Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 18:25   #61
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tvoje izjednačavanje pedofilije i homoseksualnosti, nacizma i ostalih "najgorih zala" sa "evolucionizmom", je zapanjujuće. Čisti fanatizam i govor mržnje, čak i prema većini vjernika.
Ne.
Jednostavno je činjenica da su doslovno svi pedofili i drugi kriminalci u redovima Katoličke Crkve fanatično žestoki evolucionisti i da im je svima, od prvog do zadnjega, vjera u hipotezu makro-evolucije temeljno vjerovanje i uz evoluciju im je iznimno važna krivovjerna ne-katolička liberalna teologija.
Također je činjenica da o Božjoj Objavi - Bibliji i od Boga objavljenom moralnom zakonu vjeruju doslovno isto što i mililtantniji ateisti.
To je jednostavno činjenica i to se mora otvoreno priznavati jer je to tragična unutarcrkvena i društvena stvarnost.
Zašto bi itko od nas katolika i ostalih ljudi prešućivao te činjenice?
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 18:36   #62
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Izjednačavanje spolnog zadirkivanja i svećeničke pedofilije je ružno i apologetika. Uostalom, katoličke vjernike još više boli, vrijeđa i pogađa svećenička pedofilija nego ostale, pa ne vidim da bi katolici trpjeli nekakvu diskriminaciju radi toga što se slučajevi svećeničke pedofilije iznose u javnosti. Odgovornost je na vatikanskoj hijerarhiji.

GLAVNI problem je zataškivanju od strane CIJELE hijerarhije vatikanske Crkve, ustrojene na militantnom načelu totalne subordinacije, koji su faktički država u državi, iza debelih zidina zaštićeni netransparentni, okruženi aureolom svetosti, a odgovornost seže do samih papa, a ne brojnost pedofila u njih za razliku od drugih institucija gdje postoji kontakt s maloljetnicima.

Ne vidim više toliki problem u svemu tome, jer današnje Zapadno društvo je senzibilizirano na tu problematiku, pa tako ljudi u ophođenju sa svećenstvom i klerom općenito imaju veći stupanj svjesnosti i opreza.

Nikad više neće biti kao što je bilo....
Istina je da to katolike najviše boli i vrijeđa i istina je da, Bogu Isusu Kristu hvala, nikada više neće biti kao što je bilo. Trebat će vremena, ali crkvene institucije postupno rade na čišćenju Crkve od tih izopačenih seksualno nastranih, fanatično darvinistički orijentiranih krivovjernih liberala u crkvenim redovima.
Bit će im - kao što ovaj video kaže - Get out! https://www.youtube.com/watch?v=cAS6zvhj_YM
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  

Zadnje uređivanje Luč : 30.07.2017. at 19:12.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 19:47   #63
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Jednostavno je činjenica da su doslovno svi pedofili i drugi kriminalci u redovima Katoličke Crkve fanatično žestoki evolucionisti i da im je svima, od prvog do zadnjega, vjera u hipotezu makro-evolucije temeljno vjerovanje i uz evoluciju im je iznimno važna krivovjerna ne-katolička liberalna teologija.
Također je činjenica da o Božjoj Objavi - Bibliji i od Boga objavljenom moralnom zakonu vjeruju doslovno isto što i mililtantniji ateisti.
To je jednostavno činjenica i to se mora otvoreno priznavati jer je to tragična unutarcrkvena i društvena stvarnost.
Zašto bi itko od nas katolika i ostalih ljudi prešućivao te činjenice?
Rijetko kada se naiđe na jednog ovako realno iskrenog katolika s uvidom u katoličanstvo.
Da kojim slučajem nisi katolički svećenik?, znaš ne bi začudilo, no ne moraš se predstaviti, uzmi samo za ljudsku znatiželju, čak da i nisi...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 19:55   #64
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Ne.
Jednostavno je činjenica da su doslovno svi pedofili i drugi kriminalci u redovima Katoličke Crkve fanatično žestoki evolucionisti i da im je svima, od prvog do zadnjega, vjera u hipotezu makro-evolucije temeljno vjerovanje i uz evoluciju im je iznimno važna krivovjerna ne-katolička liberalna teologija.
Također je činjenica da o Božjoj Objavi - Bibliji i od Boga objavljenom moralnom zakonu vjeruju doslovno isto što i mililtantniji ateisti.
To je jednostavno činjenica i to se mora otvoreno priznavati jer je to tragična unutarcrkvena i društvena stvarnost.
Zašto bi itko od nas katolika i ostalih ljudi prešućivao te činjenice?
Logično je da se psihopat i pedofil ne boji Božje kazne znači ne vjeruje u Boga, ali stvarno ne znam kakve veze ima evolucija s pedofilijom.

Kako to da većina evolucionista, a to je većina čovječanstva, ipak nisu pedofili?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 20:02   #65
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Logično je da se psihopat i pedofil ne boji Božje kazne znači ne vjeruje u Boga,
Nema ti to smisla. "Grješnici" se uvijek kaju i nalaze opravdanje za sebe ...
Mnogi takvi izvrše samoubojstvo jer se ne mogu kontrolirati a znaju da čine zločin.

Quote:
ali stvarno ne znam kakve veze ima evolucija s pedofilijom.
Ovaj kreacionist je sve vjernike koji nisu uspaljeni negatori teorije evolucije kao on, proglasio pedofilima koje Crkva mora izbaciti van.

Quote:
Kako to da većina evolucionista, a to je većina čovječanstva, ipak nisu pedofili?
Reći će ti da su to sve sotonisti.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 20:07   #66
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Logično je da se psihopat i pedofil ne boji Božje kazne znači ne vjeruje u Boga, ali stvarno ne znam kakve veze ima evolucija s pedofilijom.

Kako to da većina evolucionista, a to je većina čovječanstva, ipak nisu pedofili?
Ja sam govorio, u najosnovnijim crtama, isključivo o sadržaju vjerovanja tih stravičnih osoba - pedofila - u crkvenim redovima. Na osnovi tih svojih privatnih uvjerenja ti su ljudi odabrali u kojem će smjeru djelovati. Bez obzira na visinu položaja u Crkvi i crkvenoj hijerarhiji, ti su ljudi od početka prezirali stvarni nauk Katoličke Crkve i samu bit Crkve, također na osnovi tih svojih privatnih uvjerenja (koja sam ranije ukratko naveo).
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 20:20   #67
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Reći će ti da su to sve sotonisti.
Tko će reći?, dal ljudi ili će reći Bog ?

Znaš, ljudi prije Boga ne pričaju, ali neki djeluju jer da ne djeluju ne bi bilo zlostavljanja djece. I tko će zlostavljače tavom po glavi? Zar nisi čuo da svjetski parlament pokušava spustiti dobnu granicu djece tako da se dječicu što više zlostavlja?
Znaš, hodaju po izborima i glasaju a da nemaju pojma za 'kog' to glasaju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 09:10   #68
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
...Ma frišku figu.
Izjednačavanje spolnog zadirkivanja i svećeničke pedofilije je ružno i apologetika.
...
Ružno je tvoje podvaljivanje. To, da je potrebno da se "sve tretira jednako" naravno da nije značilo da se spolno zadirkivanje i pedofilija treba tretirati jednako, nego da se sve optužene treba tretirati jednako - svi trebaju dobiti pravedno i pošteno suđenje, a ne da se nastavnika optuženog za pedofiliju tretira na jedan način, a svećenika optuženog za pedofiliju tretira na drugi način.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:16   #69
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ružno je tvoje podvaljivanje. To, da je potrebno da se "sve tretira jednako" naravno da nije značilo da se spolno zadirkivanje i pedofilija treba tretirati jednako, nego da se sve optužene treba tretirati jednako - svi trebaju dobiti pravedno i pošteno suđenje, a ne da se nastavnika optuženog za pedofiliju tretira na jedan način, a svećenika optuženog za pedofiliju tretira na drugi način.
Točno. Valjalo bi ih sve jednako procesuirati. No, od optuženo pa do dokazano - proces trajanja.
I u čemu je onda kvaka zbog koje ne izgleda prolazi pravica?, npr. samo što ne ispadne nastavnik-pedofil nije božji čovjek ali svećenik-pedofil ostaje božjim čovjekom. Ovi drugi već 1,7 tisuća godina uzvikuju ' mi smo odabrani a vi se slikajte', zato njima prolazi što im prođe, to 'štovanje' crkvenih zidina, počiniš zločin pa se skriješ unutar zidina i niko ti ništa ne može i sve samo zato jer države kaskaju ustavima a sve dok kaskaju kler iskorištava.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 22:31   #70
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Ja sam govorio, u najosnovnijim crtama, isključivo o sadržaju vjerovanja tih stravičnih osoba - pedofila - u crkvenim redovima. Na osnovi tih svojih privatnih uvjerenja ti su ljudi odabrali u kojem će smjeru djelovati. Bez obzira na visinu položaja u Crkvi i crkvenoj hijerarhiji, ti su ljudi od početka prezirali stvarni nauk Katoličke Crkve i samu bit Crkve, također na osnovi tih svojih privatnih uvjerenja (koja sam ranije ukratko naveo).
Kratko i jasno: da li su pedofilija i vjera u evoluciju povezani?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:31   #71
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno: da li su pedofilija i vjera u evoluciju povezani?
direktno ne.
ali nečije vjerovanje/nevjerovanje sigurno značajno utječe na njegove postupke

ako vjeruješ u TE, teško to možeš spojiti sa opisom stvaranja iz biblije, dakle odbacuješ vjerovanje u Boga stvoritelja kao takvog, pa i obavezu prema njegovim moralnim načelima.

ako netko ima pedofilskih sklonosti, a vjernik je, kršćanin, teže će se odlučiti da sprovede u djelo svoje sklonosti, plašeći se Boga.
onaj koji nema tog straha, a ima iste sklonosti, ima tu jednu "zapreku" manje do sprovođenja u djelo istog...onda samo slijedi zakon vjerojatnosti udovoljavanja nagonu.
isto kao i što lopov procjenjuje kolika je mogućnost da ga policija uhvati
vjernik će se bojati i policije, i Boga, (a od Boga se ne može ništa sakriti)ovaj drugi samo policije (od koje se svašta može sakriti)

ne mora biti da će svaki koji ima te sklonosti i pokušati prakticirati to, bio vjernik ili ne, ali je činjenica da neki 'deklarirani' vjernik, a pedofil u praksi, već je vjerojatno izgubio strah od Boga....a onda je pitanje je li uopće vjernik

prihvaćanje TE kod vjernika pospješuje udaljavanje od Boga
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 01:02   #72
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno: da li su pedofilija i vjera u evoluciju povezani?
Vidiš da zadrti kreacionisti to itekako povezuju. Za njih je čak i vjernik koji je prihvatio trenutno znanstveno protumačenu mijenu živih bića, već otpao od Boga, a time je i sklon svim mogućim zlima, jer se Boga ne boji".

Kad ovako nešto pročitam, jasnije mi je s kakvom su lakoćom "nabožni" ljudi ubijali ili spaljivali nevjernike i heretike ili pripadnike religija o kojima nisu pojma imali...

U svojim glavama su imali (a neki od tih fanatika imaju i dan danas) ideju da onaj tko ne vjeruje u Boga njihova opisa i doživljaja, mora da je zao, sklon najgorim zločinima, bez ikakva morala i skrupula, bez duše, neljudsko biće poput kukca, pa ga imaju pravo istrijebiti "kao takvoga"... i njhov Bog će im biti zahvalan na tome.

__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 14:32   #73
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
direktno ne.
ali nečije vjerovanje/nevjerovanje sigurno značajno utječe na njegove postupke

ako vjeruješ u TE, teško to možeš spojiti sa opisom stvaranja iz biblije, dakle odbacuješ vjerovanje u Boga stvoritelja kao takvog, pa i obavezu prema njegovim moralnim načelima.

ako netko ima pedofilskih sklonosti, a vjernik je, kršćanin, teže će se odlučiti da sprovede u djelo svoje sklonosti, plašeći se Boga.
onaj koji nema tog straha, a ima iste sklonosti, ima tu jednu "zapreku" manje do sprovođenja u djelo istog...onda samo slijedi zakon vjerojatnosti udovoljavanja nagonu.
isto kao i što lopov procjenjuje kolika je mogućnost da ga policija uhvati
vjernik će se bojati i policije, i Boga, (a od Boga se ne može ništa sakriti)ovaj drugi samo policije (od koje se svašta može sakriti)

ne mora biti da će svaki koji ima te sklonosti i pokušati prakticirati to, bio vjernik ili ne, ali je činjenica da neki 'deklarirani' vjernik, a pedofil u praksi, već je vjerojatno izgubio strah od Boga....a onda je pitanje je li uopće vjernik

prihvaćanje TE kod vjernika pospješuje udaljavanje od Boga
Ti vjeruješ da većina zapadne civilizacije ne čini zločine samo zato što se boje policije?
Nema empatije? Nema savjesti? Nema samilosti? Samo strah od policije?

Ja sam jedno vrijeme bio ateist i mogao sam nekog sjebati bez da policija to sazna, ali, zamisli ti to, nisam to učinio.

Quote:
ako vjeruješ u TE, teško to možeš spojiti sa opisom stvaranja iz biblije, dakle odbacuješ vjerovanje u Boga stvoritelja kao takvog, pa i obavezu prema njegovim moralnim načelima.
Možda je to tebi teško, ali mnogim ljudima je to uspjelo.

Tvrditi da bez biblije nema vjere u Boga je dosta radikalno i tvrdokorno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 22:37   #74
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Tvrditi da bez biblije nema vjere u Boga je dosta radikalno i tvrdokorno
Ma jok, jednostavno je istinski točno.

Osim ako Istinu misliš nazvati 'tvrdokorno radikalnom'



Vrati se na naslov teme pa reci u što su "vjerovali" takvi svećenici, u isto vrijeme za oltarom vodili misu ponešto zagovarali političke stranke a kad padne noć umjesto da zbog sveg tog padnu umorni u krevet oni usput probiru maltretirati djecu po katoličkim domovima.


Oni su bezbožnici. Izraz za one koji su bez Boga i takvi ostaju dok su živi.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:41   #75
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ma jok, jednostavno je istinski točno.

Osim ako Istinu misliš nazvati 'tvrdokorno radikalnom'


Vrati se na naslov teme pa reci u što su "vjerovali" takvi svećenici, u isto vrijeme za oltarom vodili misu ponešto zagovarali političke stranke a kad padne noć umjesto da zbog sveg tog padnu umorni u krevet oni usput probiru maltretirati djecu po katoličkim domovima.


Oni su bezbožnici. Izraz za one koji su bez Boga i takvi ostaju dok su živi.
Biblija je bućkuriš svega i svačega iz kojeg je hrpa toga izbačena i dodana i tko zna tko je što napisao

A da pitaš Isusa kome pripada slava, on bi rekao da sva slava pripada Bogu

I slažem se da je katolička crkva izuzetno negativna organizacija, neću dalje pisati da ne dobijem karton
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:14   #76
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Biblija je bućkuriš svega i svačega iz kojeg je hrpa toga izbačena i dodana i tko zna tko je što napisao

A da pitaš Isusa kome pripada slava, on bi rekao da sva slava pripada Bogu

I slažem se da je katolička crkva izuzetno negativna organizacija, neću dalje pisati da ne dobijem karton
Nije Biblija bućkuriš nego su bućkuriš kojekakvi interpretatori. Svijet ih je prepun, čuvaj ih se, uloga im samo jedna - kako ocrniti Bibliju.

I
nije tek do crkve u Avstraliji jer je do svjetskih crkvi općenito
jer
nemre se jednu ozlaglošenu izdvojit u odnosu na druge također ozlaglošene.


A karton, ko će prije, ti il ja, kanda je opće bitno
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.