Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2016., 19:26   #1
Izračun kod izlaska iz stana (podstanarstvo)

Molim mišljenje za sljedeću situaciju:

U stan je useljeno je 25. 04. i stanodavcu dano 500,00 kn za taj tjedan (u travnju).
Stanarina za cijeli mjesec iznosi 2.000,00 kn

U svibnju i lipnju je plaćena stanarina - svaki mjesec po 2.000,00 kn.
Polog je bio dogovoren u iznosu jedne stanarine, ali na 4 rate (4x500,00 kn) i plaćeno je u svibnju i lipnju po 500,00 kn svaki mjesec.

25.07. selim van stana.
Da li se plaćeni dio pologa (u stanu nema nikakvih šteta i sve režije su plaćene) oduzima od stanarine za srpanj? Konkretno, da li je korektno platiti još 1.000,00 kn i to je sve ili.....


Ili računati ovako:
ulazak u stan 25.04., izlazak 25.07.. to je ukupno 3 mjeseca za koje stanarina iznosi 6.000,00 kn.
A ja sam platila sveukupno 5.500,00 kn.

Hvala unaprijed.
__________________
Vjeruj u sutra ako danas loše ide, budi dobre volje, nasmijan da svi te vide, viči kad te boli, grizi kad te tuku smij se i raduj, svakom uvijek pruži ruku...
zumzička is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 09:15   #2
Po meni zavisi što ste i kako dogovorili i kada si ga obavijestila da izlaziš iz stana. Podstanar sam sada već 15ak godina, i pri izlasku uvijek je plaćano ono vrijeme do kada je dogovoreno da sam u stanu bez obzira do kada sam stvarno bila. pr 1.6.obavijestim stanodavca da izlazim 1.7. (to je mjesec dana "otkaznog roka" ) i ja iz nekog razloga odselim već 24.6.,svejedno sam platila do 1.7. jer nije njegov problem što sam otišla ranije , bitno je što ste dogovorili i do tada platiš.
kayeela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 09:47   #3
Vrijedi ti iskljucivo kako ste se vi dogovorili.
jeste imali pisani ugovor?
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 09:54   #4
Ja ne kuzim sto ste vi dogovorili pod pologom? kapara? Ako kapara onda kapara kao odustatnina ili kapara kao dokaz sklopljenog ugovora? I ima li o tome rijeci u ugovoru? Inacr se to ne placa, vi ste malo puno placali hm
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.