Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2015., 13:06   #21
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Valjda kalcij-nitrat...
On se koristi za fertigaciju,a za folijarnu prihranu je kalcij-oksid...
Opet gluposti pišeš jer neznaš kemiju. Tko još prihranjuje sa vapnom
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 00:47   #22
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Daj pogledaj još jednom čime tretiraš biljke. Kemija je fantastična ali i vrlo zajebana kada ne razlikuješ dva slična spoja.
http://i.imgur.com/QKgqOvM.jpg
Baš gledam i nemrem se načudit,oni meni prodaju živi kreč po 6,00kn/kg,pa pizda njima materina bezobrazna slovačka...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 00:51   #23
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Opet gluposti pišeš jer neznaš kemiju. Tko još prihranjuje sa vapnom
Tvoje poznavanje kemije je poprilično skromno,kao i od tvog kolege Biljke...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 11:07   #24
Jeb'ga, nema smisla raspravljati s tobom.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 11:39   #25
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Tvoje poznavanje kemije je poprilično skromno,kao i od tvog kolege Biljke...
Dovoljno da se ne sramotim pred drugim ljudima, svojim pisanjem

Kalcijev oksid i kalcijev hidroksid
Kalcijev oksid je bijela čvrsta tvar koja se naziva i živo vapno. Kalcijev oksid kemijski reagira s vodom uz oslobađanje topline i pritom nastaje kalcijev hidroksid koji se naziva i gašeno vapno. Kemijska formula mu je Ca(OH)2 Mješanjem kalcijevog hidroksida s vodom nastaje bijela poput mlijeka smjesa poznata pod nazivom vapneno mlijeko. Filtriranjem te smjese dobiva se vodena otopina kalcijevog hidroksida koja ima lužnast okus.

Samo za tvoje saznanje čovječe iz zemlje čudesa
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:33   #26
@jenki zj, nebreš mu objasniti, ne razumije. A siroče misli da je u pravu.
Gnojivo je DUCANIT ali pustimo ga još malo da razmišlja čemu prvenstveno služi CaO.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 20:50   #27
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Opet gluposti pišeš jer neznaš kemiju. Tko još prihranjuje sa vapnom


@F@@hrenheit misli da prihranjuje s CaO....a misliti je .... .....
@Biljka 112 , nek razmišlja i kiseli se , možda se i domisli , @jenki zj mu je sve skolski objasnil
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 22:56   #28
Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post
[/B]

@F@@hrenheit misli da prihranjuje s CaO....a misliti je .... .....
@Biljka 112 , nek razmišlja i kiseli se , možda se i domisli , @jenki zj mu je sve skolski objasnil
Kak bum drugač kad nerazme glavice plava
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 00:37   #29
Bio sam se raspitivao na više poljoprivrednih foruma i saznao sam za par preparata za koje su korisnici rekli da su zadovoljni s upotrebom u praksi. Pa ću sad tu informaciju napisati za nas hobi proizvođače (za obiteljske potrebe).


Hascon M10 ad prihrana preko lišća to je PK gnojivo za bolji razvoj plodova (nakon cvatnje) kod voćke, vinove loze, maslina i agruma, nepiše da je za povrće, nema dušika. Košta oko 80kn za 1litru, ali ide u jako maloj količini svega par mililitara tekućine prema litri vode. Proizvođač je Italija.

Folifertil T za bolji rast i razvoj plodova i pogodan je za prskanje biljaka zahvaćenih vremenskim nepogodama, i za oporavak biljaka nakon napada bolesti i štetnika. Ide na sve biljke uključujući i ukrasne biljke, voćke, povrće, loze omjer je svega par mililitara za 1 litru vode, tako da taj preparat imate vjerojatno za cijelu godinu. Košta nekih 29-39kn za jednu litru.
Pažnja piše karenca 10 dana, proizvođač je Genera.

Osim toga ima i za zaljevanje po zemlji Kristalon start i Kristalon za plod i cvijet od proizvođača Yara (Nizozemska). Start preparat je za bolji početni rast prije cvijetanja i plodova, a nakon toga se upotrebljava drugi preparat za plodove i cvijetanje. Cijena im je svega oko 30kn za pola kg pakovanja i isto ide u maloj količini prema litri vode.

Točno doziranje piše na uputama za upotrebu kod svakog preparata.


Osim tih par preparata ima tu i Drin, Oligogreen, Magnesiogreen za različite namjene samo su vraški skupi osim tog Magnesiogreen itd.


Prije sam koristio Megagreen i nisam bio baš zadovoljan sa proizvodom i drugi korisnici preko forumima su imali negativna iskustva stim proizvodom, odnosno drugim riječima to je bio više placebo efekt nego stvarni efekt.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 05:39   #30
Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post
[/B]

@F@@hrenheit misli da prihranjuje s CaO....a misliti je .... .....
@Biljka 112 , nek razmišlja i kiseli se , možda se i domisli , @jenki zj mu je sve skolski objasnil
Dobro ja znam čime prihranjujem,to što većina vas ovdje prisutnih za takvo gnojivo nikad nije čula,dovoljno govori koliko ste educirani i kompetentni...
Evo od ove godine se može kupiti i u Hrvatskoj...
http://www.zeleni-hit.hr/

Zadnje uređivanje F@@hrenheit : 31.03.2016. at 05:51.
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 08:07   #31
Ima li kakvij novih saznanja o folijarnoj prihrani i nekim novim sredstvima dobivenim u domaćoj izradi, tu ne računam umjetna gnojiva?
Koliko vidim, polemizirali ste o humusnom čaju i njegovoj folijarnoj prihrani. Da li onda valja njegova folijarna prihrana ili ne?
Od folijarne prihrane koristim kalcij dobiven iz ljusaka jaja i mlijeko (na rajčicama i paprikama), sve ostalo (aerirani kompostni čaj, kopriva, gavez, preslica) dodajem zaljevanjem direkt pod korijen.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 09:03   #32
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Ima li kakvij novih saznanja o folijarnoj prihrani i nekim novim sredstvima dobivenim u domaćoj izradi, tu ne računam umjetna gnojiva?
Koliko vidim, polemizirali ste o humusnom čaju i njegovoj folijarnoj prihrani. Da li onda valja njegova folijarna prihrana ili ne?
Od folijarne prihrane koristim kalcij dobiven iz ljusaka jaja i mlijeko (na rajčicama i paprikama), sve ostalo (aerirani kompostni čaj, kopriva, gavez, preslica) dodajem zaljevanjem direkt pod korijen.
Za folijarnu prihranu koristi isključivo folijarno gnojivo.
Kućnim pripravcima možeš zalijevati, možeš i poprskati biljke ali je pitanje hoće li ih biljke moći iskoristiti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 10:11   #33
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Za folijarnu prihranu koristi isključivo folijarno gnojivo.
Kućnim pripravcima možeš zalijevati, možeš i poprskati biljke ali je pitanje hoće li ih biljke moći iskoristiti.
Ok, sve si rekao
Koje gnojivo preporučuješ za vrtne biljke: rajčice, paprike, krastavci, tikvice...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 17:08   #34
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Ok, sve si rekao
Koje gnojivo preporučuješ za vrtne biljke: rajčice, paprike, krastavci, tikvice...
Jako dugo koristim Folifertil T pa ga preporučujem.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 09:08   #35
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Jako dugo koristim Folifertil T pa ga preporučujem.
Ima li neko da nije umjetno?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:39   #36
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Ima li neko da nije umjetno?
Hm... u folijarnom gnojivu nema ništa umjetno, otopina mineralnih soli.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:28   #37
Neki dan je bila nekakva emisija na HTV2 ujutro. Prikazivala je eko biljke u nekakvom malom plasteniniku, mislim da je Engleska u pitanju. Čovjek obara nekave rekorde u veličini biljaka. Meni se čini da je rekao da biljke samo folijarno prihranjuje melasom.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:40   #38
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Neki dan je bila nekakva emisija na HTV2 ujutro. Prikazivala je eko biljke u nekakvom malom plasteniniku, mislim da je Engleska u pitanju. Čovjek obara nekave rekorde u veličini biljaka. Meni se čini da je rekao da biljke samo folijarno prihranjuje melasom.
Gledao i ja, emisija je bila Svijet vrtlara, za ne povjerovat je koliko veliko povrće ima, to je nešto u stilo ovog s Aljaske.
Ja inače isto tako prihranjujem biljke u svome vrtu s aeriranim kompostnim čajem, u kojeg ide i žlica do dvije melase, kako bi se hranili mikroorganizmi.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:44   #39
Jeli on spomenuo samo melasu, ne sjećam se da sam nešto drugo čula? Nisam dobro pratila emisiju.

I ono je dobro prekriva tikvice pokrivačima da narastu što veće, da ih zaštiti od pucanja i sunca.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:53   #40
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Jeli on spomenuo samo melasu, ne sjećam se da sam nešto drugo čula? Nisam dobro pratila emisiju.
I ono je dobro prekriva tikvice pokrivačima da narastu što veće, da ih zaštiti od pucanja i sunca.
Da, spomenuo je samo melasu, ali u kojoj količini, kada i kako
On ih pokriva da im se kora ne suši ne propada, to mu treba za te izložbe.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.