Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2005., 09:11   #1
Radio interview, Lon Milo DuQuette.

Za one sa jačom vezom:
http://www.lilytears.com/friends/lon/LonInterview.mp3


Inaće Lon Milo je jedan od poznatijih magičara i sljedbenika zapadne duhovne tradicije. Napisao je na desetke knjiga i smatra se jednim od najplodnijih autora na tom području.

"I can change only one thing with Magic:
-myself"

L.M.D.

više:
http://www.lonmilo.com/
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 11:48   #2
Re: Radio interview, Lon Milo DuQuette.

Quote:
Khonsu kaže:
"I can change only one thing with Magic:
-myself"

L.M.D.
Beep-beep-beep
beep-beep-beep

trihaging njuejdj krap detektor
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 22:28   #3
Re: Re: Radio interview, Lon Milo DuQuette.

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Beep-beep-beep
beep-beep-beep

trihaging njuejdj krap detektor
skinuh, poslusah gotovo do pola, ostajem pri gornjem misljenju.

covjek ide dakle sa pricom otprilike magija je yoga zapada. Zapadnjaci su previse okrenuti prema van da bi sjedili satima u jednom polozaju itd pa je to oblik duhovnosti prilagodjen njima.

IMHO to nije bas najsretnija usporedba. Bolje bi bila usporedba sa vedskim obredima. Vede se sve vrte oko strogo definiranih i cesto do neizvedivosti kompliciranih obreda, zrtvovanja, zaziva isl poput obredne magije.

Vecina istocnjaka poput vecine zapadnih vjernika sa crkvom ide u hramove i moli se bozanstvima.

Yoga je, a pogotovo je nekad bio, elitniji put kao sto su kontemplativni samostani recimo u krscanstvu.

Tako da se magija moze povezivati sa obrednom tradicijom veda, ne vidim bas tolke paralele s yogom. Sto je bit yoge? Da se um okrene od izvanjskog prema unutarnjem, od vanjskih prema unutarnjim aktivnostima. To je cjeli smisao. Ne moze se reci da je to yoga za one koji ne mogu sjedit na miru i "gledat unutra" jer onda to nije yoga. Jest u najsirem smislu u kojem je joga svaki duhovni napor, ali on ovdje jogu spominje u ovom uzem kontekstu. To je skakanje po dvoristu u pokusaju da se nadje ulaz u kucu ukoliko za cilj uzima stanje yoge za koje kao nisu zapadnjaci sposobni. Ako pak magiju gleda kao zasebnu cjelinu sa svoji metodama i ciljevima stvar je drugacija.

Izvanjsko je izvanjsko, unutarnje je unutarnje. Ne znaci da se izvanjskim ne moze doci do cilja, ali i dalje je izvanjsko izvanjsko, a unutarnje unutarnje. Prema tome obredna magija nema veze s yogom nista vise od misnog obreda ili nekog vedskog zrtvenog obreda, nije to iakava yoga za zapadnjake, moze se raci da je to pogodan duhovni put za zapadnjake. Moze se reci da je i yoga ako se yoga uzme u punom kontekstu, ali ne kako je on predstavio kao kontemplativno sjedenje satima. Kao sto nije ni blizu istina da je to neki tipicno istocnjacki put vec samo jedan od.

Zato mi se cini da je to samo jedna pomodna uhuugodna pricica poput teozofije ili njuejdja osobe koja ni sama nije sigurna gdje smjestit ono cime se bavi, ili koja zeli da to bude privlacnije ili razumljivije masi. Il da je jednostavno u krivu.

P.S. Kad pricam o izvanjskom i unutarnjem vise govorim o metodi i neposrednom fokusu. Sasvim je moguce da osoba dodje do "najunutarnjijeg" stanja i dok kupuje na trznici
i da u krajnjoj liniji nema razlike unutarnje vanjsko i sve to tako da preduhitrim Majstora dok me nije napo

P.P.S. sta se lokalne sotonjare ne jave, bas me zanima sto misle.

Zadnje uređivanje Balkanijan Pimp : 25.03.2005. at 23:10.
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 23:47   #4
Re: Re: Re: Radio interview, Lon Milo DuQuette.

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
P.P.S. sta se lokalne sotonjare ne jave, bas me zanima sto misle.
Jedna od lokalnih sotonjara ima puno obaveza (otplata kredita, žena, kupnja stana, zarada novca) pa ne stigne pisuckati.

Mogu samo reći da su rituali bili zgodni na početku a sada ih rijetko koristim pošto sam se počeo u zadnje vrijeme više orijentirati ka tantra praksi. Uz to radim sa još jednim LHP redom koji zahtjeva predani rad.

Ukratko, rekao bih da su rituali dobra stvar ali samo u malim količinama. Tako su efikasniji i imaju određeni učinak zbog svoje "dramatičnosti". Ako se često rade onda ti "dramatični" momenti postaju "obični" momenti i nemaju nikakav učinak.

Svakodnevna yoga praksa je u svakom slučaju bolja i efikasnija na duže straze. Osobno, ne vidim povezanost između Yoge i raznih rituala ali mislim da bi se te dvije prakse mogle spojiti u efikasan sistem.

Valjda sam bio jasan...vrag će ga znat'
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 23:50   #5
Re: Re: Re: Re: Radio interview, Lon Milo DuQuette.

Quote:
Baphomet kaže:
Valjda sam bio jasan...vrag će ga znat'
a jes posluso intervju?

Quote:
Baphomet kaže:
(otplata kredita, žena, kupnja stana, zarada novca)
ajajaj

godinice ne biraju zrtve. Uzalud vam otpor, ju vil bi asimilejtd


Quote:
Baphomet kaže:
J... praksi... radim .... predani rad.
Nemoj tako otvoreno, ovakva hereza se ne prasta, kakve veze rad ima s duhovnoscu
 
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 09:36   #6
Re: Re: Re: Re: Re: Radio interview, Lon Milo DuQuette.

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
a jes posluso intervju?
Jok, ne zanima me. Upoznat sam sa autorovim radom i skoro pa sam siguran o čemu govori.

Samo odgovorih na tvoje pitanje.

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
godinice ne biraju zrtve. Uzalud vam otpor, ju vil bi asimilejtd
Ma neeeee, to su obične materijalne stvari koje treba odraditi. A kao i obično čim se netko žešće ulovi duhovna rada onda se aktivira egregor društva koji zabludjelu ovčicu pokušava vratiti nazad. No uvijek ostane nešto vremena i za praksu, oni koji kažu da nemaju vremena za praksu su najobičnije kukavice i lažovi.

Lako je biti duhovnjak među četiri zida filozofirajući o svom postanku, astralu i umu. Ajd budi ti duhovnjak među bankarima, građevinarima, advokatima, policijom, korisnicima programa i ženama.

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Nemoj tako otvoreno, ovakva hereza se ne prasta, kakve veze rad ima s duhovnoscu
Pa i nema, zato sam u zadnje vrijem ovdje rijetko gost
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.