Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2005., 09:45   #61
Quote:
Hmmm kaže:
Marihuana ima jako dobar efekt prilikom ubijanja simpotoma OKP-a i koristi se u obliku pilule u Americi i mnogim drugim zemljama.

Nemoj ovo shvatit kao provokaciji i slobodno probrowsaj net u potrazi za cinjenicima.
ajd molim te suti i nikad to vise nemoj reci jer ovo spada pod materijal pogodan za banniranje.

Daklem marihuana je ILEGALANA droga ( to sto ju vi pusite svakodnevno i ponasate se ko da je to najnormalnija stvar na svijetu ne znaci da ju sam tako olako mozete preporucivati okolo)

To sto ti popusis jedan spotuljak i osjecas se opusteno u tom trenutku ne znaci da time kontroliras bolest (a da opsesivno kompulzivni poremecaj spada pod psihopatologiju tj. klasificira se kao bolest).
Takvo ponašanje te jedino moze odvesti u ovisnost o drogama u tom tvom laickom nastojanju da si pomognes.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 11:25   #62
gle, nisam ti ja tražila nikakvu stručnu pomoć jer eto nemam vremena ni otić kod zubara...al sam skužila da kad se riješim nekog problema koji mi je stvarao stres, stvari su se smirile i iako mi je ponašanjejoš uvijek bilo "ovisničko" nije više bilo u tolkoj mjeri ko prije.

al ne brini se preveć, mislim da smo svi malo OCD, neki više, neki manje.
__________________
.
miš_koji_vrišti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 13:56   #63
Quote:
pumpkin pie kaže:
Da li tu spada i ono moje kada ne želim /ne mogu/bojim se stati na one rešetke na trotoaru?
Ja nisam na nijednu stala već ne znam koliko godina, one su mi užas
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 16:31   #64
LoL odma se baca u sataniziranje lagano.

Ovako , prvi dio moga prvog posta mozes slobodno probrowsat net i pronaći činjenice o utjecaju marihuaninih derivata na ljude sa OCD-om.

Drugi dio je bio samo neslana shala , pošto u Hrvatskoj ne možeš nabavit Marinol niti se koristiti derivatima marihuane u svrhu liječenja.

I naposljetku htio bi naglasit da su 10ci istraživanja pokazala da marihuana ne vodi ka težim drogama kako uvrijeđeni konzervativni puk misli.
Po toj logici piva pa cak i kava vodi ka heroinu jer prvo ide kava , piva , jox , sintetika , dop što ne ?
Ispričavam se na offtopicu ali sam osjetljiv na temu marice te konzervativna stajališta koje vode k danjem pomračenju te svima nam drage biljke.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 18:19   #65
Quote:
Hmmm kaže:
Po toj logici piva pa cak i kava vodi ka heroinu jer prvo ide kava , piva , jox , sintetika , dop što ne ?
ma, prvo ide caj koji sadrzi tein, pa onda kava ili kola s kofeinom, zatim tableta za glavu s kodeinom i onda prelazis na ostale -ine.

da, to mi je najjace... kad klinci puse travu, to je katastrofa, a kad se babe&djedovi sopaju praxitenom [zato jer ne mogu spavati...] po 15 godina, to je normalno.

ajmo jednostavno priznati, svi smo mi ovisnici.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 19:25   #66
Pozdrav svima,
pun optimizma otvorio sam za čitanje ovu temu, jer neko vrijeme nisam dolazio na podforum "Psihologija", budući sam u već 2 navrata kreirao teme vezane za OKP od kojeg patim. Konkretna pomoć od forumaša nije stigla, javili su se samo ljudi sa svojim problemima. Sa nekim ljudima koji imaju slične probleme se dopisujem preko mailova. Ovdje mislim da je rasprava pošla u krivom smjeru (alkohol, marihuana, bla,bla...).
Sumnjam da je to htio pročitati sam autor, otvorio je ovu temu da bi pokušao dobiti savjet od ljudi koji su imali problem i koji su ga riješili.
Netko je napisao da ne kontaktiramo stručne osobe, ne vidim iz kojeg razloga. Ako su neki s njima imali loša iskustva molim da ih podijele s ostalima. Mnogi od nas već vuku ove probleme godinama i naravno da će pokušati s obraćanjem liječniku. Stvar je opterećavajuća i nekakvo rješenje se treba tražiti.
Ja sam konkretno patio od mnogih simptoma OKP-a. Kad sam na netu pronašao da ti simptomi odgovaraju tome, sa tim sam prestao, prisilne radnje su trenutno zanemarive. Ostao je problem prečestog pranja ruku čak i nakon najmanjih sitnica, budući imam osjećaj da je sve oko mene prljavo.
Molim da se jave oni koji su imali problema, a riješili su ih, da nam pokušaju pomoći.
hvala
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 21:24   #67
Ne znam previše o tome, ali ako sam shvatila, progresija se može kontrolirati aktivnim suprotstavljanjem nagonu da se popusti potrebi za izvršavanjem xy radnje?
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 19:50   #68
don't get me started

pranje ruku 6 puta u komadu u što vrućoj vodi me hvala Bogu prošlo

još uvijek mučim muku s time da brdo stvari moram napraviti 8 puta

a da ne spominjem najbizarniji i najneugodniji - svakih pol godine me uhvatimanija - trljanje jezika o gornji dio usta s automatskim gutanjem sline što dovodi skoro do krvarenja tog gornjeg dijela usta
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 15:31   #69
Quote:
poirot kaže:
još uvijek mučim muku s time da brdo stvari moram napraviti 8 puta
eeh... mene isto zeza broj 8.

i 4.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 18:21   #70
student iz Kosovske Mitrovice

Da bi ste rijesili dilemu pokusacu da vam razjasnim:
Opsesivno kompulsivni poremecakj predstavlja opsesivne misli ili prisilne radnje.
Opsesivne misli su slike ideje ili impulsi koji se namecu osobi perzistentno i po pravilu su neprijatnog karaktera, a osoba pokusava da se bezuspjesno odupre. Osoba opsesivne misli prepoznaje kao svoje iako su nevoljne i cesto odvratne.
Kompulsivne radnje su stereotipna ritualna ponasanja koja se stalno ponavljaju.Pazite na ovo STALNO. Dakle, to nije ako osoba voli cistocu i red pa cesto opere ruke ako su prljave.Te radnje same po sebi nisu prijatnei ne dovode do izvrsenja korisnih zadataka. Funkcija im je da sprijece inace neki nevjerovatan dogadjaj koji bi naskodio osobi, ili se osoba plasi da bi mogla naskoditi nekom drugom. Uspjesno odupiranje osobe kompulsivnim radnjama povecava njgovu anksioznost.
Ova vrsta poremecaja spada u blaze poremecaje (nisu psihoze ) i LIJECI SE PSIHOTERAPIJOM (najcesce bihejvioralnom) i treba se javiti PSIHIJATRU, a ne psihologu.
Toliko od mene
boljanici is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 23:19   #71
hm, evo nisam ni znala da sam imala opsesivno kompulzivni poremecaj do sad : )

bilo je to pred kojih 7-8 g., jos u osnovnoj skoli. prala sam ruke po 4-5 puta, isto tako svjesna da nema smisla i da sam luda ali sta ces
ali mislim da je ipak bilo povezano sa strahom od prljavstine

i samo je proslo... trajalo je par mjeseci i nestalo. nemam vise pojma kako ni pomocu cega al eto
kako doslo tako proslo

doduse imala sam tad jos nekih cudnih potreba, neki tip praznovjerja, pa bi sama sebi zadala sta i koliko puta da napravim nakon odredjene misli... stvarno sam bila luda

nije li zapravo svaki taj poremecaj temeljen na nekom praznovjerju? takav sad imam osjecaj kad se sjetim tih dana...

ili bolje, koji osjecaj imate vi s iskustvom? tipa da ne smijes napravit manje od toilko puta jer u tom slucaju nije ispravno, nije dovoljno dobro, temeljito ili sta?

btw."as good as it gets" je
Rajčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 20:20   #72
Tema se opet aktualizirala
Da ja detaljnije opišem svoj problem:
Ustanem se ujutro, pođem na wc - operem ruke, vratim se i napravim krevet, prije nego se obučem operem ruke, kad se obučem prije brijanja operem ruke, nakon brijanja prije nego sredim frizuru operem ruke. Tako je svako jutro.
Navečer: skinem cipele pa operem ruke, zatim se skinem za spavanje - operem ruke, pa napravim krevet pa operem ruke i onda idem leć.
Na to me tjera osjećaj prljavštine.
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 20:22   #73
Zaboravio sam pitati što je to bihevioralna terapija?
Ako netko ima iskustava neka opiše što detaljnije.
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 22:22   #74
student iz Kosovske Mitrovice

Zaboravio sam pitati što je to bihevioralna terapija

Najkrace - oblik ucenja(po modelu, instrumentalno itd) koji ponistava nezeljeno ponasanje (koje je takodje nauceno).
Svi pravci u psihologiji prihvataju da se dinamika licnosti, odnosno razvoj licnosti postize ucenjem.
Bihejvioristi su kao sto znate psiholozi koji su formirali ovaj pravac po principu posmatranja ponasanja individue, i da je zapavo fenotipski pristup JEDINI ISPRAVAN U PSIHOLOGIJI.
Ne moze im se zamjeriti da nisu u pravu, ali su zanemarili i ostale pravce , sto nije dobro.
da ne filozofiram: bihevioralna terapija je zapravo pripremljen set obrazaca ponasanja koji se izlaze ILI NAMECE pacijentu da bi se ovo ponasanje usvojilo a staro izbrisalo.
Izvinite sto zurim, a napisacu drugi put puno opsirnije. Ovo je jednostavna tema.
boljanici is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 10:36   #75
moja sestra to ima.
ne za pranje ruku, vec opsesivni styrah da nije zakljucala vrata od stana. Onda kad odemo van, ona se sjeti tih vrata i pita: "ko ih je zakljucavao? Jesi li ti sigurna da sam ih ja zakljucala?" cesto se i vrati da provjeri, nema veze ako je stan sad vec daleko....to me ubija. To radi i dok sjedi u stanu...zna se ustati i provjeravati jel zakljucano....ne shvatam to. Kazem joj osvjesti tu radnju pa neces imati taj problem, znat ces da si ih zakljucala, ali ocigledno da tu nije u pitanju je li ih stvarno zakljucala...i opsesivno pere zube...a ja zivim sa njom i ludim od tih rituala.
No mislim da ona na neki bolestan nacin uziva u tome, jer nikad nije imala potrebu da to promjeni, njoj to sve ima savrsen smisao.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 13:43   #76
student iz Kosovske Mitrovice

Upravo to je to. Medjutim anaksatican nacin ponasanja je simptom neuroza pa nije nesto ozbiljno sto se tice tvoje sestre.
Medjutim nekad smo previse subjektivni kad opisujemo neko ponasanje nekog ko je stalno sa nama.
Ukoliko ona osjeca tegobu zbog toga, moze da se prijavi na neku terapiju.Bihevioralnu.
Za zakljucavanje- nisam siguramn da je u pitanju opsesija, ali cu malo da se konsultujem sa mojim profesorima. Smatram da su to fobije koje mogu da budu razlozne ili su prolaznog karaktera.
boljanici is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 16:07   #77
za pranje zuba mogu da shvatim da je neuroza, zato sto bas osjetim nervozu i neku agresiju u njoj kad to radi, kao i kad uzme da sprema stan, a on je cist...ali ovo sa vratima...tako je oduvijek....ali ona je i imala neke strasne i vrlo realne snove da joj je neko upadao u stan...i mislim da cesto to zna sanjati. a moguce da ima veze sa traumama iz rata, mislim da je tad pocela to sanjati...
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 00:25   #78
student iz Kosovske Mitrovice

Na zalost, uzdrzacu se do daljnjeg da nesto prokomentarisem. I dalje smatram da ona nije u nekoj ozbiljnoj situaciji, mada joj je potrebna pomoc i razumjevanje okoline. Razlog sto sam optimista je da se svi opsesivno kompulsivni poremecaji mogu izljeciti, kao i svaka neuroza pa i fobije od odredjenog stepena.
Cini mi se da bih sve znao kad bih vidio manifeste njenog ponasanja. Velika je razlika kad to neko radi ritualno i kad to radi iz napada nervoze ili straha.
boljanici is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 00:29   #79
ako neko stalno opsesivno sanja da mu neko upada u stan, to znaci da ta osoba opsesivno ZELI i cezne za tim da joj netko upadne u stan i zadovolji neku njenu tajnu zudnju...logicno, ne
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 02:25   #80
student iz Kosovske Mitrovice

hmm.. kako svi volite Fojda! On jeste utemeljivac psihoanalize ali je i najvise razlozno kritikovan.
Zapravo, ne mora to da znaci. Nisu zelje za necim uzroci fobija i neuroza, ma kako god neki extremni psihoanaliticari to tvrdili.
boljanici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.