Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2011., 22:18   #121
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
U Italiji kupujem proizvode poznatih brandova cesto po nizim cijenama nego sto kostaju genericki proizvodi u Lidlu i to u divno uredenim ducanima - da li to znaci i da su ti proizvodi "sirotinjski" ili da nasi uvoznici imaju nenormalne marze iskoristavajuci ovdasnji opsesiju brandovima ?
Ovo drugo. Kod nas Lidl jest doslovno za sirotinju jer ljudi debljeg novčanika ne idu tamo. Možda su im drugi dućani bliže, a možda im je i ljepše kupovati u njima. Onima tanjeg novčanika Lidl je sasvim dobar, a otići će u Lidl i kada im je on na dužoj ruti jer su u Lidlu cijene jednostavno puno niže. To što su u Italiji brandovima snižene cijene može značiti dvije stvari:
a) ljudi se ne pale na brandirane proizvode,
b) brandovi su im šrot.

Kako god bilo, u nas, imali kvalitetan brand ili narod koji gura reklame, u Lidl idu siromasi. Pritom ne vrijeđam te ljude jer niti je siromaštvo sramota, niti bih kada vrijeđala sebe zbog kupovanja u Lidlu, a kupujem - jer nemam novaca za brand.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:26   #122
Quote:
Lozimka kaže:
;To što su u Italiji brandovima snižene cijene može značiti dvije stvari:
a) ljudi se ne pale na brandirane proizvode,
b) brandovi su im šrot.
Niti jedan od navedenih, kod nas se nemilice dere marzama i to posebno na brand proizvode, posebno s naglaskom na domace brandove - kad vidis da Kras/Franck i sl. nasi proizvodi u Sloveniji kostaju kao genericku u njihovom Lidlu onda ti sve postaje jasno.

Quote:
Kako god bilo, u nas, imali kvalitetan brand ili narod koji gura reklame, u Lidl idu siromasi. Pritom ne vrijeđam te ljude jer niti je siromaštvo sramota, niti bih kada vrijeđala sebe zbog kupovanja u Lidlu, a kupujem - jer nemam novaca za brand.
U Lidl idu siromasi, a oni imucniji kupuju u Konzumu K+ smece koje kosta vise nego brand roba u okolnim drzavama - definitivno nesto ne stima
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:52   #123
Evo malo za usporedbu cijene koje Lidl ima u Engleskoj.

Funta je po trenutnom tečaju 8,59 kn, a o prosječnim plaćama u Engleskoj i kod nas da ne govorimo.
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 01:23   #124
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Kako god bilo, u nas, imali kvalitetan brand ili narod koji gura reklame, u Lidl idu siromasi. Pritom ne vrijeđam te ljude jer niti je siromaštvo sramota, niti bih kada vrijeđala sebe zbog kupovanja u Lidlu, a kupujem - jer nemam novaca za brand.
Hm, stvarno ne znam od kud si izvukla taj zaključak da kod nas kupuju samo siromašni u Lidlu, jer iz moje okoline to nije točno. Rekao bih da svi podjednako kupuju u njemu bez obzira na imovinsko stanje. Slična diskusija se odvijala i oko niskotarifnih avio prijevoznika gdje su nas neki uvjeravali da će s njima stizati i turisti niske platežne moći.

Prije nekoliko mjeseci sam kupio smrznutu pizzu koja je bila na akciji i iznenadio me je rok trajanja koji je bio puno kraći od ostalih poznatih proizvođača poput dr. Oetkera i sl., ali u sastavu nije bio naveden niti jedan E aditiv što me je iznenadilo.
Danas ću prvi put kupiti "zloglasne" lazanje, pa me baš zanima što sve sadrže.

Inače, sastav proizvoda uvijek čitam i zbog toga izbjegavam proizvode iz istočne Europe, jer znaju sadržavati kancerogene aditive koji su u zemljama zapadne Europe zabranjeni, a ovi ih još uvijek koriste.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 07:45   #125
Zaboravih u svom prethodnom postu na 5-toj str. ovog topica spomenuti senf

U Lidlu imaju senf u tubi srednje ljuti(mitell scharf) i ljuti(scharf) i oba su bolja od Konzumovih podravkinih estragon senfova koji su maltene i bez okusa i bez mirisa, možeš ih žlicom jesti...
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:45   #126
da je trulo u državi, je, nema lidl s tim veze. kada gledate billu, kaufland, mercator, svi strani lanci, imaju puno više cijene. da je lidl za sirotinju nije istina, ne mogu reći da smo sirotinja, samo nam je super kupovati u lidlu. zadovoljni i cijenom i kvalitetom. imam još neke tehničke, gumice kupljene prije dosta godina, mislim da su tek došli u hrvatsku. ja sam već završila faks još rade i još i koristim. imam i njihovu gril tavu koja nije kineska, i jednu običnu, isto nije kineska (IT i NJ), hrpu obleke, jakne isl...nije baš da u njima idem na poslovni sastanak, ali za svaki dan su mi super.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 19:43   #127
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Hm, stvarno ne znam od kud si izvukla taj zaključak da kod nas kupuju samo siromašni u Lidlu, jer iz moje okoline to nije točno.
Ispravak: ne "samo" već "uglavnom"!
Svako pravilo ima svoju iznimku, pa tako i ovo.
Kažeš kako izbjegavaš hranu s istoka, ali da to kažeš nekome tko živi u Indiji, Kini i sl. on bi odgovorio da to nije točno. Nema neke pouzdanosti u svemu tome. Vidim ono što vidim. U jedan Konzum idu svakakvi ljudi, isto tako i u Lidl, ali u Lidlu ću češće vidjeti čovjeka poderane jakne ili trenirke nego u Konzumu.
Siromaštvo nije sramota. Što se odmah svi ježite na sami spomen te riječi.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 21:08   #128
pa ja sam više poderanih primjetio baš u konzumu

inače baš bio u Italiji 1,5 kg barile 1,09
0,7 ekstra djevičanskog maslinovog ulja 3,2

__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 21:12   #129
To je sigurno lazna Barilla i otrovno ulje
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 21:55   #130
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ispravak: ne "samo" već "uglavnom"!
Svako pravilo ima svoju iznimku, pa tako i ovo.
Kažeš kako izbjegavaš hranu s istoka, ali da to kažeš nekome tko živi u Indiji, Kini i sl. on bi odgovorio da to nije točno. Nema neke pouzdanosti u svemu tome. Vidim ono što vidim. U jedan Konzum idu svakakvi ljudi, isto tako i u Lidl, ali u Lidlu ću češće vidjeti čovjeka poderane jakne ili trenirke nego u Konzumu.
Siromaštvo nije sramota. Što se odmah svi ježite na sami spomen te riječi.
Djelomično si u pravu, ali ne treba zaboraviti da Lidl prodaje i diskontnu robu. A nju kupuju većinom siromašni, ali ima i bogatijih slojeva koji su vrlo štedljiviji (ili zdravoseljaški, škrti), a ja baš takvu jednu obitelj poznajem U Lidlu su izraženi kontrasti bogati-siromašni, možda čak i više nego u drugim lancima. Slažem se sa tobom da siromaštvo nije sramota, ali mi smeta segregacija koju sam iščitao iz tvog ranijeg posta iako ti vjerojatno to nije bila namjera.

Kina i Indija ne spadaju pod istočnu Europu Sa dalekog istoka, prehrambeni artikli na našim policama bi se mogli nabrojati na prste jedne ruke. Samo sam konstatirao da po sastavu, istočnoeuropski prehrambeni artikli sadržavaju neke aditive koji su zabranjeni u zap. Europi. To je činjenica i svatko to može provjeriti pročitavši sastav. A moja je slobodna volja hoću li to kupiti ili ne. Ali to ne znači da i u zapadnoj Europi ne stavljaju aditive koji su opasni po zdravlje, a nisu zabranjeni. Evo primjer lazanja iz Lidla. Sadrže E452, natrijev polifosfat koji je opasan, a u većim količinama i jako štetan. Može omesti resorpciju minerala u organizmu (kalcija, magnezija i željeza).

Btw, nisam prehrambeni tehnolog. Internet je pun informacija i nije se potrebno puno truditi da se do njih dođe. Google is my friend
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 22:23   #131
trebor svaka ti čast što to pratiš.ja sam pak suprotnost, ali divim se ovakvim ljudima
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 22:33   #132
Uh, znam da bi se po ovim mojim gornjim postovima moglo to zaključiti, ali nekad si ni sam ne mogu pomoći ako mi se nešto sviđa, bez obzira na Eove. Sad sam sam sebi kontradiktoran Ma u biti, ja to znam pogledati tu i tamo, ali za takve stvari, čovjek treba imati vremena i malo bolji vid. Ili još bolje, povečalo
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 03:58   #133
Enivej, meni su te lazanje iz Lidla baš fine! Ono, moji to ne prave doma pa si uzmem nekad kad su na akciji! Dosta su jeftinije od npr "domaćih lazanja" firme Ledo, a koje su isto uvozne! I sad jel to normalno! Eto šta brend radi!
Isto tako, ne pamtim kad sam kupio Ledo sladoled! Onaj sladoled u Lidlu tipa King je duplo jeftiniji a veći je! I ne pada mi napamet uzimat više Ledo!
Kod nas obična šečerna tabla 80gr od domaćeg proizvođača košta 5-6kn, u Lidlu punokrvna mlječna čokolada od 100gr je 5kn! Ledo okruglice sa šljivama u paketu dobiješ 6 kom, u Lidlu za istu cijenu dobiješ kilu!
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 09:43   #134
Deki, ono sto u Lidli prodaju pod lazanjama bi se moglo nazvati neznam..otpatcima vrlo vrlo losih i 50% umjetnim zacinima prezacinjenih domacih lazanja.
Ja neznam kakvo je to meso i kakav je to crveni zacin, al to nema veze s lazanjama.

jucer sam bas bio u lidlu, trazio smokice al bas i nisam nasao kaj sam htio, naravno muzike nema, atmosfera komorna, samo sam cekao da dodju trubači u crnom
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 10:45   #135
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Eno bas danas otvorio bocu Zvijezda ulja Mediteran koja ima deklariranih 80% suncokretovog i 20% maslinovog te koje kosta 22,99 kn tj. kao litra Bertolli maslinovog u Italiji
Ne kužim neke stvari.
1. Zašto si kupio to ulje?
2. Zašto si ga otvorio?
3. Zašto nisi kupio to talijansko ulje?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 10:55   #136
A kaj ste se napizdili na muziku? Jebate, nisam došel u disko, neg u dućan.
Još uvijek imam traume od prokletog Škore i Tonsona iz Konzuma.

Nadalje, ova spoika s bogatim i siromašnim kupcima možda drži vodu vani, ali ne i kod nas. Ne znam zašto bih kupovao skuplje neke stvari u drugim dućanima, a ne u Lidlu - budući da nisam siromašan?
U Lidlu definitivno ima dobrih stvari po povoljnim cijenama, kao što ima i bezvezne robe. Zato ja tamo kupujem dobre stvari. I problem riješen.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 10:56   #137
pa nema ni u metrou,velpru i ostalim veleprodajama muzike,a znaš zašto

jer kod dosta velikog postotka ljudi glazba odvlači pažnju ili potiču asocijacije na nešto i time ljudi kupuju stvaripo koje nisu došli

a u lidlu jednostavno nemaju potrebu plaćati zampu toliku naknadu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 11:24   #138
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ne kužim neke stvari.
1. Zašto si kupio to ulje?
Trebalo mi nesto za potapati srdelice prije nabaca na rostilj za sto mi je zao trositi neko bolje.
Quote:
2. Zašto si ga otvorio?
Jer sam ga kupio.

Quote:
3. Zašto nisi kupio to talijansko ulje?
Kupio prije izleta u Italiju
Imas jos neko ovako bitno pitanje ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 11:45   #139
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a u lidlu jednostavno nemaju potrebu plaćati zampu toliku naknadu


Nisam ni primjetila da nema muzike.

Inače nisam išla u Lidl. Atmosfera je turobna i imala sam osjećaj da sam ušla u veliko skladište. Skroz neatraktivno.

Pred kraj ljeta sam, mislim, drugi put ušetala u Lidl jer sam tražila nešto što mi je majstor rekao da tamo ima

Naišla sam na brdo stvari kojih nema u drugim marketima, probala neke stvari da zadovoljim znatiželju i prošnjofkala naokolo.

Nije bilo loše sve dok nisam došla na blagajnu gdje mi je tetica supersoničnom brzinom pobacala sve artikle. Jedva sam stigla ih kupiti da ih spustim u kolica. Ona ih je doslovce gurala sa onog svog stolića u moja kolica.
Ostadoh zbunjena i pitam je - gdje gori? Jedina sam, nema nikog iza mene.

Broje joj koliko se zadržava na pojedinom artiklu. Radi na normu

Opet se pokazalo koliko je Lidlu stalo do toga da se kupci ugodno osjećaju. Boli ih briga
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 12:18   #140
Pa zar nije ugoda to što zbog te supersonične brzine nema gužvi?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.