Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2012., 21:01   #81
Quote:
mamamia79 kaže: Pogledaj post
pa zašto ne odeš recimo na srebrnjak ,ne znam odkud si
pa će oni reć jel treba ventolin ili ne
moja kćer ima dijegnozu astmu ali fala bogu blaži oblik,ali pumpice su uvijek u pripremi,ona se meni jednom skoro ugušila ,ni ventolin nije pomogao

ako nisi sigurna idi dalje traži mišljenje
a eto, ne idemo na srebrnjak jer kašlje i moramo početi sa terapijom već večeras.. ne mogu čekati da dođemo tamo na red.
__________________
cherry blossom girl
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 20:17   #82
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post

jel još nekome pedijatar dao ventolin?
mi smo dobili ventolin za inhaliranje kad je malac imao bronhitis sa 6 mjeseci
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 20:35   #83
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post
a eto, ne idemo na srebrnjak jer kašlje i moramo početi sa terapijom već večeras.. ne mogu čekati da dođemo tamo na red.
ma na koji red ...ideš na hitnu ,obaviš sve za sat vremena i znaš sve
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 23:52   #84
već smo započeli sa terapijom.. drugi put, tnx
__________________
cherry blossom girl
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 11:57   #85
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post
jel još nekome pedijatar dao ventolin?
Mi smo dobili Ventolin i Flixotide prije 2 tjedna kada nas je pedijatrica poslala na Srebrnjak zbog bronhitisa. Ona mu je odmah ordinirala Ventolin, a na Srebrnjaku su nam još nadodali Flixotide i spičili mu neku injekciju. Ventolin smo koristili samo 5 dana, s time da smo prva 3 dana davali po jedan potisak svakih 6 sati, dok druga 2 dana, svakih 8 sati. Malac je star 20 mjeseci

S 2 mjeseca života skupio je bronhiolitis. I onda su nam na Srebrnjaku dali Ventolin (uz još jedan lijek, zaboravih sada koji) za inhaliranje.
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:47   #86
tako znači.. tnx, dobro je znati.. ma ne želim ne vjerovati toj pedici ali šta znaš.. vidjeli smo ju prvi put a svi znamo kako doktori ponekad znaju zabrijati!
__________________
cherry blossom girl
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 23:14   #87
da tu pitam za kašalj. otići ćemo svakako u pon do pedijatrice al možda do ponedjeljka mogu nešto postići.
nakon upale grla, "bacilo" je na nos. virus neki.
nos uopće nije bio zaštopan nit su šmrklji žuto-zeleni nego vodenasti i nos je prohodan al joj se ipak nacijedilo toga tako da jako jako mokro kašlje.

kad krene kašljati.. ma to je čudo jedno kako zvuči!

možemo li išta učiniti?
ili samo pustiti da kašlje kad se sjeti i čekati da iskašlje..

prirodni lijekovi? ukuhani sirupi? umjetni iz apoteke? bilošto.

btw jel to opasno, ta količina..nečega..u plućima il di već?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 12:07   #88
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
da tu pitam za kašalj. otići ćemo svakako u pon do pedijatrice al možda do ponedjeljka mogu nešto postići.
nakon upale grla, "bacilo" je na nos. virus neki.
nos uopće nije bio zaštopan nit su šmrklji žuto-zeleni nego vodenasti i nos je prohodan al joj se ipak nacijedilo toga tako da jako jako mokro kašlje.

kad krene kašljati.. ma to je čudo jedno kako zvuči!

možemo li išta učiniti?
ili samo pustiti da kašlje kad se sjeti i čekati da iskašlje..

prirodni lijekovi? ukuhani sirupi? umjetni iz apoteke? bilošto.

btw jel to opasno, ta količina..nečega..u plućima il di već?
nama je malac kašljao oko 10-tak dana (curio mu je i nos, ali ne ko iz pipe, nego onak.. povremeno) kad smo shvatili da neće proći samo od sebe (nije imao temp. pa nismo odmah htjeli juriti doktoru) ali onda je postalo očito da neće pa smo otišli kod dokte i poslušala ga je i rekla da ima tog na plućima i dala mu ventolin.. da nije imao na plućima (da nismo toliko čekali), prošao bi samo sa bisolvonom npr. (ima mokri kašalj). to na plućima može biti gadno ako se ne liječi ljekovima i na vrijeme, zato.. ne dugo čekati! i da, naravno... treba što više izvlačit iz nosa da ne prijeđe na pluća.
__________________
cherry blossom girl
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 19:02   #89
Dobra prevencija za kašalj je da klinca, čim krene šmrcati, pustim da se kupa 20-tak minuta u kupaonici koju sam prethodno naparila. Ako to propustim učiniti, počne kašljati nakon 3-4 dana.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 11:00   #90
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
da tu pitam za kašalj. otići ćemo svakako u pon do pedijatrice al možda do ponedjeljka mogu nešto postići.
nakon upale grla, "bacilo" je na nos. virus neki.
nos uopće nije bio zaštopan nit su šmrklji žuto-zeleni nego vodenasti i nos je prohodan al joj se ipak nacijedilo toga tako da jako jako mokro kašlje.

kad krene kašljati.. ma to je čudo jedno kako zvuči!

možemo li išta učiniti?
ili samo pustiti da kašlje kad se sjeti i čekati da iskašlje..

prirodni lijekovi? ukuhani sirupi? umjetni iz apoteke? bilošto.

btw jel to opasno, ta količina..nečega..u plućima il di već?
vec sam pisala na jednoj temi al mene je spasilo mix zaprzenog secera i mlijeka.Kasljao je ko konj.I povratio od nadrazaja.I onda sam mu to smiksala,dala caja i meda i zlicicu propolisa i ujutro je bio ko nov
Nema vise kaslja,nosic isto super naspram kako je bilo
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 09:42   #91
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
vec sam pisala na jednoj temi al mene je spasilo mix zaprzenog secera i mlijeka.Kasljao je ko konj.I povratio od nadrazaja.I onda sam mu to smiksala,dala caja i meda i zlicicu propolisa i ujutro je bio ko nov
Nema vise kaslja,nosic isto super naspram kako je bilo
nas spašava da ne idemo u vrtićali kad stvarno zaškripi onda nam je jedino pomogao api sirup i ...srebrnjak al stvarno api mi je zakon.
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 14:20   #92
Quote:
makik kaže: Pogledaj post
nas spašava da ne idemo u vrtićali kad stvarno zaškripi onda nam je jedino pomogao api sirup i ...srebrnjak al stvarno api mi je zakon.
Evo i nama je opet pomogao. Prije par dana je opet počeo kašljucati, nos procurio, sad ili je neka viroza ili suhi zrak, uglavnom odmah smo počeli sa Api sirupom i kapali smo bijeli sljez u nos. Doslovce je u 2 dana sve stalo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 12:11   #93
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Evo i nama je opet pomogao. Prije par dana je opet počeo kašljucati, nos procurio, sad ili je neka viroza ili suhi zrak, uglavnom odmah smo počeli sa Api sirupom i kapali smo bijeli sljez u nos. Doslovce je u 2 dana sve stalo.
taj bijeli sljez kaj je to???kupiš nekakve kapi u ljekarni ili pripravak i koliko to košta???
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 14:25   #94
Mojima zadnje pomažu pastile.....par dana pastila i kašalj kojeg 2 bočice isrupa i inhalacije nisu uspjeli riješiti je prestao.
Kašalj je bio čudan malo suh, malo produktivan...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 20:50   #95
Quote:
makik kaže: Pogledaj post
taj bijeli sljez kaj je to???kupiš nekakve kapi u ljekarni ili pripravak i koliko to košta???
Kupiš korijen bijelog sljeza (cca 20 kuna vrećica, imaš u svakoj apoteci), otopiš žličicu u hladnoj fiziološkoj otopini, procijediš nakon sat i špricaš u nos, kad god se sjetiš. Možeš špricom ili možeš staviti u onu pumpicu od aquamarisa. Ja koristim špricu jer tako dobro ispere i nosnice i dio proguta pa mu se i ždrijelo ispere, a sljez otapa i ispire sluz.
Meni je procedura prije spavanja špricanje sljeza, pa izvlačenje šmrklji usisačem, pa Operil, i spava ko beba cijelu noć, nema krkljanja, hroptanja, hrkanja. U jutro ponavljam proceduru, te po potrebi prije ručka.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:07   #96
tim sljezovim korijenom sam uvijek starijeg lijecila i nikad mi nije bilo jasno zasto toliko vristi kad mu ukapam u nos

probam na sebi,sve ok sve dok nisam bila prehladena i ukapam si taj sljez ponovo u nos,a reakcija je bila

doslovce takva,imala sam osjecaj da ce mi razbit sinuse,nos,a oci da ce iskocit van...bolilo me ko sam vrag...

tako da se manjem sad ne usudim time nista kapati
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:19   #97
kod nas je bilo isto kao kod malene curice, otad ne kapam nos sljezom, samo kuham čaj
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:10   #98
Koji je to sljez za kapanje u nos?

Onaj kao što se kuha čaj?
Ili je u nekom drugom obliku?
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:31   #99
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Koji je to sljez za kapanje u nos?

Onaj kao što se kuha čaj?
Ili je u nekom drugom obliku?
da korijen bijelog sljeza,možeš ga piti kao čaj a može se kapat u nos,
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:34   #100
ne, pije se sljez cijela biljka, a korijen je za nosić
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.