Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2010., 10:19   #1
Paresis plexus brachialis

Pozdrav svima! Molim sve koji imaju dijete s dijegnozom " Paresis Plexus Brachialis" ili poznaju nekoga tko ima da mi se jave ako su tužili bolnicu. Upravo smo započeli sudki postupak pa bi nam koristili savjeti...
KaticaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 10:26   #2
Mi je imamo, ali ti nemogu baš pomoći jer nismo tužili bolnicu, ali podrška u svakom slučaju
Drž te se!
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:02   #3
Hvala!!!
KaticaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:13   #4
šta je to? i vidim da si iz broda
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:18   #5
to je pareza ruke. Točnije, bebi je slomljena ruka pri porodu i time mu je trajno umrtvljen živac tako da sve što može raditi rukom postignuto je vježbama.
KaticaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:23   #6
Quote:
KaticaSB kaže: Pogledaj post
to je pareza ruke. Točnije, bebi je slomljena ruka pri porodu i time mu je trajno umrtvljen živac tako da sve što može raditi rukom postignuto je vježbama.

koji je dr u pitanju, ak nije tajna? može i na privatne poruke, ak ti je bed javno
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:25   #7
ma radi se o doktoru iz Pule.
KaticaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:26   #8
uf, nadam se da će tužba uspjeti.
sretno!!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:31   #9
a valjda hoće. hvala! ako nekad čuješ da ljudi imaju sličan problem uputi ih k meni...
KaticaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:32   #10
Quote:
KaticaSB kaže: Pogledaj post
a valjda hoće. hvala! ako nekad čuješ da ljudi imaju sličan problem uputi ih k meni...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:34   #11
Quote:
KaticaSB kaže: Pogledaj post
ma radi se o doktoru iz Pule.
Ne mogu vjerovat i mi smo iz Pule.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 19:22   #12


isuse nisam ni znala da to moze imati takve posljedice. Nama se isto desio prijelom desne ruke pri porodu - izmucili su me dripom, epiduralnu mi nisu htjeli dati, iako sam ju izricito zahtijevala (tvrdili su da mi nije potrebna, medicinskog razloga za nedavanje epi nije bilo!!!) i zato su mi morali nalijegati na trbuh jer sam izgubila snagu. Rijec je o vec opjevanoj KB Merkur/Zajčevoj.


A NAJGORE je to sto su mi TAJILI to sto se desilo. kad sam pitala zasto je rukica vezana, rekli su da je to zato jer je nemirna Tek su mi na dan otpusta (10smo dana zadrzane zbog infekcieje koju je pobrala u bolnici)
Ono sto me trenutno uzasava jest da su me uvjeravali da to nije nista strasno i da se cesto desava (ja sam dosad cula za samo jos jedan slucaj), a sad cujem ovo. Ajme, mi smo onda dobro prosli.

Zelim vam srecu s tuzbom. Javi nam sto je bilo.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 10:35   #13
NIje česta pojava.
N. je bila u inkubatoru i vidjela sam povezanu ruku i tek su mi tada rekli šta se desilo i da će biti potrebna terapija.
Moja beba nije bila krupna, bila je sitna (manje od 3 kg), razlog zašto se to desilo leži u tome što se zaglavila i onda su je čupali van, jer je nestalo srčane akcije.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 11:00   #14
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
NIje česta pojava.
N. je bila u inkubatoru i vidjela sam povezanu ruku i tek su mi tada rekli šta se desilo i da će biti potrebna terapija.
Moja beba nije bila krupna, bila je sitna (manje od 3 kg), razlog zašto se to desilo leži u tome što se zaglavila i onda su je čupali van, jer je nestalo srčane akcije.
u našem slučaju radi se o bebi teškoj 5,440 kg i znalo se da će imati otprilike 5 kg.no, doktori su zabrljali jer su odbijali napraviti carski govoreći da se to može poroditi regularnim putem. a nedavno sam vidjela na tv-u da je žena rodila dijete od 5 i pol kg na carski, i oboje su zdravi.
KaticaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:36   #15
Quote:
KaticaSB kaže: Pogledaj post
ma radi se o doktoru iz Pule.

Rodila si u Puli ili je doktor iz Pule, a radi u Brodu?


Nadam se da će biti bolje s rukicom
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 21:25   #16
Quote:
KaticaSB kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Molim sve koji imaju dijete s dijegnozom " Paresis Plexus Brachialis" ili poznaju nekoga tko ima da mi se jave ako su tužili bolnicu. Upravo smo započeli sudki postupak pa bi nam koristili savjeti...
evo da se javim sa istim slucajem,naime ja sam dijabeticarka koja je rodila bebu od 5 700gr,doktrori forsirali prirodni porod i nakon 20ak sati,kad vise nije bilo izbora nikakvog ni za carski a ni za normalan porod,doktori su odlucili vadit dijete van za lijevu ruku prilikom cega su je jako ostetili i dijagnoza je bila pareza p.b.
Odmah po porodu smo krenuli na vjezbe i ruka je malo pomalo pocela davati znakove"zivota" s obzirom da je potpuno visila bez mogucnosti i jednog pokreta.
Mala sada ima 5 godina i nakon 2 godine pauziranja od vjezbi na moje inzistiranje ponovno smo krenuli jer rukom nemoze raditi određene pokrete u laktu takodjer nemoze je ispravit kao i desnu i kraca je za 1,cm.
E sad za ostetu....nikad mi nije ni palo na pamet da bi to mogla traziti,a onda me sad na zadnjem pregledu doktorica fizijatar pita jeste li trazili odstetu,ja joj kazem da nisam ni znala da imam pravo na to,na sta ona meni kaze da imam potpuno pravo na nju jer se je sve to desilo greskom i nestrucnosti doktora i da bez obzira na to sta je proslo 5 godina skupim sve nalaze i papire i zapocnem taj postupak...eto tako da sam nasla najboljeg odvjetnika u rijeci za takve slucajve sto se tice,ajmo reci,gresaka u medicini,nisam jos ostisla kod njega al sam se narucila,jer cekam da vjezbe zavrse,jos 1 tjedan tako da dobijemo nove nalaze,pa eto krecem u akciju...
Tako da i ti imas isto tako pravo jer vidim da imamo potpuno isti slucaj i nadam se da ce biti uspjesno i isplatiti se i tebi i meni,ne samo zbog novca,nego da se dokaze i nepravda nasih lijecnika,kod kojih u danasnje vrijeme dodjes zdrav,a izadjes bolestan....
lecdens is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 22:00   #17
Nisam imala nikakve komplikacije pri porodu hvala Bogu, ali suosjećam s vama i u potpunosti vas podržavam. Samo hrabro naprijed. Nek vam isplate do zadnje lipe.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 11:52   #18
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Nisam imala nikakve komplikacije pri porodu hvala Bogu, ali suosjećam s vama i u potpunosti vas podržavam. Samo hrabro naprijed. Nek vam isplate do zadnje lipe.
ma nije mi do novca uopće kad vidim dijete.. više mi je stalo da tzv. doktori više nikome ne učine isto..
KaticaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 11:53   #19
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Nisam imala nikakve komplikacije pri porodu hvala Bogu, ali suosjećam s vama i u potpunosti vas podržavam. Samo hrabro naprijed. Nek vam isplate do zadnje lipe.
Quote:
KaticaSB kaže: Pogledaj post
ma nije mi do novca uopće kad vidim dijete.. više mi je stalo da tzv. doktori više nikome ne učine isto..
u svakom slučaju, hvala na podršci!!!
KaticaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:54   #20
Joj, nadam se da ste još uvijek aktivni članovi i da ću dobiti odgovor. KaticaSB zanima me sveeee!!! Koje vježbe, koliko dugo, rukica danas, odgovor iz bolnice??
Naime, i ja sam krajem 2011. dobila na poklon od doktora parezu plexusus brahialis i to nažalost teži slučaj, znači bez ikakvih pokreta ruke. Ni rame, ni nadlaktica, ni podlaktica, ni šaka. Krenuli smo na vježbe s 20 dana djetetove starosti i tako svakodnevno. Već u siječnju smo pokrenuli sudski postupak protiv bolnice, a neka se oni dogovore za krivca koji nije dozvoljavao carski rez, a već su tijekom poroda znali da je dijete veliko (4350 g,54 cm). Oni i njihova UNICEF suradnja, SVEEEE PRIRODNO. Što mi naprave kreteni od zdravog djeteta.
Osim toga, dobili smo još puno toga, Apgar 0,4,6,8, reanimacija (ubili mi dijete u trbuhu skačući po meni), krvarenje u glavi II stupnja lijevo i desno, hematom, sumnja na hornerov sindrom, dermatitis seborhia i tako svašta nešto, da ne nabrajam.
Nadam se Vašem odgovoru, jer jako malo toga mogu naći o ovoj dijagnozi.
Unaprijed hvala!
MasaSK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.