Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2006., 10:35   #21
iz zagreba ima avion za tel aviv (prek sezone). kompanija koja leti zove se El Al!! (ima za tel aviv i iz budimpešte)

ja namjeravam tam ići tek poslje ljeta al sam se malo več informirao o tome.
nisam znao da ne treba viza. jos bolje!!!

pozdrav........
__________________
wild rover, i`ve been a wild rover...
rover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 22:37   #22
Izrael

zanima me da li je netko bio u Izraelu i kakva su vam pozitivna/negativna iskustva? naime, ja bi ovo ljeto baš voljela otići tamo (u tunisu, španjolskoj i grčkoj sam bila, tako da mi ostaje turska - govoreći o mediteranu i jeftinijim/ne preskupim destinacijama, i recimo izrael)....ali moj stari odma "ma daj, pa tamo se stalno ratuje, palestinci ovo, ono....." Jel stvarno to tak strašno? mislim, zašto bi onda opće bila ponuda u našim agencijama?! i imaju ono turističko mjesto tam - eilat....onda im valjda ide turizam....ma ne znam, uglavnom mi je izrael privlačniji od turske, a cjenovno su tu negdje......a u izraelu ipak imam kaj vidjet - mrtvo more, jeruzalem i tako to.....fora eto, pa ak je neko bio - slušam........
-martina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 07:31   #23
Quote:
-martina- kaže:
uglavnom mi je izrael privlačniji od turske, a cjenovno su tu negdje......a u izraelu ipak imam kaj vidjet - mrtvo more, jeruzalem i tako to.....fora
Hoćeš reći da u Turskoj nemaš šta vidjeti?
I cjenovno nisu tu negdje, Izrael je skuplji. Za turističke aranžmane ne znam ali Izrael nije jeftina destinacija.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 08:54   #24
Ja bio prošle godine. U svakom slučaju se ima šta za vidjeti. Od Jeruzalema, Tel Aviva, mrtvog mora, Masade pa sve dolje do crvenog mora ( Eilata ).
Cjenovno je nešto skuplje nego kod nas ali ne pretjerano.
Što se sigurnosti tiče sigurnosne kontrole su ti na svim značajnijim mjestima tipa autobusne stanice, shooping centri tak da se s tim nemoj zamarati.
E sad ak baš ti naletiš onda.... A isto tako i doma možeš naletjeti pod auto.
Ako te zanimaju još kakve informacije slobodno mi se obratiš na pm.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 22:21   #25
Quote:
aaston kaže:
Hoćeš reći da u Turskoj nemaš šta vidjeti?
I cjenovno nisu tu negdje, Izrael je skuplji. Za turističke aranžmane ne znam ali Izrael nije jeftina destinacija.
ok, sori, nemoj se sad ti ljutit ma sigurno imam kaj vidjet - nemrem o nećem sudit dok ne vidim i ne probam, al ovako sa "početne točke" mi je izrael definitivno privlačniji......i ok, možda nije jeftina ali nije ni jako skupa.....generalturist sad nudi baš onako ljetne aranžmane u smislu godišnjeg odmora a ne sa religijske strane i sl., a cijene nisu puno skuplje u odnosu na tursku.....jedino ti palestinci muče mog starog
-martina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 20:42   #26
Quote:
-martina- kaže:
ok, sori, nemoj se sad ti ljutit

Yip, ovo ti ne opraštam.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 01:27   #27
Turkish airlines je najjeftiniji ako se ide iz zagreba, ali postoji i jeftinija varijanta- let JAT-om, preko Beograda. povratna karta rezervirana barem par tjedana unaprijed košta oko 2.200 kuna. jasno, to znači da se nekako moraš dovući do beograda i nazad, ali barem izbjegneš poduže čekanje na istanbulskom aerodromu- naime, s Turkishem je veza za nazad katastrofalna, jer usred noći polijećeš iz Tel Aviva ( a na aerodrom moraš doći barem tri sata ranije), da bi u Zagreb sletio tek popodne.
JAT leti srijedom i nedjeljom, a Turkish utorkom, četvrtkom i nedjeljom.
postoji i druga varijanta, u Madžarskoj uzeti neki jeftini aranžman za Eilat, na Crvenom moru. grad je nov i bezvezan, ali to nije važno- bitno je jeftino doći do Izraela. osim toga, iz Eilata lako pređeš u Jordan ( Aqaba) i zaletiš se do Petre ( oko 2 sata vožnje) i Wadi Ruma, fenomenalne crvene pustinje u kojoj je ratovao Lawrence od Arabije. ni slučajno nemoj u Eilatu uzimati aranžman za jednodnevni posjet Petri, jer za tu lovu ( više od 150 USD) možeš ostati u Jordanu nekoliko dana.
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 18:59   #28
Quote:
aaston kaže:
Znam, zato i pitam, rekao bih da su uglavnom većina arapskih zemalja. Neki ljudi koji zbog posla stalno putuju na bliski istok imaju čak dvije putovnice: jednu za Izrael drugu za Arape. Njemačka (samo za njih to znam) valjda to dozvoljava u određenim opravdanim slučajevima.
to su takozvane sluzbene putovnice. ima ih i Austrija. ako si u sluzbi Republike...a nisi diplomat.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 21:28   #29
Smile Viza? problemi?

Pozdrav svima.

Idem za Siriju i Jordan u 7. mesecu, ali nisam siguran da li da idem za Izrael zbog situacije koja je tamo?
Drugo, problem mi je izraelska viza. Naime kopnom bih usao iz Jordana u Izrael, na granici verovatno dobio vizu,ali mi je problem da mi tu vizu ne stave u pasos, jer ako je stave - nema mi povratka u Siriju....
Da li neko pouzdano zna da li moze da se ovo izbegne - posto sam cuo vise prica:
1) nema sanse - moraju da ti udare pecat u pasos
2) da nosis drugi pasos koji ce ti biti samo za izraelce, a drugi pasos za sve ostale zemlje okolo
3) da ti Izraelci udare pecat na poseban neki papir uz pasos, koji moras da imas i pri izlasku iz zemlje, ali kad ulazis u Siriju, jednostavno taj papir sklonis, i to je to....

Dakle, da li neko TACNO zna, sta je i kako je?
Hvala unapred
remulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 21:42   #30
ja sam se malo raspitao za isti slučaj budući da planiram u 11. mjesecu malo šetuckati po Siriji, Jordanu i Egiptu, a možda i niže. Uglavnom, Izrael sam izbacio zbog pečata. Izrael će bez problema dati ulazni i izlazni pečat na posebnom papiru ako ih zamoliš, ali puno je veći problem izlazni/ulazni pečat u Jordan ili Egipat. Oni će ti biti u putovnici, a ako na njima stoji da si ušao odnosno izašao preko jordansko-izraelskog ili egipatsko-izraelskog graničnog prijelaza, to ti je dovoljno da ti Sirija, Libanon, Sudan, Iran i mnogi drugi zabrane ulazak.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 21:59   #31
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Izrael će bez problema dati ulazni i izlazni pečat na posebnom papiru ako ih zamoliš, ali puno je veći problem izlazni/ulazni pečat u Jordan ili Egipat.
E, ali ima jedna caka a to je da Jordan->Izrael i Izrael->Jordan pređeš preko King Husein mosta, tj. preko Palestine koju Jordan na neki način formalno još smatra svojim teritorijem (i bio je do izraelske okupacije prije 20-30 godina).
Tamo Jordanci ne lupaju pečate a Izraelci ti mogu zveknuti pečat na poseban papir ako ih zamoliš i ako nisu nadrkani (dakle uvijek te mogu zajebat ako baš žele). Most je na pola sata vožnje od Ammana.
To je jedini način da uletiš u Izrael bez dokaza kopnenim putem.

Bar je to vrijedilo do prije 3 godine. Namjeravao sam iz Jordana preći u Izrael od čega sam odustao zbog manjka vremena tako da sam se bio dosta raspitao o toj soluciji.
Na svim ostalim prelazima lupaju pečate obavezno.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 22:23   #32
Cool

pitao sam na goisrael.com videcu sta ce odgovoriti,
ali otprilike, koliko vidim, da je najmanja bojazan - izvaditi drugi pasos, pa dati na tim prelazima
remulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 22:29   #33
Dvije putne isprave su koliko ja znam ilegalne, jer ona viška se tretira kao falsifikat. Dođeš lijepo na granicu (Iz-Jo) i daš mu pasoš novi ispod čekića. A ovaj lista i lista (jer graničari uvijek listaju) i nigdje nema pečata koji dokazuje kad si i otkuda ušao u Jordan. To ne valja.
Pa mu onda kažeš da imaš drugi. Ni to ne valja.

I u mirnim krajevima bi mogao najebati a tamo mi se pogotovo čini da bi lako mogao završiti u zatvoru. Radi šta hoćeš ali ja se s tim stvarima ne bi igrao.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 22:30   #34
Pa kad ste vec ozivjeli ovaj topic...
Planiram sljedece godine na turneju Izrael - Palestina - Jordan - Sirija - Libanon.Pa sad ako netko ima neke informacije o vizama i ugodnim i relativno laganim prelascima granice slobodno se raspisite.
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 09:35   #35
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Pa kad ste vec ozivjeli ovaj topic...
Planiram sljedece godine na turneju Izrael - Palestina - Jordan - Sirija - Libanon.Pa sad ako netko ima neke informacije o vizama i ugodnim i relativno laganim prelascima granice slobodno se raspisite.
Za hrvatske državljane: Libanon-viza po dolasku, Sirija-viza obavezno unaprijed (ako imaš ikakve dokaze da si bio ili namjeravaš ići u Izrael neće te pustiti, npr. novčanice, računi, avio karta, itd.), Jordan-viza na granici (ako ulaziš preko Aqabe je besplatna zbog bescarinske zone), Izrael-viza ne treba.

Za sve ove zemlje u jednom tiru obići najlakše ti je obrnutim redosljedom,
tj. da Kreneš iz Libanona->Sirija->Jordan->Izrael->povratak u Jordan radi leta natrag.
Ovaj povratni let iz Jordana je potreban jer ako ti na povratnoj karti piše da je povratak iz Izraela a ovi na libanonskoj ili sirijskoj granici to vide - neće te pustiti unutra.
Povratak sa drugog aerodroma je moguć (Turkish npr. to tretira kao jednu regiju) i ne nosi bitne razlike u cijeni.

Treba voditi računa da je Izrael prije 3 godine imao divljačku izlaznu taksu za izlazak preko kopnene granice
(tada 70$ ), pa bi se trebao raspitati koliko ona danas iznosi.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 09:50   #36
evo odgovora sa goisraela.com

> Dear Marko,
>
> Thank you for contacting with us.
> No place in the world is 100% safe but Israel is a
> relatively safe country
> to travel in. In the past few years the security
> situation in Israel has
> been increasingly calm since the end of the
> Intifada. As a result, tourism
> to Israel has been growing steadily and last year
> alone approximately 2
> million tourists visited the country.
> The Israeli visa can be placed only in the passport
> Israel Ministry of Tourism



pozzz
remulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 10:21   #37
Quote:
remulus kaže: Pogledaj post
evo odgovora sa goisraela.com

> The Israeli visa can be placed only in the passport
> Israel Ministry of Tourism
Ovo pod uvjetom da ti je viza potrebna. Ne znam koje državljanstvo ti imaš ali hrvatskim državljanima viza ne treba, dakle mogu proći samo s pečatom u putovnicu kao i ostali kojima viza ne treba.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:05   #38
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Za hrvatske državljane: Libanon-viza po dolasku, Sirija-viza obavezno unaprijed (ako imaš ikakve dokaze da si bio ili namjeravaš ići u Izrael neće te pustiti, npr. novčanice, računi, avio karta, itd.), Jordan-viza na granici (ako ulaziš preko Aqabe je besplatna zbog bescarinske zone), Izrael-viza ne treba.

Za sve ove zemlje u jednom tiru obići najlakše ti je obrnutim redosljedom,
tj. da Kreneš iz Libanona->Sirija->Jordan->Izrael->povratak u Jordan radi leta natrag.
Ovaj povratni let iz Jordana je potreban jer ako ti na povratnoj karti piše da je povratak iz Izraela a ovi na libanonskoj ili sirijskoj granici to vide - neće te pustiti unutra.
Povratak sa drugog aerodroma je moguć (Turkish npr. to tretira kao jednu regiju) i ne nosi bitne razlike u cijeni.

Treba voditi računa da je Izrael prije 3 godine imao divljačku izlaznu taksu za izlazak preko kopnene granice
(tada 70$ ), pa bi se trebao raspitati koliko ona danas iznosi.
Za Siriju sam znao da je problem ali zar nije Libanon malo slobodniji sto se "bio sam u Izraelu" tice .
Bilo bi ljepo kada bi sve te drzave mogao obici odjednom jer ne vjerujem da cu tako skoro imati prilike za slicna putovanja.
Morat cu se informirati na nekim sluzbenim stranicama,a tko zna mozda bukne neki novi rat pa zatvore granice i sve pada u vodu
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:42   #39
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Za Siriju sam znao da je problem ali zar nije Libanon malo slobodniji sto se "bio sam u Izraelu" tice .
Ne, bar nije bio do nedavno. Ali čak i da je, uvijek moraš preko Sirije do njega. Izrael je više puta tokom zadnjih par desetljeća bio vojno angažiran u Libanonu. Libanon je vrlo bliski saveznik Sirije (do nedavno je Sirija imala vojne snage u Libanonu) i samim tim slijedi sirijsku politiku naspram Izraela.

Izrael ima zatvorenu granicu s Libanonom već desetljećima, za slučaj da ne znaš.

Ovo šta sam ti napisao je uglavnom to ugrubo. Preporučam da se ne oslanjate 100% na izjave njihovih ministarstava jer znaju dati netočne informacije, nego se radije informirajte na LP forumu ili na virtualturist od ljudi koji su nedavno boravili u regiji. Linkovi su vam gore na top temi
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 13:31   #40
Izrael

Dojmovi, preporuke? Trebala bi ici oko Nove godine, namjeravam se informirati preko neta i pisanih vodica, al iskustva iz prve ruke su mi draza
dora_maar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.