Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2005., 22:20   #41
Cure hvala
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 23:17   #42
Pa daj napišite gdje ste to napravili. I koliko košta
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 08:39   #43
moze pitanje?

govorite o "velikim" madežima, koji nisu u kozi nego vire, kao bradavice?

pitam, jer nekako sumnjam da bi ljudi isli odstranjivati "obicne" madeže...
__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 09:46   #44
za sve zainteresirane

annabe, ovo 'brijanje' madezha strujom spada u elektrokirurshke metode, dakle ekscizija uz pomoc strujne omche.


nemojte zaboraviti da zadnju rijech u tome kako ce se koji madezh uklanjati ipak ima specijalist. bez obzira na nashu zhelju da ozhiljak bude najmanje vidljiv. jer neke metode uklanjanja onemogucuju analizu tkiva. koja je ponekad neophodna.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 09:49   #45
Quote:
siljo kaže:

pitam, jer nekako sumnjam da bi ljudi isli odstranjivati "obicne" madeže...

chak i ako pokriva recimo pola obraza?


razmisli
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 16:22   #46
Quote:
magic kaže:
chak i ako pokriva recimo pola obraza?


razmisli
da, imaš pravo... atena je mislim rekla da ju je strah da ne ozlijedi madež pa sam pomislio da govorite samo o "velikima"...
__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 17:46   #47
Quote:
magic kaže:
za sve zainteresirane

annabe, ovo 'brijanje' madezha strujom spada u elektrokirurshke metode, dakle ekscizija uz pomoc strujne omche.


nemojte zaboraviti da zadnju rijech u tome kako ce se koji madezh uklanjati ipak ima specijalist. bez obzira na nashu zhelju da ozhiljak bude najmanje vidljiv. jer neke metode uklanjanja onemogucuju analizu tkiva. koja je ponekad neophodna.
Znači to si išla kod Dobrovića..ja sam isto mislila kod njega..pa kolko si platila
annabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 17:50   #48
Ja ih imam hrpu malih posvuda al ih mrzim do zlaboga...
Moram ih uklonit pošto poto..
annabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 08:59   #49
Re: Operacija MadeŽa

Quote:
annabe kaže:
Zanima me da li je tko operirao madeže radiovalnom metodom ili bilo kojom drugom OSIM kirurške..Nažalost puno je doktora nesuglasno oko tog koju metodu primijeniti pa ni sama ne znam šta da radim , ali znam jedno , kirurška ne dolazi u obzir..Zanimaju me vaša iskustva uz to..
joj ja sutra idem na kiruršku. jel mi može netko reći koliko traje odrstranjivanje? jel treba mirovat poslije toga?
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 12:22   #50
Ja kod Dobrovića odstranila tri komada s leđa - jedan veliki i izbočeni druga dva manja... Platila, zajedno s citološkom analizom, oko 2000 kuna, čini mi se... Prije dvije i pol godine Mali ožiljak (zapravo neprimjetan kad bolje razmislim) ostao samo ondje gdje je bio onaj veliki...
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:25   #51
Re: Re: Operacija MadeŽa

Quote:
abba kaže:
joj ja sutra idem na kiruršku. jel mi može netko reći koliko traje odrstranjivanje? jel treba mirovat poslije toga?
ne treba mirovat, ali ne baš i trčat. sve ovisi di su ti.

oko 20.ak minuta skupa s šivanjem ti traje; ako je dr. brz.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:31   #52
Dva su razloga zbog kojih madeže treba odstraniti :
1. estetski
2. medicinski - pri tome se ne podrazumijeva samo mogućnost nastanka maligne alteracije već i izloženost iritacijama i mehaničkim ozljedama, koje mogu dovesti do infekcije ali i potaknuti alteraciju.

Naravno, uvijek je bitno nevus odstraniti sa minimalnim mogućim ožiljkom, barem meni
Metode su različite, ovisi o lokaciji i o tipu madeža...bespredmetno je sada ovdje o njima razglabati.
Treba najprije otići na pregled i dogovor kod kirurga koji će ih odstraniti ....
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 20:30   #53
a koliko to traje?
i jel se moze trcat poslije??
__________________
IBRO
škašiškafnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 20:37   #54
Quote:
magic kaže:
izvrsno iskustvo

mjesto kirurshkog odstranjenja ishla sam na 'brijanje' elektrichnom omchicom. lokalna anestezija, nema boli, skoro nema ni krvi, desetak dana vlazhi ranica, traga skoro ni da nema.

to je bilo testiranje jednog koji se nalazio na manje vidljivom mjestu, da vidim kako ce ici zarastanje i koliko ce biti vidljiv ozhiljak.


sad se spremam, nakon ljeta, ukloniti josh 4-5 veca koja mi smetaju, uglavnom samo estetski.

naravno, prethodno se obavlja pregled madezha, a nakon 'brijanja' strujom se tkivo po potrebi mozhe slati na analizu, za razliku od nekih drugih metoda kad je tkivo spaljeno i izmjenjeno.
a di si to napravila, u bolnici? ja sam jedan madež s leđa skinula klasičnim kirurškim zahvatom, jer mi je bio točno ispod špaline, pa ga je stalno grebala... a za ovo pitam zato što mi je na potkoljenici (valjda od urasle dlačice) nastala jedna dosta pigmentirana fleka, zaboravila sam sad kako se to zove.. uglavnom, dermatologinja mi je rekla da to nije ništa opasno i da bi uklanjanje (vjerojatno je mislila na nož) ostavilo veći ožiljak nego što je to sve skupa sada veliko ali mene to stvarno živcira gledati i najradije bih to nekako otišla skinuti, samo ne znam gdje ni kako... ima li tko ideja?

možda neka depigmentacija barem?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 10:03   #55
anabe jesi uspjela odstranit štogod?
s3v3n is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 00:19   #56
joooj ja imam jedan..i to na guzici i to taman kak se sjedne..nemam pojma od kud se stvorio..i sad je vec sav izbocen i veliki ..nije ni cudo kad ga stalno nekaj potegnemi sjedim na njemu i sl.

i mislim da bi ga zbilja trebala odstraniti ASAP..al opce nemam pojam di i kako i kuda krenuti..al me stvarno smeta vec..
__________________
I'm busy right now. I'll ignore you later.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 12:42   #57
kategorizacija madeža

Dakle, krcata sam madežima najrazličitijih veličina i boja pa me znaima znate li vi kategorizaciju madeža...

ili ako imate neki link...

ili neku knjigu gdje mogu pogledati (uključujući i slike)

Hvala

caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 13:08   #58
Ne znam što ti podrazumijevaš pod kategorizacijom madeža, no postoji više različitih vrsta madeža, ovisno o dubini smještaja u koži, o količini pigmenta i o potencijalnoj malignoj alteraciji...
Možeš potražiti neke dermatološke siteove, udžbenike....
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 13:18   #59
Quote:
Riječanka kaže:
Ne znam što ti podrazumijevaš pod kategorizacijom madeža, no postoji više različitih vrsta madeža, ovisno o dubini smještaja u koži, o količini pigmenta i o potencijalnoj malignoj alteraciji...
E pa to me zanima, želim saznati na kakve madeže moram posebno paziti i zašto.
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 16:05   #60
nemoj zamjeriti...ali kao shto ne bih savjetovala nikome da po knjizi ili na netu uchi o jestivim gljivama i po tome bere, tako i tebi ne bih preporuchia da samo na svome znanju temeljish procjenu svojih madezha.


jako je pohvalno shto te to zanima i sigurno cesh puno toga zanimljivog naci i nauchiti, no svakako preporucham i pregled kod specijaliste.


ja npr. godinama 'chuvam' jedan madezh stvarno ruzhnog i za laike opasnog izgleda - nepravilan, ljuskao se, mijenjao boju, na njemu je rastao josh jedan...ma grozno! po svim onim upozoravajucim znacima buduci rakchina. a na pregledu se pokazao sasvim bezazlen i otklonila sam ga.


dok su me upozorili na jedan bash slatki, jedva vidljiv.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.