Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2011., 19:56   #241
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ne, nego je takva odluka, da svi vide kak je prodavačima

bar je bilo prije 8 g.
i vidim da je danas hrpa ljudi na višim pozicijama po konzumu i agrokoru upravo oni koji su prije bili obični prodavači

vjerujem da je takav sistem i u lidlu

Mora da su sadašnjim menageri isto tako nadrkani ko onda kad su bili na blagajni ili na kobasama...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 23:27   #242
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nemoguće. Kako bi se to onda uklopilo u neoborivu istinu forumskih ekonomskih stručnjaka da su Hrvati nacija ljenčina?
Ah pa da.
Zbilja gluposti pišem



Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
a to da jedva stižu?? da jedva stižu, onda bi čekali u redu na blagajni po 15 min kak se čeka u ušljivom konzumu. u lidlu sam na blagajni gotova za 5 min i to ak je gužvetina
To što ti ne čekaš na kasi ne znači da po dućanu ima hrpa djelatnika
Njima je to način poslovanja, dakle ako je neki kupac na kasi, djelatnik ostavlja sve što radi i trči tamo. I broje im brzinu onih artikala cijelo vrijeme, tako da nema da ne budeš brzo uslužen

Za djelatnike u dućanima sam čula da su korektno plaćeni, samo da ih je zbilja malo. Čim su pretumbacije po menadžmentu, prvi im je korak smanjivat ljude u dućanu, tako da se zbilja narintaju za te pare.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 09:44   #243
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ah pa da.
Zbilja gluposti pišem




To što ti ne čekaš na kasi ne znači da po dućanu ima hrpa djelatnika
Njima je to način poslovanja, dakle ako je neki kupac na kasi, djelatnik ostavlja sve što radi i trči tamo. I broje im brzinu onih artikala cijelo vrijeme, tako da nema da ne budeš brzo uslužen

Za djelatnike u dućanima sam čula da su korektno plaćeni, samo da ih je zbilja malo. Čim su pretumbacije po menadžmentu, prvi im je korak smanjivat ljude u dućanu, tako da se zbilja narintaju za te pare.

a po ostalim dućanima piju kavu i čohaju se?

gle, lidl je jedini dućan za kojeg znam da zaista plaća svoje radnike korektno, plaća im posebno praznike i blagdane i imaju 2 dana slobodno tjedno.
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 10:02   #244
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
a po ostalim dućanima piju kavu i čohaju se?
Pa nisam ni spominjala ostale dućane, pričam o Lidlu.

Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
gle, lidl je jedini dućan za kojeg znam da zaista plaća svoje radnike korektno, plaća im posebno praznike i blagdane i imaju 2 dana slobodno tjedno.
Bome je i zarade I to gadno (s obzirom na broj ljudi i kvadraturu dućana).
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 10:28   #245
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
To što ti ne čekaš na kasi ne znači da po dućanu ima hrpa djelatnika
Njima je to način poslovanja, dakle ako je neki kupac na kasi, djelatnik ostavlja sve što radi i trči tamo. I broje im brzinu onih artikala cijelo vrijeme, tako da nema da ne budeš brzo uslužen
.
točno tako. nije da baš mora trčati, ali se mora kretati brzinom koja se zove "lidlov korak"

strašno i uopće nije smiješno. za lidlov korak slučajno znam, jer sam jednom zastupala žesnku koja je tamo radila kao neki voditelj smjene, pa je dobila otkaz, jer, između ostalog, radnici u njenoj smjeni nisu hodali "lidlovim korakom"
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:00   #246
Quote:
esqella kaže: Pogledaj post
Jel bi ti bio problem objasniti tko je spreman platiti da sazna koje artikle neki anonimus kupuje u velikom trgovačko lancu?
Nije bitan jedan anonimus, nego velika količina podataka o stadu anonimusa koji glavninu svoje zarade ostavljaju u nabavkama špeceraja u velikim lancima

Pa nije to nelogično - kreni od načina na koji se slaže roba (po dućanu, po policama (što je u ravnini očiju, za što se moraš sagnuti ..) - što je na ulazu, što je na kraju dućana (kruh, mliječno ..)) ..

I onda razmišljaj kao trgovac ...
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:10   #247
Eto a mi bilderi kupujemo u lidl-u posni sir...he he he he
Milbona rules...jebiga svi smo siromasi, kikiriki bolji i jeftiniji od Konzumovog standarda za bogate, Masline, slatkiši, grickalice, jako jako puno povoljnih proizvoda slične kvalitete...
Dobro pogledam ono što kupujem, i dobro pazim šta kupim...tako da je lidl sasvim ok...suhomesnato ionako ne konzumiram, niti kupujem smrznuto meso...
I da, Tuna iz lidla je iz Equadora, i jako je dobra, a isto tako injihova mex. tuna nema natrij glutaminata, koji vlada kod Konzuma!
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:15   #248
Quote:
upucaj ga sad kaže: Pogledaj post
točno tako. nije da baš mora trčati, ali se mora kretati brzinom koja se zove "lidlov korak"

strašno i uopće nije smiješno. za lidlov korak slučajno znam, jer sam jednom zastupala žesnku koja je tamo radila kao neki voditelj smjene, pa je dobila otkaz, jer, između ostalog, radnici u njenoj smjeni nisu hodali "lidlovim korakom"
Uh, nisam znala za "lidlov korak"

Ustvari je to
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
Pa nije to nelogično - kreni od načina na koji se slaže roba (po dućanu, po policama (što je u ravnini očiju, za što se moraš sagnuti ..) - što je na ulazu, što je na kraju dućana (kruh, mliječno ..)) ..

I onda razmišljaj kao trgovac ...
Da, to su zapravo užasno bitni podaci. Način kretanja kupaca kroz dućan, način kombiniranja stvari, sve. Zato i preslaguju odjele u dućanima, sve kako bi mi trošili više
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:21   #249
Vratio se iz Brežica, Lidl .
8,xx eura: cimarosa vino 1,99€ (kod nas 29,99kn), vino taragona 1,99€ (kod nas 39,99kn), 330g fejk bounty cokoladica, 350g tvrdih bonbona, 1l dan soka od jagode, 1 šatro king sladoled od vanilije i jos nesto, ali se ne mogu sjetiti. Pepsi limenka je zbog istjeka roka bila 33centa.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:47   #250
Ne treba zaboraviti ni to da su Lidlu jasno istaknute cijene po kilogramu, za razliku od svih ostalih dućana.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 13:25   #251
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ne treba zaboraviti ni to da su Lidlu jasno istaknute cijene po kilogramu, za razliku od svih ostalih dućana.
i u kauflandu su
bamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 17:09   #252
Jesu, ali prikazane znatno manjim znakovima.

BTW, kako je moguće da su njemački trgovački lanci pošteniji prema nama od hrvatskih? Što bi rekao pričuvni pukovnik HV - zar smo za to krvarili?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 17:57   #253
Zato jer se tako radi u civilizaciji, druga je stvar sto smo svi nauceni na Konzumove standarde poslovanja.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 18:03   #254
Quote:
esqella kaže: Pogledaj post
Slične upise sam viđala po nekim drugim podforumima.
Jel bi ti bio problem objasniti tko je spreman platiti da sazna koje artikle neki anonimus kupuje u velikom trgovačko lancu?
Svaka markentiška agencija, proizvođači, sam vlasnik dučana (koji naplačuje mjesto na polici, artikli u visini očiju se više kupuju od onih na dnu police) itd...
Ne zabiravi da si Todoriću usput dao i svoj broj mobitela (pa ima podatke i o tome kolko trošiš mobitela) i broj svog raluna u banci (pa zna tvoja primanja) i da ne nabrajam dalje...
Inače i u Lidlu rade akcije pračenja kupovine ali tada anonimno te zamole da im daš račun....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 18:06   #255
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ah pa da.
Zbilja gluposti pišem




To što ti ne čekaš na kasi ne znači da po dućanu ima hrpa djelatnika
Njima je to način poslovanja, dakle ako je neki kupac na kasi, djelatnik ostavlja sve što radi i trči tamo. I broje im brzinu onih artikala cijelo vrijeme, tako da nema da ne budeš brzo uslužen

Za djelatnike u dućanima sam čula da su korektno plaćeni, samo da ih je zbilja malo. Čim su pretumbacije po menadžmentu, prvi im je korak smanjivat ljude u dućanu, tako da se zbilja narintaju za te pare.
A šta bi to trebali raditi djelatnici po dučanu kad u Lidlu nema slaganja polica nego su avi artikli u ambalaži proizvođača... Sav posao djelatnika u lidlu je da pokupi prazne kutije i da iz skladišta doveze novu robu (5 min posla)....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 19:18   #256
meni to osobno ne smeta
čisto je i uredno, ima dovoljno mjesta za mimoilaženje s drugim kupcima, ne moram paziti da me ne zgazi viličar koji diže robu u ne znam kakve visine...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 20:25   #257
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Svaka markentiška agencija, proizvođači, sam vlasnik dučana (koji naplačuje mjesto na polici, artikli u visini očiju se više kupuju od onih na dnu police) itd...
Ne zabiravi da si Todoriću usput dao i svoj broj mobitela (pa ima podatke i o tome kolko trošiš mobitela) i broj svog raluna u banci (pa zna tvoja primanja) i da ne nabrajam dalje...
Ima i jedno dobro istraživanje na tu temu:
http://www.buseco.monash.edu.au/cent...of-loyalty.pdf
Ono što bi mogli uskoro vidjeti da se IPTV provideri priključe u taj program... pa kad gledaš TV, dobivaš ciljane reklame prilagođene tebi i tvojim potrošačkim navikama!

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Inače i u Lidlu rade akcije pračenja kupovine ali tada anonimno te zamole da im daš račun....
Transparentnije je... ali čemu? Kao da ne mogu iz svog sustava izvući što se nalazi na kojem računu?
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 20:33   #258
Quote:
Francisco kaže: Pogledaj post
Ima i jedno dobro istraživanje na tu temu:
http://www.buseco.monash.edu.au/cent...of-loyalty.pdf
Ono što bi mogli uskoro vidjeti da se IPTV provideri priključe u taj program... pa kad gledaš TV, dobivaš ciljane reklame prilagođene tebi i tvojim potrošačkim navikama!
Nista novo, Google oglasi tako funkcioniraju zadnje dvije godine.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 00:21   #259
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Pa nisam ni spominjala ostale dućane, pričam o Lidlu.


Bome je i zarade I to gadno (s obzirom na broj ljudi i kvadraturu dućana).

tak pričaš ko za između blagajne i skladišta moraju optrčati počasni krug i napraviti 100 sklekova

kako bilo da bilo, mislim da imaju najbolje uvjete u odnosu na konkurenciju:

- najbolje plaće
- plate sve praznike i blagdane
- 2 dana tjedno slobodno

i izgledaju mi puno zadovoljnije od tete u konzumu koja izgleda ko da će krepat svaki čas. em joj treba 5 min da provuče 4 artikla kroz kasu, em je bezobrazna, em ne vraća kusur
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 09:00   #260
Quote:
Francisco kaže: Pogledaj post
Ono što bi mogli uskoro vidjeti da se IPTV provideri priključe u taj program... pa kad gledaš TV, dobivaš ciljane reklame prilagođene tebi i tvojim potrošačkim navikama!
To ak imaš karticu od nekog dućana pa te veliki brat može pratiti što kupuješ

Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
i izgledaju mi puno zadovoljnije od tete u konzumu koja izgleda ko da će krepat svaki čas. em joj treba 5 min da provuče 4 artikla kroz kasu, em je bezobrazna, em ne vraća kusur
Mene živcira kad mi vikne "Imate li Konzum karticu? Želite Konzum karticu?"
Onda često šutim i gledam u daljinu.
Neke odustanu nakon prvog pitanja a znalo se dogoditi da pita i 5-6 puta prije negoli odustane od čekanja odgovora

Najradije bih išao u dućane sa majicom koja ima natpis "Nemam karticu vašeg dućana i ne želim ju imati!!!"

(da, da, znam da njih tjeraju da me to pitaju, nisu prodavačice krive, ali živcira me što me to svaki puta ispituju)

U Lidlu nikad nisam čekao na blagajni dulje od par minuta.

Kakav patriotizam, radije ću dati lovu strancu koji me poštuje kao kupca negoli domaćim lopovima poput Konzuma.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.