Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2009., 21:59   #61
coksa lijek takve vrste nije moguce dobit na lipe oci...viruj mi moras imat potvrdu a sumnjan da bi pedica isla van dokumentacije tj. krivotvorila uputnicu za lijek buduci da ukoliko bilo sto bude ide direktno njena glava. U zadnje vime je tesko od doktora dobit fucking antibiotik a kamoli da bi ova stavljala svoju glavu na rizik. Ukoliko je ova prica i istinita vjerujem da ta majka ima razlog zasto to bebi daje ali ne zeli rec duzebriznickim rodjacima. Premda opet naglasavam ode ima dosta nelogicnosti u cijeloj ovoj temi.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 22:08   #62
A čuj možda je ona njoj rekla da ga je dobila od pedi.. a pitaj Boga od koga ga je dobila.. prije ćeš negdje sa strane nešto nać nego što će ti pedi nešto dat. Ako je stvarno taj lijek htjela ko zna šta je napravila da ga dobije. A i tu pedi bi trebalo prijavit ako joj je samo tako to dala... Ma sto stvari može bit..

A bez neki h konkretnih detalja ni ne možemo kvalitetno razgovarat nego samo nagađat.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 01:36   #63
Mia, nešto mi stvarno nije jasno. Da li je ta tvoja sestrična ikako bliska s tobom? Iz tvojih priča ti kao da je mrziš. Ima li ona majku, sestru - da li si s njima mogla razgovarati? Da li možeš razgovarati s njenom pedijatricom iako mi je stvarno prećudno da bi ona napisala takav lijek bez nalaza neurologa,samo na nečiji zahtjev. .
Ti stvarno imaš dosta opcija a kako vidim nisi ništa napravila. Zašto je socijalna služba nju trebala određivati kao majku? Ima li ona koju prijateljicu da se s njom možeš konzultirati. Iako bi bilo fer ako ste u rodu da je otvoreno pitaš i rekneš joj što radi jer je i ona možda malo izletjela iz takta nakon poroda. Oprosti ne vidim baš kao da si joj od pomoći a ni djetetu jer ništa ne poduzimaš a dobila si dosta uputa. Poslušaj ovo i pokreni se. I baš napiši da li si im pomogla.
Jer ako to sve gledaš to je kao i da ti truješ bebu iako to sve ne mora biti tako kako si ti napisala. Mi ipak čujemo samo jednu stranu koja je još i neprijateljski raspoložena. Jer da bi ti htjela pomoći ne bi joj dodavala te puste pridjeve.
Ili si premlada ili zločesta . Oprosti ali to se da zaključiti iz tvojih tekstova.
suppermen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 06:28   #64
Quote:
mia21 kaže: Pogledaj post
Tko to prepisuje za djecu??
Sestrična je rodila prošli mjesec, mali je potpuno zdrav, ali muče ga aerokolike.
Ona se "konzultirala" sa nekim specijalistom u ZG (pitanje je koliko tu ima istine) i on joj je rekao da nabavi phenobarbiton.
ovo je uvodni dio tvoje price u kojem navodis da je dijete potpuno zdravo i da se ona navodno konzultirala sa doktorom za taj ljek koi je u cijeloj prici potpuno zabranjen za tako malo dijete u potpuno zdravom stanju.
ovdje ti je dan savjet da se tako sto ne daje dijetetu i moja prva opaska malo jaca je bila ta da je ko primalja u rodilistu sama dosal do njega sto nije nimalo pogresan zakljucak.
isto tako dala sam ti savjet da se obrati socijalnoj jer to je trovanje zdravog dijeteta

Quote:
mia21 kaže: Pogledaj post
Ne boluje ona od postporođajne depresije, već od nemogućnosti skitanja. Nemojte me krivo shvatiti, al krmači je bitno kako izgleda, a ne ostalo.
nadasve dalje jedina koja ovdje vrijedjea si ti i to vrijedjas nju i redstavljas se kao brzina osoba tom djetetu sto je u uvodnom postu normalno jer i sama znas da se tako sto ne daje djetetu...dakle vrijedjanje od strane nas nisi dobila nista vece nego sto si ti nju ispljuvala...pitam se dali si njoj u facu rekla da je kmaca ili ju mozda ispljuskala da se dobije i prestaje to davati djetetu .....
Quote:
mia21 kaže: Pogledaj post
Ona se NAVODNO konzultirala sa dr. Stanojevićem i to TELEFONSKI!!!
Pa na temelju čega je on odlučio da su to odgovarajuće tbl.?
ovdje i dlaje postavljas pitanje kako je to moguce da neko na temelju telefonskog razgovora preporucuje tako nesto djetetu..i dalje si zabrinuta osoba .....

Quote:
mia21 kaže: Pogledaj post
Ona je od pedijatra tražila taj lijek jer se tako dog. s dr. Stanojevićem.
Pedijatrica joj iz prve nije htjela dati, ali nakon pola sata natezanja joj je ipak dala recept.
Baš sam došla od nje, smanjuje mu polako dozu. Odlučila sam da neću nikako reagirati. Zašto? E, pa zato jer su je kao samohranu majku procjenili i zaključili da je sve ok (Centar za soc. skrb). To sam danas saznala. Hvala na trudu i na nekim pljuvanjima zbog nečije nepismenosti
e ovdje se prica mjenja i to opasno.....odlucujes naglo nakon silen buke i vrijedjanja da neces reagirati jer ona polako smanjuje dozu ...haloooooo....ovaj ljek nije za ljecenje kolika ni bilo cega slicno tome....dakle i dalje bi trebala reagirati i u tome je bit tvog posta i otvaranje cijele teme ....
dakle ni jedna osoba ti se nije javila i rekla da stim ljeci grceve a ti neces reagirati ....
u mojim ocima si sudionica u debelom zlostavljanju djeteta skupa s njom a pitam se di su ostali kao bake i dede itd.....
ovo nije sve sada ni bitno ...
bitno je tvoje naglo uzrujavanje i nase reakcije i nakon toga tvoje nosalantno obajsnjenje da ce ona ro smanjiti i sve je pet .....
pitas kako nekoga prijvaiti ....lako ako imas imalo srca za bespomocno bice na ovome svijetu to ces uciniti a ne pizditi na nas ....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 08:39   #65
...........

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Jednostavno - odeš u centar za soc. rad i prijaviš je ...kakve veze što ti je sestrična ...ako ona drogira dijete kao što tvrdiš - krši zakon, a kršiš ga i ti kao pomagačica, ako ju ne spriječiš u tome

A to šta će biti s djetetom - ja se više bojim šta će biti s djetetom ako nitko ništa ne poduzme u vezi toga

sto je najgore ne krsi nikakav zakon.......doktori ga prepisuju sakom i kapom....kupiti se nemoze bez recepta,a moras da das osobnu kad ga kupis i s receptom (kod nas je tako).....
nema nikakvog govora o krsenju zakona....zbog navodno preventive grceva kod visih temperatura ovi ga svima pisu..........a ja mislim jedino opravdano mu je jedna situacija sto sam vidjela bebicu od 3 njeseca operirano srce i lezali smo na istom katu sasko i ja s njima.......onda mozda takvo nest dolazi u obzir jer zbog rana i tezine operacije treba da je miran tj. da takvo stanje ubrza oporavak druge boljke.....to su extremni slucajevi....a sad znas doktori vide neiskusne majke i pisu im da daju bebama da bi lakse podnijele taj period bebinja......to sam primjetila ovdje takoder.....imala sam priliku da vidim majki od 15,16,17,18 i cak od 14 g curice da vidim po bolnici.....i sjecam se ove od 14g.....moli doktora da je pusti na viziti doma jer ona mora na svadbu....mislim eto zbog toga....ta djeca zapustaju ih,i onda doktori vazu.....mirna beba je manji teret...i majka ce je takva podnositi i vrtiti se oko nje.....eto to ti je cijela prica....a sad ni ta djevojka iz ove price nije jadna kriva....mlada nema tu svjest i odgovornost.....ali ta njena okolina ukljucujuci i pokretacicu teme koja samo zamjera,a dali pokusava da uzme malo tereta na sebe ne osjecam bas iz price.....vise ta okolina moze da napravi nego itko....nadam se da ce se osvijestiti netko i naci joj se pri ruci.....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 15:40   #66
mia ja bi ju na tvojem mjestu prijavilo jedino ,ako se ti ne bojiš same nje tj.njene reakcije....
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 15:49   #67
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
mia ja bi ju na tvojem mjestu prijavilo jedino ,ako se ti ne bojiš same nje tj.njene reakcije....
Može se prijavit i anonimno.. a ova se može samo pitat i sumnjat tko ju je prijavio.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 16:30   #68
Eto ,pa šta onda čeka nije mi jasno
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 17:12   #69
Da na vrbi rodi grožđe.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 18:56   #70
da se ne kvotam, sam ću dodati:

uz tu tvoju sestričnu bi i tebe mia strpala u top i lansirala još dalje, jer ne da si šuk-šuk, nego si... nemam riječi..malo priglupa i ne znaš ni sama što želiš i kakvo mišljenje imaš o toj svojoj sestrični...
fakat rijetko kad pročitam hrpu takvih gluposti, kakve si ti pisala..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:14   #71
Quote:
mia21 kaže: Pogledaj post
Tko to prepisuje za djecu??
Sestrična je rodila prošli mjesec, mali je potpuno zdrav, ali muče ga aerokolike.
Probali su svašta, čaj od komorača, razno razne kapljice koje se nalaze u našim ljekarnama, ali navodno ništa ne pomaže. Ona se "konzultirala" sa nekim specijalistom u ZG (pitanje je koliko tu ima istine) i on joj je rekao da nabavi phenobarbiton. To je sedativ, hipnotik i antikonvulziv, itd. Njime se liječi epilepsija, psihomotorički nemir, eklampsija...

A sad o njoj:
Ona je samohrana majka naučena na stalno skitanje i muči ju šta nemože da ode kud hoće. Probala sam joj objasniti da neko vrijeme neće moći nigdje, al NIJE JEDINA!!!

Poludim kad vidim da to daje malcu. Ne boluje ona od postporođajne depresije, već od nemogućnosti skitanja. Nemojte me krivo shvatiti, al krmači je bitno kako izgleda, a ne ostalo. Još kad vidim ljude koji ne mogu imati djecu- poludim!! Jer ona malca od prvog mjeseca "truje" a drugi prolaze sve i svašta da bi mogli dobiti bebu. I drugi imaju problema s grčevima, al svi znamo da to traje i nema nekakve pomoći. To jednostavno mora proći.

Ako ima bilo tko kome je doktor rekao da to daju bebici neka se javi, mada bi mi BILO KOJI SAVJET DOBRO DOŠAO!
Ili ako znate što ja mogu napraviti po tom pitanju, samo recite, ja više ne mogu gledati šta ona radi tom malcu
Taj lijek daju i pedijatri na Rebru, jednoj od naših najboljih pedijatrijskih ustanova. Daje se kao miorelaksans, spazmolitik i zbog poticanja rada jetrenih enzima (kod povišenog bilirubina, žutice i sl.).
Mom malom to daju (na odjelu) zbog problema s jetrenim enzimima i hipertoničnosti i nije nadrogiran niti pospan, vjerojatno je stvar u dozi. Mislim da se tamo dosta koristi.
Mislim da i kod jakih patoloških kolika može pomoći kao spazmolitik, ali postoje i manje opasni spazmolitici.

Zadnje uređivanje vetica : 14.06.2012. at 22:18. Reason: dodavanje teksta
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:42   #72
Moj maleni ga je pio zbog napada u opservaciji.imao je krvarenje drugog stupnja,jako izvijanje,trzajeve rukicom I nogicom.uveli ga na rebru kad je imao 3tj.uveli ga preventivno.mi ga ukinuli privatno u dogovoru s neuropedijatrom sa sedam mj.na rebru mu ukinuli tek nedavno nakon eeg-a(nismo rekli dr da ga vise ne konzumira kako bi vidli kakvi su nalazi bez njega).uglavnom ispostavilo se da su njegovi trzajevi bili dojenacki koji su prestali sa 4.5mj.ja ga bas nebi davala samo tako djetetu bez ikakvih pretraga.a jel znas koji mu dozu daje?

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
11.10.09 stigla naša mala princeza 06.12.10 stigao princ
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 23:00   #73
Uf tek sam sad procitala o cem se tu radi....

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
11.10.09 stigla naša mala princeza 06.12.10 stigao princ
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 08:18   #74
Quote:
cvijetić1 kaže: Pogledaj post
Moj maleni ga je pio zbog napada u opservaciji.imao je krvarenje drugog stupnja,jako izvijanje,trzajeve rukicom I nogicom.uveli ga na rebru kad je imao 3tj.uveli ga preventivno.mi ga ukinuli privatno u dogovoru s neuropedijatrom sa sedam mj.na rebru mu ukinuli tek nedavno nakon eeg-a(nismo rekli dr da ga vise ne konzumira kako bi vidli kakvi su nalazi bez njega).uglavnom ispostavilo se da su njegovi trzajevi bili dojenacki koji su prestali sa 4.5mj.ja ga bas nebi davala samo tako djetetu bez ikakvih pretraga.a jel znas koji mu dozu daje?

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
Ne znam dozu, ali koliko vidim nema nikakav učinak u smislu da bi bio pospan, on je i dalje bistar i hiperaktivan
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 09:31   #75
Doze fenobarbitona se moraju strogo regulirati od strane stručne osobe, tj. neurologa/neuropedijatra, i one su individualne! Nemojte nikako sami određivati doze, jer možete napraviti veliko zlo djetetu! Isto tako, nemojte niti samostalno ukidati terapiju bez stručnog vodstva!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 22:30   #76
Pozdrav, narode...

Moj malac je tri dana star i uočen mu je tremor. Rađen je UZV mozga gdje su uočili u desnom korposu "puno gušće žilice krvi, možda i blago krvarenje".

Dobio je po pola ove tabletice dva dnevno.
Sad, kad sam sve ovo pročitala, ja bih ju najradije ukinula. Danas je popio dva puta po polovicu, je li prekasno da im kažem da mu od sutra to ne daju?
__________________
Najgore ništa.
velana is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:27   #77
moj sin ga je pio 10 dana od rođenja. sada je odrasli dečko bez ikakvih komplkacija. on je trebao zbog poroda na vakum i jake žutice. ako je dijete u bolnici i pod nadzorom stručnog osoblja voljela bih vjerovati da oni ipak znaju što rade. mislim da nemaš razloga za zabrinutost. no zbog tvog mira možda bi bilo dobro da potražiš drugo mišljenje.
vodainebo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.