Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2005., 11:25   #61
Meni tako djeluju Munchen i Frankfurt. Bljak. Ali Berlin, eh...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 11:38   #62
Quote:
jimmy jazz kaže:
hehe..malo smo vidli sveta..i da nije zabreg centar sveta..i mam bi se selili
zagreb centar svijeta

je, mozda tebi koji govoris jezikom koji se NE govori vise u zagrebu jedno 50 godina.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 13:50   #63
Quote:
LadyInRed kaže:
ne, bila sam, ali on je savršeno opisao ono kako sam i ja doživjela taj grad.
Priznaj da nisi mogla podnjeti dekadenciju Kreuzberga i zeljela si da je sve kao Charlottenburg
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 22:19   #64
Quote:
NoWa kaže:
zagreb centar svijeta

je, mozda tebi koji govoris jezikom koji se NE govori vise u zagrebu jedno 50 godina.
mora da je tak, ak ti tak velish!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:22   #65
Evo, ja se vratio iz Berlina

All-In definitivno preporučam. Nalazi se između Friedrichsheina i Kreuzberga, gdje se ionako po noći sve događa pa se lako pješice vratiti nakon bančenja. Za onih pišljivih 39€ nudi, da ponovim, dvokrevetnu sobu (dakle cijena je po sobi, ne po osobi) s vlastitom kupaonicom (tuš+WC+ručnici, moderno uređeno) i dva OK kreveta (malo tanji madraci, ali udobno). Sobe su prostrane, imaju ormarić, stolić i stolicu, zaključavaju se na karticu koja otvara i ulazna vrata od hostela, 24h recepcija, doručak uključen... Mislim da im fali samo bellboy koji će mi pobrisat dupe nakon korištenja WC-a

Također, već na aerodromu možete kupiti CityTourCard za 48 ili 72h. Pokriva SVE (dakle i vožnju s aerodroma) i još malo, a nije skupa.

Kada ste u gradu, a zanima vas gdje ste to došli, definitivno preporučam InsiderTours., koje vode ludi studenti, totalno su zabavne, brze, poučne i besplatne Naime, možete, a i ne morate ostaviti napojnicu potpuno proizvoljnog iznosa. I niste dovedeni u neugodnu situaciju u kojoj bi baš morali platiti, stvarno je stvar osobnog izbora. Ja ostavio 10€ za dvoje. Za zaklete alkoholičare, ista ekipa vodi ture po birtijama sa unaprijed plaćenim opijanjem (smiješno jeftine) - sponzorira ih neka firma koja uvozi vodku

Što se tiče noćnog života, mislim da sam ga većma propustio . Na Oranienstrasse sam izašao tek u subotu oko 2h, kada se već ekipa polako kupila prema klubovima, a za pregled svih trashy mjesta u Friedrichsheinu nisam imao dovoljno vremena. Na kraju je najbolja atmosfera bila u nekom klubu krcatom lezbijkama u koji su me začudo uz malo treptanja okicama ipak pustili (ja sebe ne bih pustio ). Inače, sve pasivno-pijano, što će reći da prave zabave nije bilo.

Tak
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:59   #66
Vidim da se raspravlja o Berlinu pa da i ja kazem koju.

Imao sam priliku ove godine poslovno/edukativno zivjeti u tom gradu 3 mjeseca i jednostavno ga volim. Sve sto je pozitivno i negativno o Berlinu receno je tocno. I jedno i drugo i zbog toga je to toliko zanimljivi i fascinantan grad.

Zapravo je ruzan, ali istovremeno i lijep. Takve dijametralne suprotnosti koje mu daju identitet nisam vidio nigdje drugdje u Europi.

Nisam siguran je li tko spomenu Prenzlauerberg u I. dijelu, nekada duhovno srediste otpora komunizmu. Danas obnovljeni, samo malo sminkerski dio prepun kafica, barova, restorana, malih i vecih klubova, malih kina itd. Makar svi odmah pohrle u Kreuzberg i Prenzlauer treba vidjeti.

Zivio sam 5 minuta pjesice od stanice Kottbuser Tor na Kreuzbergu i taj sjeverni dio tog kvarta (dovlji, prljav, useljenicki) upoznao bolje nego onaj donji dio (koji je malo sredjeniji). Preporucam odlazak u Berlin svakome tko ima vremena i malo novaca. Grad zapravo nije skup i cak i oni na studentskom proracunu mogu se super zabaviti, vidjeti sve zivo, jesti, piti, ici na svirke, ici u klubove.

Da ne daljim, ako netko ima konkretna pitanja o tome gdje/kada/zasto i za koliko para nesto napraviti u Berlinu, nek se javi!
rope is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 20:48   #67
Quote:
rope kaže:


Nisam siguran je li tko spomenu Prenzlauerberg u I. dijelu...

Zivio sam 5 minuta pjesice od stanice Kottbuser Tor na Kreuzbergu i taj sjeverni dio tog kvarta (dovlji, prljav, useljenicki) upoznao bolje nego onaj donji dio (koji je malo sredjeniji).
Bauljala sam po Prenzlaueru na totalno sivi polukisnjavi dan i bila mi je totalna depra Sav je nekako sivi i utucheniji...

A Kottbuser Tor, mislim da je to jedina stanica Ua na kojoj mi je bilo onak malo...neprijatno. Btw, ne znam jesi bio u Stiege, odmah niz ulicu dolje prema Dressdener strasse...eto, to je bila jedna od najprijatnijih restorana gdje sam bila ))) I super jeftina
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 23:16   #68
Meni je Prenzlauer bio zakon.. a i bili smo nedaleko smjesteni

Quote:
darin kaže:
A Kottbuser Tor, mislim da je to jedina stanica Ua na kojoj mi je bilo onak malo...neprijatno.
Je, neugodan je feeling. Kasnije smo izbjegavali tu stanicu.
Btw, tamo smo usred sve one imigrantske (eh, kako sam politicko koretkna) ekipe naletjeli na neku ostarjelu Srpkinju s dva i po zuba u celjusti
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 09:46   #69
Ispravak: tura s kojom smo išli nije InsiderTours, nego New Berlin Tours. Da ih se ne pobrka po referenci.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 11:36   #70
Quote:
A Kottbuser Tor, mislim da je to jedina stanica Ua na kojoj mi je bilo onak malo...neprijatno. Btw, ne znam jesi bio u Stiege, odmah niz ulicu dolje prema Dressdener strasse...eto, to je bila jedna od najprijatnijih restorana gdje sam bila ))) I super jeftina

Da, to je meni u Berlinu ono najbolje. Kottbuser Tor (pogotovo vikendom navecer) djeluje stvarno divlje i spooky. Oni pijani beskucnici s pesima koji pljuju po ekipi koja izlazi iz U-Bahna, tučnjave, policija.

Ali istovremeno ima brdo, čak i fancy mjesta. Ima tamo Oranienburger strasse. Kad sam ja bio, taman se otvorio neki fancy singapurski restoran, ono na otvaranje pozvana krema, sve usminkano. Doslovno 5 metara dalje neka pankerska rupa, ekipa se pomlatila vani.

U Stiege nisam bio, al sam prolazio stalno pokraj njega. :-)

Inace, ne znam dal' si bila u to doba tamo, al trebas vidjeti Kreuzberg u svibnju. Najprije 1. maj - kaos. Ulicni party, policajci koji sprecavaju skinjare da udju. Istovremeno je sve opusteno i cool, ali uz neku napetost.

Par dana nakon toga - 8. svibnja - pobjeda nad fasizmom - opet ulicni party na cestama, opet policajci, opet skinjare.
rope is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 10:11   #71
Ako se ko sprema u Berlin ....preporucam www.agon-frankfurter-allee.com ili de neznam tocno, krasan novi hotel za sitne pare (mi platili 54€ za dvoje. Veeeelike sobe i fini dorucak included. 2oo m do U bahna. 5 min voznje do Alexanderplatza. Bas sam ponosna na sebe i moj majstorski risrch po internetu!!!Nebi bolje prosli ni za 150€!!!!
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 19:20   #72
Berlin

Frendica je bila u Berlinu, pa mi je napisala putopis i napravila super slike pa ako koga zanima moze sve to naci ovdje http://www.spreha.net/256.htm
ur1el is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 19:04   #73
Berlin

idem u Berlin u maju.
Da li netko ima kakav link za vegeterijanske i makrobiotičke restorane, da ih pronađem na karti i pripremim se unaprijed
cvrkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 16:37   #74
Quote:
cvrkula kaže:
idem u Berlin u maju.
Da li netko ima kakav link za vegeterijanske i makrobiotičke restorane, da ih pronađem na karti i pripremim se unaprijed
za vegetarijance nije problem. ima hrpa etnickih restorana, u svakom ima bar nekoliko vegetarijanskih jela. ako ne nista, uvijek mozes na falafel
evo i jedan fini riblji/vegetarijanski:
http://www.abendmahl-berlin.de/
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 18:08   #75
Kad ste u Berlinu, nemojte propustiti izlet u Potsdam! Gradić je svega 1h S-Bahnom, za koji City Tour Card (ili kako se već zove) isto valja. U Potsdamu su najveća atrakcija palače. Ja sam bio u Neue Palaisu (doživljaj za pamćenje!) i Schloss Cecilienhof. (Taj zadnji nije kaj ja znam kako lijep, ali je potsdamska konferencija bila tamo pa se pored ostalog može vidjeti čak i dotični okrugli stol). Najpoznatija je od palača inače Schloss Sancoussi. Mislim da Potsdam nije ništa manji hit od Berlina, ali samo ako volite umjetnosti.
Ako siđete sa potsdamskog S-Bahna kod "Wannsee" i idete busom do "Haus der Wannseekonferenz" možete posjetiti još jedno povijesno mjesto. (Tamo je održan pregovor nacista o uništavanju Židova u 2. svjetskom ratu. Baš je strašno, u takvom lijepom mjestu...)
Zoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 19:10   #76
Quote:
stretch kaže:
Ispravak: tura s kojom smo išli nije InsiderTours, nego New Berlin Tours. Da ih se ne pobrka po referenci.
I mi smo isli s njima na tour. Moram priznat da sam bila jako zadovoljna, tim vise sto mi to nije bio prvi put u Berlinu
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 22:35   #77
I tako....godinu dana nakon sto sam pokrenula ovaj topik te potom ne otisla u Berlin iz tko zna kojih razloga, ove godine ipak odoh tamo. Za Uskrs. Uistinu. Let je bukiran, kao i smjestaj.
U gorespomenutom hostelu "all in hostel" jer nista drugo nije bilo available jerbo je Uskrs. A meni se digla noga za ic tamo tjedan i po prije istog.

Dakle, erm....sad me zanima....a bilo bi dobo da se Stretch javi, jel taj hostel dobro smjesten?
I jos me zanima, dal se za free tour koja je spomenuta (new Berlin Tours) mozes samo pojavit il moras bukirat mjesto?
I zanima me gdje izac navecer?
I....di ima dobre krkacine? Ne mora bit jako jeftino (al nemojte ni da bude previse skupo tipa 100 Eura po glavi).
Najvise me zanima ima li tamo igdje za izist dobrih cevapa jer cevap nisam u usta stavila ima godina dana. Ajd sad. Pomagajte.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 22:36   #78
Eh, i jos ocu znat....ako odlucim otic u Potsdam pogledat Schloss Sanssouci (za koji navodno imaju limit od 2000 posjetioca dnevno) ima li neko mjesto gdje mogu kupit karte za ulaz tamo unaprijed da mi se ne dogodi da odem i ispusim.
Hvala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 20:05   #79
@Kiki:

All In dobro je smješten ako računaš na blagodati gradskog prijevoza. Naime ničemu od gradskih zanimljivosti nije blizu. Ipak, nalazi se dvije stanice tramvajem od križanja svih glavnih gradskih prometala, a sve na tračnicama u Berlinu vozi ko mutavo i nikad ne čekaš dugo.

Hostel je u Friedrichsheinu, što znači da se nalaziš usred kvarta u kojem inače boravi i izlazi gomila studenata, što lokalnih, što onih sa raznoraznih exchange programa. To je zakon jer se možeš usred noći vratiti pješke.

Za turu se samo pojaviš, a gdje i kada ti piše u njihovoj brošuri koju nađeš na šalteru hostela. U svakom slučaju, pitaj osoblje, znat će.

Za hranu ja nisam baš nešto mjerodavan jer nisam dobro prošao. Pitaj druge.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 02:03   #80
Ok, hvala.
Nego, cekaj, znaci hostel nije blizu znamenitosti, al je blizu klubova, barova i slicno, jel? Pa to je cool. Lakse mi se danju do znamenitosti vozit gradskim prijevozom nego usred mrkle noci do erm...nocnih znamenitosti.

Eh, sad da mi jos neko kaze za cevape....uf.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.