Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 08:20   #121
pia ne bi te htjela uplasiti, ali za upis u vrtic prednost imaju zaposleni roditelji, a vi ste oboje frilenceri cini mi se Mislim da cete onda morat nekako dokazat da ste zaposleni honorarci, lai mozda je netko tu pametniji pa bolje objasni
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 08:29   #122
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
pia ne bi te htjela uplasiti, ali za upis u vrtic prednost imaju zaposleni roditelji, a vi ste oboje frilenceri cini mi se Mislim da cete onda morat nekako dokazat da ste zaposleni honorarci, lai mozda je netko tu pametniji pa bolje objasni

Znam Magic....zato i planiramo iduche godine.....do tada chemo i mi imati nesh zihersko
Ovo bi samo onak - da vidimo koliko uopche imamo shanse!
Za neke vrtiche imamo vezice, makar su na drugom kraju grada!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 08:36   #123
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Pia, pa što se onda već sad upisujete? za 2009?
Da, ako uopche upadnemo....jer svi kazu da je za jaslice jako teshko dobit mjesto.......a ne bi htijeli riskirati iduche godine da se prijavimo u 5mj, pa da onda na jesen ne dobije mjesto. To nam je onda na knap, jer imamo neke planove, pa bi htijeli bar jednu stvar imati onak ziher!

Ako kojim sluchajem dobimo mjesto - mjesto mozesh chuvati sa nekom sitnom lovicom.....a ako ne, nadamo se sljedeche godine!

Na kraju, ak nas ne prime (a ja se ne namjeravam prilagodjavati) Zuflja che ichi u igraonicu ili privatni vrtich + bake servisi! I problem rijeshen!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:02   #124
Pia, nemoj meni uzeti mjesto
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 20:05   #125
Ksenija.......pa ko narucheno - Mi odustajemo od upisa ove godine! Tako da imate mjesto
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:18   #126
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ksenija.......pa ko narucheno - Mi odustajemo od upisa ove godine! Tako da imate mjesto

Sad još samo trebam puno mantrati i na konju smo
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 11:18   #127
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Da, ako uopche upadnemo....jer svi kazu da je za jaslice jako teshko dobit mjesto.......a ne bi htijeli riskirati iduche godine da se prijavimo u 5mj, pa da onda na jesen ne dobije mjesto. To nam je onda na knap, jer imamo neke planove, pa bi htijeli bar jednu stvar imati onak ziher!

Ako kojim sluchajem dobimo mjesto - mjesto mozesh chuvati sa nekom sitnom lovicom.....a ako ne, nadamo se sljedeche godine!

Na kraju, ak nas ne prime (a ja se ne namjeravam prilagodjavati) Zuflja che ichi u igraonicu ili privatni vrtich + bake servisi! I problem rijeshen!
Tako cu i ja!
Mada mislim da cemo dobiti mjesto, ali za svaki slucaj cu predati ove godine. A i ako ne prime dijete ove godine, ono ostaje na listi cekanja i druge godine automatski ima prednost pred djecom koja se tada upisuju. Cuvanje se placa 80 kn.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 11:23   #128
moj mališa je rođen u drugom mjesecu ove godine, znači u jaslice
bi trebao sljedeće godine u drugom mjesecu.

sad me zanima da li je istina da bi bilo najbolje da ga odmah sad
prijavim za upis? čula sam da svi preporučuju da se beba odmah prijavi,
inače ništa od vrtića. iako ne znam hoće li mi ta prijava pomoći,
ako je u vrtiću i inače gužva.

zna li netko kakvo je stanje u jaslicama u Gajnicama, Stenjevcu, Vrapču i
u centru-Petrinjskoj? hvala na info.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 11:27   #129
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
moj mališa je rođen u drugom mjesecu ove godine, znači u jaslice
bi trebao sljedeće godine u drugom mjesecu.

sad me zanima da li je istina da bi bilo najbolje da ga odmah sad
prijavim za upis? čula sam da svi preporučuju da se beba odmah prijavi,
inače ništa od vrtića. iako ne znam hoće li mi ta prijava pomoći,
ako je u vrtiću i inače gužva.

zna li netko kakvo je stanje u jaslicama u Gajnicama, Stenjevcu, Vrapču i
u centru-Petrinjskoj? hvala na info.
Prijavi se svakako, niš te ne košta, ako niš drugo bar ćeš biti na listi čekanja.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 11:46   #130
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Prijavi se svakako, niš te ne košta, ako niš drugo bar ćeš biti na listi čekanja.
ma vidim da moram, pa šta bude...
sad krećem u prikupljanje potvrda i ostalog. jel rodni list i potvrda o
prebivalištu moraju biti originali ili mogu i kopije?
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 11:55   #131
Za prvi put trebaju orginali.

A sad moje pitanje! da li smatrate da je socijalizacija koju dobiju u vrtiću (8sati svaki dan od pon do petka) dovoljna? Tj. da li dijete još treba ići na druženje s djecom nakon vrtića? Ja svoju kćerkicu odvedem na ljulje, ali da bi se družila ja s njom, a ne ona opet s drugom dijecom. da li na ljuljačkama treba biti druge dijece, ili je onih 8 uri u vrtiću dovoljna socijalizacija?
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:02   #132
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
ma vidim da moram, pa šta bude...
sad krećem u prikupljanje potvrda i ostalog. jel rodni list i potvrda o
prebivalištu moraju biti originali ili mogu i kopije?
Ne moraju biti originali, ja sam to pitala. Predala sam molbe u nekoliko vrtića i svuda sam davala kopije.

Nisam ti sigurna za Gajnice-Vrapče-Stenjevec, ali se bojim da ti je situacija slična kao u Malešnici-Španskom. Ogromni broj djece, a nedostatan broj mjesta u vrtićima, poglavito jaslicama. U centru je vjerojatno bolja situacija, jer nema toliko novogradnje pa je manji broj stanovnika/djece, izuzevši situacije gdje roditelji rade u centru pa onda tamo šalju djecu u vrtić.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 14:45   #133
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ne moraju biti originali, ja sam to pitala. Predala sam molbe u nekoliko vrtića i svuda sam davala kopije.

Nisam ti sigurna za Gajnice-Vrapče-Stenjevec, ali se bojim da ti je situacija slična kao u Malešnici-Španskom. Ogromni broj djece, a nedostatan broj mjesta u vrtićima, poglavito jaslicama. U centru je vjerojatno bolja situacija, jer nema toliko novogradnje pa je manji broj stanovnika/djece, izuzevši situacije gdje roditelji rade u centru pa onda tamo šalju djecu u vrtić.
hvala na informacijama. sve mi se čini da ćemo i mi morati putovati u centar,
ja na posao, mališa u vrtić.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:31   #134
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
moj mališa je rođen u drugom mjesecu ove godine, znači u jaslice
bi trebao sljedeće godine u drugom mjesecu.

sad me zanima da li je istina da bi bilo najbolje da ga odmah sad
prijavim za upis? čula sam da svi preporučuju da se beba odmah prijavi,
inače ništa od vrtića. iako ne znam hoće li mi ta prijava pomoći,
ako je u vrtiću i inače gužva.
...evo i mene na ovim prostorima nakon dugo vremena..pozdrav svima...
i mene muči ista stvar...mališa je rođen u 2 mjesecu i definitivno ću ga sada prijavljivati,ali on i ja imamo mjesto prebivališta VG,tata N.Zagreb,a selimo se na ljeto u Remetinec...a čula sam ( ne znam da li je točno) da navodno sad više ne daju to "čuvanje" mjesta..da će navodono upisivati samo djecu koja su rođena do 30.08.2007..mislim kužim ja tu logiku,ali šta s nama koje smo rodile poslije tog datuma? jasno mi je da se mom djetetu treba čuvati mjesto 5 mjeseci,ali šta da radim
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:54   #135
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
...evo i mene na ovim prostorima nakon dugo vremena..pozdrav svima...
i mene muči ista stvar...mališa je rođen u 2 mjesecu i definitivno ću ga sada prijavljivati,ali on i ja imamo mjesto prebivališta VG,tata N.Zagreb,a selimo se na ljeto u Remetinec...a čula sam ( ne znam da li je točno) da navodno sad više ne daju to "čuvanje" mjesta..da će navodono upisivati samo djecu koja su rođena do 30.08.2007..mislim kužim ja tu logiku,ali šta s nama koje smo rodile poslije tog datuma? jasno mi je da se mom djetetu treba čuvati mjesto 5 mjeseci,ali šta da radim
hej stara
to je novi zakon koji je donešen da nema više čuvanja mjesta, to sam čitala na rodinim stranicam, sad ne znam dali je to točno
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:01   #136
Tu je neka zbunjola, barem ja vise nis ne kuzim
Pa ionak i ovak nema cuvanja mjesta u smislu dok dijete ne navrsi godinu...
U praksi ne fermaju djecu koja navrsavaju godinu dana poslije 31.08.
(osim ona 3 vrtica koji primaju 6-12 mj djecu)
Nego kad ti dijete navrsi godinu, mozes predat papire pa ak bude mjesta. Nekad bude, nekad ne.

Ovo o cemu mi pricamo kao o "cuvanju mjesta" je za klince koji su prosli ili ce do jeseni navrsit godinu dana, a ako dobiju mjesto u jaslicama mozda ce ici, a mozda i nece.
Mislim da je obaveza dovest dijete minimum 2 puta mjesecno i platit 80 kn da imas mjesto. Nisam najziher.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:09   #137
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Tu je neka zbunjola, barem ja vise nis ne kuzim
Pa ionak i ovak nema cuvanja mjesta u smislu dok dijete ne navrsi godinu...
U praksi ne fermaju djecu koja navrsavaju godinu dana poslije 31.08.
(osim ona 3 vrtica koji primaju 6-12 mj djecu)
Nego kad ti dijete navrsi godinu, mozes predat papire pa ak bude mjesta. Nekad bude, nekad ne.

Ovo o cemu mi pricamo kao o "cuvanju mjesta" je za klince koji su prosli ili ce do jeseni navrsit godinu dana, a ako dobiju mjesto u jaslicama mozda ce ici, a mozda i nece.
Mislim da je obaveza dovest dijete minimum 2 puta mjesecno i platit 80 kn da imas mjesto. Nisam najziher.
ok..sorry ako sam pobrkala lončiće
a šta sad recimo mi kojima djeca tako usred vrtićke godine trebaju krenuti u jaslice???
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:12   #138
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
hej stara
to je novi zakon koji je donešen da nema više čuvanja mjesta, to sam čitala na rodinim stranicam, sad ne znam dali je to točno
hej....hvala ti..meni je to rekla teta iz vrtića tu ispred naše zgrade
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:13   #139
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
hej....hvala ti..meni je to rekla teta iz vrtića tu ispred naše zgrade
imaš sms
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:22   #140
kako mislite nema čuvanja vrtića? ne mogu se sad prijaviti, ako dobijem plaćati 80 kuna mjesečno i onda biti na listi čekanja ili tak nešto?
znam da su me svi iznapadali da moram predat papire za vrtić već sad, a mala nema ni 2 mjeseca!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.