sa babysittericom
naime....što će se dogoditi ako dijete dođe u vrtić u 4. mj?
bit će samo još 2-3 mjeseca sa tim tetama kod kojih ga upišeš i s tom djecom...a prek ljeta se grupe spajaju i mijenjat će se i djeca i tete.... razmisli jel ti dobro za dijete da izmijeni ne znam koliki broj teta i ne znam koliko nepoznate djece...a vjerojatno neće biti ni u svojoj sobi
dijete ti neće imati ono što je neophodno da bi se moglo osjećati dobro dok je u vrtiću , a to je neka sigurnost i kontinuitet
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 21:45   #12
sve ja to znam......al moram počet radit u 4. mjesecu i moram negdje njega smjestit.......a babysiterice nisu jeftine.....tak da uz sve troškove
nadam se da će moja mama u penziju do td pa ćemo njoj plaćat čuvanje...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:11   #13
kad smo kod vrtića..

dal se zna koji su vrtići bolji..mislim u radu sa djecom..?
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:17   #14
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
evo vrtić za Veliku goricu

mandy kaj si ti iz gorice???????????
info iz prve ruke od tete u vrtiću u vel gorici: naravno, podrezumijeva se da obadva roditelja rade, predbilježbe minimalno pol godine unaprijed (i puno više) i naravno, ŽNORA
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:22   #15
a što ako je jedan roditelj obrtnik sa otvorenom radnjom (urar) i on radi dvokratno.. kak se too računa..?
a ja radim od 8-16h..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:27   #16
računa se da radi
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:56   #17
trax nisam iz gorice...to sam Magic našla link
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 20:13   #18
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
kad smo kod vrtića..

dal se zna koji su vrtići bolji..mislim u radu sa djecom..?
hm...gle... bilo bi ti bolje da se usmjeriš na odabir kvalitetnih odgajateljica, jer kaj ti vrijedi ak je vrtić općenito na dobrom glasu zbog npr. bogatstva programa ako naletiš na neke ne baš nice tete?
uostalom, mislim da prednost imaš u vrtiću pod koji spadaš (tj. koji ti je u kvartu) ili kvart do tvog
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 20:57   #19
važno da je dijete sigurno i zbrinuto, a to hoće li naučit koju pjesmicu, recitaciju i slično, manje je bitno.
lulika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 23:08   #20
lulika, ne bih se bas slozila. ja ne zelim da moje dijete bude u vrticu samo "cuvano", to moze i neka penzicka iz kvarta da si pokrpa mirovinu. Ja zelim da moje dijete ima raznovrsan dan u koji su ukomponirane i edukativne i rekreativne note
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.