Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 00:01   #81
Cure, da li netko tko se prati u Heleni ima Uniqu osiguranje?
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 15:15   #82
Imaju, nama su ponudili Uniqu, Basler, Croatia zdr., i Grawe, ako me sjećanje dobro služi!
janabanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 17:51   #83
Pozdrav,
da li je netko radio pretragu koja se zove Ultrazvučna cistografija? Kćer mi ima ponavljane uroinfekcije, pa nam je doktorica rekla da obavimo tu pretragu. Ili to ili mikcijsku, pa smo se odlučili za ultrazvučnu cistografiju, pošto nema zračenja. Ima netko iskustava, kak je prošlo? Znam da se kateter stavlja, pa me toga malo strah...
sugarbabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 08:05   #84
Quote:
sugarbabes kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da li je netko radio pretragu koja se zove Ultrazvučna cistografija? Kćer mi ima ponavljane uroinfekcije, pa nam je doktorica rekla da obavimo tu pretragu. Ili to ili mikcijsku, pa smo se odlučili za ultrazvučnu cistografiju, pošto nema zračenja. Ima netko iskustava, kak je prošlo? Znam da se kateter stavlja, pa me toga malo strah...
Dobra odluka, zračenje, jajnici i to znaš i sama. Radili naši prijatelji sve super, stavljanje katetera curicama nije tako strašno, dečkima je grozno ali eto mi smo to preživjeli više puta,ti samo pripremi curicu koliko možeš da će dobiti cjevčicu da mora biti mirna, pa neka nagrada poslije. Mi smo čak vježbali i nošenje vrećice za urin jer je postojala šansa da ju dobije, pa da zna kak to izgleda. Radite doma nekoj lutki cistouretrografiju. I sve će biti dobro. Drži se cmok
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 19:55   #85
Hvala na podršci! Vjerujem da nije strašno, ali strah me svega nepoznatoga, kao i svaku majku...Pregurat ćemo sve to,samo da na kraju ispadne sve ok... Čekamo termin uskoro, pa se javim sa dojmovima i nadam se, dobrom vješću!
sugarbabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:21   #86
Quote:
sugarbabes kaže: Pogledaj post
Hvala na podršci! Vjerujem da nije strašno, ali strah me svega nepoznatoga, kao i svaku majku...Pregurat ćemo sve to,samo da na kraju ispadne sve ok... Čekamo termin uskoro, pa se javim sa dojmovima i nadam se, dobrom vješću!
Uf, znam da vas je strah.
Držim fige za dobre nalaze.
Možete biti sigurni u prof.Cvitković za nju nema ne rješive situacije.
Čekam nove vijesti.
Cmok
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 17:43   #87
Sugarbabes, ne znam ako ste obavili ultrazvučnu cistografiju, al evo svejedno ću podijeliti svoje iskustvo s tobom. Pretraga uopće nije strašna, moja beba je mala pa mislim da taj kateter nije uspjela ni registrirati, hvala Bogu! Napune joj mjehur kroz kateter sa kontrastom, doktor cijelo vrijeme prati tok kontrasta i snima mjehur i bubrege, malo sprijeda, malo straga, beba se popiški i to je to. Mi nemamo refluks, ali još uvijek moramo kontrolirati urine i UK jer nikako da se riješimo bakterija... Sretno!
janabanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:34   #88
Obavili smo cistografiju, nažalost imamo refluks, ali malog stupnja pa kaže doktorica da se to bude vjerojatno riješilo kroz godinu dana ako ne bude imala jače uroinfekcije.ufff....malo sam bila razočarana na prvu, al kad mi se sleglo, skontala sam da to definitivno nije tako strašno. budemo pili profilaksu, kontrolirali urine i za godinu dana bude prošlo! i hope.....
sugarbabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 01:59   #89
Exclamation ZA SANDRA I MARKO

SANDRICE VIDIM DA IMAŠ ISKUSTVA S HELENOM...DA LI UZV.CISTOGRAFIJA IDE PREKO CROATIA OSIGURENJE??UNAPRIJED SE ZAHVALJUJEM.:
Ga&Mi is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.07.2011., 08:07   #90
ide, uz doplatu 400 kn
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 14:04   #91
evo, mi smo već 4 godine pacijenti dr cvitković roić, i moram je još jednom pohvaliti za iscrpnost, ljubaznost, strpljivost, razmatranje okolnosti, nesebičnost.
naše 4-godišnje liječenje ipak će, čini se, zbog nemara drugog liječnika, završiti operativnim pipljivim zahvatom - ali i u tom slučaju nam je doktorica dala i podršku, i savjete, i da ne kažem - mozgala još koje moguće rješenje.
i ono što mi se još posebno sviđa - ne izdvaja slučaj kao slučaj, nego pita i za općenito stanje obitelji, obiteljsku anamnezu i stvara sliku te izdvaja mogućnosti.
jest da mi je teško, i da sam down zbog poraza, ali se ipak osjećam sigurno.

čini mi se da malo jesu poskupili, ali nije mi smetalo.

u novamedu, pitah, imaju opću pedijatrijsku ambulantu i dr cvitković roić je tamo utorkom popodne.
do kraja 8.mj. helena radi do 4 popodne i čini mi se da je dr cvitković od ponedjeljka na godišnjem.

i još nešto - prof cvitković ima sva moguća priznanja za svoj rad, i nikad se nije libila drugog mišljenja. čak je nas sad pitala jesmo li u prosincu išli po drugo mišljenje. nismo. ja sam druga mišljenja ostavila prije 4 godine kad su me vozali kao majmuna i mladunče.
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 17:37   #92
Imam pitanjce, da li je netko davao djetetu homeopatske pripravke? Mislim na djecu sa urinarnim infekcijama! Namjeravam u 9. mjesecu ići baš u Helenu na pregled kod homeopatice,pa me zanima ima li netko iskustva s tim?
janabanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 17:58   #93
Jana,
jeste bili kod homeopata? I ja sam razmišljala o tome, no moram se prvo posavjetovati sa doktoricom možemo li pokušati sa nekakvim homeopatskim pripravkom umjesto profilaksom!
sugarbabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 20:45   #94
pozdrav,

a da li netko ima iskustva s pedijatrima u novamedu, obzirom da je to njihova podruznica? to nam je blize kuci, pa eto ... trebali bi gastroenteroloski pregled i obradu, uzv abdomena i vadjenje zeljeza
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 22:14   #95
jana & sugar, mi smo pokušali homeopatiju, ali na nas jednostavno ne djeluje. pomaka homeopatijom nije bilo.
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 23:38   #96
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
pozdrav,

a da li netko ima iskustva s pedijatrima u novamedu, obzirom da je to njihova podruznica? to nam je blize kuci, pa eto ... trebali bi gastroenteroloski pregled i obradu, uzv abdomena i vadjenje zeljeza
Mi smo bili kod dr Lučeva kod jedne temperature- sve 5. Iskusan, staložen, ljubazan, djeluje stručno. Raspitali smo se- sestre su iste kao na Sveticama što nam paše jer nas svi znaju. Doktori neki isti neki novi, ne znam da li imaju gastroenterologa u Novom zgb. UZV imaju.
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 23:41   #97
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
jana & sugar, mi smo pokušali homeopatiju, ali na nas jednostavno ne djeluje. pomaka homeopatijom nije bilo.
Jeste bili u Poliklnici heleni kod homeopata? Mi se baš spremamo. Možda nije dijagnoza za homeopata. Ako sam dobro shvatila- oni nisu baš jednako uspješni kod svih dijagnoza
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 11:32   #98
Pozdrav, cure! Nisam imala net neko vrijeme... Dakle, što se tiče homeopata, nismo još bili, idemo za dva tjedna! Pokušat ćemo, ako neće pomoći, neće ni naškoditi, ne? Sugarbabes, ako ti dijete nije već neko vrijeme imalo uroinfekt, onaj baš pravi, i pošto koliko vidim ima mali stupanj refluksa, ne vidim zašto u dogovoru sa liječnicom ne bi mogli pokušati sa homeopatijom. Ide, ide, ako ne djeluje, vratite se na staro. Javim vam kad vidim kako će sve to proteći. Ja sam za isprobati sve mogućnosti, ne znaš šta je najbolje dok ne probaš..Netko je pitao za gastroenterologa. Ja vjerujem da ako i nije stalno na lokaciji u NZ, da se može dogovoriti nekakav vanredni termin.
janabanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 23:29   #99
cure samo da vam kažem da sam ja sa svojom curicom pokušala homeopatsku terapiju, ali na žalost nam nije pomogla, konc. e.coli je bila jednaka...
ostala mi je i cijela jedna (možda fali par tabletica) kutijica naziva mercurius corosivus od homeolaba, pa ako nekome liječnik propiše ovo nemojte kupovati ja ću rado nekome pokloniti
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 18:11   #100
Sve pohvale za polikliniku Helena!!!Spasili,zapravo dijete je spaseno zahvaljujuci prof.ANDREA CVITKOVIĆ koja se maximalno angažirala i spasila naše dijete.
ukratko bih rekao samo da je sve pocelo od obicne temperature koju ni osobna lijecnica, ni njena kolegica ,ni svi doktori na zaraznoj ,ni svi oni u klaićevoj ,ni svi oni u vinogradskoj nisu uspjeli skinuti punih 14 dana .
lijecili su dijete od upale uha ,grla i upale pluća i može ih biti sram i stid što uopće imaju diplome !!!!moje i ženino inzistiranje da se djetetu napravi kontrola urina jer je sve manje pišala oni su se smijali ,čak su nas iz zarazne potjerali van dok su je tankali s infuzijom!!sve mi je tesko pisati dalje na kakve svo sve bisere nailazili ,ČAK JE DEZURNA NA ZARAZNOJ REKLA DA SE DJETETU NIKADA NE MAŽE GUZA KREMOM ,VEC DA SE TO SAMO PERE S HLADNOM VODOM ,to necu nikada zaboraviti.nakon svega slucajno smo saznali za HELENU i otisli tamo.prof ANDREA je u roku 5 min ,ali zaista 5 min postavila dijagnozu, dala lijek ,dala mast i s nevjericom gledala u papire cime je dijete lijeceno i koliko je to trajalo. dodao bi još samo da medicinske sestre u Heleni znaju vise od doktora na zaraznoj ili klaićevoj!!!

došli smo zadnji tren jer dijete nije pisalo13-14 sati i doslo bi do otkazivanja bubrega ili do sepse i.....naše dijete je imalo srecu pa je kao posljedica ostao samo vur-III stupnja

nakon 16 mjeseci liječenja jučer smo bili na kontroli(UZV cistografija)i sve je u najboljem redu nema refluksa ,bubrezi normalni ..sve u redu!!!!


Draga profesorice, HVALA VAM!!!

Zadnje uređivanje andro_12 : 01.11.2011. at 18:19.
andro_12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.